Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

DadysGirl

Nevím co by tento film mělo pozdvihnout nad průměr... Možná Tom Hanks... ale jinak nijak epická zápletka... Hezká líbivá romantika s malým zádrhelem na cestě... Jináč nic zásadního... Vhodné na zimní večery... ()

Daginka

Víte, co dělala Meg Ryan na konci minulého tisíciletí? Chatovala s Tomem Hanksem! Film prosycený roztomilou hudbou, milým obsazením a celkově dobrou atmosférou. Rank komedie bych tomu moc nedávala, ten tomu dodávají snad jen sarkastické poznámky Toma Hankse, ale jinak to je spíš klasická romanťárna. A tvůrci vybrali skutečně vhodné obsazení, protože chemie mezi ústředním párem byla dokonalá. A ještě něco. Chcete vidět krásu podzimního/zimního/jarního New Yorku aspoň z monitoru/televize/promítacího plátna? Tak se na to koukněte! :-) 85%. ()

hekla

Nádherná romantická komedie - krásná chemie mezi Tomem Hansem a Meg Ryan, skvělá hudba, příjemná atmosféra knihkupectví, vipné momenty a grimasy, chvilky k zamyšlení, prostě nádhera. ()

hazdrova

Veľmi milý filmík, v tomto filme som si uvedomila, že Tom Hanks vôbec nie je pekný muž, ale má takú charizmu, že až. 4,5* ()

Duke90

První dojem nebyl moc dobrý, protože ten "suchý průběh" mi zoufale připomínal Samotáře v Seattlu a možná proto jsem předčasně nedával filmu moc šancí. Zase se ale jednou stalo, že můj odhad byl nakonec zcela mylný! Čím více se mezi sebou Tom s Meg začnou pošťuchovat, tím více se zvyšoval můj zájem o další sledovanost až vše nakonec vyvrcholilo v situaci, kdy už nás všechny Tom netrpělivě napínal, i když jsme všichni moc dobře věděli, co nakonec asi přijde. ()

Najt

Viděno několikrát, a vždy líbilo. Taková příjemná romantická komedie, odehrávající se v New Yorku, s dobrým hereckým obsazením. ()

epoh

Tohle je naprostá klasika žánru romantické komedie. Viděl jsem ten film snad už desetkrát a vždycky mě skvěle baví i dojímá. Prostě něco fantastickýho!!! ()

jites

První polovina filmu byla opravdu zábavná, vtipná a svižná, ale postupem se to vytratilo do nudných debat kdy on ví a ona ne. ()

petite fille

takto by mal vyzerať správny romantický film. možno som zaujatá, pretože na you've got mail (po našom ten názov vyznie naozaj debilne) sa dívam opakovane už takmer 10 rokov. oceňujem, že nejde len o klasický prerod vzťahu od nenávisti k láske, ale aj o zachytenie celého toho maličkého sveta newyorskej štvrte west side, v ktorom sa hlavní hrdinovia pohybujú. cítim z toho aj takú pravú nostalgiu zo sveta, kedy internet iba vstupoval do našich životov a e-maily mali skutočne ešte formu starosvetských listov. hlavná postava joe fox (by tom hanks) je podľa mňa jedným z posledných autentických filmových džentlmenov. ()

boombang

Romantický film. Dílo, kterého se běžný intelektuál štítí jako pavouka na monitoru. Bývá nenáročný, podbízivý a s jednoduchými postavami i dějem. Je plný spousty stokrát obehraných klišé, zlé postavy se v něm mávnutím kouzelného proutku mění v dobré, láska hory přenáší, nezbytný happyend… Tento film je také takový – a je to víceméně průměrný film. A přece je jiný… Na nic si nehraje, ani nic nepředstírá. Všechny romantické prvky zde mají svou funkci a doprovází je jemný humor. Film působí, jako by sám sebe lehce ironizoval a nebral se vážně. Jaksi mimoděk zjišťujeme, že Tom má velký komický talent (ještě víc je to vidět ve filmu Terminál), a že Meg je nám sympatická právě tím, čím by nás jiná herečka nenadchla – svou roztěkaností a jakoby naivním hereckým projevem. A rozvedený motiv dvojnictví, který vyvrcholí ve chvílích, kdy hrdinka neví, koho má vlastně ráda – ten je tak jednoduchý, že je až geniální. Je to romantický film v tom nejlepším slova smyslu. ()

donnovann

Dle mého názoru typický romantický snímek bohužel s předvídatelným závěrem. Ovšem hlavní herecká dvojce je vybraná naprosto vkusně a i přes drobné chybičky film určitě neurazí :) ()

67891234

Nejsem příznivcem romantických filmů. Ale dva skvělý herci v hlavních rolích zajistily kvalitní podívanou. Už to beru jako klasiku, která se zařadila do rodinné filmotéky. :D ()

kubas369

Dalo by se říct průměrný romantický film, nebýt Toma a Meg ti to totiž vyženou o ten podstatný level nahoru. Láska přes internet je už dnes klasika žánru ale já jsem se k tomu dostal až teď. Jak je to sakra možný, že jsem něco takového mohl tak dlouho ignorovat. ()

zuzzuli

Tento film je milý, krásný, romantický. Nemyslím si, že jo to největší filmová pecka, ale klidně bych se na to znovu podívala. :-) ()

Petule3

Nejromantičtější film jaký znám....Meg a Tom k sobě herecky prostě patří a (sice hraná) láska na mě pokaždé sálá i z obrazovky! Film je nejlepší si pustit, když Vám není zrovna do smíchu. Ten uklidňující pocit, který dodá sílu, že vše není tak hrozné, jak vypadá, je super! Jsou fakt roztomilí... <3 ()