poster

Princ a pruďas

 • USA

  Your Highness

 • Slovensko

  Princ a pruďas

 • Slovensko

  Vaša výsosť

 • Velká Británie

  Your Highness

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 98 min (Director's cut: 105 min)

Externí recenze k filmu (15)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila) ***

  "Prince a pruďase lze hodnotit přesně v duchu ,,napůl plné či napůl prázdné sklenice" - a to podle momentální nálady. Zůstává přitom zjevné, že potenciál udělat opravdu zábavný film byl mnohem větší, než poskytuje výsledné, velmi snadno zapomenutelné dílko." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Komediální linie má v důsledku toho velmi kolísavou úroveň a je na ní znát, že vznikala hereckou improvizací bez pevného scénáře. Protagonisté se při natáčení určitě dobře bavili, ale ne vždy se jim daří bezprostřednost jejich dovádění přetavit ve vtip, který by odrovnal i nezasvěcené." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Sem tam se někomu povede vtípek, sem tam se vkusně odkutálí hlava. Akce je vesměs povedená, herci jsou sympatičtí a fanoušci osmdesátých let si užijí retro stylizaci. Většině diváků ale budou laciné kulisy spíš vadit a pubertální fórky zrovna tak. Navíc těch opravdu povedených není mnoho" (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ***

  "Netvrdím, že to občas není směšné, ale každé přitlačení na pilu je sakra znát, a proto ne každý krok se scénáristům povedl tak, jak zřejmě plánovali. Méně by tentokrát bylo skutečně více. Přitom v té záplavě komické obsese se najdou i opravdu vtipné scény, třeba ta, ve které zlý čaroděj fetuje…" (více)

 • FantasyPlanet.cz (Josef Horký) ***

  "Klasický příběh je však pouze nosnou kostrou, na níž jsou naneseny jednotlivé hlášky, frky, gagy a parodické vtípky. Bohužel, skutečně vtipných je tak přibližně polovina, ty ostatní vyznívají spíše křečovitě a čas od času i trapně." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Bališ) **

  "Pre deti určite nevhodné, mládež možno pochytá nejaké tie ozaj decentne sprosté spojenia, starší nech ten film ako rande nepočítajú, a najstarší určite nech na tento film nejdú. Po 10min. odišli piati. Žiaľ je to nuda!" (více)

 • Filmografie.cz (Tomáš A. Řezníček) *****

  "Film je od začátku do konce prošpikován narážkami, vtípky i situacemi, které mají sexuální podstatu. Soulož, homosexualita, bezpohlavnost, otroctví, zoofilie, impotence, masturbace...mohl bych pokračovat stále dál. Trapné, že? Za jiných okolností a v nesprávných rukách rozhodně. Nečekejte žádnou…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****

  "Princ a pruďas je přesně ten film, kterému můžete dát jakékoli bodové ohodnocení a vždy si ho bez problému obhájíte. Pokud se vám ale trefí do noty, pobavíte se přímo královsky a nebudete se za to muset ve společnosti vůbec stydět. Jestli navíc pohádky a fantasy zrovna nevyhledáváte právě kvůli…" (více)

 • Filmweb.cz (Iva Přivřelová) **

  "McBride má možná docela podobné představy o tom, co je vtipné, jako Seth Rogen a Evan Goldberg (scenáristé Travičky), jenže je neumí moc dobře vyjádřit. Tedy pokud se automaticky neplácáte do kolen pokaždé, kdy někdo ve filmu mezi uhlazenou řečí pronese sprosté slovo. Pak se tady smát nepřestanete.…" (více)

 • Houser.cz (Karel Babiczka) ****

  "Ale nutno dodat, že ve výsledku to celkem překvapivě funguje, i když je jasné, že cílovým publikem Prince a pruďase budou hlavně teenageři (nebo ti, kdo na léta dospívání nechtějí či nemohou zapomenout). Herci v Princi a pruďasovi navíc notně přehrávají, dialogy jsou zhusta primitivní, ale to bylo …" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ***

  "Obhroublá pohádková parodie bez většího nápadu baví stejně, jak by s tímto záměrem, penězi, ratingem a obsazením bavil úplně každý. Ocenit tak můžu leda vůli něco takového natočit, ale to není dost na nadprůměr." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Naštěstí jenom z hulení nejsou postavy živeny, a tak se mohou ještě opřít o jakýsi příběh, který vyvrcholí v epických rozměrech bitvy mečů proti kouzlům, a další komediální rovinu stojící na střetu neschopného muže a bojeschopné ženy v starodávných kulisách." (více)

 • MovieZone.cz (Ďuro Červenák) ****

  "To všechno by ale nefungovalo, kdyby film nevypadal jako pravá fantasy. Konkrétně jako fantasy z 80. let, zlatého věku žánru. Velmi slušná výprava, kvalitní triky, kostýmy a některé dějové prvky (meč v hrobce) ve vás rozezní vzpomínky na Barbara Conana, Souboj titánů, Pána šelem, Highlandera a…" (více)

 • O2active.cz (Iva Přivřelová) **

  "Někteří z tvůrců parodické krimi Travička zelená se spustili s dalším žánrem. A fantasy pohádka po jejich znásilnění dopadla jako přehlídka vulgarit." (více)

 • Topzine.cz (Pavlína Nouzová) ****

  "Princ a pruďas, sice úplně neodpovídající překlad distributora, ovšem schopný upoutat, je pohodový film od pohodového štábu. Hlavní hrdina s tváří Dannyho McBridea chlastá, kouří trávu, souloží, masturbuje." (více)