Arogantní a líný princ Thadeous strávil celý život ve stínu staršího bratra Fabiouse. Závidí mu jeho odvahu, hrdinství, oblíbenost a příští post krále. Z poslední výpravy si Fabious přivezl krásnou Belladonu, aby ji pojal za manželku. Než se svatební zvony stačí pořádně rozeznít, objeví se čaroděj, který nevěstu unese na svůj hrad. Thadeouse zaskočí, když mu královský otec přikáže pomoci bratrovi získat zpět unesenou dívku a zničit čaroděje Leezara. Na cestě za záchranou potkávají krásnou, ale velice vznětlivou lovkyni Isabel, která má s Leezarem nevyřízené účty. Na cestě za záchranou Belladony je čeká mnoho nástrah a zrádných manévrů, při nichž může Thadeous konečně dokázat, že je stejně statečný jako jeho bratr. (TV Nova)

Goldbeater

Velmi netradiční, ale ničím neohromující pohádková komedie, kterou v hlavě moc dlouho neudržím. Tvůrci měli buď pořádně ubrat, nebo pořádně přidat na extrémnosti humoru. Místy mi to přišlo dost nevyvážené a hodně trapně nevtipné. Ovšem je zde pár dobrých scén, u kterých jsem se trochu pousmál a Danny R. McBride se v hlavní roli docela předvedl. V každém případě mi to moc nestačí. Nic moc. Čáry máry fuck. ()

DJ Obelix

Ano, je to blbá, občas až primitivní, ale zároveň nečekaně epická a po čertech zábavná jízda. Kombinace Dannyho McBrida, Jamese Franca, Natálky Portman a Zooey Deschanel funguje na výbornou a pokud se přenesete přes několik "povinných" laciných momentů (setkání s úchylným věštcem, Thadeusova trofej...), máte tu nenáročnou zábavnou komedii, od které jsem dostal prakticky přesně to, co jsem od ní očekával. Magic, motherfucker! ()

kingik

Tak stylový, a současně maximálně nekorektní film v "áčkovém" provedení, tady už dlouho nebyl a jestli vůbec. Historicko-dobrodružná fraška sice snoubí pohádkové a fantaskní motivy, ale přesto není určena dětem. Pochutnají si na ní zejména milovníci obhroublého humoru, sexuálních narážek a hektolitrů krve. Když si však tři zmíněné atributy odmyslíme, vyjde nám z toho dobrodružný film jak vyšitý se všemi jeho důležitými základními pilíři, bez kterých se žádný takový epos neobejde. Princ a budoucí král Fabious, jen co se vítězoslavně vrátil z jedné nebezpečné výpravy, kdy vysvobodil svoji zaostalou nastávající nevěstu ze spárů Kyklopů, bude muset o ni bojovat znovu. Se svým věčně podceňovaným bratrem Thadeousem musí svoji milou vyrvat z moci ďábelského čaroděje Leezara, který si na ni dělá perverzní choutky. Výprava to bude nebezpečná, plná intrik a nepředvídatelných nástrah ze strany jeho nejvěrnějších pomocníků a přidá se k nim i krásná, drsná a odvážná bojovnice Isabel v podání Natalie Portman. Právě její účast, spolu s Jamesem Francem, až možná trochu zarazí, protože by se přece jen od podobného námětu dalo čekat participování hvězd nižší svítivosti, ale právě díky jejich hvězdnému statusu film získal solidní rozpočet, angažoval se hudební skladatel Steve Jablonsky a režijně je film vyveden na velmi vysoké úrovni, které by s méně známými herci pravděpodobně nikdy nedosáhl. Potěší spousta nepřímých odkazů na slavné dobrodružné nebo historické filmy, i když je odhalí jen ten, kdo má v této žánrové oblasti hodně nakoukáno. Je však také dost sporné, komu je tahle naturalisticky pojatá taškařice s úmyslně přehrávanými postavami, určena. Kdo má rád dobrodružné filmy, bude znechucen přívalem velmi sprostých vtipů a parodie to také není v pravém slova smyslu. Milovníci historických filmů s věrným vyobrazením určitého časového období film zavrhnou a právě nejasná divácká cílová skupina měla zřejmě na svědomí, že film komerčně neuspěl. Jenže mně je to fuk. Bavil jsem se nečekaně perfektně vaše Výsosti. 100% ()

Payushka

Režisér Gordon Green a herci McBride a Franco se sešli před kamerou už před třemi lety v Travičce zelené. I ta byla spíše nezávislou komedií o huličích pro huliče, než něčím, co by aspirovalo na kult. Podobně je na tom Princ a pruďas, ve kterém třeba narazíte na loutku ve stylu Sezame, otevři se, která má ztvárňovat perverzního kouzelníka. Stejně tak mohla být udělaná počítačem, ale právě využití spíš něčeho skutečného dokládá, že jde o film, který je malý, ale sympatický. ()

InJo

Nadává se tam jak v internetových diskuzích, v akčních scénách stříká hodně krve a odsekávají se nejrůznější části (nejen lidských) těl a skoro všechny fóry jsou o tom, že někdo/něco chce někoho/něco osouložit. A přesto je to úžasná pohoda, jaké v posledních letech v kinech dost chybí. Chybou by bylo čekat ryzí komedii nebo dokonce parodii, spíše se totiž jedná o drsnou (místy opravdu hodně) a sebeuvědomělou pohádku, která se liší (a boduje) obrovským nadhledem a humorem, které žánr fantasy relativně chytře zesměšňují, ovšem spíše láskyplně (což zní trochu paradoxně, vzhledem ke všem těm sprosťárnám a nechutnostem, ale je to tak), než nějak pohrdavě a nenávistně. A tenhle přístup mi rozhodně sednul. Hlavním tahounem filmu je nepřekvapivě postava Dannyho McBridea, která je tak trochu variací Deppova Jacka Sparrowa - taky zpočátku o nic neusiluje, je zbabělý, samolibý a nejradši by si pořád jen užíval. Prostě všeho všudy obyčejný (v nebezpečí realisticky a i logicky jednající) člověk, který skvěle kontrastuje s Fabiousem Jamese Franca (ještě víc než zmiňovaný Depp s Bloomem v prvních Pirátech), jenž je (stejně jako skoro všechny ostatní postavy) zcela záměrně žánrově (pře)stylizovaný (proto je často tak kouzelně mimózní, až to chvilkami zavání úmyslným přehráváním). Rád bych více podobných oddechovek, které jsou určeny výhradně dospělému publiku a přitom z nich čiší až dětské nadšení pro věc... 70 % ()

Šakal

"Stardust pro odrostlejší publikum“. A protože já pohádky (od dětských let) tuze rád a tohle je navíc (fantasy) pohádka všech pohádek, bájí, tj, „můj pán prstenů, můj souboj Titánů...a protože je to tady nějak upjaté, půjdu ve stopách tvůrců a maličko si „zažertuju“. ANO, měním (po druhém shlédnutí) osobní topku. PROČ? Úžasná výprava, působivý hudební doprovod, (jak by napsal verbal) funtastičtí herci v čele s krásnou (virgin) princeznou Belladonnou, nesmí chybět ani statečný Princ Fabious (to i přes svůj „mírný handicap“ na svém mužství), či pořádný záporák v podobě čaroděje Leezara a samozřejmě JÁ, tj. neohrožený, nejudatnější, nejstatečnější a nejčestnější (princ) Thadeous. A nebojte děti, i na vícehlavého (resp. draka „pětiprsťáka“) dojde. Především však to nejdůležitější, je to jedna velká jízda (parodie, která se nebere (příliš) vážně, ale zároveň je vidět láska tvůrců k tomuto žánru a že mají „nakoukáno“). Netuším, na jakém tripu psali pánové D. McBride – B. Best scénář, či se inspirace dostavila sama při (ne)jedné nekončící souloži nebo byli jednoduše parádně vykouřeni (pátrat kým (popř. čím) raději nebudu), ale jedno se musí nechat. Takhle inteligentního a vtipného (v rámci netradičního žánru) scénáře nebývá člověk každý den svědkem. To říkám prosím při plném vědomí. Teď nezbývá než si (po)přát, aby podobné můzy vedly tyto pány i při pokračování. Zaděláno je náramně. Ten pás cudnosti totiž musí (z Natálky) „stůj co stůj“ dolů :-) p.s. Doufám, že tohle vyjde i knižně. Nerad bych totiž o tuto výchovnou fantasy (parodii) pohádku připravil v budoucnu své děti, až mě pošlou (do oněch míst) s Jeníčkem a Mařenkou. S dovětkem, že snímek si svoji cílovou skupinu mezi diváky zcela jistě najde. Vyjma dětí (bych ho již teď) směle doporučil všem (nejen) začínajícím mykologům (v čele s Ing. M. Smotlachou), aby si rozšířily obzory o netradiční místo celoročního výskytu hub. Pravda, sbírat a následně popř. požívat z onoho místa, bych je nechtěl. P.p.s. tohle natáčení musela být nutně jedna velká párty. Škoda, že moje pozvánka se někde cestou ztratila. Co ale taky čekat od České pošty že......a pošt(ěv)ák Ondra z Čt na moje dveře taky bohužel nezazvonil. Škoda, snad to vyjde u pokračování. Co říci závěrem? Dovolte mi připít (tomuto snímku) na.....píchání! ()

IQ Tiqe

Letošní nejvtipnější úchylárna (po právu eRková), která má pěkný dobrodružný děj, je plná akce, dvojsmyslů a vážně pobaví. Záporáci nejsou trapně ubozí nebo stupidní a nechutnosti nejdou mockrát za hranici nevkusu (i když s dabingem to asi bude otřesný). Hudba dobrá, herci taky, naprůměr. Pravda, je to trochu jednodušší, ale vždyť je to napůl parodie. # S ročním odstupem ta úchylárna už nebyla až taková sranda, ale co... # příběh 6 | hudba 9| humor 6 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8 ()

HoneyBunny

Když už chci parodovat, tak to musím dělat sofistikovaně. Vím, že to na první pohled nevypadá, ale vzpomeňte na Žhavé výstřely nebo Připoutejte se, prosím. V každé scéně bylo poznat, že ji napsat někdo, kdo nemá mozek v řiti. Nebo v případě Your Highness ve spodkách. Ne že by byl scénář až tak dementní, ale vypadá, jako by ho napsal kluk, kterým mlátí puberta. Nemám nic proti sprostým vtipům o nadržencích, narážkám na homoerotiku nebo prznění malých princů. Ale tohle všechno je tu podané hrozně levně a prvoplánově. 50 % ()

Anderton

Dalo by sa napísať, že Princezná nevesta je len jedna, ale ani ten spôsob postmoderného prístupu mi nepripadal stoprocentne vtipný. Princ a pruďas nie je ani paródiou typu Brooksovho Robina Hooda. PaP je nakoniec iba obhrublou sexistickou fantasy komédiou. Zopár nápadov sa nájde, ale pri príchode Natálie som cítil, že bez nej by tento film nestál už vôbec za nič, pretože si ho kradne celý pre seba. Takže ma nepresvedčil ani Franco a z McBrideho mi bolo skôr nevoľno. A možno najvtipnejší na celom projekte je horný slogan našom distribučnom plagáte. ()

Frajer42

Já ty 4* snad budu muset dát. Nevím, zda jsem v poslední době viděl tak špatné filmy, nebo zda je tento tak kvalitní. Ani nevím, jak svoje hodnocení začít, protože jsem stále plný dojmů. Myslím, že více slovíček fuck zaznělo asi jen v Southparku. A to pozor, tady jsme ve středověku, a tak se dostávám k prvním bodu co ve mně zanechal obrovský dojem, a to je perfektní maximálně moderní angličtina, kterou se zdejší středověcí lidé ohánějí. Jedná se o její velmi jednoduchou formu, kde vedle slovíčka fuck zazní už jen pár dalších. A myslím, že každý člověk lehce nadprůměrně rozumící anglicky by se neměl bát vletět do toho bez titulků. Děj a tempo, kterým se film ubírá kupředu má film fantastické. A slovo KOMEDIE, zde není pouze nadpis v hlavičce, nýbrž se o komedii skutečně jedná. Možná zvýšeně úchylnou a vysoce zvrácenou (obzvlášť ta scénka s minotaurem a trofej s ní spojená má cosi do sebe), ale pořád komedii. Celé je to servírováno s obrovskou lehkost a nadhledem a na divácém dojmu svoji daň určitě zanechá i impozantní hudba. Technicky soudobě moderní. Herecky se film řadí také k těm lepším. Obzvlášť mile mě překvapila Natalie Portman, kterou příliš nemusím, nicméně tady ukázala, že taky umí být kurevsky sexy, když chce. Dávám * * * * a nebál bych se tady uvažovat o plném počtu. ()

Kothy

Trailer sliboval velkou dávku vtipů a srandy. Bohužel se mi jich od filmu moc nedostalo... Jako pár jich tam bylo, ale ne tolik, kolik bych čekal. Je tam i pár nechutností. Ani známí herci to nezachraňují, leda tak ladná Natalie Portman. :) "Suck the venom!" :D ()

Filmmaniak

Trailer je v tomto ohledu dost zavádějící, neboť většinu vtipů tvoří narážky na sex, homosexualitu, masturbaci a genitálie. Vedlejší postavy jsou úchylné. Občas vtipné, občas trapné, rozhodně ne normální. To samé platí o celém filmu. ()

Mia...

Mne se pribeh vazne docela dosti libil, ale prijatelnejsi verze by pro me rozhodne byla, kdyby se nasilne nesnazili o komedii, to mi na teto tvorbe vazne vadilo, proto take odebiram patou hvezdu. Navic tento druh humoru skutecne povazuji za stupidni. Ovsem provedeni, efekty plus pribeh staly vazne za to a proto za 4 hvezdy :) ()

teutates

Konečně skutečné zobrazení středověku, nečekal jsem, že to Green dokáže. Kupodivu snesitelná zábava, a i když tu je harém náboženských kritiků a gayů, kteří opovrhují tzv. "penisovými fórky", povedlo se. V daném žánru asi to nej... co jsem za poslední léta viděl. Co mě asi nejvíc překvapilo, bylo, že princ Thadeous zastínil prince Fabiouse nejenom šermířskýmí schopnostmi a kouzelným náramkem, ale také lstivostí a vychcaností. 7/10 ()

swamp

Já se bavil parádně. Asi nic třeba dodávat - zkrátka účel to splnilo a Natálce to slušelo. :) "Magic - motherfucker!" ()

Dalda

No, čekal jsem teda větší odvaz. Tohle bylo s většinou vtipů založenými na sprostých slovech docela ubohý. Navíc film vypadá celkovým zpracováním dost odfláknutě. ()

Ant

Film, který funguje výborně na poli 2-minutového traileru, ale v celovečerní stopáži už je to převážně změť dobře mířených vtipů, které ne vždy zasáhnou svůj cíl. Původní námět zněl podle mě nějak takhle: "Natočíme historickou fantasy, kde se bude hodně fuckovat a mluvit o penisech". Proti sprostým vtipů nemám vůbec nic, ale neměly by být jen řazeny za sebou bez nějakého důkladnějšího promyšlení. Nicméně jsem se v kině slušně bavila. Příběh byl fajn, pošahané postavy rovněž. Musím pochválit velmi zručně natočené akční scény, které byly napínavé, přehledné a zkrátka se na ně dívalo skvěle. I když je tu za největšího magora McBride, u mě na plné čáře vyhrává Franco se svým nepřekonatelně rozkošným zhuleným výrazem. Není to sice komedie století, ale úplně bez problémů se na ni někdy podívám znova. ()

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo