Beau pracuje jako předák elektromontérů na údržbě vysokonapěťové rozvodné sítě. Při jedné bouřce zahyne při výstupu na stožár jeho bratr Danny. Dannyho manželka zemře při automobilové nehodě a Beau začne vychovávat jejich dceru Bailey. Bailey pracuje, ale strýc chce, aby odešla studovat na vysokou školu. Bailey má vztah s Duncanem, kterého Beau nesnáší. Duncan těžce nese, že by Bailey měla odjet, ale nedává to najevo. Duncanův otec také pracoval v oboru a zahynul při výkonu práce. Duncanova matka zůstala sama se synem bez prostředků a stala se z ní alkoholička neschopná normálního života. Duncan se přesto přihlásí k tomuto nebezpečnému povolání. Bailey nadbíhá také flákač Ron, Bailey ho odmítá. Je těhotná s Duncanem, ale zatím to tají. Do sousedství Beaua a Bailey se přistěhují Carline s manželem Eugenem a dětmi. Eugene pracuje také u linkařů. Carline se spřátelí s Bailey a svěří se jí, že se manžel od návratu z Iráku velmi změnil. Trpí posttraumatickou poruchou a v práci je velmi opatrný. Neustále poukazuje na to, jak je nebezpečná.  Firma musí modernizovat rozvodnou síť v polovině státu a všichni elektromontéři jsou v plném nasazení a stále v práci. Beau učí nováčky, včetně Duncana, který byl přidělen k jeho týmu. Carline se cítí osamělá a Bailey si povšimne, jak večer odjíždí taxíkem z domu. Eugene objeví v jejím mobilu neznámá čísla a začne ji podezírat z nevěry. Carline prohlásí, že patří přátelům Bailey. Když se příště sejdou, Carline jí řekne, že poznala, že je Bailey těhotná. Bailey opáčí, že ví, že je Carline Eugenovi nevěrná. Když odcházejí z baru, vnucuje se jim Ron s přáteli. Objeví se však Duncan a Beau a zabrání jim v tom. Bailey se rozhodne říct Duncanovi o těhotenství. Duncan je nadšený. Chce se o radost, že bude otcem, podělit s matkou, ale  ta stále vidí jen svého manžela elektromontéra, který zahynul a nechal je bez prostředků. Bailey řekne o těhotenství strýci Beauovi, ten se s tím však nedokáže smířit... (TV Prima)

Sunwheel

Musím povedať, že to je asi najlepší Chuckov film. A zo všetkých akčných béčok Cannonu asi najviac áčková produkcia. Od začiatku po koniec sa to vyhýba všetkému čím je Cannon známy. Dementnosť prvého dielu sa úplne vytratila. Prvá polovica filmu je skôr o týraní ľudí ako o bezduchej akčnej hovadine. Norris tu dokonca prejavuje herectvo a emócie vidíte neustále. Dobro veľakrát prehrá a priamočiarosť príbehu je nepatrná. Poctivé kulisy a výber hercov, ktorí vedia hrať vás celý čas udivujú. A koniec samozrejme príde. A ten je uveriteľnejší ako všetky maestrove filmové konce po ultimátnom zápase storočia. V rámci žánru je to jednoducho poctivá práca bez jedinej chyby. A z toho som sám v šoku! ()

Sa.sa

Ale jo již klasika akčních filmů... Samozřejmě je čas vzniku znát, ale i tak je radost se podívat i na či hlavně na přírodu... ()

element262

Tak toto je ešte starý dobrý Chuck Norris. Ako malý som na tomto filme vyrastal a bez rozmýšlania musím dať 4*. Spomedzi jeho tvorby ide skutočne o "klenot", pretože ak si to niekto náhodou porovná s niečim, čo v jeho kariére nasledovalo, myslím, že musí uznať, že ide o dosť dobrú záležitosť. V tejto snímke to skutočne "zahral" pretože po celý čas vystupuje ako skoro nič nehovoriaci vojak s neskutočnou hrdosťou a výdržou a mne ako divákovi to prišlo ako fakt životná situácia, nie ako vymyslený brak s úmyslom spraviť neskutočného hrdinu, ktorý keby mohol zachráni okrem našej matičky zeme aj zvyšok vesmíru. ()

maestrum

Trochu zvláštní vidět herce z M.A.S.H.e v roli záporáka. Obzvlášť, když má vzhled dobráka a za celý film se pořádně neuměl zamračit. O poznání horší než 1. díl, přesto ještě 3*. ()

padav94

Mne sa to celkom pozdávalo, asi rovnako ako jednička, celkom to bolo zaujímavé, len bolo to kus tragické že sa im nepodarilo všetkým stamať dostať, ale inač celkom dobrý film. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "To sis myslel, že bych odjel bez jistoty, že jsi mrtvý?" Braddock a skupinka amerických zajatců, jsou i roky po válce stále drženi v zajateckém táboře ve Vietnamu. Film vykresluje týrání amerických zajatců a snahu zlomit Braddocka k podpisu přiznání válečných zločinů. S akci se vyčkává na konec příběhu a místo toho se rozvíjí postavy a jejich vztahy. Zpracování je i z dnešního hlediska naprosto výborné a bezchybné, zaujala mě zejména kamera a prostředí. Taky scéna s pytlem ve kterém je rozdrážděný potkan, je nezapomenutelná. - 70%. ()

freebob

Druhý díl Nezvěstných v boji je vlastně prequel prvního filmu, jenž měl být původně dvojkou.Canon to udělali schválně, protože byl původní druhý film lepší než první, takže nalákali diváky na akční řezbu a první díl kde výrazně akce ubylo a dějově to připomíná spíše vězeňský film.Ale i tak je tam pořád dobrá akce a závěrečný souboj se zlým velitelem vězeňského tábora opravdu kvalitní. ()