Beau pracuje jako předák elektromontérů na údržbě vysokonapěťové rozvodné sítě. Při jedné bouřce zahyne při výstupu na stožár jeho bratr Danny. Dannyho manželka zemře při automobilové nehodě a Beau začne vychovávat jejich dceru Bailey. Bailey pracuje, ale strýc chce, aby odešla studovat na vysokou školu. Bailey má vztah s Duncanem, kterého Beau nesnáší. Duncan těžce nese, že by Bailey měla odjet, ale nedává to najevo. Duncanův otec také pracoval v oboru a zahynul při výkonu práce. Duncanova matka zůstala sama se synem bez prostředků a stala se z ní alkoholička neschopná normálního života. Duncan se přesto přihlásí k tomuto nebezpečnému povolání. Bailey nadbíhá také flákač Ron, Bailey ho odmítá. Je těhotná s Duncanem, ale zatím to tají. Do sousedství Beaua a Bailey se přistěhují Carline s manželem Eugenem a dětmi. Eugene pracuje také u linkařů. Carline se spřátelí s Bailey a svěří se jí, že se manžel od návratu z Iráku velmi změnil. Trpí posttraumatickou poruchou a v práci je velmi opatrný. Neustále poukazuje na to, jak je nebezpečná.  Firma musí modernizovat rozvodnou síť v polovině státu a všichni elektromontéři jsou v plném nasazení a stále v práci. Beau učí nováčky, včetně Duncana, který byl přidělen k jeho týmu. Carline se cítí osamělá a Bailey si povšimne, jak večer odjíždí taxíkem z domu. Eugene objeví v jejím mobilu neznámá čísla a začne ji podezírat z nevěry. Carline prohlásí, že patří přátelům Bailey. Když se příště sejdou, Carline jí řekne, že poznala, že je Bailey těhotná. Bailey opáčí, že ví, že je Carline Eugenovi nevěrná. Když odcházejí z baru, vnucuje se jim Ron s přáteli. Objeví se však Duncan a Beau a zabrání jim v tom. Bailey se rozhodne říct Duncanovi o těhotenství. Duncan je nadšený. Chce se o radost, že bude otcem, podělit s matkou, ale  ta stále vidí jen svého manžela elektromontéra, který zahynul a nechal je bez prostředků. Bailey řekne o těhotenství strýci Beauovi, ten se s tím však nedokáže smířit... (TV Prima)

Lefty86

Píše se rok 85 Jimmy Braddock a pár jeho spolubojovníků jsou zajati a drženi v táboře ve Vietnamu i 10 let po skončení války. Braddockovi se lstí podaří uniknout, ale nezdrhne jen tak vrátí se pro své kamarády a rozpoutá tam peklo na zemi a tábor srovná se zemí.Výborný závěrečný souboj s hlavním padouchem, takové už se dneska jen tak nevidí. S Chuckem Norrisem jsem toho moc neviděl, ale teď si doplňuju akční vzdělání, Nezvěstní v boji 2 je kvalitativně srovnatelné s prvním dílem, který měl původně být druhý, ale protože se zdál tvůrcům lepší, pustili ho do světa dřív a dvojka je vlastně prequel a odehrává se před jedničkou. Začátek je trochu nezáživný, ale mučení a psychický nátlak je krutý a bezohledný, v půlce filmu se to dobře rozjede a vtáhne do děje akce střídá akci, výbuchy se nešetří. 70%, akčních, béčkových procent :-D . Na akční filmy ze staré školy mám slabost a teď se vracím k těm které jsem nikdy neviděl,abych měl srovnání, protože dřív jsem si vybíral podle mých oblíbených herců. ()

aLPaC

Nebojím se to říct: Skvělý akčňák z vietnamské džungle. Spolu s Delta Force můj Norrisův nejoblíbenější. Ano, zdejší teoretici si vždycky něco najdou, tak proč ne tady, když je to v podstatě patriotický brak, kde USA jsou skvělý a Vietnam špatný. A já říkám no a co! Já se u MIA bavím a to je pro mě hlavní. Navíc je zde nejlepší Chuckův fight ever. Vážně, skvělá choreografie závěrečného mače. P.S.: I když zde zrovna ne, tak myslím, že američané jsou ve velkém množství filmů k vládě kritičtí, narozdíl od jiných. Chtěl bych vidět ruský film, který kritizuje Putina. Toho se nedočkáte. ()

Brejlil

Z tohoto filmu čiší promarněná příležitost. S lepšími herci a lepším režisérem mohla být celá část před Braddockovým útěkem dokonalým "psychem". Příležitostí k tomu měli tvůrci dost, ale museli je promarnit, protože se jim nedostávalo všeho. Herci, až na Sun-tek Oha v roli psychopatického vietnamského velitele tábora, působí velmi špatně, někteří až ochotnicky, režisér je neschopa a k ruce má neschopné střihače. A scénáristé si naběhli nutností Braddocka osvobodit a zachránit zajatce. Všechno je pěkně béčkovité a nezachrání to ani některé pěkné jednotlivosti. Jedna hvězdička za sentimentální vzpomínku na šumící VHS. ()

Joll

V mládí jsem to hltal a řadil hned po boku Ramba jako výborný akčnák, dnes po shlédnutí musím uznat že Chuck zas tak dobrej není jako Sly a z nostalgie mu dávám 2 a půl hvězdičky ()

drankeryth

Druhy diel tejto trilogie bol pre mna jednoznacne najlepsi. Tu sa uz zamerali pocas celeho filmu na Vietnamsky tabor, kde to len kypelo akciami a spravne nadavkovanymi scenami, kde velitel tabora bol pekna svina a dal to aj pekne pocitit na americkych zajatcov. Aj tu Braddock potvrdil, ze sa nicoho neboji a ide aj cez vietnamske mrtvoly, aby vsetkych oslobodil, ako aj seba sameho v tomto pekle uprostred dzungle. Ani tu ho nejako nemohli trafit Vietnamci do tela, akoby sa mu gulky vyhybali, pretoze urcite mali strach ho zasiahnut:) Alebo Vietnamci boli slepi a mozno aj drzali prvykrat v ruke zbran:) ()

MickeyStuma

Snímek má mnoho společného se snímkem ´Rambo II´ natočeného ve stejném roce. Tím je společné téma o osudu válečných zajatců ve Vietnamu. Sylvester Stalone se na věc podíval ze strany záchranné jednotky a vznesl tak kritiku na špatné velení, kvůli kterému Američani onu válku prohráli. Tady se děj všímá samotných zajatců a jejich utrpení vlivem sadistického velitele tábora a také připomenutí varšavské úmluvy. O tom se hned na začátku zmíní plukovník James Braddock v podání Chucka Norrise, stejně jako plukovník Nicholson ve snímku ´Most přes řeku Kwai´, čímž vzniklo další pojítko. Braddock stejně jako Rambo nakonec všemu očekávaně udělají přítrž. Film skutečně vyznívá lépe než ten předchozí a je jeho prequelem. Jisté nelogičnosti tu jako obvykle jsou, ale jinak se nejeví jako nejhorší počin. Obyčejný příběh, který nelze srovnávat z realitou. ()

bakeero

Kua, tohle je nostalgie jak sviň. :-)) Možná se časem odvážím, přidám * a zařadím "Pohřešovaného v akci" na svůj playlist guiltypleasure :-) ()

Psycho.R

Pro mě asi o něco lepší než jednička, takový záživnější. Chuck s kňourem na začátku byl krutej. Není moc, co se dá dodat. Snad jen to, že naprosto souhlasim s poslední větou Leftyho 86. Filmy s oblíbenýma hercema jsem už sjel a teď jedu ty, který mě nikdy zas tak moc nebrali, ale mile překvapují :). ()

Likan7 odpad!

Vyloženě horší než jednička a totální nudný trash. Tentokrát tady nebaví ani Chuck Norris, a potom jednoduše není nic, co by pokračování Nezvěstných v boji drželo nad vodou. ()

Sir Ludvig

Most cez rieku Kwai s Chuckom Norrisom! Najlepsi diel serie s dokonalym zaporakom. SPOILER: Chuck tu bojuje s potkanom a ...zvitazi! ()

subic

Po jedničce přišla dvojka aneb zpátky do minulosti. Čak už v jedničce říkal, že byl 7 let nezvěstný, tak tady se dozvíme, jak ho věznili a jak se dostal ven. Takový ten samozvaný malý diktátor a šéf tábora Soon-tek Oh měl už známý ksicht z bondovky Muž se zlatou zbraní (1974). Dvojce ale výrazně chybí akce, je to takové bláto o týrání vězňů a o tom, jak se je pokusit zlomit. Asi ani není potřeba vidět víckrát. ()

Blazkowicz

Hodnocení musím zvýšit, protože narozdíl od prvního shlédnutí to vidím hned po prvním dílu, takže se to dá dobře porovnat. Akce je tady asi tak stejně, ale je víc sabotérská než nějaké bezhlavé střílení (až na konec). Život vězňů v táboře a sadistický velitel nejsou ztvárněné vůbec špatně. Nic extra citového, ale dá se. Ač se to na první pohled nezdá, je to o stupeň lepší než první díl. 3-* ()

daleba

Prostě nemůžu hodnotit jinak... Je to jeden z kultovních filmů mého dětství. Kdybych tu VHS (a vlastně i video) ještě měl, s gustem bych si to pustil. ()