• Sinn

Trošku Pán prstenů (vážně, koho to nenapadlo při dobývání tvrze?), pár špatných hereckých výkonů dětských herců, pár dobrých výkonů Prachaře a Kříže, pár vtípků, pár akčních scén, pár zamilovaných trapásků, které však místo milého pousmání vykouzlý spíš posměšný úšklebek, alespoň u mě. Není to špatný nápad, mohla to být relativně milá rytířská pohádková komedie, jen kdyby to dostal na stůl někdo jiný než idiot Janák. Takhle bohužel nic moc. Spíš nic.(3.4.2011)

• xaver

Slušná trapárna. Pavel Kříž jako padouch nebyl špatný, ale jako pán středověkého panství byl naprosto k smíchu. Pokud to nebylo záměrem autora, tak hlavně jeho postava hodně zklamala. Stejně tak by naprosto nepřesvědčivý David Prachař no a královna nakonec, to byla trapárna nad trapárnu. A tak uznání snad zaslouží jenom dětský ansábl spolu s Otou Jirákem.(17.7.2012)

• peetriss

Režijně i scénáristicky slabé, povětšinou velmi nudné až uspávající a především hloupé. Dvě hvězdičky za, na český film, poměrně dobře zvládnuté akční dostavníkové či lukostřelecké scény, ale jinak Karel Janák nijak nevybočuje ze své pověstné rozpačité snahy vypadat co nejvíce cool. 30%(8.9.2013)

• drankeryth

Bod davam za rytierov, ako boli vyzbrojeni, takze po tejto stranke to nebolo odflaknute, ale ich absolutna demencia mi isla na nervy. Ani to dobijanie malej pevnosti na cele s Pavlem Krizom nebolo na zahodenie a hlavne tie katapulty boli asi z toho najlepsie. Zvysok filmu bol neatraktivny a vhodny skor pre mladez, ktorym sa to urcite bude pacit:)(27.9.2011)

Asi ta nejméně pohádková česká pohádka, jakou znám. Janák čeří stojaté české vody, přichází s něčím novým (v rámci tuzemských příběhů pro malé) a servíruje jeden zahraniční trademark za druhým. Přitom se spokojí s poměrně malým rozpočtem a jen výjimečně nutí diváka k pochybám. Ať si říká, kdo chce, co chce, česká pohádka neměla už dlouho tak skvěle zahraného záporáka. Pavel Kříž je vynikající. Zamrzí jen ony souboje, nezdá se, že by herci prošli náležitým výcvikem. Ale což - on je ten film o něčem jiném.(26.12.2010)

• - Lenka Krobotová, ktorá stvárnila rolu kráľovnej, bola iba mesiac po pôrode, keď jej ponúkli zahrať si vo filme. Štáb preto musel vyriešiť jej brnenie, ktoré musela mať na sebe pri natáčaní. Nedotiahli jej na ňom skrutky, aby mohla svojho potomka kojiť. (Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz) (Raccoon.city)

• - Počet natáčecích dnů: 96 (exteriéry + interiéry) (POMO)

• - Původní název plánovaného sedmidílného seriálu byl „Než se táta vrátí“. (Taninaca)