Príjemne strávené nedeľné popoludnie. Rozprávka, nad ktorou som nemusela rozmýšľať, sama sa doviedla k šťastnému koncu. Niekoľkokrát som sa zasmiala a niekoľkokrát som sa spýtala, či už tých útokov odporného Albrechta a jeho zbabelých vojakov nebolo dosť. Každopádne deťúrence v kine okolo mňa sa naozaj zabávali, takže odporúčam rodinkám na pekný spoločný večer.(11.10.2009)

• Fr

Tvrz ovládá skupina malých dětí! Nemějte slitování! Na steč!!...... A TOHLE BYLO JAKO CO??? Sázka na neznámé dětské tvářičky moc nevyšla, i když – zatím co já valím ,,bulvy“, mladej se u toho baví. O. Jirák hraje jako v Dívčí válce a všichni jsou tak nějak svým způsobem TRAPNÍ! Dialogy, děj, herci – takže všechno je aspirantem na titul ,,kosočtverec“ ne roku, ale století. Smekám před všemi, kteří tohle dokázali sledovat jako seriál. TENHLE FILM JE NA KONCI JEŠTĚ HORŠÍ NEŽ V PŮLCE A JÁ ODVOLÁM VŠE ŠPATNÉ, CO JSEM KDY NAPSAL O DRUHÉ NARNII! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět ,,tokající“ T.Voříškovou. 2.) Ještě jsem neviděl vtipného muslima. 3.) Zjistím, že Princ Kaspian je filmovej skvost. 4.) Poznám SHAZOVADLO, vynález, který by nám záviděl i L. da Vinci. 5.) Pro své děti udělám cokoliv. PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(27.6.2010)

• drankeryth

Bod davam za rytierov, ako boli vyzbrojeni, takze po tejto stranke to nebolo odflaknute, ale ich absolutna demencia mi isla na nervy. Ani to dobijanie malej pevnosti na cele s Pavlem Krizom nebolo na zahodenie a hlavne tie katapulty boli asi z toho najlepsie. Zvysok filmu bol neatraktivny a vhodny skor pre mladez, ktorym sa to urcite bude pacit:)(27.9.2011)

• YURAyura

0/10 Ani to ze tam hraje Peta Halicek, ktery v teto pseudodatabazi mezi herci samozrejme chybi, nezarucuje, ze by se na to dalo divat. Neter je z toho vlhka, ale ji je deset, takze tomu prd rozumi. Nasadit neco tak zoufaleho do hlavniho casu v patek, tomu rikam odvaha. No aspon si tatinkove muzou dat v hospode o dve piva vic... To je hnus velebnosti!(4.2.2010)

Výborná hudba ve filmu/pohádce/komedii v historickém mundůru nebo co to bylo za žánr. Pro slávu Ježíšovu ... přemýšlela jsem, jestli se pozdrav ahoj používal už v době křížových výprav. Myslím, že spíš ne. Pokud vím, tak zařízení na odrážení dobývacích žebříků je vynález Leonarda da Vinci. Filmový sestřih je poněkud zkratkovitý a zmatený, takže bez máminých dovysvětlení ze seriálu bych zřejmě tápala, o co se to pán z Krvenos snaží.(28.12.2010)

• - Původní název plánovaného sedmidílného seriálu byl „Než se táta vrátí“. (Taninaca)

• - Počet natáčecích dnů: 96 (exteriéry + interiéry) (POMO)

• - Lenka Krobotová, ktorá stvárnila rolu kráľovnej, bola iba mesiac po pôrode, keď jej ponúkli zahrať si vo filme. Štáb preto musel vyriešiť jej brnenie, ktoré musela mať na sebe pri natáčaní. Nedotiahli jej na ňom skrutky, aby mohla svojho potomka kojiť. (Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz) (Raccoon.city)