Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xaver
  **

  Slušná trapárna. Pavel Kříž jako padouch nebyl špatný, ale jako pán středověkého panství byl naprosto k smíchu. Pokud to nebylo záměrem autora, tak hlavně jeho postava hodně zklamala. Stejně tak by naprosto nepřesvědčivý David Prachař no a královna nakonec, to byla trapárna nad trapárnu. A tak uznání snad zaslouží jenom dětský ansábl spolu s Otou Jirákem.(17.7.2012)

 • Charon11
  **

  První díl TV seriálu se zdál být odpovídající TV- kvalitě. Kvalita má bohužel klesající trend. Pominu pomalé tempo, skřípající scénář, ale herecké výkony a dialogy to nejde přehlédnout. Mezi slabšími hereckými výkony vyčnívá doslova trapně přehrávající Pavel Kříž. Co poslední dobou tento "herec" předvádí je neskutečné a nechápu režiséry, že po takové šmíře sáhnou! Opět pominu komicky vypadající "bitvy" na křížové výpravě (když nemám peníze na pořádnou bitevní scénu, raději ji vynechám nebo ji zahalím do šera, mlhy, písečné bouře....cokoliv jen ne to co bylo předvedeno, ale nemohu opomenout dialogy. Ten kdo je psal byl buď hoštapler nebo na drogách. Děti chvíli hovoří skoro staroslověnštinou a hned zase jako by se vracely z odpoledního vyučování v r.2010. To fakt nechápu. Škoda, filmů z doby středověku je opravdu málo a kvalitní české vytvořili snad naposledy páni režiséři Vláčil a Vávra.(28.1.2010)

 • wata
  ***

  Príjemne strávené nedeľné popoludnie. Rozprávka, nad ktorou som nemusela rozmýšľať, sama sa doviedla k šťastnému koncu. Niekoľkokrát som sa zasmiala a niekoľkokrát som sa spýtala, či už tých útokov odporného Albrechta a jeho zbabelých vojakov nebolo dosť. Každopádne deťúrence v kine okolo mňa sa naozaj zabávali, takže odporúčam rodinkám na pekný spoločný večer.(11.10.2009)

 • drankeryth
  *

  Bod davam za rytierov, ako boli vyzbrojeni, takze po tejto stranke to nebolo odflaknute, ale ich absolutna demencia mi isla na nervy. Ani to dobijanie malej pevnosti na cele s Pavlem Krizom nebolo na zahodenie a hlavne tie katapulty boli asi z toho najlepsie. Zvysok filmu bol neatraktivny a vhodny skor pre mladez, ktorym sa to urcite bude pacit:)(27.9.2011)

 • a4am
  **

  Ať žijí rytíři, Janákův opus s přístupností PG-2. Tři věci pohřbívají tento původně sympaticky vypadajicí pokus o středověkou verzi Sám Doma. 1. Repetivní schéma: "Musíme se dostat do hradu/z hradu, bránit hrad/bránit hrad/bránit hrad". Chce to víc nápadů na menším místě, než víc míst a méně nápadů. 2. Logické chyby, které by ani tak nevadili, kdybych se prostě v kině nenudil. A inteligenci "tiletých" bych také nepodceňoval. Film pak slouží alespoň jako kvíz, dejte dítěti blok a tužku a v kině vyzkoušejte, kdo najde víc kiksů. 3. Absence napětí aneb proč se bát o hrdiny, když vojáci jsou prostě šašci, bojicí se duchů a tříletých slečen. Navíc tam nikdo neumírá, střilejí se sice šípy, probodává se nožem, ale každý to přežije, dělá, že probodnutí je jen škrábnutí a šíp v hrudi je prostě jen hračka. Snímek pak (v mých očích) drží nad vodou aspoň šíleně přehrávajicí Kříž a tragicky nehrajicí představitel Adama (bože, co slovo, to menší záchvat smíchu v sedadle mnou obývaném).(10.10.2009)

 • - Lenka Krobotová, ktorá stvárnila rolu kráľovnej, bola iba mesiac po pôrode, keď jej ponúkli zahrať si vo filme. Štáb preto musel vyriešiť jej brnenie, ktoré musela mať na sebe pri natáčaní. Nedotiahli jej na ňom skrutky, aby mohla svojho potomka kojiť. (Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz) (Raccoon.city)

 • - Lokace natáčení: Novohradské hory, Český kras, Českolipsko, Lipnice, Křivoklát, Hlubočepy a hlavně úžasná tvrz Cukenštejn (POMO)

 • - Snímek se natáčel unikátní digitální technologií 4K Red Cam srovnatelnou s klasickým 35mm filmem, která zajišťuje mimořádnou hloubku a ostrost obrazu. Pro své vysoké rozlišení je nazýváno také UHD / Ultra High Definition. Jde o první případ použití této technologie při natáčení podobného filmu v České republice. (Taninaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace