poster

Králičí nora

 • USA

  Rabbit Hole

 • Slovensko

  Králičia nora

  (festivalový název)
 • Austrálie

  Rabbit Hole

Drama / Psychologický

USA, 2010, 88 min

Komentáře uživatelů k filmu (182)

 • KevSpa
  ****

  Pro většinu diváku jistě nudná podívaná. Pro tu hrstku diváků, kteří den co den zažívají beznaděj a deprese, jde však o film, jenž díky zdařilému scénáři a přesným hereckým výkonům ústředního dua dokonale popisuje jejich pocity.(17.7.2011)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Herečka HR - Nicole Kidman(25.1.2011)

 • Matty
  ****

  Nekompromisně vážné psychologické drama, v němž se i kufr od auta zavírá s naléhavou pomalostí. Kidmanová díru vzniklou ztrátou dítěte prozkoumává, zatímco Eckhart se ji snaží zaplnit. Ona řeší minulost, on hledí k budoucnosti. Přítomnost, ve které by nalezli společnou řeč, pro ně neexistuje. Zvláštní odtažitost filmu, absence všednodenních intimních momentů mezi ústředním párem, je ozřejměna zdrcujícím a zároveň nadějeplným závěrem. Právě k okamžiku zachycenému v posledním záběru po celých devadesát minut hledali cestu. Není to v žádném ohledu přelomový film, Kidmanová hrála ženu řešící manželskou krizi výborně již v Eyes Wide Shut, ale je v něm něco poměrně vzácného – kus pravdy. 80%(6.10.2012)

 • Malarkey
  ***

  Dost drsný životní drama, kde každej z herců je dobrej, každej hraje svojí partii tak, jak nejlíp umí, ale přes veškerý lidský vztahy ten film nemá vůbec žádný srdce, těžce se na něj kouká a rozhodně to na konci celého filmu není vůbec nic hezkého na přemýšlení. To, že život je svině víme všichni. Když už to chci ale vidět ve filmu, chci to vidět pořádně a ne jak kdyby to točili za televizní prachy támhlé báby co píšou příběhy pro Ulici.(6.2.2011)

 • T2
  ***

  Rozpočet $5miliónovTržby USA $2,229,058Tržby Celosvetovo $5,839,592Tržby za predaj DVD v USA $1,581,086 //počet predaných kusov ?║ ťažká chladná dráma s výbornou Nicole Kidman ale na druhú stranu Aaron Eckhart mi tam ale vôbec nesedel /55%/(25.1.2015)

 • tron
  ****

  „Zmizne niekedy tá bolesť?“ – „Nie. Ale zmení sa. Tá ťažoba je stále s tebou, ako tehla v kabelke. Ale dá sa s tým žiť. A niekedy dokonca pozabudneš.“ Strhujúci herecký výkon nežnej, sexy, chápavej mamy Nicole Kidman na mňa zapôsobil tak, ako podobne bravúrny výkon Kim Basingerj v nie nepodobných Dverách v podlahe. Aaron Eckhart jej zdatne nahráva. Zapôsobil na mňa tiež kvalitný scenár (podľa divadelnej hry), ktorý bez hystérii a veľkých slov líči život manželského páru, snažiaceho sa vyrovnať so smrťou 4-ročného syna.(10.2.2011)

 • Hal_Moore
  ***

  Hodně depresivní drama, točící se okolo neveselých témat, podpořené dobrými (ale ne skvělými) hereckými výkony. Nicole Kidman v roli matky, která před necelým rokem ztratila své jediné dítě, místy přehrává o sto šest, naopak Aaron Eckhart je ve svém projevu o poznání umírněnější a životní situaci jeho postavy jsem mu uvěřil. Na mnoha místech je poznat divadelní předloha a na prknech měl příběh také zůstat. Nefungovala na mě ani jedna dojemná scéna (dobrá, jen Aaron Eckhart venčící psa), tudíž na mě Rabbit Hole neměl žádný emocionální dopad. Podle mého je tu až příliš zbytečných scén a vedlejších dějových linií (prodej domu, komiks...), které jen odvádějí pozornost od hlavních postav a příběhu, ale od něj také nelze čekat něco výjimečného.(8.1.2011)

 • Kryšpín
  ***

  Další příběh, který si hraje na vaše emoce. Jenže ztráta dítěte tu byla už tolikrát, že mi to příjde obyčejné. Film zachraňuje pár scén a kupodivu Aaron Eckhart, který vydá více emocí než Nicole Kidman, která je celou dobu pasivní a uzavřená. Nejvíc mě zaujal "Rabbit Hole", aneb vztah mezi matkou zesnulého dítěte a klukem, který měl automobilovou něhodu, u kterého zesnul právě její syn. Bohužel vztah nebyl více rozvinut a film tak spadá do škatulky průměrných.(19.12.2010)

 • xxmartinxx
  ****

  Precizní drama, jež stojí v první, druhé, třetí až bůh-ví-kolikáté řadě na skvělých hereckých výkonech naprosto všech. Dokonalá Kidman, přesvědčivý Eckhart, vždy sympatická Wiest a překvapující Teller. Rozehrávají uvěřitelnou a silnou hru, která se nezdá, ale má co nabídnout...(28.1.2011)

 • TeeAge

  || Scenár: David Lindsay-Abaire | Hudba: Anton Sanko | Produkcia: Nicole Kidman, Leslie Urdang, Gigi Pritzker, Per Saari, Dean Vanech | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Olympus Pictures, Blossom Films, Odd Lot Entertainment | Rozpočet: 5 miliónov $ | Tržby: 3,409,780 $ ||(30.6.2011)

 • gudaulin
  ***

  I přes luxusní obsazení a mimořádně závažné téma ve mně Králičí nora nezanechala hlubší stopy. Jako rodič potvrzuji, že neznám horší situaci než ztrátu dítěte, jako filmový divák tvrdím, že znám spoustu filmů natočených vynalézavěji a s lepším scénářem. Celkový dojem: 60 %.(17.3.2016)

 • Madison
  ****

  Pomalá, komorná štúdia charakterov ľudí, ktorých pokorila bolestivá strata. Nicole a Aaron sa snažia navonok pôsobiť ako dokonalí manželia, ktorí sa zmierili so svojím neľahkým osudom, no nazeraním do ich nezmyselného života, pozostávajúceho zo spomienok, je to tak nenásilné, pomalé a smutné, že som ako divák ich príbeh úplne prežívala. Najradšej mám tie rodinné konverzácie a hádky s tým spojené, nasiaknuté iróniou a neporozumením, ktoré sú akoby vystrihnuté z reálneho života. Nečakala som veľa, no Kidman a Eckhart ma svojimi výkonmi katapultovali a aj tu je jasne znázornené, ako dokážu herci, ktorí sa vžili so svojou postavou, pozdvihnúť neoriginálny námet.(10.8.2011)

 • viperblade
  *****

  Nebudu chodit kolem horké kaše a napíšu to rovnou - tenhle film mě emocionálně odrovnal. Zřejmě nejvíce by se můj zážitek dal přirovnat k filmu Brothers. Zde také všichni hlavní hrdinové předvádí naprosto brilantní výkony a my jakožto diváci jen čekáme, kdo bouchne dříve. Bohužel se bojím, aby Rabbit Hole neskončil stejně, jako Brothers - bez nějakých ocenění, jen pár nominací… Protože takový Aaron Eckhart by si (minimálně) nominaci rozhodně zasloužil, stejně jako Nicole. Po hodně dlouhé době mi přišlo, že konečně vidím pořádné drama ze života, které má skvělý děj, skvělé herce, parádní scénář… zkrátka a dobře, vše funguje na 100 %. A proto mé hodnocení nemůže být menší.(22.12.2010)

 • NinadeL
  *****

  Velmi dobré a hlavně velmi intenzivní drama. Nic pro diváky empatiky, protože těm by to mohlo rozhodit celý jejich křehký svět. Pět superlativy na Kidman a Eckharta by bylo nedostatečné, ale je zajímavé, jak ideálně je doplnila jen na minimálním prostoru Sandra Oh. Na závěr jsem si pomyslela, že je to vlastně velmi dobrá hra a ona je to skutečně hra. Tak jsem se přeci jenom asi už něco naučila. Formálně to mělo stejný nápad na ukončení jako Frankie a Johnny. Dabing je samozřejmě průser kdykoli kdekoli otevře pusu Lucka Vondráčková, ale to člověku tu druhou nominaci Nicole na Oscara fakt nenaruší.(27.3.2013)

 • Hild
  ****

  Měla jsem strach, že půjde o citové ždímání, které se nakonec nekonalo. Podobné téma už tu bylo zpracované nesčetněkrát. Tento film stojí především na hereckých výkonech Nicole Kidman a Aarona Eckharta, kteří tvoří skvělý herecký pár. Film má velice pomalé tempo a vím, že za chvíli si na film ani nevzpomenu, nezanechá totiž ve vás naprosto nic hlubšího, přesto si myslím, že ty 4 hvězdy si film zaslouží. Jedná se o dobré komorní drama.(19.12.2010)

 • castor
  ****

  Ztráta bolí. Psa, partnera, dítěte. Překročit ji, je snad ještě bolestnější. Táhlé záběry na truchlící manželský pár nemusí sednout úplně každému, a co na tom, že některé vedlejší linie postrádají gradaci a vývoj? Režisér Mitchell, známý kontroverzními kousky Hedwig a Angry Inch a Shortbus, zachycuje ono vzduchoprázdno, které se hluboce usadilo v jednom manželství. I tak někam směřujeme, pozvolna, potichu. Ona díru po dítěti z různých úhlů zkoumá, on hledá cestu nahoru. Společně to ale zatím nejde. Není to žádný přelomový film, ale má dva silné koně v závodním poli, Nicole Kidman a Aarona Eckharta, díky kterým je tahle látka lehce nadprůměrná. I když kritiky víc zaujala australská držitelka Oscara, která se nebojí rýpnout do Boha, proplesknout jinou matku v obchodě a rozdávat falešné úsměvy těsně před zhroucením, výborný je i její herecký kolega. Nehysterické, uvěřitelné.(10.8.2014)

 • Mahalik
  ***

  A opět stesk. Soužení, hledání se - a hluboký ponor do mozku, protože jen tam lze hledat odpověďi. Rodiče se zářezem na ruce. Symbolem smrti a totálním vyčerpáním. Chtělo by se vyřvat z podoby, neboť tahle situace je nestravitelná, pulzující, smrtelná. A jestliže Kidmanová vytvořila chladnou sochu (která neopečovává zážitky, nýbrž je bortila) a dostalo se jí chvalozpěvu, co potom Aaron?, ptám se. Muž jako hora, hulič, táta? Pro mě hrdina. Nebál se brečet. Člověk na svém místě. 65%(30.1.2011)

 • paascha
  ***

  Dobré výkony výborných herců nespasí jinak slabý film, kde jediným zábleskem je ruční kresba vraha(22.6.2011)

 • Xmilden
  ***

  Slabší 3 hvězdy a ty dávám hlavně za hlavní představitele. Na film jsem se díval hlavně kvůli nominaci Nicole na oscara a musím objektivně říct že k němu měla dost daleko. Natalie Portman jako Black Swan předvádí mnohem větší výkon. Rabbit Hole je takový ten malý film, který má docela zajímavý děj, ale na druhé kouknutí to není.(6.4.2011)

 • Davies182
  *****

  S přihlédnutím k tématu asi nejvěrohodněji zpracovaný snímek; herectví Nicole Kidman je prostě úchvatné (Eckhart zdatně sekunduje), a celé to člověka nutí přemýšlet nad tím, jak blízko pravdy se ve skutečnosti daří režisérovi přibližovat. Já bych si dovolil tvrdit, že o moc blíže to už nešlo. Nechal jsem se příběhem pohltit a zažil nezapomenutelnou emocionální bouři. Skvělé.(14.5.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace