Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

Tom_17

Tak ale! Tenhle díl si takovýhle hodnocení nezaslouží. Chápu rozhořčení z přechozích dílů a i ten včerejší se nevyhnul hloupostem, ale přece jenom je to o dost záživnější jízda než všechny předchozí díly dohromady. *SPOILER ALERT* Chápu, že když v předchozí díle draka ze Scorpionů trefili hnedka 3x, tak teď ani jednou a všechno šlo, tak nějak najednou jinak, než předtím. Jediné co se mi nelíbilo bylo "odsouzení" Varyse, kdy v hloučku lidí ho drak sežehl - nikomu jinému se nic nestalo, ale v další scéně drak chrlí oheň, který má rádius alespoň 15m. No nic. Z Daenerys se stala Mad Queen, tak jsem zvědav jak dopadne poslední díl a doufám, moc doufám, že to tvůrci nezbabrají. Postav moc nezbývá, takže Sníh na trůn no ... ()

DavidWark

Případný český název epizody by byl „Star Wars Season 8: Lost“. Nevysvětlitelné a neodpustitelné samoúčelné dějové zvraty zruinovaly letitý trpělivě budovaný charakter hlavních postav (Daenerys, Jaime). Jako mi bylo líto Marka Hamilla kvůli tomu, kam parchanti tvůrci dovedli Luka Skywalkera, tak posílám upřímnou soustrast Nikolaji Coster-Waldauovi (který i v tomhle binci uhrál svoje) a Emilii Clarke. I holkám, které jejich neprozíraví rodiče poctili jménem Daenerys nebo Khaleesi. Jen v USA je jich 3500 a Khaleesi bylo loni populárnější než Anne nebo Priscilla. Po odvysílání 72. epizody GoT jejich řady rozšíří snad už jen dcery příznivců Islámského státu. //// Ne že by tvůrci v seriálu netrousili náznaky, že Daenerys je pouhým omylem milovaná Mhysa. Ne že by dějiny nebyly plné podobných mírotvůrců. Takový Saladin proslul tím, že nechal obránce a obyvatele křižáckého města vyvraždit poté, co se mu po příslibu bezpečí vzdali. Ale jak máme odpustit, že v 69. epizodě by každý dal Daenerys poslední korunu jako zamilované dívce zmanipulované svým milým do jeho severní války, se srdcem na dlani tisknoucí ruku Sanse, a o pár dějových hodin později je z ní válečná zločinkyně masakrující obyvatele města, které se jí vzdalo a v tu chvíli se stalo sídelním městem jejího království? Kde je dějová linka, která ji přivedla k rupnutí v kouli? Aha, Misandei, Rhaegal, odmítnutí milencem, to je všechno? Ještě jsem vynechal obligátní PMS, že ano? OMG. Po osmi letech se všechno změní lusknutím prstu v jednom týdnu? Nebyl jsem nikdy fanda Daenerys, ale takhle mizerně vystavěný vývoj postavy si nezasloužila. //// Zklamáním je i konec Jamieho příběhu. Ušel notný kus cesty od vraždícího záporáka z 1. epizody k empatickému statečnému obránci základních hodnot lidství. Další lusknutí prstu a stává se z něj Eva Braun? Lannister Family Values nakonec tvoří emočně nejhodnotnější část epizody. Tyrion statečně osvobozující zajatého Jamieho a jejich vřelý rozhovor jsou závanem vyvanulého mistrovství raných epizod GoT. Stejně jako poslední společná scéna Sandora Clegana s Aryou. A ovšem CleganeBowl. A poslední Varysovy scény. Kamera a hudba skvělé. //// Jako byl v předchozí epizodě nelogický výsledek Euron vs. Draci 1:0, tak teď to bylo neuvěřitelné zase v opačném gardu. Posledně pár ballist, tři zásahy, potopený Rhegal. Teď desítky, možná stovky ballist, a ani jeden zásah? . Sudí se upískl s penaltou pro Eurona a teď to oplátkou dal zadarmo ve prospěch Daenerys. //// Před pár týdny jsem se tady strachoval, že závěr GoT bude stejným zklamáním, jako tomu bylo u seriálu Lost. Teď se bojím ještě víc. GoT paradoxně směřují k neuspokojivému konci z opačných příčin než Lost, kde tvůrci očividně psali a psali, aniž vědělí, kam to povede a jak to ukončit. Takže jim nezbylo než vytáhnout špunt z vany. Tady tvůrci dost pravděpodobně obkreslují kontury načrtnuté samotným GRRM a už léta dopředu měli jasno, jak příběh uzavřou. Jen to k zakončení vzali tryskem za cenu nedokreslených vývojových linek. Jako bychom četli knihu, kde před poslední kapitolou někdo vytrhl stovky stránek nebo aspoň deset seriálových epizod. Mám zkrátka pocit, že to Benioffa a Weise už přestalo bavit a chtěli si rychle uvolnit ruce pro další projekt. Že to mají být další Star Wars? Ach bože… () (méně) (více)

KyleReese

Konečně se stalo to, na co jsem čekal od začátku sedmé série a už jsem ztrácel naději, že se to stane!! Daenerys došla svého konečného stádia vývoje v mocichtivého Targaryena. Pro koho je totiž chování Dany nepochopitelné, nejspíš pozorně nesledoval její příběhovou linii. Zároveň, ale vyšel najevo jeden neduh a to, že tvůrci měli zachovat formát 10 epizod pro přesnější vykreslení událostí a "odcházení" hlavních postav postupně s grácií a ne ve spěchu. Tak se totiž stalo, že např. se Cersei a Jaimem se naložilo naprosto nedůstojně. Uvažuju, jestli při rozhovorech s tvůrci o největší televizní bitvě v případě Nočního krále, se raději neměli zmínit o pekle v Králově přístaviští. Poprvé v seriálu byl opravdu využit potenciál draka a tak chápu ten šok diváků, že nebyl okamžitě sestřelen, nýbrž udělal přesně to, co prorokoval Jaime po bitvě s Dany v minulé sérii. Ta podívaná byla úchvatná a člověk měl chvílemi až hrůzu, že se to skutečně kdesi, tam za horami, skutečně děje! Ten chaos, ta panika, nemožnost se schovat, kam se hrabe bitva o Winterfell. Díky bohu se nám tak změnilo psychologické rozpoložení hlavních postav a před finále není vůbec jasné jak to dopadne. Užil jsem si Cleganebowl, který byl mnohem osobnější a lepší než moje očekávání. Některé jiné postavy se naopak chovaly nelogicky, jako by se už chystaly do hrobu a tušily konec seriálu. Chápu, že se hodně fanouškům zbortily jejich teorie a tužby, ale hodnotit kvůli tomu negativně epizodu seriálu, mi nepřijde fér. No nic, za mně hodně dobrá epizoda a těším se na finále.... ()

teckax

Mě to naopak smysl dávalo. Daenerys není robot, má emoce, takže jsem se nedivila, že se zachovala, tak jak se zachovala. Myslíte, že by Cercei uznala porážku, vždyť ona do té doby než ji padal hrad na hlavu pořád nevěřila, že je konec. Kdyby se dohodla jak ji bylo nabízeno, mohlo být vše v klidu. Jediné co mě přijde totálně nesmyslné je nesmrtelnost Aryi, ta proboha už dostala tolik úderů do hlavy, tak pokud by nebyla mrtvá, postižená určitě. Jsem zvědavá na finále. ()

Bumkybunny

Achjo, achjo. Proč všechno, co je předvídatelné a nudné se stane, ale to, co by diváci čekali, že bude zajímavé, je nakonec přece jen zaskočí velkým zklamáním? Cersei mě zklamala, od Daenerys to bylo očekávané od třetí epizody a spolek podpantofláků se překvapivě stále drží. Tvůrci mají zatraceně co dělat, aby v poslední epizodě zachránili, co se zatím ještě dá. Držím palce, tohle je a pořád se držím naděje, že snad i zůstane můj oblíbený seriál. ()

Mukade odpad!

dodžubali to................... psychologicky nerealistické aby sa až tak zmenila, na takého ultradiabla, Hitlera.(((zo s08e06 ""Tyrion: My father was an evil man. My sister was an evil woman. Pile up all the bodies of all the people they ever killed, there still won't be half as many as our beautiful queen slaughtered in a single day."" Zďaleka (!) nemala až taký dôvod. Kto má mozog nech sa nad tým dobre zamyslí, keď má iný názor. A keď stále nepomohlo tak sry, there is no brain there. ......................... Moroni autori chceli byť za každú cenu superkúl a edgy a prekvapivý a "to tu ešte nebolo", yeah well fuck u, you are pathetic. Rovnako veľká časť 5**-ovo hodnotiacich tuná si myslí že sú tým viac smart čím vyššie hodnotia, well lol. Úprimne 5** hodnotiť tento shyat môžu asi len zlomyseľný ľudia................. bitka Džejmího s tým druhým debilne naprosto nerealisticky a neuspokojujúco natočená.., jednoruký a dvakrát preklatý 30cm dýkou zabije neveľmi zraneného skvelého bojovníka a veselo si odkráča, vaaau asi praprapredok Deadpoola a Wolverina, chodte dpc............. zombie opica Gregor sa s tala postupne až smiešnou (keď bol ten mastičkár taký dobrý vo vytváraní nezabiteľných poslušných "zombie", prečo si z nich neurobili celú armádu, lol)........smrť Cersei ABSOLÚTNE NEUSPOKOJIVÁ !! extrémne urýchlená a extrémne milosrdná, taká akú si naprosto nezaslúžila a presný opak primeranej, pre diváka uspokojivej smrti pre ňu. Jej zúfalstvo z prehry trvalo CHVÍĽKU a aj to ešte našla útechu v objavivšej sa láske jej života a aj nádeji na útek. HORŠIE BY SA TO NEDALO NATOČIŤ ani keby sa neviem ako chcelo. Neschopnejších imbecilov ako autorov tohto dielu som nevidel, nezažil za celý život, Uve Boll je Einstein oproti nim. .................... ako dobre že som mohol preklikávať dopredu.. a ako dobre že som si pozrel celú sériu v kuse za 4 dni, tušil som že hrozí sklamanie a veru je, vvvveľké.....dobrá recka .................... neskoršie doplnky: Takmer všetci zloduchovia zomreli naprosto neuspokojujúcim a unáhleným spôsobom, už aj vďaka tomu že v jednom diely ich toľko pošlo, preto nebolo miesto na nejakú báječnú hrozivú predohru, takú aka bola napríklad pred popravou Littlefingera. Trestuhodná hlúposť a neschopnosť... ............ autori scenáru sú rozhodne neempatické osoby a psychologické antitalenty....................doplnok 25.5'19: 1/ GoT - How to Ruin a Great Show .........+............. 2/ !!!!!!!!! ()

Vaisak

V tomhle dílu je hodně velký zvrat, který jsem nečekal. A jak bych ohodnotil tento díl. Temhle díl byl hodně moc akční a i byl docela zábavný, o trochu lepší než třetí díl. Proto tento díl hodnotím 3* ()

citrique odpad!

Snaha autorů za každou cenu udělat nepředvídatelný závěr je do očí bijící a hloupá. Proměna Denerys v šílenou královnu v podstatě z minuty na minutu není ani trochu uvěřitelná. Vojáci ze severu najednou také bezdůvodně vraždí civilisty? Závěr dost nahovno, protože namísto kvalitního dovršení charakterů postav autoři chtějí jen šokovat... Hroznej bullshit tohleto.. ()

Frank234

Koukněte se na ten díl a pak si odpovězte na otázku: Kdo z vás přesně tohle čekal? Podle všeho, co jsem měl tu čest sledovat, číst a poslouchat za možné i nemožné teorie, tohle nikoho nenapadlo. Nebudu spoilovat. Díl je v osmé řadě unikátní tím, že v jednu chvíli se děj totálně převrátí. Nikdo však neodhadl, jak moc. Vždyť tohle přesně je ta Hra, kterou všichni na začátku chtěli a žrali! Samozřejmě, asi bude mnoho zklamaných diváků, tenhle díl bude, dle mého, jedním z nejhůře hodnocených dílů celého seriálu. Pro mě je však jedním z nejlepších. ()

Kaneyo

Komentár obsahuje nejeden SPOILER. Cersei mala v minulej epizóde zabiť všetkých, ktorí sa zúčastnili mítingu pred bránami King's Landing. Vyhrala by vojnu, zachránila mesto. Akože čo jej v tom bránilo? Bezcitná mrcha, ktorá nevyužije príležitosť eliminovať svojich protivníkov? To mi nesedí. Daenerys v tejto epizóde hravo spálila celú flotilu Eurona. V predchádzajúcej časti sa takémuto činu radšej vyhla. Prečo? Samozrejme, balisti mali tentokrát auto-aim vypnutý, takže šípy Drogona míňali jedna radosť, no pred týždňom to bola stopercentná presnosť smerom k Rhaegalovi. A XY ďalších nelogických nelogickostí. Nehovoriac o nedôstojných zakončeniach dejových liniek. Smrť Varysa? Epický prúser. Z väčšiny postáv sa stali jednosmerné schránky s veľmi plochou ideou. Už absolútne zanikol "alignment system" postáv, ktorý môžte poznať z klasických RPG hier. Scenár z jednotlivých charakterov vymodeloval len dobrých a zlých. Vizuálne však táto posledná zastávka pred veľkolepým finále bola pekná; bola to adrenalínová jazda plná zvratov a oproti minulým epizódam som sa konečne nenudil. To ma ale stále nedokáže uspokojiť a ešte kvalitne dlhú dobu budem mať nepríjemnú pachuť pri spomienke na túto sériu. ()

Guadeloupe

Toto bude velmi kontroverzny diel a myslim, ze hodnotenia pojdu este este viac dolu. Dovodom nie je uroven epizody, ale ocakavania divakov. Kazdy ma svoju vlastnu predstavu o tom, ako sa maju postavy spravat, ako ma kto skoncit, kto ma koho zabit a ako velkolepo a dramaticky umriet. Wake up - toto je GoT. Ludia vo vojnach neumieraju pomalicky a dojemne, jednoducho len umieraju. Tento suzvuk "obycajnej" smrti vo fakt velkolepej vojne sa podarilo tvorcom vytvorit celkom verne, a ja som za to vdacna. Zvrat sice nijako obzvlast neprekvapil, kazdopadne jeho plna sila je dychberuca, produkcia neskutocna a hroza toho rozhodnutia mi zlomila srdce. Specialne uznavam velky doraz na civilne obyvatelstvo. Za mna plny pocet. Verim, ze po rokoch zacnu byt divaci objektivni a nebudu plakat, lebo ich teoria nevysla. ()

turomc

Úplne logické vyvrcholenie. Daenerys Targaryen chce vládnuť za každú cenu to je už dlho jasne. Aj to, že jej nevadí, že sú s Jonom Snowom príbuzní a napriek tomu mu prejavuje náklonnosť je zvrátene. Od začiatku seriálu sme upozornovany, že incestny potomkovia nie sú vhodní panovníci /Šialený král Joffrey/ . Preto je logické, že na železný trón sadne Jon Snow. Pre mňa je otázne, ako to dosiahne.Žeby zaúradovala Arya Stark, ktorá zabije Daenerys ?? Teším sa na záver. ()

Troglodyte odpad!

Hodnocení čistě symbolické za to, jak se duu showrunnerů podařilo totálně zabít vyvrcholení kultovní série. Osmá série absolutně boří všechny pečlivě vytvořené charaktery postav a pozbývá jakékoli logiky. U předchozích epizod jsem přiděloval hvězdičky alespoň jako poctu technickému štábu, kvalitní hudbě a úsilí herců. Znechucení z tohoto dílu už mi brání jakékoli hvězdy udělovat, přestože tým opět odvedl skvělou práci. rip. ()