Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

Karp

Apokalypsa, po které mnozí volali, se dostavila. A když už je na světě, nastal údiv, že na ni došlo, a že je šílená. Ostatně dnešní díl byl předpovězen už mnohem dříve a sice v Domě Neumírajících v městě Qarth. Provázání je mnohem více a stačí je jen dohledat... ()

Demonic189

Pre mna zatial suverénne najlepšia čast 8.série. Konečne emócie (pri bratskom súboji som mal zimomriavky) a úmrtia, ktoré s vami tak trochu aj pohnú. Po tomto som ozaj zvedavý na poslednú časť. Na druhej strane opäť totálne hapruje logika. SPOILER: nie je to totiž možné, ako sa každou častou mení sila draka. Mali sme ich dvoch, tak to proti nemrtvím bola katastrofa. O ďalšieho sme prišli behom 5 sekúnd, a to len tak mavnutim čarovného prútika. Tu posledný drak zneškodní celú flotilu, mesto, kde domy padajú len tak akoby nič. To isté "Ľadový drak" - raz za par minút zničí celu obrovskú stenu na severe, a potom si nevie poradiť s Johnom Snowom, ktorý sa ukrýva za skalou. ()

zochty odpad!

Všechny nesmysly, nelogická jednání postav, předlouhé pohledy a zpomalené záběry byly v epizodě The Long Night aspoň ve tmě a nebily tolik do očí. Tady bylo bohužel vše vidět v plném světle. Už se těším až to nějak zpracujou How it should have ended. Bezpochyby to bude lepší. ()

swiss

Jistěže je to po čertech dobrý seriál. A tenhle díl to dokazuje. Lítost diváků nad proměnou Matky draků je marná. Holka, kterou každý za mořem miloval, nemá v týhle zemi budoucnost. Nemá nárok na trůn (leda by zabila synovce, kterého každý miluje), nikdo ji tady nemá rád, všichni ji zrazují, nebo umírají - už ji nezbyla žádná kamarádka. A taky je dcera svého labilního otce. Ničení je pro ni dobrá volba. Arya konečně pochopí, že umírání jiných lidí není taková paráda, jak myslela. Tyrion si to konečně vyříkal s bráchou, který si nemůže pomoci a jede za svým posledním dítětem. A Jon? Tomu už Igritte v jeskyni říkala, že neví nic. A to mu zůstalo. A místní kritika? Jeden příklad: Odpad dá člověk, jehož oblíbený seriál jsou Želvy Ninja... ()

Likan7

Efektní inferno na závěr. Jenže naprosto nesmyslné a scénáristicky nezvládnuté. Proč na konci předešlého dílu vidíme umírat jednoho draka? Abychom viděli velkou nadřazenost lodí. Jenže najednou sem přiletí třetí drak a během 5 minut je hotovo. Proč tedy ten minulý závěr? K čemu vlastně Daenerys čekala 8 sezón? Proč budovala armádu a vliv? Stačilo si piplat draky, dávat jim dostatek koz, počkat až vyrostou, a potom si podmaní veškerý známý i neznámý svět. Takhle overpowered nebyl ani Thor na konci Infinity War. ()

ŠpetaMarek

Jako sorry, jeste do minuleho dilu jsem byl nastoupeny na hate-train. Ale tady ta forma tak neuveritelne vyhrava nad obsahem, ze nelze rict nic jineho nez: "Sapochnik je Bůh". Ja jsem teda nic velkolepejsiho nevidel... od Endgame. Prakticky je mi jedno jak to skonci, tohle je po produkční stránce vrchol televizní tvorby. Potlesk pro vsechny zucastnene a ja du do práce. ()

MasterD

Strašná blbost (přeměna na šílenou královnu; ani jednou se do draka nestrefí; nesmrtelný Jaime) bez špetky invence (nudné postavy a očekávané vyústění). Oproti předchozí epizodě zas obrat o 180° (absence inteligentního příběhu nebo intrik). Prvoplanová epizoda (dobytí města, drak všechny poráží, zlouni umírají) bez nečekaných zvratů (neporazitelní Danny, Jaime, Arya a všechny kladné postavy...) s prázdnými a kýčovitými momenty (Jaime a Euron, Cleganbowl, smrt Cersei, kůň na konci). Do poloviny ještě možná na 75%, od té doby jen horší a horší (mají v sezóně šest epizod a půlku této zabere pálení města). 40% Vřele doufám, že bude Martin žít ještě dost dlouho na to, aby stihl dopsat a vydat knihy. https://youtu.be/BuFmzgK5nD0 EDIT: Po tom, co jsem si uvědomil, jak velice pravděpodobné je, že i sám Martin zamýšlel z Daenerys udělat Mad Queen, epizodu vidím o trochu lepší. Pravděpodobně k vypálení města dojde i v knihách, kde ovšem bude příprava na tuto změnu o dost delší a bude se zdát přirozená. Aneb jak řekl jeden YouTuber: stačilo, aby Dany o Rhaegala a Missandei přišla až při obléhání King's landing a hned by její přeměna v šílenou královnu dávala naprostý smysl. PS: Na Rotten Tomatoes má epizoda k 16.5.2019 jen 47%, tj ti stejní kritici, kteří Last Jedí hodnotí na 90%, tuto epizodu potopili. ()

Kalisek odpad!

Dokoukat to do konce bylo čisté utrpení. Příště prosím přidat víc dojemných záběrů na trpící děti. Je mi líto herců, celého štábu a všech co do toho vložili roky práce a úsilí. Takhle zprzněný konec kultu to myslím jen tak něco nepřekoná. Shame of Thrones ()

fallanga

UPOZORNĚNÍ. TENTO KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY A VELKOU DÁVKU NENÁVISTI. Od včerejška přemýšlím co o tomto díle napsat a pořád nevím. Proto to velmi krátce shrnu, bez chození kolem horké kaše. Byla to strašná sračka. Naprosto pominu to, že celý seriál má od páté série o dost nižší kvalitu než předtím (za což NEviním výhradně D&D). Ale tímto dílem to završili. Už když se v minulé sérii zbavili Benjena a předtím Daaria, tak jsem si říkal, že prostě neví co s těmi postavami mají dělat. Ale tady to rozjeli ve velkém. Celý děj nedává smysl, postavy umírají úplně debilním způsobem, kdy je vidět, že prostě překážejí a tak je raději zabijou a celé to jde na ruku těm snowflakes, které chtějí šťastný konec, a vůbec se to nesnaží ničím překvapit. Clegane-bowl? Už jenom to, že k tomu došlo je zklamání (protože to každý čekal). Jeho průběh už je jenom takový hřebíček do rakve této série. Mad Queen? To taky každý očekával, navíc její proměna je naprosto hloupá a moc náhlá. Celá ta bitva nedává smysl, jeden drak tam zničí celé město (vzpomínáme si, jak Jon přežil setkání s mrtvým drakem tím, že se schoval za kus šutru, že jo...), Arya se chová jak hloupá kravka (k proměně z naprosto badass vraha v ustrašenou teenku stačila jedna Houndova věta?), atd... Tohle je prostě znásilnění všech předchozích sérií. Ano, Night King byl extrémní zklamání. Ale tohle pohřbilo celý seriál. Nezbývá než doufat, že knihy dopadnou jinak. ()

Funmichal

No to byla sr@cka, protahovani kazdyho prdu a v podstate se zase h0vno stalo ... kam se ztratily intriky a 'whaat' momenty, jak si je u GoT pamatuju z predchozich serii ... Jako predposledni dil pekna slabota. ()

vZeč

Eeee, ja to uprimne nechapu. Nechapu, ze je tolik tech lidi, kterym to pripada mimo logiku pribehu a postav. Jsem strasne rad, ze jsem jeden z tech, kterym se to libilo moc. A opravdu vsechny linky mi prisly spravne podany ci ukonceny ci vypointovany. Neni to za cistych 5, to ani nahodou, ale davam kvuli tem odpadum kolem. ()

Hovadin

Tady je to jeden scénárista vedle druhého. Za mě jeden z nejlepších dílů. Bohužel už zde není knižní předloha a tvůrci to museli urychlit, proto se to vše děje tak rychle. Nedůstojné úmrtí postav? Prosím? Koukáme na stejný seriál? Která postava umřela důstojně? Král severu na svatbě nebo snad nejmocnější muž sedmi království zastřelený na záchodě? O tomhle ten seriál není. Jediné co mi trochu vadí je, že v tomhle díle mě nic nepřekvapilo, všechno jsem čekal. Khaleesi je po otci, to nezapře už delší dobu. ()

kotasbk

Fanoušci rychle zapomínají na dřívější epizody. Neměla snad Dany vizi, že bude jednou stát před železným trůnem v rozbořené Rudé baště? I vize se občas plní, stejně tak jako Branova vize za zdí, když "utíkal" před smrtí, kdy viděl Aeryse druhého, jak křičí Burn them all a drak přelétává nad přístavištěm. A jste všichni čekali? Že Jon a Dany budou šťastní až do smrti? ()

Chicony

Smutné, jak si někteří v zaslepenosti a hate-trainu radši zkazí pocit z epizody, jen aby si mohli opět stěžovat. Pokud někdo tuto epizodu seriozně hodnotíte pod 3*, tak to snad ani sami nemůžete myslet objektivně, nebo jste se dívali na starém telefonu a bez zvuku. Právě vizuální stránka, kamera, celkové technické zpracování naprosto špičkový hudební podkres totiž tuhle bitvu znázorňuje v tak velkolepých barvách, že až zůstává rozum stát a s radostí si ji pustím znovu a odpustím tvůrcům to, že mi tuhle epizodu naservírovali od 4 sezóny dříve, než by si býval seriál zasloužil. Děkuji všem, kteří se podíleli (nejen) na této epizodě. Poctivý kus filmařiny, který se sice vymyká zavedeným standardům předchozích řad (resp, prvních šesti), ovšem dovede nadále doručit vše, pro co jsem vždy GoT miloval - byť se místy opírá o podpůrné berličky, které zde vznikají jako daň za neúměrné zrychlení příběhu. ()

PaulCZE odpad!

Tahle série rojí prince Jásoně typu "Jaro_slav" pro než je dramatická smyčka nemalé tajemství, nevadí jim, že se herci nenaučili za 8 sezón hrát a že pokud tam někdy byly nějaké postavy načrtnuté (trpaslík, Varys, Cersei..), stala se z toho úplná fraška. 100% střih vypadá tak, že Clegane běží s mečem v pochvě a prd.. střih toho samého běhu a najednou ho má v ruce? Tak jo no :) Případně souboj piráta a incestníka, na to se nedalo koukat. Už ani ty herce co dříve něco předváděli to nebaví, stačí se podívat na jejich nasazení. CGI je o ničem pokud mu něco nepředchází a pokud to nemá nějakou atmosféru, drak s antigravitačním dechem a královna co dostala krámy je fakt bomba.. zábavný to je asi jako sledovat vyrenderovaný filmečky na Youtube. ()

adamix

Na moje prekvapenie konečne po dlhšej dobe epizóda, aká má byť. Dokonca je aj o triedu lepšia ako posledné hlavne po stránke nečakanej surovosti (masaker v King's Landing, Hound vs. Mountain) a rozlúčiek s dôležitými postavami. Menšie sklamanie je z tej bojovej stránky, ktorá sa opäť nepreukázala, keďže tu celý čas účinkoval iba drak a boj skoro žiaden. Daenerysino postavenie ma trochu mätie. Žeby konala z pomsty? Vlastného pôvodu, alebo opäť scenáristický preklep? Plus Ariino neustále prežívanie je už otravné klišé, pomaly automatické ako pri Jonovi. Toto všetko však nie sú chyby aktuálnej epizódy ale skôr tvorcov, ktorý sa stali nenávidenými svojou neschopnosťou u veľkej časti divákov. THE BELLS je epizóda, ktorá odzvonila záverečné requiem niekoľkých postáv, s ktorými sme boli od začiatku seriálu a z ktorých niektoré si takýto koniec aj zaslúžili. Veľkým plusom, i keď v podstate stále bez vysvetlenia, je (takmer) celoepizódna anarchia, ktorá panovala po celý čas. Dnes prižmúrim oči a dám 4*. ()