Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

Kimkong

Bravurně natočená zkáza Pompejí. Někomu tady totálně ruplo v bedně. Sedm sérií tvořené charaktery a prostředí se vzali, zmuchlali a R.R. Martinovi narvali přímo do řiti. Pokud vezmu v potaz, že dějově je epizoda naprosto mimo, za formu 4*. ()

Demonn

Poté, co jsme se v předchozím díle tak trochu vrátili ke kořenům a já se radoval a doufal, že by to tak mohlo zůstat až do samého konce, následovalo tvrdé vystřízlivění způsobené totální bezradností scénáristů. Jak je možné, že Daenerys zníčí bez problému desítky "škorpionů", které v předchozím díle znamenaly neřešitelný problém a jak je možné, že Daenerys zcela proti jakékoliv logice totálně jebne? To tam scénáristi opravdu neměli nic lepšího? 49% ()

oasismanik

Najlepšia časť tejto série a konečne zas raz práva "tronovska" epizódka s dejom a atmosférou, akú poznáme aj z kníh. Keď všetko vyzerá, že dobre dopadne, tak sa v tom momente všetko proste posere... ()

ACDCKL

Jsem rozhodně proti tomu, jaký se proti poslední sérii chytil trend. Asi je to moderní, všichni si dát #dalšíšpatnýdíl. Tento má své mouchy, ale to, že se jedna z postav zachovala proti vší logice a vypálila celé město, to je dle mého jeden z nejlepších momentů poslední série. Se zatajeným dechem jsem sledoval celou epizodu a ke konci dílu jsem byl příjemně znechucen z Daenerys, jenž konečně ukázala, co doopravdy je, Mad Queen. Ano, Jaime se taky zachoval nelogicky, ale sakra, vždyť on pro lásku k Cersei udělá naprosto cokoliv a teď se lidi divíte, že najednou otočí, láska k člověku prostě dělá divy a z lidí blbce. Epizoda byla i z dalších aspektů vymazlená, jen škoda, že Golden Company byla smetená z povrchu zemského během pár minut, mohla se ukázat víc. Za mě teda prozatím nejlepší díl poslední série a dávám 5*. ()

rodik

Absolutní šílenost a scénáristické harakiri v přímém přenosu. Osm sezón buduješ nějakou postavu, z které po takové době uděláš opak toho, k čemu jsi ji budoval... ()

George8

Tak tohle byl jeden velký nářez. Emoce, emoce, emoce. Ani ty zvony nepomohly. Daenerys se prostě rozhodla, že si udělá jeden velký táborák a ono se jí to povedlo. Naprosto jeden z nejsilnějších dílů v celém GOT. Tak nějak si představuji završení celého seriálu. Už tu matku draků dokonce přestávám mít rád. ()

zdenzo

Finalni bitva dopadla presne podle GOT scenaru - uplne jinak nez by kazdy ocekaval. Ti co maji radi 10 epickych souboju postav za dil a predvidatelny vyvoj, hodnoti tento dil nizko (kazdy snad nemuze umrit heroicky ! vzpomente na Rickona). Ja ale ocekaval prekvapeni a apokalypticky dil mi ho dorucil. Po patem dilu je vlastne uplne jedno kdo usedne na trun, odhalily se charaktery a ja si tipnu na old fashion sever proti jihu a nebo alespon studenou valku. ()

PozorGranat

Nejlepší epizoda závěrečné série (tedy zatím). Konečné vygradování děje a krásné poetické ukončení příběhů některých hlavních postav. Lidé hodnotící jednou hvězdičkou nejspíše čekali diplomatickou cestu - že měli vysoká očekávání pro finále je jejich chybou. ()

Parabot

Samozřejmě spoilery. V Breaking Bad se tvůrci pět sérií věnovali transformaci člověka - z dobráka v totální zlo, resp. temný ambivalentní charakter. No a ve finále GOT stačí pár minut, a je to. Stejně jako likvidace Nightkinga. Máme klasický problém, že nikdo neví (zřejmě i včetně Martina), jak tento cirkus ukončit. Tak se s postavami zachází jako s figurkami na šachovnici, podle aktuální potřeby a vše je podřízeno dramaturgickému efektu. Ať to funguje alespoň v nějaké rovině. Možná můžeme být rádi, že rezignace neproběhla na všech frontách. Hvězdička navíc za důstojné ukončení konzistentního dějového oblouku Hounda. Sapochnik své řemeslo zvládá. Mohl by zase natočit nějaký film. Repo Men mě fakt bavil. Joffrey, Ramsay, Cersei: "We are the most hated characters in GOT." Daenerys: "Hold my beer." ()

Demtix

Epizoda se hodnotí velice těžko. Efekty, herci, vše naprostá dokonalost. Proč je díl tedy neskutečné zklamání? Writing nulový...Asi vše co se týče děje bylo na této epizodě špatně. Největší chybou podle mě ale byla jednostrannost souboje. Srovnávat toto s Battle of Helm´s Deep je urážka! ()

rashaverak

Tak to preci jde. Konecne prvni dobry dil. Dustojne zavrseni osudu mnoha postav. Moc se mi libi co udelali s Danny, je pravdou ze po sedmi predchozich sezonach vyvoje postavy tento zvrat do jiste miry pusobi zvlastne, ale me tech nekolik dni kdy ji v jejich ocich zradil John, Varys, Tyrion, prisla o nejblizsi kamaradku, o desetitisice vojaku, prisla o dalsi jak rika dite, do toho ji John odmitl jako milenec a k tomu dedictvi rodu Targaryenu, me osobne to k tomu aby ji preskocilo stacilo. Bez par scen bych se obesel, napriklad potapec u lodky s Jamiem, pochod cerva, Johna a Davose hlavni tridou. John by mohl pri boji vypadat ze bojuje o zivot a ne aby mu nepratele sami naskakovali na mec, ale jinak velka spokojenost po predchozich velmi slabych 2 dilech. Ani ten kun na konci mi nevadil, trochu klise na zaver snesu a dle meho filtru uveritelnosti je mozne aby se vypalenymi ulicemi mesta toulal opusteny kun. ()

darkphoenix odpad!

Absolútny heartbreak. Roky vernosti , vytrvalosti a budovania charakterov boli v jedinej epizóde vyhodené von oknom a spálené na popol. PURE TRASH. ()

diccon odpad!

Priserna kokotina. Neuveritelne hovadska nudna a blba kokotina. Scenaristi si delaji uplne co se jim zlibi. Jakakoliv navaznost na predchozi dily, nedejboze serie - cista nula. Co platilo vcera dnes davno neplati, vsechno je jinak. Vubec nezalezi na dosavadnim charakteru postav, logice a pravidlech sveta GoT. Co naplat, ze to dobre vypada, kdyz scenar je etalonem slaboduchosti. SPOILERY: dneska Daenerys mrdne v kouli, vsechny drakostrelce stihne slepota nebo narkolepsie (tezko se to v tom bordelu pozna), v nemrtvy loutce vzklici mozek (Hora), King's Landing bude pro tuhle epizodu postaveny z perniku a drak zacne srat atomovy hriby, coz, jak asi tusite, je pro pernik velikej problem. Skoda, ze si tyhle jeho superschopnosti nasi hrdinove nevsimli v predminulym dile, mohl hodit tri ctyri atomovy bobky na Nocniho krale s jeho zaostalou tlupou dementnich zombies a mohli jsme si usetrit hodinu a pul cumeni do tmy. Jo a Euron uplave v satech na mori asi tak 4 kilometry aby neomylne vylezl zrovna za kaminkem, kde se potuluje Jaime. Hahaha. To urcite. Jeden by si mohl myslet, ze to imbecil Benioff a idiot Weiss udelali ze zoufalstvi, aby zamaskovali tupou debilitu povrchniho a nelogickyho scenare, ale tak to urcite nejni. To by se preci v Holywoodu stat nemohlo... Clusterfuck. V anglosasky literature se podobnejm pojebum rika "clusterfuck". ()