V úsilí najít dárce plic pro svou dceru, se manželský pár dostává do nebezpečných vod... Každý den Paul Stanton, úspěšný okresní advokát ze Santa Fe a jeho manželka Diana čekají s novou nadějí, že se najde dárce plic pro jejich dceru Chloe. Dcerka má zřídkavou degenerativní nemoc a je na dlouhém seznamu čekatelů na dvojitou transplantaci plic. Nemoc se zhoršuje a Paul je v zoufalství ochoten riskovat všechno, jen aby zachránil své dítě. Dozví se, že v Mexiku existuje doktor, který by mohl Chloe zachránit. Ale když  za ním přijede, zjistí, že doktorovi dárci jsou vlastně nedobrovolné oběti a jeho činnost je kriminální. Paul se ocitl na životní křižovatce: má zastavit nelegální operace a zachránit tak stovky životů nebo zachránit život své dcery … (TV JOJ)

Ant

Stojíte-li před volbou, kdy máte zachránit milovaného člověka nebo nechat zemřít cizího, co si zvolíte? Tohle morální dilema a Dermot Mulroney jsou dvě věci, které táhnou tenhle film. Bohužel velká část scénáře patří do televizní škatulky a člověk si řekne, že některé zvraty ten film vůbec nemá zapotřebí. Nicméně se na to dobře dívá a konec mě donutil se zamyslet. 6/10 ()

predators

Obchod s lidskými orgány. Nelegální. Mexiko. Děti ulice. Familia. Dermot Mulroney. Hulibrk. Diane Kruger. Inhalator. Smrt. Inhale. Jo, a vynikající atmosféra! 75% ()

Slartibarkfast

Docela zajímavý film; co do kvality spíše televizní béčko s levnějším obsazením. Nicméně stojí za to a určitě neurazí. Otázka morálních zábran pěkně zakomponovaná do celkového rozuzlení. Z mého pohledu rozhodně nečekané překvapení, které hodnotím třemi bludišťáky. 65% ()

Arsenal83

Film, ktorý vás poznačí. Téma, o ktorej sa mnoho v médiách nehovorí. Veľmi krutá a nespravodlivá. Osud a boj otca vás vtiahne do deja a nepustí vás celých 100 minút. Finále je neskutočným a nečakaným vyvrcholením, až nebudete chcieť veriť, že je to ozaj pravda. Ja osobne som ešte veľmi dlho rozmýšľal, či je vôbec možné takto sa zachovať v reálnom živote. ()

Marze

Melodrama o orgánové turistice s morálním dilematem. Polodokumentární styl. Po skončení zůstane špatný pocit v srdci Chudě provedeno. ()

mat.ilda

Vskutku drsný snímek z džungle jménem Mexiko, s dojmem umocněným herci, kteří na sebe nestrhávají pozornost, jen dobře odvádějí svoji práci nutnou k představě o výpovědi stavu lidstva v různých oblastech, byť na jednom kontinentu a nedaleko od sebe. Zatímco se náš svět, ten "lepší", zabývá otázkou, zda je v pořádku použít zbraň na pedofila, který měl na tříhodinové návštěvě sousedovic kluka, aniž neexistují důkazy, že by ho jakkoli ohrozil, za jeho hranicí jako by si dali dostaveníčko všechny zrůdy, které zem nosila. Je to ale jejich přirozenost, co je nutí k obživě těmi nejohavnějšími způsoby, jaké dokázal člověk vymyslet, nebo jim to umožňuje civilizace odnaproti, která se neštítí, v případě svého vlastního ohrožení, popřít všechen humanismus, na kterém si tak zakládá? Můj obdiv proto patří Paulu Stantonovi, který našel sílu ho v nejtěžším rozhodnutí svého života nepopřít.... Tak a teď si půjdu splnit svou občanskou povinnost - odvolit prezidenta, ať si vyberu kteroukoliv variantu z dvou mizerných, nemůžeme dopadnout hůř, než v Mexiku, že ne? ()

heyda

Po celou dobu svižný a působivý film z mexického prostředí, který bohužel srazil dolů divný závěr. Škoda, tohle šlo vyřešit jinak. Přesto 3 hvězdy jsou zasloužené, o tom netřeba vést dlouhé diskuze. ()

Flakotaso

Od Kormákura bych tedy čekal daleko lepší film. Inu, USA asi zkazí každého dobrého evropského rejžu. Inhale je ve všem naprosto průměrný, v případě scénáře dokonce těžce podrůměrný a vůbec, celý film působí tak nějak odfláknutě a nedomyšleně. Vlastně ani nevím, za co dávám ty tři hvězdy, když tam nebyl jediný zapamatováníhodný moment. 60% ()

Flego

Nevidí sa často film, ktorý začína ako seriózna rodinná dráma, potom sme svedkami podivných skorumpovaných praktík v Mexiku, aby sme sa vrátili k dráme a nahlodaní morálnym aspektom ešte hodinu po filme premýšľali, čo by sme urobili my. Bezpochyby sa jedná o zaujímavý snímok, ktorý si treba pozrieť a nebyť zbytočného tlačenia na pilu v strednej časti, jednalo by sa o ambiocióznejšiu záležitosť. ()

claudel

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Diane Kruger. Depresivní, smutné, drsné, bolestivé a do nebe volající. Morální dilema pro právníka vystiženo nejlepším možným způsobem. A žádná taková morální dilemata bych nikdy v životě osobně řešit nechtěl, jelikož jejich vyústění je pouze a jen špatné jakýmkoli způsobem. Islandský režijní mág opět vykouzlil precizní filmové dílko, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Poukázal na smutná fakta, jež pravděpodobně nemají potenciál ke změně k lepšímu. Je mi z toho nesmírně smutno. ()

becki_tu

Kam až jsme ochotni zajít, abychom zachránili milovaného člověka? Jsme ochotni obětovat opravdu vše? Možná můžeme být rádi, že žijeme v relativně civilizovaném světě a podobné příběhy se odehrávají daleko za našimi hranicemi. A nebo je pravda krutější, než bychom čekali? ()

Morholt

Krutý film se strašlivým dilematem na konci, ačkoliv se na první pohled zdá, že volba musí být jasná. A to je na tom právě to nejhorší.85% ()

6thSun

Celou dobu se to drží na hodně kvalitních čtyřech hvězdách, morálně vyhrocený závěr ala Sophiina volba to však, alespoň v mých očích (a srdci), povyšuje na level nejvyšší. 90% ()

Hoyt

Velká škoda ale za te konec nemůžu jít s hodnocením výš, protože nikdo by se nezachoval jako hlavní postava ve filmu. Toť můj názor. Jinak námět a scénář kvalitní jen to zpracování lehce pokulhává. ()