Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

White-Man

Téma dobré, ale šlo z něj vytěžit mnohem více, než jen morální přeměnu padoucha. Čekal jsem nějaké pořádné kousky padouchovy – vlastní nezmapovaný ostrov, boj s kladnými superhrdiny, mnohem více zákeřného vybavení, hodného padoucha. Jediné, co se opravdu povedlo, byli žlutí dělníci. Tak nějak bych si je představoval i já :-) ()

lmc

Přiznám se, že mě žádný animák takhle nerozesmál a nepobavil od dob prvního Shreka. Je to sice příliš dětinské a hlavní hrdina má ke skutečnému padouchovi opravdu hodně daleko, ale čert to vem - je to fakt skvělá zábava! ()

ellessar01

Opravdu hodne dlouho se mi nestalo, ze bych se u nejakeho film u nasmal tolik, az mi tekly slzy...tohle je jedno z moc milych filmovych prekvapeni...btw Gru Ray na konci me opravdu dostalo ()

Blazis34

Animovaná komedie, která vypráví o jednom "padouchovi", který změní přístup k životu po adoptování dětí. Zprvu měl z třemi holčikami úplně jiné plány, ale čím je poznává více, tím jim i více podléhá a začíná je mít rád. Tato animačka má hodně povedených míst. Líbí se mi malí pracovníci, vztah mezi dětmi a nápady na ostatní postavy, které vypovídali o svém charakteru už jenom ze vzhledu. Tak to asi i designeři chtěli. Tento film mě bavil a dávám 70% - lepší tři hvězdy. ()

situs

Spolu s Úžasňákovými zatím nejlepší dětský animák. Skvělý osvěžující humor, originální postavičky, na rozdíl od někdy nedotknutelných pixarovských filmů jsem zde neměl pocit nějakého vnucování morálního poselství. Vše je servírováno naprosto přirozeně, vše je odlehčené, i dojemné scény prostupuje všudypřítomný geniální situační humor. Animovaná jednička roku. ()

Titleist

Přes obrovskou konkurenci Remiho z Ratatouille, Kung-fu Pandy, Wall-eho a spoustu dalších animovaných postav, musím konstatovat, že Gru je naprosto nejúžasnější a nejsympatičtější! (Upozornění: chce to originál od Carella) Příběh je sice velice naivní, ale originálních vtipů je v něm dost! ()

virtual_Boy

Ze všech animovaných komedií co jsem viděl byla tato ta nejzábavnější. Celý film si držel dobré tempo i humor a ani na chvíli nenudil. Když se k tomu přidá celkem originální příběh a super vymyšlené postavy Minions nemůžu dát jinak jak 90%. Film jsem viděl v původním znění a nedokážu si představit dabing. Postavy minions podle mě ztratí svoje kouzlo. ()

disaster

Na jednom coveru tohohle filmu je napsáno "klaďasové už nefrčí" - to, ale potvrdil až Megamind. Nechápu jak někdo může napsat, že je tenhle film takovej boom jako byl tenkrát první Shrek. Nemůžu říct, že mě film vyloženě nudil, ale zase mě ani vyloženě nebavil. Chtěl bych napsat nějakou scénu, která mě tam rozesmála, ale bohužel si žádnou nepamatuju - a to je jeden z mínusů tohohle animáku. Jak už tu někdo psal, králem padouchů je Megamind! // 65% ()

jjimmy

film, ktorý vás núti a prikazuje vám pri tejto scéne sa smej! pri tejto sa cíť zle! pri tejto sa takmer rozplač! 2* a tretia je za tú najmenšiu čiernovlasú dievčinu ()

George.Camel

Od doby Úžasňáků konečně pořádný animák, při němž se děti ani dospělí nenudí. Spousta nápadů, barev, vtipů se na vás hrne v každém dalším záběru a toho černého humoru je ve filmu až až. A stále se chechtající mimoňi, to se jen tak nevidí. ()

Zbysek69

Tento film byl dost velkým překvapením. Po Shrekovi, Toy Story se opět jedná zase o kvalitní americký animáč. Má vše - vtipné scény, dojemné scény i klišé scény. Pár scén se tam nehodilo a ono motiv holčiček ze sirotčince je již motiv x-kát užitý, ale toto jsou jediné vady na kráse, které jsem nalezl. Jinak špica. Postava Grua je dokonalá. Ale nejlepší jsou stejně malí a "retardovaní" mimoňi:-D. Film překvapí obzvlášť v prvních cca 20ti minutách, později trošku "změkne", ale jsme přece jen lidi. Za perfektní propracování dávám 4* s tím, že v porovnání s Toy Story, jsou na stejné úrovni. ()

gefr

Na základě recenze jsem čekal oživení ve světě animovaných filmů. Nedočkal jsem se. Celý film na mě působí jako špatná kopie Fimfárum a nebýt malých žlutých pidižvíků a jejich hlášek, do konce bych nevydržel. Za nápaditý scénář a žluťásky 30%. ()

jokerik

Naprosto geniální! (: Skvělý dabing (Lábus mistr!) Ti žlutí alá „dózičky z kindervajíčka“ nejrozkošnější potvůrky na světě! Velice ftipné a originální. Další animačka, co se prostě povedla a není ji co vytknout! ()

plaasaa

Malí žlutí mužíci,poskoci hlavního hrdiny u mě vyvolávali doslova výbuchy smíchu. Co víc, ani sám hlavní hrdina nezostával a tak jsem se u filmu nasmál víc než dost. Místy až nemístný humor ve mě probudil mou škodolibost a vnitřního grázla. Po půlce filmu sice přišla změna a humorných scén ubylo, ale hlavně díky skvělému českému dabingu jsem si toho málem ani nevšiml. Despicable Me rozhodně řadím mezi skupinku nejlepších animáku co jsem viděl, i když úplý TOP to není. 90% ()

DooFooS

Já prostě ty nové animované filmy, kde si najdou to své děti i dospělý žeru. Co ovšem stojí za zmínku je výborná hudba. ()

Aywes

Jednoduše vtipný animák pro nižší ročník. Trapnější vtip střídá lepší vtip, který střídá úžasný vtip. Minioni jsou skvělé postavičky a jejich skeče by vás mohli pobavit. Snad jen škoda, že se nám zloduch polepšil kvůli malým holčičkám. Sice je to nejspíše z řad dětí roztomilé, ale bohužel velmi očekávané a obyčejné. Je to prostě taková příjemná relaxační podívaná s pár dobrými vtípky a příjemným antihrdinou.No jo hold jsou padouši v módě. "...Zadek" EDIT: Tahle zábava prostě nikdy neomrzí :) ()

moviepill

Začiatok brilantný, koniec jedno veľké klišé. Škoda toho nevyužitého potenciálu. Tie malé "tik-taky" boli fantastické, a vyzdvihujem aj famózny dabing J. Lábusa. Ale to je tak všetko. Inak ten animák neprináša nič nové, len hromadu infantility a litre sĺz v závere. (ale nie u mňa) ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav