Já, padouch

Moi, moche et méchant

Ja, zloduch

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Francie, 2010, 91 min

Opět odpočinková relaxační pohádka pro malé a pro celou rodinu...ehm teda spíše pro menší. Hodně přehnané něco vtipné ale něco trochu ubýrajíci zábavy ktere tam nebylo až zas tak moc rozesmála mě padouchova matka a malý žlutý trpaslíci ale opravdu nechápu proč vždycky na konci nějaký pohádky musí být diskotéka nebo něco takovýho co stim furt maji? no nic bylo to dobrý ale mohlo to byt lepší..(20.12.2010)

Tak tomu říkám nářez. Naprosto originální, hodně vtipné, velmi nápadité, vkusně hravé, lehce kopírující, těžce poučné a dokonce pro děti! A navíc dokonalá animace, úžasná hudba, nemám co vytknout. Padouch dentista, Mimoňi, Mamá, Doktor, Vektor, Holčičky... Jakákoliv podobnost s živými i neživými osobami je čistě náhodná. :-)(21.5.2011)

Film o největším zločinci všech dob, kterého tvůrci rozšmelcovali v přecukrovaný báchorce. Diabetici budou dostávat záchvaty už jen z upoutávek. Naordinoval bych autorům Erbena, snad něco z Vodníka, abych ten jejich vznešený patos a pocity dojetí malinko utlumil: „Šest věcí tu v krvi leží - mráz po těle hrůzou běží: dětské hlavy bez tělíčka a tělíčka bez hlavy.“(7.2.2011)

Další zástupce žánru "Zcela průměrný animák". Ze zajímavého námětu šlo vytřískat daleko více. Vtípky byly předvídatelné (kdo bude tvrdit, že netušil jak dopadne sekvence na dětské střelnici, buď kecá, nebo je momentálně zaostalý), polepšení titulního hrdiny bylo do příběhu naroubováno tak křečovitě, že by scénáristé měli vrátit žold, žlutí mutanti se budou líbit dětem (a momentálně zaostalým), dospělí je budou muset nějak přežít. Tři hvězdičky, s do krve odřenýma ušima.(5.2.2011)

Použité, klišovité, předvídatelné, vyděračské, tuctové, přeceněné, tak nic z toho Despicable Me není :o) Jako každý animák je určen hlavně pro děti a přerostlé děti jako jsem já, ale podle nechápavých tvářiček, které jsem měla možnost vidět v kině a stále vychechtaného tatínka sedícího za mnou usuzuji, že i dospěláci najdou zalíbení. Mimoňky na heliu si musí oblíbit každý.(3.1.2011)

• - Rodokmen Gruovy rodiny je odkaz na rodokmen Siriuse Blacka (Gary Oldman) z filmu Harry Potter a Fénixův řád (2007). (Mandalorian)

• - Na diskotéce vidíme nápis "Gru-ray disc" - zřejmě parodie na Blu-ray disc s odkazem na hlavní postavu příběhu. (NGP)

• - Jméno Gru je zřejmě odvozeno podle ruské zkratky GRU (glavnoye razvedyvatel'noye upravleniye - hlavní oddělení zpravodajství). Patrně to naznačuje Gruovy kořeny. (akisha)