Já, padouch

• Nizozemsko

Despicable Me

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Francie, 2010, 91 min

Watch this, is so fun to see, huh, despicable me! Tak som sa aj ja konečne dopracoval k týmto milým, premilým mimoňíkom, ktorí už zopár rokov zásobujú internet rôznymi gifmi. Môžem vyjadriť len a len spokojnosť a dobrý pocit na duši po spustení záverečných tituliek. Ja, zloduch vlastní skvelú hlavnú postavu, už na začiatku spomínaných, rozkošných žltých trkvasov, neohranú anímákovú story a zábavu pre malých aj veľkých. Niektoré animáky bývajú prespríliš detské a plné ne-skrývaných rád do života, druhé naopak publikum maloletých príliš nepotešia, keďže vtípky v nich vložené sú primárne určené pre starších a omladina ich docení až postupom času. Ale v tomto prípade sa dokázala nájsť istá miera medzi oboma stranami, takže zostane ovca celá aj vlk sýty.(13.5.2014)

|| Scenár: Ken Daurio, Cinco Paul / Sergio Pablos | Hudba: Pharrell Williams, Heitor Pereira | Produkcia: John Cohen, Janet Healy, Chris Meledandri | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Illumination Entertainment, Universal Animation Studios, Mac Guff | Rozpočet: 69 miliónov $ | Tržby: 541,897,970 $ || Krásna pocitová rozprávka, s poriadnou porciou nefalšovaného humoru. Dej slušne hutný, a obrazovo veľmi nápaditý. Až na pár rušivých elementov (nenapíšem ktoré, pre Vás môžu byť úplne v pohode, alebo iné) ďalší nadpriemerný animovaný kus v roku 2010.(31.3.2011)

Když u nějakého animáku taková spousta uživatelů nadává na přehnanou infantilnost, tipl bych si, že budu nadávat taky, ale ne. Despicable Me mi nijak přehnaně dětinské nepřišlo. Je to milé, je to zábavné. Častokrát až do takové míry, že jsem dostal menší záchvat smíchu. Hlavní hrdina je neskutečnej sympaťák, škoda jen, že se ke konci nechal trochu "zkazit". Kdyby ten film měl koule na to, aby jel celou dobu ve stylu té poměrně drsné první půlhodinky (Box of shame v děcáku - to je fakt dětinskej vtípek, uživatelé nespokojení...), bylo by to u mne dokonce za plnej počet. Vážně velice milé překvapení, sedlo mi to víc než letošní Drak a Toy Story.(9.12.2010)

Rozpočet $69miliónovTržby USA $251,513,985Tržby Celosvetovo $543,495,033Tržby za predaj Blu-ray v USA $83,364,516 //počet predaných kusov 3,369,863Tržby za predaj DVD v USA $200,981,467 //počet predaných kusov 13,783,683 ║ __Bžunda ako sa patrí!!!__ A ďalšie animačné prekvapenie roka 2010, v podstate je to taký zjav ako kedysi bol prvý Shrek, ako za ten normálnejší menší rozpočet a štúdia Universal, by som nečakal takú bombu aká sa im na už okukané pomery dokázala podariť. Zábavnosť až nadpomery neúnosná, animačne veľmi dobré, postavy skvostné plus na vrch bodujú postavičky tých mini mrmlúňov, príbeh ani na chvíľu neomrzí. __Delikátna záležitosť __ /videl v kine 3D verziu 2x: 100%/ __Rok 2010 sa stáva rokom animačných skvostov od Príbeh Hračiek 3, Ako si vycvičiť draka, Ga'Hoole: Legenda o strážcoch + Já zloduch.(17.10.2010)

Tak jsem se konečně rozhoupala a zhlédla ("všemi" opěvovaný) animák "Já, padouch". A mé dojmy? Jedno obrovské klišé, které nejvíce doplácí právě na scény, které se snaží být originální; jaká to ironie. Zápletka se dvěma bad guys, z nichž jeden je vlastně hodný a druhý idiot, mě nijak zvlášť nenadchla, dojemné scény nedojímaly a co se vtípků týče, některé z nich byly opravdu povedené, ale nepamatuji si jediný. Vlastně... Nebýt Mimoňů a nejmenší holčičky, tak bych si za čas nejspíš nepamatovala ani to, že už jsem "Padoucha" viděla. Sorry, guys. 3,5*.(25.12.2014)

• - Producent Chris Meledandri si za scenáristov vybral Kena Daurioa a Cinco Paula preto, lebo s ním spolupracovali už v minulosti na animovaných filmoch Doba ľadová (2002) a Horton (2008). (Greenpeacak)

• - Gru dává majitelce sirotčince kompliment ve španělštině ("Como un burro"), což v překladu znamená "jako osel." (Valkyria)

• - Každý z malých pomocníků hlavního hrdiny je originál. Nikdy nejsou 2 stejní. (Luigi.K.)