Já, padouch

Despicable Me

Ja, zloduch

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2010, 91 min

Jeden z těch méně propagovaných animáků, který ze začátku působí svěžím dojmem, aby nakonec sklouzl do škatulky promarněného potenciálu. Je to docela škoda, protože příběh ze začátku působí opravdu neotřele a hlavní hrdina je nesympaticky sympatický. Bohužel se vše přehoupne do nudné báchorky o napraveném padouchovi, který dobro pozná až díky dětem. Největší problém filmu, však je v minimu vyloženě vtipných scén nebo neotřelých nápadů a nejsvěžejším dojmem nakonec působí vedlejší postavy (jak už je u animáků zvykem) v podobě hrdinových pomocníků.(10.2.2011)

Já, padouch možná nedisponuje sofistikovaností filmů od Pixaru, jenže se za to vůbec nestydí. Všechno co v Padouchovi uvidíte je předem jasné, nalajnované a prvoplánové, ale zároveň (nebo snad díky tomu) vybroušené ve své jednoduché podstatě k dokonalosti. Ať jde o beaty groteskní, parodické či dojemné, všechny perfektně sedí. Tedy za předpokladu, že v sobě máte kus malého dětiny, protože spousta vtípků je poněkud infantilního charakteru a s roztomilostí se opravdu nešetří. Především nejmladší z holčiček a banda "pohůnků" (minions) jsou naprosto k sežrání a kdykoliv se objeví na plátně, umírá cílová skupina blahem. Takže zapomeňte, že je to o nějakém kradení měsíce, podstatné je stejně to, že padouch Gru je v jádru dobrák, holčíčky jsou ztělesněním roztomilosti a poťouchlí pitomečci minionové v roli humorného křoví hravě zastíní i veverku z Doby ledové. Originální dabing asi do dějin nevejde, ale funguje na jedničku. 3D varianta v paměti neutkví, snad vyjma poměrně realistické jízdy na horské dráze.(22.11.2010)

V podstatě z toho mám naprosto identické pocity, jako z Monsters vs. Aliens. Jenomže MvA byli více do sci-fi, kdežto tady se hraje spíše na gagy nabitou ztřeštěnost, která má viditelně zaujmout větší počet mladších, než dospělejších diváků. Tedy ne, že by Monstra versus Vetřelci nebyli pro děti, jenom se mi prostě líbili víc. Jako veliké plus počítám krátký film o minionech (BA-NA-NA!) a doufám, že se ještě někdy v budoucnu těchto roztomilých prťousků dočkáme. Časem by se všichni mohli objevit ve společném filmu třebas s tučnáky z Madagaskaru a Scratem z Doby ledové. Dokáže si někdo představit tu výbušnou akci :-)?(1.1.2011)

Naprosto pohodova zabavna kravinka, s misty lehce infantilnim humorem, hlavne diky bande poskoku, ktery vypadaj jak maly banani. V druhy pulce to sice na muj vkus az zbytecne moc tlaci na tu udobrovaci, dojemnou notu, kde se pan zaporak spis zajima o tri holky, ale i presto to vetsinu casu dokaze bez nejakyho poucovani bavit. Zadnej poradnej pribeh tu vlastne neni, proste takovy saskovani nekolika zaporaku s jejich hi-tech hracickama a zbranema, povedena animace, prijemnej dabing a superhrdinska hudba. Takze o nejakej animak roku se fakt nejedna, ale bavil sem se dobre.(27.11.2010)

Uzasne postavicky, ujeta zapletka, pro deti dokonale. I ja se bavila naramne, ackoli o vetsinu vtipku se postarali zluti Minionove. Malicka Agnes taky nemela chybu (zvlast scena s nohou a chlupatym jednorozcem mi uvizla v pameti). A nejlepsi sceny vubec jsou pro me ty s knizkami na dobrou noc... prvni i druha, ktera je navic krasne dojemna. Chtela bych knizky s manasky! A na zaver musim vyzdvihnout perfektni dabing Grua, Steve Carell je machr.(8.12.2010)

• - Když jde Gru do banky, je pod nápisem "Bank of Evil" vidět nápis "Dříve Lehman Brothers", což je významná americká banka. (Valkyria)

• - Minioni měli být původně větší a víc připomínat lidi, nebyl na to ale dostatek peněz, tak zůstali malí a nízcí. (akisha)

• - Kniha "Ospalá koťátka" se po filmu začala opravdu prodávat ve formě, jaká je ve filmu vidět. (akisha)