Já, padouch

Moi, moche et méchant

Ja, zloduch

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Francie, 2010, 91 min

Úplně špičkový animovaný film. A animace byla skvělá a groteskní. Rozesmál mě už jen samotný pohled na pana Gru. Dabing se také vyvedl. Nikdo jiný než Jiří Lábus by se na něj nehodil lépe. Opravdu kvalitní. Po dlouhé době jsem se zase nasmál. Animovaných filmů už je více než dost. Ale tady měl film měl silný náboj. 90%(26.7.2011)

Přišel, natočil, pustil do kin a vydělal. Pro někoho kravina, pro někoho bombastické, pro někoho infantilní, pro někoho kouzelné. Pro mě je to až překvapivě báječné. Jedině v tomhle filmu jde proti sobě zlo a zlo a vyjde z toho nakonec dobro. Jedině v tomhle filmu zjistíte, že i ta největší svině je vlastně jen skryté malé nevinné prasátko, kterému svět natolik ublížil, že se chce a nebo vlastně ani nechce mstít. Jedině v tomhle filmu totiž zjistíte, jak moc jste na animáky, protože jestli vás tohle nebaví, tak vás žádný animák bavit nemůže. Je to prostě po všech směrech BOŽÍ filmík.(3.11.2019)

Despicable Me je v skutku fajn animák, ktorý nie je sofistikovaný zážitok ako Rodinka úžasných pred mnohými rokmi a nemá to majstrovstvo Pixaru pri pohľade do duší hrdinov. Ale vie načrieť do vnútra aspoň jedného zlého, mať rodinné hodnoty i rovnako dobrú akciu. A totálne bláznivý humor. Ja, zloduch chce totiž kombinovať to akčné, zábavné a ku koncu aj dojemné. Ide na to výborne. Akcia nie je úplne obyčajná a často vedie k tým absurdným scénam, ktoré na animáku milujeme. Dej je pravdu povediac jednoduchý a predvídateľný, ale nakoniec ide tu o film pre deti. V tejto súvislosti by som preto upozornil, že všetky príbehy už boli napísané a sú nám len naservírované v inom obale. Všetko bolo viac menej v poriadku len niečo tomu chýbalo k plnému počtu bodov.(8.3.2019)

„Nazdar sused. Tvoj pes mi zasa nechal na trávniku prekvapenie.“ – „No, vieš, aké sú psy... nechajú to tam, kde to na nich príde, he-he-he.“ – „Mŕtvi nie.“ – Hrobová chvíľa mrazivého ticha. - „Žartujem... ale nie je to zlý nápad.“ Už za nápad (nakrútiť film z pohľadu „klasického komiksového zloducha“) si film zaslúži 80%, nevraviac o svižných postavičkách, zábavných dialógoch či sranda hláškach a fajn vizuálnej podoby. Ale malo, či skôr NEMALO, to niečo, čo by ma „naozaj strhlo“. Každopádne dávam palec skôr hore („Mama, keď budem veľký, tiež poletím na Mesiac.“ – „Zlato, blbcov v NASA neberú.“).(27.5.2011)

Jeden z těch lepších animáků, které jsem v poslední době viděla, i přesto mě to ale nenadchlo tolik jak jsem čekala, potom co jsem kolem sebe slyšela za chválu. Minions byli totálně úžasně dokonalý, taky chci jednoho. Musím pochválit a vyzdvihnout výborný soundtrack (v čele s titulní písničkou od Pharrella Williamse). Vtipná zápletka, společně s úžasnou malou holčičkou a jejíma jednorožcema, snad jen ten doják bych na konci mít nemusela (ale dobře no, je to pro děti). A asi nejlepší scéna - parkování. 4*(10.5.2011)

• - Film bol animovaný vo francúzskom štúdiu Mac Guff v Paríži. (Greenpeacak)

• - Pôvodný koncept filmu prišiel od španielskeho animátora Sergia Pablosa. (Greenpeacak)

• - Přitažlivost Měsíce způsobuje příliv a odliv, nikoli vlnění moře. I po ukradení Měsíce by tak mohli surfaři nadále jezdit na vlnách. (rakovnik)