Já, padouch

Moi, moche et méchant

Ja, zloduch

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Francie, 2010, 91 min

Být tam trošku víc vtípků, které by si užili i dospělí, dám tomu určitě o hvězdu víc. Jenže tenhle milý filmík je opravdu pouze pohádka. Ne že by na tom bylo něco špatného, děti si celý film určitě dokážou užít dosyta, ale já jsem celou dobu měla pocit, že tomu přece jenom k dokonalosti něco zásadního chybí. Chvilkama jsem se trochu nudila. Nejlepší na tom byli každopádně minioni! Ty jsem si hned zamilovala. :D ~(3,4)~(25.4.2015)

Dost prvoplánově podbízivej film fungující i přes vtípky pro dospělý spíš na dětský publikum. Očekával jsem větší ztřeštěnost, ale nápadů je dost, aby dotáhly film do vod průměru. Jasně, film je předvídatelnej a plnej klišé, ale dal světu mimoně, čímž se nesmazatelně zapsal do historie (nejen) internetu. Tvůrcům za zaplavení tohodle virtuálního prostoru žlutými příšerkami patří náš neskonalý dík :-)(24.12.2014)

Příběh strašlivého padoucha, který již od dětství touží po tom dostat se na měsíc. Když však nějaký neznámý padoušský konkurent uloupil pyramidu a zaplnil tak stránky všech novin a televizních obrazovek, nastal čas provést jiný velmi smělý plán. Loupež měsíce pomocí zmenšovacího paprsku. Aby se ale k onomu paprskometu dostal, potřebuje do plánu zahrnout tři malé holčičky, se kterými se vše stává ještě zajímavější a dobrodružnější.. Tolik různých věcí, které mne nadchly. Především malí žlutí mužíčci, kteří mají patrně jen dvě kalorie - mimoňové. Dále tři malé holčičky, které jsou velmi zábavné a roztomilé, a hlavně spousta vtipných scén, které mne trhaly na malé kousky, jak jsem se smál. Výborná komedie pro malé i velké. 90%(4.7.2013)

Ultimátní komediální animovaná pecka se jaksi nedostavila. Jen naprosto nepohoršující blbinka s pár dobrými fórky, o něž se takřka bez výjimky starají minioni( a na dvou místech do češtiny nepřeložitelné slovní hříčky v názvech vynálezů starého vědce)... Jinak ale nic, co bychom již neviděli jinde a výrazně lépe. Jen klasické rodinné hodnoty a dojemný příběh postavený na hlavu relativně originálním nápadem souboje zloduchů, který je ale trestuhodně nedotažený... Děti se budou bavit, dospělí přežijí absolutně nezávadnou a nevzrušivou hodinu a půl, bez třetího rozměru ale tenhle film v podstatě postrádá jakýkoliv smysl. A vlastně i v tom třetím rozměru je dost zbytečný... Megamysl vychází ze souboje zloduchů jako jasný vítěz...(27.11.2010)

Prvních 20 minut pro mě bylo pekelných, přiznám se bez mušení že opravdu nemám rád Steva Carrella a tím míň když dostane hlavní roli. Tady k tomu nějak divně šišlá nebo co. Film nakonec není tak špatný a s příchodem holčiček se přemění sice na dětský film, ale tento fakt mi vadil mnohem méně než u Hortona. Malí žlutí mužíčci (nezaznamenal jsem že by někde byl vysvětlen jejich původ) jsou senzační. Nakonec film nabídne průměrně slušnou porci zábavy. 60%(4.12.2010)

• - Gru má narozeniny 28. září 1960. (Valkyria)

• - Vector nosí ve své ledvince kromě peněz také Tic Tac. (Valkyria)

• - Když se Gru vznáší ve vesmíru, vidíme na letící vstupence na balet číslo 072069, tj. 20.07. 1969, což je datum prvního přistání na Měsíci. (HellFire)