Já, padouch

Moi, moche et méchant

Ja, zloduch

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Francie, 2010, 91 min

Použité, klišovité, předvídatelné, vyděračské, tuctové, přeceněné, tak nic z toho Despicable Me není :o) Jako každý animák je určen hlavně pro děti a přerostlé děti jako jsem já, ale podle nechápavých tvářiček, které jsem měla možnost vidět v kině a stále vychechtaného tatínka sedícího za mnou usuzuji, že i dospěláci najdou zalíbení. Mimoňky na heliu si musí oblíbit každý.(3.1.2011)

Další z řady animáků,který ale bohužel působí dost infantilně a docela mi chybí více toho dvojsmyslného humoru, na který jsem zvyklý z animáků Pixaru. Díky tomu bude Despicable Me větší zábavou pro děti,nebo ty kteří jsou správně romanticky naladěni - příběh padoucha,který postupně přehodnocuje své priority, aby nakonec místo spáchání největšího světového zločinu,vytvořil láskyplné zázemí pro tři adoptované holčičky(že by kompenzace vlastního dětství?)se totiž povedl. Jěště bych ocenil příjmenou hudbu a správně padouchovsky-skřehotavý dabing Steva Carella.(13.2.2011)

Prave jsem se vratil z promitani v americkem Stroudsburgu a jsem naprosto nadsen. Celou dobu jsem se musel smat a na konci publikum tleskalo, coz se nestalo ani na konci Toy Story 3. Scenar je vynikajici, film je narvany akci a spoustou humoru, ktery ani jednou nesklouzl do trapnosti. Animace je taky vynakajici a Stave Carell ma naprosto uzasny akcent. I kdyby Despicable me natocil Pixar, patril by k jeho nejlepsim filmum. Pro me rozhodne jeden z nejlepsich filmu roku. Celkem mi pripomina Uzasnakovi, Despicable me je stejne uzasny ve vsech smerech. Ani minutu jsem nenudil. Malokdy se mi stane, ze by moje oblibena scena byl cely film, ale to je prave pripad tohoto filmu. Koncim se superlativy a tesim se, az to uvidim podruhy.(16.7.2010)

Uzasne postavicky, ujeta zapletka, pro deti dokonale. I ja se bavila naramne, ackoli o vetsinu vtipku se postarali zluti Minionove. Malicka Agnes taky nemela chybu (zvlast scena s nohou a chlupatym jednorozcem mi uvizla v pameti). A nejlepsi sceny vubec jsou pro me ty s knizkami na dobrou noc... prvni i druha, ktera je navic krasne dojemna. Chtela bych knizky s manasky! A na zaver musim vyzdvihnout perfektni dabing Grua, Steve Carell je machr.(8.12.2010)

Film o největším zločinci všech dob, kterého tvůrci rozšmelcovali v přecukrovaný báchorce. Diabetici budou dostávat záchvaty už jen z upoutávek. Naordinoval bych autorům Erbena, snad něco z Vodníka, abych ten jejich vznešený patos a pocity dojetí malinko utlumil: „Šest věcí tu v krvi leží - mráz po těle hrůzou běží: dětské hlavy bez tělíčka a tělíčka bez hlavy.“(7.2.2011)

• - Ve filmu si lze všimnout jasného odkazu na snímek Kmotr (1972), a to když se Gru v posteli vzbudí a spatří hlavu panenky. Scéna, kdy se Gruova raketa po odletu ze Země dělí na několik částí, může zase připomínat scénu z filmu Star Trek VIII: První kontakt  (1996), kdy se stejně dělí raketa Phoenix. (NGP)

• - Když jde Gru do banky, je pod nápisem "Bank of Evil" vidět nápis "Dříve Lehman Brothers", což je významná americká banka. (Valkyria)

• - Stejně jako v originále, kde namluvili hlasy mimoňů sami režiséři, i v českém dabingu propůjčil mimoňům svůj hlas režisér českého znění Zdeněk Štěpán. A to i v pokračování. (funhouse)