Já, padouch

Moi, moche et méchant

Ja, zloduch

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Francie, 2010, 91 min

Rozpočet $69miliónovTržby USA $251,513,985Tržby Celosvetovo $543,495,033Tržby za predaj Blu-ray v USA $83,364,516 //počet predaných kusov 3,369,863Tržby za predaj DVD v USA $202,660,906 //počet predaných kusov 13,783,683 ║ __Bžunda ako sa patrí!!!__ A ďalšie animačné prekvapenie roka 2010, v podstate je to taký zjav ako kedysi bol prvý Shrek, ako za ten normálnejší menší rozpočet a štúdia Universal, by som nečakal takú bombu aká sa im na už okukané pomery dokázala podariť. Zábavnosť až nadpomery neúnosná, animačne veľmi dobré, postavy skvostné plus na vrch bodujú postavičky tých mini mrmlúňov, príbeh ani na chvíľu neomrzí. __Delikátna záležitosť __ /videl v kine 3D verziu 2x: 100%/ __Rok 2010 sa stáva rokom animačných skvostov od Príbeh Hračiek 3, Ako si vycvičiť draka, Ga'Hoole: Legenda o strážcoch + Já zloduch.(17.10.2010)

Mělo to sice příliš dlouhý a nevýrazný rozjezd, který bavil jen ujetými drobnostmi a zábavnými detaily, ale s odhalením plánu na "Velkou" loupež, nástupem Vectora a příchodem trojice malých sirot to všechno naštěstí začalo dostávát svižné tempo, pořádnou dávku humoru, akce, emocí a výborných nápadů, které účinek humoru, akce i emocí zručně a razantně posilovaly. Tvůrci si sice tu a tam něco vypůjčili z osvědčených triků úspěšných hitů (třeba Příšerek, Úžasňáků nebo Trakařů), ale natolik neokatě, že mi to nijak zvlášť nevadilo. Bylo to vzhledem k první čtvrthodince nečekaně a natolik milé, svižné, ujeté, zábavné a kupodivu i dojmené, že jsem se nejen pobavil a zasmál, ale dokonce mi v jednu chvíli i oči zvhly.(8.4.2012)

Prave jsem se vratil z promitani v americkem Stroudsburgu a jsem naprosto nadsen. Celou dobu jsem se musel smat a na konci publikum tleskalo, coz se nestalo ani na konci Toy Story 3. Scenar je vynikajici, film je narvany akci a spoustou humoru, ktery ani jednou nesklouzl do trapnosti. Animace je taky vynakajici a Stave Carell ma naprosto uzasny akcent. I kdyby Despicable me natocil Pixar, patril by k jeho nejlepsim filmum. Pro me rozhodne jeden z nejlepsich filmu roku. Celkem mi pripomina Uzasnakovi, Despicable me je stejne uzasny ve vsech smerech. Ani minutu jsem nenudil. Malokdy se mi stane, ze by moje oblibena scena byl cely film, ale to je prave pripad tohoto filmu. Koncim se superlativy a tesim se, az to uvidim podruhy.(16.7.2010)

Po Mimoních zcela (ne)logicky (asi jsem se spíš měl kouknout předtím, že) následovala druhá projekce Despicable Me. Je třeba znovu zopakovat to, co už x krát v profile Mimoňů - jsou perfektní, ale film sami utáhnout nedokážou. A jestliže jsem dal Mimoňům i přes jejich neduhy čtyři hvězdičky, zde musela logicky jedna navíc přibýt. Naschvál jsem si po Mimoních stáhl originál, ač jsem se tím připravil o zadek a sépiomet, neb u Mimoňů mi dabing vadil. Zde pouze dvě poznámky - Jasona Segela jsem vůbec nepoznal a Steve Carell byl dobrý, ale nechápu, proč ten ruský / slovanský přizvuk... 90%(28.6.2015)

Blu-ray/// Dabing 8/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Animace 7/10/// +povedený český dabing, výborný originální, ti okatí mrňousové mají něco do sebe, bavili mě, jisté morální poselství tentokrát neurazí -málo zábavné a málo vtipné, některé vtipy vynucené, popravdě animace není to pravé ořechové, méně akce a výrazně slabší než u konkurenčního filmu Megamysl/// S nímž jsem tento film hodně srovnával. Je s podivem, že tomuto snímku jsem nevěřil už od samotného začátku. A v podstatě jsem se v tom jen utvrdil. Tam kde mě film Megamysl namlsal a vytvořil ve mě chuť vidět další animáky s tím, že co kus to zaručený úspěch. Tak zde mě Já, padouch trošku otrávil a mám chuť si od animáku dát chvilku pokoj. Vždyť to asi nebude v pořádku, když to začne mírně přepáleným úvodem a snahou tlačit na pilu a následně koukáte, sledujete a uběhne půl hodiny a nic zajímavého se neděje a vy se začínáte nudit.... I zde je samozřejmě hodně originálních prvků. Nechápu kde se to ve tvůrcích pořád bere a vždy přijdou s několika originálními prvky. A je jedno jestli se to týká, příběhu, zápletky, postav. Vždy je to něco nového. Tento dojem u mě ale sráží grafické zpracování, které je sice na animovaný film vhodný, ale není moc věrný realitě a hlavně postavy mě moc neuchvátili. I proto je pro mě tento snímek spíš zklamáním a potvrzením mého tušení. Nehledě na to, že by příště nebylu na škodu vyhnout se dětinským legráckám, které starší publikum nedocení./// Celkem 62%///(14.2.2011)

• - Stejně jako v originále, kde namluvili hlasy mimoňů sami režiséři, i v českém dabingu propůjčil mimoňům svůj hlas režisér českého znění Zdeněk Štěpán. A to i v pokračování. (funhouse)

• - Kedže film má amerického aj francúzskeho režiséra, výroba sa rozdelila medzi dva kontinenty. (Very_kuul)

• - Křestní jméno pana Gru je Felonious (= Zločinný). (Valkyria)