Já, padouch

Despicable Me

Ja, zloduch

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2010, 91 min

„Nazdar sused. Tvoj pes mi zasa nechal na trávniku prekvapenie.“ – „No, vieš, aké sú psy... nechajú to tam, kde to na nich príde, he-he-he.“ – „Mŕtvi nie.“ – Hrobová chvíľa mrazivého ticha. - „Žartujem... ale nie je to zlý nápad.“ Už za nápad (nakrútiť film z pohľadu „klasického komiksového zloducha“) si film zaslúži 80%, nevraviac o svižných postavičkách, zábavných dialógoch či sranda hláškach a fajn vizuálnej podoby. Ale malo, či skôr NEMALO, to niečo, čo by ma „naozaj strhlo“. Každopádne dávam palec skôr hore („Mama, keď budem veľký, tiež poletím na Mesiac.“ – „Zlato, blbcov v NASA neberú.“).(27.5.2011)

Další z řady animáků,který ale bohužel působí dost infantilně a docela mi chybí více toho dvojsmyslného humoru, na který jsem zvyklý z animáků Pixaru. Díky tomu bude Despicable Me větší zábavou pro děti,nebo ty kteří jsou správně romanticky naladěni - příběh padoucha,který postupně přehodnocuje své priority, aby nakonec místo spáchání největšího světového zločinu,vytvořil láskyplné zázemí pro tři adoptované holčičky(že by kompenzace vlastního dětství?)se totiž povedl. Jěště bych ocenil příjmenou hudbu a správně padouchovsky-skřehotavý dabing Steva Carella.(13.2.2011)

Použité, klišovité, předvídatelné, vyděračské, tuctové, přeceněné, tak nic z toho Despicable Me není :o) Jako každý animák je určen hlavně pro děti a přerostlé děti jako jsem já, ale podle nechápavých tvářiček, které jsem měla možnost vidět v kině a stále vychechtaného tatínka sedícího za mnou usuzuji, že i dospěláci najdou zalíbení. Mimoňky na heliu si musí oblíbit každý.(3.1.2011)

• JohnnyD

Ten paškvil na tri odseky príbehom ani nemožno nazvať. Filmom sa navyše vanie duch prázdnoty, všetko okolo je pusté, žiaden život, okrem hlavných postáv a maličkých poskokov nič vo filme nežije. Je to ako nevydarené divadlo. Jediné, čo stojí za ocenenie je dabing, najmä ústredné trio Carell-Segel-Brand dabujú na nerozpoznanie. Megamind vyšiel oveľa lepšie...(13.7.2011)

Steve Carell je podle mě kretén. Tedy dospěle řečeno komik, jehož humor mi zásadně nevyhovuje. Naštěstí dovede docela slušně dabovat, a víc toho ve spojení s jeho osobou není u animovaného filmu potřeba vědět, protože tady jde hlavně o příběh, vizuální nápady, vtip - a Mimoně, kteří v mém světě stojí na piedestalu stejně vysokém jako má pod sebou Scrat;) A všeho zmíněného má tahle nečekaně vydařená záležitost od Illumination Entertainment na rozdávání, a to v takových hrstech, že se může směle rovnat vrcholným počinům Pixaru. Nejlepší srovnání samozřejmě nabízejí Úžasňákovi, ale nejlepší komentář v tomhle směru vymyslela Nathalie (už zase), takže proč to dál pitvat. Každopádně příhody největšího z druholigových padouchů doporučuju osmdesáti ze sta svých procent, protože rafinovaný úkryt ukradené pyramidy, vrhač piraní, Lehmann Brothers, španělský slovník a mnoho mnoho dalšího jsou jedním slovem vynikající. I když se tu emoce cedí děsně lacině, a že byste mohli aspoň na vteřinu pochybovat o tom jak to vlastně s kým dopadne je taky dost scestná představa, zaslouží si Gru a jeho parta své plnohodnotné čtyři hvězdy... a mnoho repríz;)(10.6.2012)

• - Producent Chris Meledandri si za scenáristov vybral Kena Daurioa a Cinco Paula preto, lebo s ním spolupracovali už v minulosti na animovaných filmoch Doba ľadová (2002) a Horton (2008). (Greenpeacak)

• - Gru a ředitel banky zamíří zmenšovací paprsek na gauč, který je přesně kolmo na televizi, přestože v předchozím záběru Gru otočil vůči televizi o 180°. (chleba24)

• - Kedže film má amerického aj francúzskeho režiséra, výroba sa rozdelila medzi dva kontinenty. (Very_kuul)