Typický čtyřhvězdičkový zábavný Thin Man. Tentokrát se Nick vrací do svého rodného města, kde se nikdy v životě nestal žádný zločin a zrovna úplně náhodou dojde k vraždě. Příběh je standardní, nějaké vyšetřování začíná až po víc jak půl hodině do té doby se bavíme epizodkami z Nickova rodinného života. Upřímně řečeno v tomto díle mě mnohem víc bavila Nora. Měla více prostoru než jindy a její skládání lehátka, sledování podezřelého, vyprovokování bitky v hospodě nebo tanec s námořníkem jsou skutečně nezapomenutelné scény. Nick je bohužel po celý film střízlivý a nijak nehláškuje.(17.7.2011)

Bohuzel se v "Thin Man" serii vracime opet do prumeru. Jedinym prinosem tak pro mne bylo seznameni s Helen Vinson.(11.3.2009)

Další z dílů skvělé detektivní série - tady mi záhada kolem vraždy popravdě přišla docela slabá, ale jde v první řadě o komedii. A tahle si svých pět hvězd zaslouží už jen za Myrnino cvičení s lehátkem...(6.6.2006)

Rozpočet $1milión(4.4.2010)

Piate pokračovanie detektívnych príbehov sa nesie v duchu predchádzajúcich. Samotný krimi príbeh nie je až taký podstatný a v tomto príbehu je aj značne prekombinovaný, hlavný doraz sa opatovne kladie na celú "omáčku" okolo neho. A v tejto komediálnej polohe je snímok výborný, dialógy sú vtipné, občas príde aj k situačnému humoru. Najdoležitelším prvkom sú však obaja protagonisti Nick a Nora, ktorí sú proste báječní.(23.8.2014)