Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nora a Nick jedou strávit pár dnů k Nickovým rodičům do jeho rodného Sycamore Springs. Celé město se s jeho příjezdem začne chovat podivně, všichni se obávají, co přijel vyšetřovat. Nick je ze shledání s otcem nervózní. Pan Charles, místní lékař, vždy doufal, že jeho syn půjde v jeho šlépějích a převezme po něm praxi. Nickova volba býti policistou a navíc jeho styl života a časté pití ho proto zklamaly. Nora se dovtípí, že Nick velmi stojí o otcovu pochvalu, a jelikož každý přece má nějakého kostlivce ve skříni, rozhodne se po městě rozšířit zprávu, že Nick zde opravdu vyšetřuje nějaký případ. To se stane skutečností, když zanedlouho na prahu Nickova domu zastřelí muže.
Jedná se o pátý ze šesti filmů o Nickovi a Noře. Tento na rozdíl od čtyř předchozích nerežíroval W.S. Van Dyke, protože v roce 1943 zemřel. (fleurette)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

Flego 

všechny recenze uživatele

Piate pokračovanie detektívnych príbehov sa nesie v duchu predchádzajúcich. Samotný krimi príbeh nie je až taký podstatný a v tomto príbehu je aj značne prekombinovaný, hlavný doraz sa opatovne kladie na celú "omáčku" okolo neho. A v tejto komediálnej polohe je snímok výborný, dialógy sú vtipné, občas príde aj k situačnému humoru. Najdoležitelším prvkom sú však obaja protagonisti Nick a Nora, ktorí sú proste báječní. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Typický čtyřhvězdičkový zábavný Thin Man. Tentokrát se Nick vrací do svého rodného města, kde se nikdy v životě nestal žádný zločin a zrovna úplně náhodou dojde k vraždě. Příběh je standardní, nějaké vyšetřování začíná až po víc jak půl hodině do té doby se bavíme epizodkami z Nickova rodinného života. Upřímně řečeno v tomto díle mě mnohem víc bavila Nora. Měla více prostoru než jindy a její skládání lehátka, sledování podezřelého, vyprovokování bitky v hospodě nebo tanec s námořníkem jsou skutečně nezapomenutelné scény. Nick je bohužel po celý film střízlivý a nijak nehláškuje. ()

Reklama

Hollohlaway 

všechny recenze uživatele

Opět velmi příjemný hlavní pár, tentokrát humorný návrat do Nickova rodného města. Víc prostoru má tentokrát asi Nora, Nick není tak vtipný, zřejmě díky jablečnému moštu. Ovšem Myrna Loy je prostě báječná, takže to nevadí. Detektivní zápletka o chlup lepší než minule. Ale první dva díly zatím nepřekonány. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Poté co se mi velmi líbily úvodní dva filmy téhle série, jsem se s chutí podíval i na další kousek. Tentokrát o návratu Nicka s Norou k Nickovým rodičům na menší dovolenou. Z návratu slavného detektiva do rodného městečka jsou všichni obyvatelé nervózní a první vražda na sebe nenechá dlouho čekat. Nick tak opět může rozehrát svoji vyšetřovací zábavnou hru, u které se musí ještě navíc vytáhnout před tátou. Opět jsem se skvěle bavil. Dialogy ústřední dvojky jsou stále parádní. Jediná drobná výtka je, že Nick je celou dobu střízlivý. Už se neklátí a není tak pohotový ve svých poznámkách. Nicméně to za něj povětšinou přebírá Nora, která naopak dostává více prostoru a dokonale jej využívá. Znovu jen zopakuji, že mě překvapuje, jak málo je celá série známá. Dávám čtyři hvězdy a opět celou sérii rád všem doporučím, jako moc fajn oddechovku. ()

Galerie (41)

Reklama

Reklama