B4TM4N

Už od úžasně animovaných titulků je tenhle film neuvěřitelně příjemnou záležitostí. Dětští herci se vypořádali se svými party bravurně (jeden za všechny by asi byl Kryšpín), decentně karikaturní variace "dospěláků" - vedené mně velmi sympatickou (žeby francouzsky šaramantní?) paní učitelkou - na sebe zbytečně nestrhávají pozornost a umožňují hladký chod světa dětské představivosti. Jistě, nenajdete zde nic nevídaného, ale za to pohlazení na duši to myslím stojí. ()

bila.tecka

Takhle nějak by si mělo každé dítě uchovat vzpomínky na své dětství. Idylické, barvotiskové a ideálně prožité ve Francii 50. let. Svět viděný dětskýma očima je filmařsky vděčný, vylomeniny školáka Mikuláše byly jasnou volbou k přepisu oblíbené knížky Renného Goscinnyho. I bez její znalosti je tenhle film velmi vydařenou rodinnou komedií, u které se budete buď stabilně usmívat nebo doširoka smát. Jasných 5. ()

MareT.

Je to milá komedie, ale nikdy jsem se s tím v knižní podobě nesetkal, tak z toho nemám takové nostalgické stavy jako někteří. Pár krát jsem se nasmál, potěší to taky, hlavně svojí dětskou naivitou. ()

Hanys_

Příjemně dětské, chvílemi možná i úsměvné, ale dost často zbytečně infantilní. Téma určitě slibovalo více, takže i proto u mě převažuje jednoznačně zklamání. 4/10 ()

eagle-eye

Na francouzskou kinematografii už jsem pomalu zanevřel, ale Mikulášovy patálie mi ukázaly, že by to s ní ještě nemuselo být tak špatné... Na druhou stranu si myslím, že by filmu slušela spíše seriálová podoba, jednotlivé příběhy by tak dostaly víc prostoru, jako např. Bylo nás pět. Nicméně i na celovečerák se zpracování slavné předlohy náramně povedlo. ()

t.mon

Sice ne tak dobré jako knihy s Mikulášem, ale bavil jsem se stejně dobře jako když čtu jakoukoliv z knížek. ()

reditelka

Je knížka vždy lepší než film? Ano, je! Ale tohle zpracování Mikulášových patálií je naprosto skvělé a téměř srovnatelné s knižní podobou. Oceňuji hlavně herecké ztvárnění Mikulášovy maminky a dohlížitele Polívky. Přesně takhle jsem si ho vždycky představovala. Myslím, že tvůrci vybrali z Mikulášových příběhů to nejlepší. Přesto zůstává dost inspirace na další díl. ()

janisska

Z příběhů Mikuláše na mě samozřejmě dýchá dětství a obrovská nostalgie, v tomto provedení jsem ale zůstala pocitově zcela netknuta. Jednotlivé epizody působí nedotaženě, občas na sebe ne příliš šikovně navazují, vznikají podivně prázdná místa. A specifická poetika knižní verze se kamsi vytratila. ()

Dixiee

Hodně slušné zpracování literární legendy a oblíbené knížky z dětství. A když si vzpomenu, jak jsme na to vytáhli do multi kina naší 70letou babičku, která byla absolutně nadšená... Nemůžu jinak, vyvolává to ve mě příjemné vzpomínky na dětství. ()

dopita

Příjemná záležitost. Předlohu neznám takže nemůžu porovnávat, ale z filmu je jasné, že příběhů je k dispozici hromada. Horší je to už s vkladem režiséra, kterej spíše stylizuje než vypráví. Ale i tak je film povětšinou zábavnej a stojí za zhlídnutí. Ale mohlo to bejt o dost lepší. ()

kolemjdouc

opět nic pro intelektuály ale já jsem se výborně pobavila.Ta parta kluků hrála jak o život...Výborný dabing.Scénář mě přímo uchvátil.Žádná upachtěná rádoby komedie tak jak už je zvykem.Ti malí herci doslova odstavili dospěláky na druhou kolej. ()

Kevadros

Ne, nečekal jsem něco takového. Bylo to parádní - ne tak jako předloha, prostě jinak. Totálně úžasnej Kad Merad. Dětští představitelé taky fajn :). Co dodat - ideální zábava pro děti jakéhokoli věku. ()

Wishkah

Je to super. Mikulášovi patálie mám rád a tenhle film si k nim hned přiřadím. Je to zábavný film, který skvěle vystihuje atmosféru příběhů s malým mikulášem a jeho partou ()

Savel

Slušný výběr obsazení....jinak si přečtěte knihu/y ............................Alternativa: Bylo nás pět, Arnoldovy patálie ()

santiamén

85% ... Na Mikuláše jako neodmyslitelnou součást dětství nedám dopustit. O to víc jsem nadšená, jak se filmové zpracování povedlo. Mikulášovy příběhy na plátně neztratily nic z poetiky dětského pohledu na svět, humoru a barvitě vykreslených, malých hrdinů. Představitelé dětských rolí jsou neuvěřitelní, až se nechce věřit, jak každý z nich typově vystihl Goscinnyho předlohu. Příjemná retro atmosféra a perfektní kamera (scéna odchodu z domova) byly už třešničkou na dortu. P.S. Victor Carles jako Kryšpín je úžasný, snad se ho ještě někde dočkám. ()

Xavi6

Dalo by se to brát jako dětství mnoha lidí. Takhle si představuji filmy, ze začátku se představí hlavní postavy a pak se jede. To byl opravdu povedený kousek, hlavně teda Celestýn, to je takový náš Hujer. ()