Dark seer

Pixar zase boduje (po nějaké době). Příšerky s. r. o. byl můj nejoblíbenější Pixar z dětství, tak jsem doufal, že tento nový počin nezkazí. A nezkazili. Hodně jsem se bavil. Animace jako vždy špičkové a jako vždy s novým filmem o stupeň lepší. Dějově povedené a velice chytře promyšlené vzhledem k tomu, aby vše sedělo pro předcházející díl, jak už to u tohoto typu "pokračování" bývá. A hlavně - je to strašná sranda! :) ()

Manhatten

Přestože nefandím pixarovské zálibě v pokračováních úspěšných filmů, druhé Příšerky u mě opět bodují. Rozhodně si nemyslím, že by se jednalo o nejslabší pixarovku a už vůbec ne o zklamání. Mike Wazowski vítězí i prohrává se ctí a James P. Sullivan se od něj může učit. I přes otřepaný příběh stále zábavný a kvalitní animák. ()

E lan

Velmi ale opravdu velmi povedené pokračování. Zpočátku se film trochu hledá, ale poté se příběh rozjede a nenechá člověka se nudit. Navíc animace je klasicky nadstandardně provedená. ()

JolankaMachi

jedním slovem...trapný! v celém filmu jsem nenašla ani náznak vtipu, nebo zábavnosti a naprosto ohraný a nudný scénář o kolejích a životě na střední mě vůbec nebavil...nuda od začátku do konce! ()

hyena1

Dvanáct let uběhlo od prvních příšerek a od Pixaru je pokračování velmi dobrý tah. Univerzita pro příšerky je minimálně stejně dobrá jako první díl. Zábavná podívaná, plná neočekávaných zvratů, o vznikajícím přátelství na celý život a hledání strášáka v sobě... Dokonce z filmu plyne i ponaučení ! Když mě vykopnou z vysoké, tak půjdu třídit poštu a na své vysněné místo se třeba do důchodu dohrabu... Ale chyběla mně tam Boo. ()

josieaddms

Taková verze Příšerek pro ty, co si pamatují svá léta na školách. Podle mě slabší než jednička, ale zábavné a milé. Mně osobně to nijak neoslovilo, ale i přesto je mi jasné že to má úroveň, švih a vtip. A že se to dětem líbí, přesto že třeba starším A proč ne! I starší děti jsou děti! Milé a zábavné! ()

lakart

Opět se potvrzuje, že studio Pixar vlastní Disney, kdy se z originálních příšerek vyklubalo pokračování, které je víceméně zbytečné a neoriginální. Za tímto animákem je vidět pouze ekonomický cíl. Naštěstí je snímek vcelku dobře odvyprávěný, vtipný a koukatelný. Není to ovšem nic zvláštního a zapamatovatelného. Na jedno použití. To se u Pixaru dříve nenosilo. Vzpomínáte na jejich pecky jako WALL-I, Úžasňákovi, Ratatouille, Vzhůru do oblak, Auta? Takovýto filmy nás už asi nečekají. 75% ()

Jazz06

První díl je možná nejlepší animák, co jsem viděl. Oproti němu je druhý jen slabý odvar. Ale jako samostatný film je to dobré. Klasický animák, co pobaví a ničím neurazí. Nějaké body navíc i za slušné finále a děkanku. ()

gemi

Tři hvězdy s odřenýma ušima. Oproti prvnímu dílu opravdu slaboučký čaj, očividně ze stejného pytlíku. ()

Jaxx84

Pokud si po měsíci nepamatuji o čem film byl, tak je něco špatně. Nostalgie, která mě k Příšerkám no. 2 přivedla, je zřejmě to jediné, co si z filmu vybavuji. Příběh z vejšky prostě nemůže konkurovat silnému tématu ztracené holčičky. Průměr, který neurazí. 6/10. ()

neo93

Parádní animák, který dělá čest svému slavnějšímu dílu Příšerky s.r.o. Rozhodně nezklamal tento snímek oproti předchozímu dílu a je minimálně na stejné úrovni. Začátek filmu možná je trochu slabší, ale postupně se rozjíždí na plné obrátky. Zapojením Mike a jeho party do soutěže začíná ta pravá zábava, která jen tak neskončí. Vůbec nevadí, že příběh je jasný a předvídatelný. Ani že celá část na univerzitě je jak zkopíraku z nějakého teenager filmu. Finální úsek filmu je nejlepší a jen potvrzuje mé hodnocení pro Univerzity pro příšerky, který je perfektní. ()

balcazar

Ja hovorím jedno: wau! Aby ste si mohli povedať to isté, musíte si uvedomiť jednu vec: nesmiete tento film brať ako dvojku - pokračovanie či nadväzovanie k Monsters a.s., lebo viacero vecí jednoducho nepasuje (v "jednotke" bolo v závere dokázané, že krik je efektívnejší z detského smiechu, napriek tomu ho tu v elektrárni vyrábajú zo strachu). Potom sa váš zážitok môže začať. Naozaj tomu nerozumiem, ale tu asi všetko sedí. Skĺbenie prvkov z viacerých žánrov (teenagerovka, typické športové filmy, populárne komédie a i.), kontrast medzi hlavnými hrdinami, ktorí prekonajú konflikt a začnú spolupracovať, humor, ktorý vychádza práve z tohto kontrastu, ale aj z podarených scénok a hlášok, v neposlednom rade záver, ktorý ani nejdem opisovať, bol jednoducho skvelý. Výborné dielo! ()

Hashirama

Druhé příšerky samozřejmě nedosahují kvalit prvního filmu, tím spíš, že ho osobně považuju za dost možná nejlepší pixarovku, přesto si myslím, že v dnešním kontextu všech dopravních prostředků, co dostaly vlastní filmy, moderních disneyovek a všeobecné úrovně sequelitidy kope Univerzita pro příšerky nejvyšší ligu. Rozvíjí mytologii i charakterové podloží postav decentně, funkčně a zábavně (byť třeba ne nějak originálně), naplno těží z univerzitního prostředí a celá studijní atmosféra, rivalita a genius loci utvářejí zábavnou a vtipnou dynamiku, spoustu vděčných vizuálních fórů, hlášek a vůbec celého obsahového balíčku, který člověk od Skákající lampy očekává. Jeden z těch animovaných sequelů, které (i přesto, že jejich vznik odůvodnila pouze účetní závěrka) mají smysl...a že jich není mnoho. ()

Likan7

Celkem zírám. Jednička je skvělá, ale nepovažuju jí za tak geniální jako ostatní. A k dvojce jsem se musel hodně dlouho přemlouvat. Překvapivě jsem ale dostal film skoro na úrovni jedničky. Tihle dva fungují stále. Univerzita je vtipný, milý a sympatický film se fajn postavami. Sice se jede čistě dopředu a nikoho ani nenapadne někam uhnout a překvapit, ale koneckonců, to se Příšerky nesnažily nikdy. Příjemná animovaná komedie. ()

Terka_127

Jako vždy skvělý animák od Pixaru. Bohužel spousta vtipů dává smysl jen, když divák viděl Příšerky s.r.o., což tomu ale neubývá na kráse. Je to krásná pohádka, bohužel méně hvězdiček je především za to, že s jedničkou se to nemůže rovnat a moc nových vtipů tam nevyvstalo. Nejvtipnější jsou asi Ošklivá káčátka, která tomu dodávají grády, ty mají slušné hlášky. ()

mirak2

POZOR, LAHKY SPOILER (je to jedno, aj tak je to ocakavatelne)! Pribeh je slaby, niekolkokrat prevarena historka o vytiahnuti trapneho vyvrhelskeho spolku dvomi vyhodencami na vyslnie. Aj ked zaver je vdaka Monsters realiam trosku iny ako len nieco v zmysle "hura vyhrali sme, zrazu sme cool a spat v hre". Vsetko ostatne je takpovediac super. Od postaviciek, hlasok, odkazov, gagov (holub na zaciatku, metalova mamka) az po animaciu. Deti by som na to nebral, ovela viac sa na tom pobavia odrastenci, co videli prvy Monsters a mozu chapat niektore realie. Videne v 2D a fakt netusim, co tam moze byt 3D ()

Margerie

Jedničce se prostě nic nevyrovná. Nebylo to špatné, pobavila jsem se, několikrát se opravdu od srdce zasmála, ale celý děj mi přišel poslepovaný nekvalitním lepidle na papír, jako by tvůrci nevěděli, jak nakonec hlavní hrdiny dostat z té školy do továrny na strašení. Navíc si Pixar mohl mnohem líp vyhrát s různorodostí příšerek ve škole. A pro toho, kdo viděl první díl, pak nový Mike a nový Sulley působí opravdu zvláštně - postavičky jsou úplně stejné jako v předchozím filmu, a přesto se najednou vůbec neznají a vzájemně se nesnášejí. Na mém výsledném hodnocení se podepsalo i to, že jsem celou dobu čekala na onen úžasný záběr s disco koulí z traileru, a on ve filmu vůbec nebyl! Jo, to je tak, když se dělá monstrózní reklama rok předem a vypustí se trailery ve chvíli, kdy ještě vůbec není jasné, které záběry nakonec ve filmu zůstanou... 75% ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013