30 dní dlouhá noc: Doba temna

• USA 30 Days of Night: Dark Days

Téměř rok uběhl od chvíle, kdy upíři zdecimovali obyvatelstvo aljašského města Barrow. Stella, která tenkrát přišla o manžela, od té doby cestovala po celém světě, aby ostatní přesvědčila o existenci upírů. Když jí skupinka ztracených duší nabídne uskutečnit odplatu na samotné upíří královně, Stella se vydává na misi, která má jediný úkol: Zastavit zlo dřív, než se znovu odhodlá k útoku. (oficiální text distributora)

Jane18CZ

No za Miu 2*, ale jinak to stálo za houby. Špatná kamera, děj se po 20minutách začíná loudat, takže si nakonec říkáte "kdy už to konečně skončí" a konec tomu opět nasadil korunu :-) ()

jondoe odpad!

Zaciatok filmu ako tak zaujal, ale uz po zhruba patnastich minutach filmu kazdy zisti sa jedna o dalsie zbytocne pokracovanie celkom solidneho hororu. Pribeh je podpriemerny, postavy nudne a k tomu este zahrane slabuckymi hercami. Akcia lacna a tocena bez akehokolvek zaujimave napadu. Proste nudny horor, ktory som si pozrel iba s toho dovodu, ze sa prva 30 Dni Dlha Noc celkom pacila, ale mozem skonstatovat, ze sa jedna o velmi zle pokracovanie, ktore svojmu predchodcovi nesiaha ani po clenky. Zbytocny film. ()

Lukoboss

Jak už to tak bývá, druhej díl je prostě horší, ani původní herci už v něm asi nechtěli hrát (teda aspoň ti, co masakr přežili). Tady už se víc sází na hororový prvky typu "málo svítící baterky ve tmě", "lekačky" a hlavně prostě hra se světlem. Není to sice úplná hrůza, ale předchozímu dílu se to rozhodně nevyrovná. ()

LEATHERFAC odpad!

Ultradementní píčovina, která dělá výborné jedničce enom vostudu. Navíc s mizerným castingem: nesympaticka ultradrsná pizda, hysterka, měkej rádobydrsňák a nejnesympatičtější negr v dějinách filmu -  hohohó - upíři třeste se. Královna ani upíři taky nic moc. Prostě evidentní snaha vyčórovat Bladea - jenže tomu jaksi chybí tahoun s koulema (Blade) a scénář s hlavou a s patou. PS: a šukačka s výše zmíněnou N.U.P.  v podprdě to fakt nevytrhla! ()

Eraserhead

Když se tu náhodou něco děje, jako že někdo někoho rozstřílí nebo zakousne, je to celkem fajn, ale zbytek je pekelná nuda, která vykrádá kde co. V podstatě ještě větší průser než "seagalovka" Poslední noc. ()

rostlinka

Oproti "prvnímu dílu" jako nebe a dudy. Několik nelogických situací, nesmrtelná hlavní hrdinka, s kterou můžete půl hodiny mlátit o zeď, ale ona se stejně zvedne a uteče, snad nejhorší "krev", jakou jsem ve filmu viděla.... Kdyby tenhle film nevznikl, nic moc by se nestalo. ()

HArna odpad!

Pro mě veliký mínus,že jsem neviděl první díl,protože po tomto zhovadilém pokračování se na něj rozhodně nekouknu. ()

barlow

Některé dvd filmy jsou skryté perly, hlavně v žánru grunge a jim podobných, ale tento to rozhodně není... ()

Bety88

Je na tom hodně vidět, že z toho udělali televizní film. Efekty nic moc, výprava nic moc, přeobsazená hlavní postava nesympatickou herečkou a před koncem raději film vypnout. ()

Teabag

Výborná ukázka toho, jak nemá vypadat sequel. První díl je sice "jen" průměrný horor, který neurazí ani nenadchne, ale díl druhý je spíš jako špatný vtip. Přenést děj z aljašského Barrow (pravda, tam už je asi vyprávění vyčerpáno) do Los Angeles opravdu nebylo šťastné řešení... ()

J*A*M*A*L odpad!

Chtěl jsem si už konečně stáhnout a shlédnout 30 dní dlouhá noc, ten horror, který je zde na ČSFD docela dobře hodnocen(dokonce s červeným políčkem).Ovšem nevěděl jsem, že si místo toho stahuju nějaký debilní pokračování.Celou dobu jsem si myslel, že se jedná o ten horror, který jsem měl v plánu já blbec a asi po půl hodině těžké nudy jsem si blbec všiml, že celou dobu čumím na pokračování, které stojí vyloženě za hovno.Začátek byla naprostá tragédie a když se to začalo rozjíždět v pravý krvák, tak to bylo ještě horší.Po zhruba tak tři čtvrtě hodinky se už na to nedalo koukat a já to už radši vypnul.Na ten film, který jsem chtěl vidět se asi ještě dlouhou dobu nepodívám.Ani na něj nemám chuť.3% ()

mosnak

Slaboučký odvar skvělé jedničky. Zase se nějaká banda parazitů chtěla přiživit. Doufám,že tvůrci tohoto braku příjdou o práci a teprve pak jim nastane "Doba temna" 15%! ()

Standic1

Protože jsem velkým fanouškem prvního dílu, tak jsem si "dvojku" nemohl nechat ujít. Bohužel se s prvním dílem rozhodně nemůže rovnat. Prvních 20 minut je fajn, ale pak už je to horší a horší. Chybí tu ta dávka strachu a bezmoci, díky které jste soucítili s tou hrstkou lidí v Barrows. Tady nemáte potřebu, parta lidí co chce zabít vůdkyni upírů Lilith není zrovna extra chytrá a vlastně ani zvlášť sympatická. Co se týče upírů, v jedničce na mě někteří z nich působili děsivě... Tady jsou to jen loutky v kožených oblečcích, kteří tupě čumí do prázdna... nic víc... PS: pro ty co jedničku neviděli, tak si přidejte 1* k hodnocení, protože vám se to pravděpodobně bude líbit... Koncem u mě rozhodně nezabodovali, udělali by líp, kdyby tam vůbec nebyl. ()

Kratoc odpad!

Vezměte Blade, přetřete ho na bílo a udělejte z něj ženskou, pak to celé zparodujte, tvařte se zatraceně vážně a máte z toho tenhle film. První díl s tím nemá nic moc společného, akorát to producentům umožnilo ušetřit na scénáři - nemusí se vymýšlet co a proč, ale stačí jenom motiv pomsty a jede se. Tak takhle, přátelé, tak takhle opravdu ne. ()

Jiu odpad!

Banda lovcov upírov, ktorí sú zo všetkého vyklepaní a mám dojem, že s nábojmi (ktoré samozrejme vystrieľali do prvého pískajúceho upíra) si mimo záber menili aj plienky, ma ani trocha nepresvedčila. Hlavní aktéri sa chovajú neuroticky a hlúpo, ako banda tupých deciek v tuctovej vyvražďovačke. Už po chvíli fakt začnete priať, aby ich konečne niekto vysal, čo sa našťastie aj vačšinou splní... Logika tu tiež dostáva slušne na benjo, hrdinovia sa držia všetkých otravných klišé (osobne ma najviac srala ich neschopnosť sa občas obzrieť). Akcia nudná, chovanie hrdinov predvídavé (vždy hlúpe), pískajúci upíri smiešni, dej tak na 15 minút... A ten záver to fakt zaklincoval... ()