Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

claudel

Tak tohle byl snímek výhradně určený pro nejzarytější fanynky Ryana Reynoldse. Fanouškům a ostatním mužským divákům by v té rakvi musel nabídnout pořádně žhavý tantrický sex se Scarlett Johansson, aby se vydrželi dívat až do konce a neusnout. Obecně nemám rád filmy a divadelní hry s jedním hercem a Pohřben zaživa mě v této averzi a nelibosti jen utvrdil. ()

Ištván87

Rád bych tomu dal víc, protože se jedná o vcelku originální počin a i když po celou délku stopáže neopustíme jeden malý stísněný prostor, film není nudný. Ovšem na můj vkus byl konec až tak antidivácký, až to nadzvedlo i mě. Jednu hvězdu dolů dávám právě za to, že mi poslední čtvrthodinka přijde jako neodpustitelný podraz... ()

kajda.l

Hledal jsem nenáročnou oddychovku na večer a našel jsem ..... Buried. Film při jehož sledování mě několikrát napadlo, že kdybych si raději místo mé Samsung LEDky zapnul k večerní projekci Samsung pračku naplnil ji tričky různých barev nastavil devadesátiminutový program a pohodlně se usadil před rotující buben a upřeně civěl na tvořící se "duhu", měl bych z toho větší prožitek. Jelikož sledovat upoceného patetického američana v díře (pardon rakvi!) plné logických nesmyslů komunikujíc s bandou těch nejsebestřednějších retardů (dle místních tlučhubů se ovšem jedná o strhující dialogy!) a dementní maminkou (jak smutné) je ukrutně mučivý kulturní zážitek. Výpověď ouřady Davenporta pobavila a díky za písek. Takže 25% ()

ARI50

95 Minut jen pohled v rakvi, ale dokáže to splnit svůj učel. Celou dobu sledujete boj o přežití kdy čas je nejhorší protivník, kdy musíte jednat a nesmíte přemýšlet, život se vám rychle promítne před očima. Konec zdrcující. ()

MeanWhile

Parádní thriller, v podání Ryana Reynoldse úplně perfektní. Samozřejmě, můžeme si říct jak najednou může hnedka volat někde támhlě z Iráku do USA, ale pokud nám vězí v hlavě spíše celkový příběh jak se vše vyvrbí, tak to zase tolik řešit nebudeme. Na takovou večerní "klidovou" podívanou je Buried to nejlepší. A vidíme opět, že i z jedné maliné urničky se dá vytvořit pěkný snímeček, který oslní příběhem a zaryje se nám do mysli tím, že na konci svých sil může být opravdu kdokoliv v kterékoliv situaci.. ()

becki_tu

Další důkaz toho, že i s minimem prostředků se dá natočit slušný thriller. Moje výhrady však směřují k několika nelogičnostem (signál mobilu, neubývající kyslík, nevysledovatelný mobil...) a k pasážím, které jen zbytečně natahují stopáž, která klidně mohla být hodinová a nic by se nestalo. ()

Bauer

A to jsem si myslel, že menší prostor než Telefonní budka nemůže existovat, jako místo pro natačení. Chyba! Menší místo může existovat. Může dokonce existovat film, kde se na plátně zobrazuje pouze jeden člověk (a jeden další je asi tak osm vteřin na displayi mobilního telefonu), který mluví po telefonu s ostatníma lidma. Pohřben za živa je toho špičkovou ukázkou. Za málo peněz film v malém prostoru. Originální snímek a především slušná napínavá jízda. Pár momentů mě opravdu zamrazilo v zádech a byl jsem velice znepokojen. Konec je naprostý luxus. Čekal jsem, jak to bývá u většiny filmů, že finish bude zpackaný, ale tady tomu naštěstí tak není. Buried stojí především na famózním hereckém koncertu Ryana Reynoldse. V dobách třetího Bladea by mě ani ve snu nenapadlo, že může tak výborně hrát!!! Byl to možná i risk svěřit mu roli, kde měl on sám táhnout devadesátiminutový film. Zhostil se toho však na výbornou. Parádní thriller! ()

mm13

Ryana Reynoldsa nemusím, hodina a pol v truhle bez hluchých miest bola nepredstaviteľná a aj na základe tunajších hodnotení som čakal prinajlepšom lepší priemer. Nakoniec dávam hviezd koľko dávam bez zaváhania, pretože Ryan Reynolds zaujme už v prvých minútach a dobre som celý nervózny neskákal dopredu, ako to s jeho Paulom Conroyom nakoniec dopadne. Režisér aj na takto obmedzenom priestore plynule graduje a scenárista bez ústupkov dotiahol svoju snahu až do nekompromisného finále. Španieli opäť zabodovali! ()

JASON_X

I když Tom Hardy v taxíku mě bavil (Locke, 2013), stejně jsem moc nevěřil tomu, že mě devadesátiminutový film o chlápkovi v rakvi udrží po celou dobu v pozornosti - a ono se tak stalo. Scénárista si zaslouží uznání, skvělá práce. Jen mi trochu neseděly ty hlasy v telefonech, byly příliš strojené, nepřirozené, takhle lidi v reálu přece nemluví. Ale konec dobrý - všechno dobré. ()

oLí

Kdosi si řekl, že natočí film, jehož originalitou bude, že se celý odehrává v jedné rakvi s jedním jediným hercem. Nápad možná chvályhodný, ale ten "naplácaný" příběh okolo oné myšlenky dost nenápaditý a nudný. 4/10 ()

Morholt

Stačí jedna bedna, hodně solidní scénář a vynikající Reynolds. Buried je zosobněním pořekadla "za málo peněz hodně muziky". Jistě že by se našly mouchy v občasném stupidním chování hlavního hrdiny, ale čert ví, jak by se člověk v podobné situaci choval. A ten konec mě fakt naštval. 85% ()

Lucasion

Thriller a drama o jedné scéně a jednom herci. Snímek sledující jistého Paula ( Ryan Reynolds ), který se probudí v rakvi. Po tmě, s telefonem a mizivou nadějí na přežití. Jako drama je to excelentní. Drží diváka až do posledního momentu napnutého jako strunu. Velmi depresivní a mrazivý pocit nahánějící tento film je skutečně pomocí dobrého scénáře a nápadu nejen pojat dobře, ale je i skvěle natočen. Velmi překvapivá finální scéna. Film doporučuji všem jako ukázku dokonalého strachu, bezmoci a vůli žít. ( 77 procent ) ()

Handle

Jeden z těch filmů, kde jsem schopný pochopit kritická a pozitivní hodnocení. Film stojí za zhlédnutí už jen díky hereckému výkonu Ryana Reynoldse, poutavému nápadu a pár zajímavých momentů také nabídne. Ovšem ze začátku mě vytáčelo debilní chování snad všech lidí a příběh odehrávající se na jednom místě chtě nechtě občas prostě nudí. Pravdou však je, že čím dál víc se snímek blížil ke konci, tím více nabídl napětí, nepříjemně stísněné atmosféry a gradoval. Přesto z něj mám rozporuplný dojem - na jednu stranu si ho cením za originální formu, ale na druhou stranu působí velmi nedotaženě. 3,5*. ()

maseer2

výborný Reynolds a luxusní konec.. na druhé straně ale kupa nelogičností (signál, kyslík ...) a fakt, že mě film pořádně nevtáhl do děje a nechával mě celkem chladným.. takže 3* ()

BoPo

Ak trpíte klaustrofóbiou tak to berte ako liečbu šokom. Hrdina nevie prečo, ale vie že čas rýchlo plynie. Nevie kde, ale vie že všade lepšie než tu. Snaží sa uvažovať, nerobiť hlúposti, zbytočne sa nepripravovať o možnosť na záchranu. Len mu to akosi kazí scenárista, ktorému za chrbtom stojí producent. Film ktorý skúsil nebyť tuctovým, to však automaticky nezabezpečí výnimočnosť. ()

Tommassi3

"A co když zaplaceno nedostanou ??" - "Vezmou mě do Disneylandu.." ;) No, na pohřbívání svých bijáků zaživa i s jejich potenciálem je Cortés skutečně machr !! ()

bouncer

Velice zajímavý nápad, zajímavá koncepce. Bohužel to samo o sobě k dobrému filmu nestačí a i když se v rámci minimálního prostoru předvedl jak kameraman, tak střihač, celkově mě snímek přilíš nezaujal, trochu nudil. Nevím, asi bych si v rakvi tolik nehrál s tím zapalovačem... průměrné. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová