Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

spaceboyCZ

Pozor SPOILER: Nejlepsi na celem filmu je prekvapive konec. Konecne se mi splnilo me dlouholete prani, aby podobne filmy nekoncily happyendem a ono to konecne vyslo. Hura. Nicmene, zbytek filmu uz tak skvely neni, casto mate pocit, ze tvurci vse zbytecne natahuji a se 70minutovou stopazi by to cele vypadalo urcite dynamicteji. Ryan se snazi, zase se posunul nekam dal, ale tohle cely film neutahne. Nicmene, pokud netrpite prilisnou klaustrofobii, tak se urcite na film podivejte, obcas to je celkem drama, i kdyz jednu scenu (tu s hadem) pritahli tvurci prilis za vlasy a neprisla mi kdovijak realisticka. ()

Anchi

"I'm buried in the box, i can't breathe!" ...a stejně ten zapalovač nezhasnul... Asi jsem moc velkej realista, když po 3 minutách jsem si říkala, že normálně už by si spálil všechen kyslík a z filmu by byl rázem kraťas... Reynolds byl přesvědčivej, ale scénář docela stupidní, s logickejma chybama, Taky mi přišlo, že ta jeho rakev se záběr od záběru zvětšuje :D ()

FFilipCZ

Jedna rakev + chlap, mobil, baterka a zapalovač. Řeknete si, co by se tam asi tak mohlo dít? Čekal jsem velkou nudu a 1a půl hodinový umírání bez jakékoliv emoce a děje. Šeredně jsem se spletl!! Tímto filmem jsem byl naprosto uchvácen. Skvělý snímek, skvělý nápad a obzvlášť skvělý herec! Jen si tak říkám, proč se nesnažil vyhrabat z té rakve nahoru po vzoru Kill Bill, když praskla? Proč tam jen seděl?... Nicméně gratuluji Cortési, tohle se ti povedlo! ()

Kryton

Reynolds je zavřený v rakvi a my sledujeme jeho boj o záchranu. První půl hodina se jen volá a nemusí to být záživné. Atmosféra začne více houstnou stejně jako zoufalství hrdiny. Jednoduchý nápad, jeden člověk a vyšel z toho atmosférický thriller a boj o vlastní život. ()

zdepapepa

Geniální, "vysoký" koncept shrnutelný do jedné věty? Check. Přísné držení se klaustrofobického interiéru rakve s občasným výjezdem kamery? Check. Charismatický hlavní představitel, který je i jediným hercem, který je vidět? Check. Realisticky nerealistický scénář? Check. Očekávatelný depresivní konec? Check. Psychologická sonda do mysli rukojmí? Check. Hloupá scéna s hadem uprostřed filmu? Check. Vyjebávání s rukojmím ze všech stran? Check. Tři velice silné hvězdičky za velice zajímavý film? Check. ()

agentmiky

Rodrigo Cortés natočil festivalový film, který nebyl nikterak nákladný, co se týče rozpočtu, děj se odehrává v pouhopouhé jedné lokalitě a hraje tam pouze jeden herec. Jen blázen by si mohl myslet, že takový film bude mít úspěch, ale Buried všechny moje předsudky smazalo již po pár minutách. Film mě získal opravdu už na začátku, protože jsem coby divák měl pocit nejistoty, neboť jsem nevěděl, z jakého důvodu je hlavní hrdina uvězněn v rakvi. Atmosféra je dechberoucí a někdy i dost mrazivá. Z jedné rakve tvůrci podle mě vyždímali všechen potenciál, který v ní vězil. I samotné příběhové zvraty se mnou dosti zamávaly, scéna s hadem byla pouhou třešničkou na dortu. Ryan Reynolds to měl vskutku velmi těžké, protože na něm byly upřeny oči diváka po celý film, a tak ze sebe musel dostat maximum, aby to mělo nějakou výslednou kvalitu. A to maximum ze sebe jednoznačně dostal. Strašně moc jsem to hlavní postavě přál, aby se z toho dostala živa a zdráva, ale konec mě totálně odrovnal, jako kdyby mi střelili zezadu kulku do hlavy. Absolutně perfektně zvládnutý konec. Možná to není na úplných pět hvězdiček, ale herecké výkony a to tajemno, které z toho vyzařuje, mi nedovolují jinak. Společně se 127 hodinami nejlepší klaustrofobní film. Za mě dávám 90 % ()

zahubicku

Jak napsal verbal111, jsem rád když chytím na chalupě jednu čárku aby jsem mohl poslat SMS a to ještě musím vylézt na nejvyšší kopec v okolí. A jak se tedy Raynovi povedlo dovolat z rakve do Ohia z nějakého zapadákova v Iráku ? ()

RasputincZ

Buried je kvalitní klaustrofobický thriller, na který jsem se řádně těšil měsíce dopředu. Ryan Reynolds si zde užívá své One-man show a podobně jako třeba Farrelovi v Telefonní budce to jde náramně. Mezi největší klady filmu patří právě zminované herectví R. Reynoldse a atmosféra. Ztísněnost, pocit bezmoci je využit na stoprocent. Bohužel se zaplněním celkové stopáže nápady je to občas trochu horší ( smysl akční scény s hadem mi naprosto unikl). Film má pár hluchých míst a scénář mi přišel lepší u Telefonní budky, která byla napínavější. Abych furt jen nekritizoval, musím pochválit závěr, který mě dostal. Myslím, že tomuto geniálnímu námětu by zkrácení stopáže určitě prospělo, ale co už. Doporučuji. ()

Wysch

Předem, než se pustíš do čtení, nutno zdůraznit jednu věc: Stopáž je přesně tak dlouhá, jak dlouhá má bejt. Úvodních čtyřicet minut má svoje opodstatnění a jsou důležité pro celou výstavbu snímku a vytvoření charakteru. Víc o filmu se ode mě dočteš tady. ()

SaNcHeZ_cz

Zajímavý nápad a jistě originální přístup kazí skutečnost, že i při snaze šokovat to příliš nefunguje. Napínavý snímek Buried je klaustrofobickou hodinkou a půl, ve které vás Ryan Reynolds přesvědčí, že takhle by si nikdo zemřít nepřál. ()

Paxxx.cz

Po REC další solidní film ze Španělska. Určitě souhlasím s názorem Amrotha666, že některé drobnosti byly trochu přehnané, ale taky si myslím, že se podařilo z filmu vymáčknout maximum. Ono není lehké natočit film, který se v tomhle případě vůbec nehne z místa a přitom zaujmout diváka. Několik scén se fakt povedlo a hlavně závěr se mi fakt líbil takže čtyři s odřenýma ušima a na konec bych se přiznal, že tenhle způsob smrti mi nahání asi největší strach vůbec... ()

MartinezZ

2.1.2011 ~ Když já holt nejsem ta cílová skupina, pro kterou je hodně filmů natáčeno. Třeba takový 'Buried' - zajímavý nápad natočený tak, že jsem musel film místy přetáčet, jinak bych asi zetlel. Kromě nápadu je to jediné na tomhle filmu dobré: jeho konec. A to je na víc jak hodinu a půl moc. ~ Ryan Raynolds je v mých očích spíš herec romantických rolí v komediích nebo slaďácích. A asi mu to už samotnému vadí, protože se čas od času objeví někde, kde romantika absentuje. Třeba v rakvi. Tedy pokud vám nepřijde na rakvi něco romantického. Pokud ano, vyhledejte okamžitě odbornou pomoc. Rozhodně si pro ni ale nejezděte do Iráku! Paul je řidič a s kolonou si to takhle šine nějakým iráckým městečkem, když na ně někdo zaútočí a to další, co si Paul pamatuje, je, že leží potmě v poměrně stísněném prostoru. V jeho novém přechodném obydlí má plné vybavení: pár oříšků, trochu vody, mobilní telefon s neomezeně-limitovanou baterkou a neomezeným kreditem/tarifem, baterku, zapalovač, svítilnu, papír, provaz na svázání rukou a písek. Hromadu písku. Věrtel písku... ~ Je pohřbený zaživa a o nějakou tu chvíli později se od únosce i dozví proč: buď americká vláda zaplatí 5 milionů dolarů (nespecifikováno jestli amerických, kanadských, australských... :D) nebo Paul zdechne. Paul tak začne horečnatě telefonovat na všechny strany, až se dotelefonuje člověku, zodpovědnému za záchranu rukojmích. A tak začíná boj s časem, baterií telefonu, která ač klesá, nikoho nenapadne např. ztlumit jas displeje, když už se podaří přepnout jazyk telefonu na angličtinu. Paul se vykecává, písek se sype a já se nudil. Místy to nebylo špatné, když se snažil po telefonu domluvit na své záchraně a navzájem se vyměňovali informace, milostná zápletka, hovory domů atd. tu ale byly navíc. A tak nebýt konce, zavrhnu tenhle snímek pro jeho zbytečnost. Tu mu sice neodpustím ani tak, ale alespoň to mělo nápad a Ryan zahrál na výbornou. Trochu doladit scénář, vyvarovat se WTF momentů a nelogičností, stejně jako hluchých míst, a mohla to být jeden a půl hodinová pecka, kdy se za celou dobu nepodíváte jinam, než do lehce osvětlené dřevěné truhly. ~ Titul určený pro DVD, na kina je to moc umělecké. ()

Z0oMb3E

To sú informácie? [Áno informácie pri telefóne Linda čím Vám môžem pomôcť?] Som zakopaný v drevenej deravej bedni niekde na púšti. [Ste zakopaný a chcete vyhrabať, alebo opraviť tú bedňu?] RÁD BY SOM SA ODTIALTO DOSTAL! [Nekričte na mňa ja za Vašu situáciu nemôžem! Prepojím Vás na niekoho kto Vás vykope ... As you go down, down, down_you gonna burn in hell_Oh, burn in hell]...[Haló pri telefóne John, ako vám pomôžem?] Som zakopaný v drevenej rakve a chcem ísť odtiaľto preč, kurva! [No pane sme síce stavebá firma a máme i báger, no my sa špecializujeme len na zakopávanie, ale dám Vám číslo na firmu, ktorá i vykopáva píšte si 0988 688 688, vďaka za zavolanie...tú tú tú]...Haló, haló! Počujete ma? [Ahoj námorník tak čo? Skočime si spolu na cestu okolo sveta?] Kurva, on mi dal číslo na sex po telefóne ... Jebem ťa! [Aj ja teba teším sa na tvoj ďalší telefón, cmuk.] 0906 589 123 [Číslo, ktoré voláte je momentálne nedostupné...] Ááá, kurvááá ...0948 587 147 [Ľutujeme, ale na uskutočnenie hovoru nemáte dostatočný kredit. Kredit si môžete dobiť na jedej z našich 30 000 pobočiek ktoré sú vždy po ruke.] Tu du du du. ()

Vxxx

Pro mě teda dost silný příběh s překvapivým koncem... (teda jak se to vezme). Logika občas pokulhává, ale na druhou stranu... aspoň je na co se dívat. 4* ()

CBD

V hlavních rolích účinkují: klaustrofobie, Ryan Reynolds, zapalovač a bezmocnost. Jak ta divácká tak ta s kterou se musí potýkat hlavní hrdina pohřbený zaživa. ()

fremy

Bohužel jsem se nevtěsnal do malé rakve a nezískal citové spojení s Paulem. Bude to znít tvrdě, ale věřil jsem, že záchrana nepřijde a děj to pouze oddaloval. Neustálé telefonáty byly unavující. Na druhou stranu je to dojemný příběh, pokud si k němu uděláte pouto. Lepší vidět na plátně, co všechno se stane v uzavřeném prostoru pár hodin před smrtí, než to zažít na vlastní kůži. ()

Sandiego

Na scénáři by se daly vychytat určité nelogické mouchy, ale jinak totálně klaustrofobní zážitek s dobrou strukturací, jež vrcholí překotným koncem, při kterém divákovi skutečně dochází z vygradovaného napětí dech. Další bod pro španělské hororové tvůrce, i když na půdě americké tvorby! ()

Vyrida

Asi možné maximum, které lze z toho to filmového konceptu vytřískat. Jelikož jsem si nečetl popis filmu, tak mě překvapilo, že se Španělé otevřeně pouští do irácké války a ještě takovým ostrým způsobem. Původně jsem totiž čekal prostě další tuctovou zápletku okolo hřbitova a nějaké pomsty, ale tohle mě zarazilo. I přesto všechno film zhruba od poloviny zrací dech a nekonečně opakující se telefonáty mě už tak neupoutávaly jako na začátku. Závěr je perfektní, sice jsem tak nějak dopředu vytušil celou pointu, takže sice nepřekvapen, ale za to v celku spokojen můžu ohodnotit průměrnými třemi hvězdičkami. ()

GodComplex

Napadity koncept, kdy se cely film odehrava v rakvi slibuje mnohe, ale bohuzel se ve finale jedna jen o strasnou nudu, ktera na celovecerni film vazne nestaci. Scenaristicky priblble a Ryan Reynolds zoufale nesympaticky. 3/10 ()

golfoxovox1

Pět hvězd už jen za to, že mě film o jednom představiteli, kde kamera po celou dobu (hodinu a půl) setrvává v rakvi, dokázal v jednu ráno tak upoutat. Už po úvodních titulcích s upoutávající hudbou a následným (velmi dlouhým) záběrem do tmy mi bylo jasné, že půjde o něco originálního. Pěkná minimalistická práce co se kamery, hudby a světla týče, uvěřitelné jednání hlavní postavy, i postav s ní telefonující. Chválím rovněž závěr! :) ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová