Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

cheyene

Klaustrofobní příběh s mysteriózním, dramatickým a thrillerovým nádechem dokáže zaujmout právě díky onomu neustálému pocitu stísněnosti a bezvýchodnosti situace. Jakmile divák po chvilce přistoupí na styl, kterým je děj servírován, bude jej sledovat se zájmem až do konce. Nějaké chyby by se tu našly, avšak celkový dojem nekazí. Samotné finále v člověku zanechá výraznou stopu na dlouhou dobu. ()

juta

Tak i z malé "krabice" se dá natočit velmi slušný film. Sice by si člověk řekl, že se z takového tématu nedá natočit celovečerní film, aby byl po celou dobu záživný, ale kupodivu to lze. Než se do toho člověk vcítí, tak to chvíli trvá, ale pak to je nervák. :D ()

paascha

Hodně slabá podívaná, kterou opepřila jen hnusná hadice v nohavici. Jinak to ale byla slepenina nonsensů a nesmyslů, ukončená hodně očekávaným závěrem. Pro šťouráky a kritiky mých kritik: víte jak dlouho vydrží hořet zippo tak dlouhým plamenem? Souhlas s verbalem ()

MISSha

Napínavé ale bohužel krajně nelogické drama, koketující místy s thrillerem.Jako krátkometrážní film ano,ale natahovaných 95 min. je vzhledem k tématu přeci jen hodně.Ryan Reynolds v mích očích o trochu herecky povyrostl. ()

Fiftis

Jedná sa o jeden z piatich najlepších filmových koncov, aké som kedy videl. Nedúfal som v to, ale tento film ma veľmi príjemne prekvapil. Ryan Reynolds dokázal, že je dobrý herec. Tá surová atmosféra sa nedá popísať, ani na chvíľu som sa nenudil. Na to, že sa celých 90 minút film odohrával v truhle, tak to malo spád a hneď po pár minútach som sa už nemohol dočkať ako to dopadne. Párkrát ma po celom tele nepríjemne zamrazilo, čo sa mi už dlho pri filme nestalo. Vtieravý pocit úzkosti sa pri sledovaní vo vás prebudí vďaka realizmu, ktorý je po celú dobu sledovania veľmi vierohodný. Beznádej, sebectvo a krutý obraz sveta od ktorého je hrdina odrezaný, boli ukázané v tom najostrejšom svetle. ()

Shakers

Jednoduché a celkom dobré, len je škoda, že to obsahuje toľko nudných miest.Stačilo by keby to bolo asi o 15 min kratšie a keby bol celý film, tak skvelý ako záver filmu, lenže v truhle ťažko niečo vymyslieť. 70% - 3* ()

Pepinec

Když se zatloukalo víko rakve, někdo tam kromě napětí, úzkosti, paniky, originality a Reynoldse zapomněl šoupnout ještě fištrón. Zajímalo by mě třeba to, proč si Paul jako Američan sice nastaví telefon do angličtiny, ale stejně jako pohunek z chicagské FBI mluví španělsky? To jako výraz díků, že USA film koprodukovala? V tom případě mohla být rakev vyvedená ve francouzské trikolóře. No ale jinak to ovšem byla podívaná neuvěřitelná! Už aspoň trochu vím, jaké to jednou bude pod drnem a jestli se do povinné výbavy přidá ještě kávovar nebo rotoped, snad se tam budu i těšit. Byl bych docela rád, kdyby se filmový Paul Conroy skamarádil se skutečným Aronem Ralstonem (127 hodin), protože jejich společný čundr, to by teprve byla prča. ()

Niles

Ten pocit, keď vám po skončení filmu ide vyskočiť srdce z hrude a vy len s otvorenými ústami zízate na záverečné titulky, a nie ste schopní sa ani pohnúť, pretože stále vstrebávate čo ste práve videli. Tak to som zažil po dlhom čase. Ďakujem. Oceňujem takúto jednoduchú formu. Naozaj stačí jedna rakva, mobil, jeden šikovný scenárista a dobrý herec, a divák je na 90 minút pripútaný k obrazovke. Až sa cíti akoby bol v tej rakve zavretý s ním. ()

playboxguest

Telefonní budka horizontálně. Parádní thriller v němž mě z počátku štvalo, že je tolik politický, než mi došlo, že to bylo asi nejlepší možné scénaristické řešení (zkuste vymyslet dialogy, co udrží diváka u toho, aby hodinu a půl vydržel sledovat jen chlápka v bedně), následně jsem ocenila poukázání na to, jak jsou lidé z míst nejvyšších neschopní, nebo dokonce svině, co se týče pro ně bezvýznamných lidských životů. Čtvrtá hvězdička je za konec, který mě neuvěřitelně potěšil. Jinak také doporučuji film Oxygen s Adrienem Brodym, který mě svého času tak nadchl, že jsem si musela Buried sehnat co nejdřívě (holt jsem za ty roky dospěla k názoru, že několikahodinové umírání v bedně je jeden z nejdrsnějších způsobů smrti). ()

Silas

Z letošní trojice filmů Devil-127 hours-Buried to měl poslední zmiňovaný rozhodně nejobtížnější..a obstál. Putující telefonní čísla na rakvi pro mě zůstanou navždy záhadou. ()

Pilda17

Co dodat thriller s naprosto geniálním scénářem, který se zdá být nenáročný. Celý film se odehrává jen v rakvi se zapalovačem a telefonem v ruce. Jak jednoduché a přece jen perfektní, ale buhužel není dokonalý. Buried nezklame, ale i přesto nedokáže potěšit na 100%. Závěr už je geniální, poněvadž jsem doufal přesně v to co se nestalo a potom najednou titulky. Ryan Reynolds umí zahrát, ale tento film by zahrál kde kdo. Pro mě nenáročný nízkorozpočtový film, který se povedl... 7/10 = 75% ()

Cappuccino

Nejaké tie logické kiksy by sa našli, ale udržať moju pozornosť na hodinu a pol pri jednom hercovi, ktorý si svoju rolu odtočil čisto len v malej pohrebnej truhličke, no tak to bravó. Skladám pomyselný klobúk. ()

Ruut

A to nejlepší, po rozpačitem roce 2010, na konec. Skvělý námět, výborná one man show kvalitního herce, nekompromisní finále. ()

Vančura

Po přečtení pár komentářů koukám, že nejsem jediný, komu se u tohoto filmu vybavila třeba scéna z "Kill 'Bill 2" podbarvená Morriconeho skladbou L'Arena, nebo podařený thriller "Telefonní budka" z r. 2002. Jak Tarantino, tak Schumacher ale dávají Cortésovi na frak v celkové věrohodnosti i budování klaustrofobní atmosféry. "Buried" jednak neutáhne svou stopáž a výrazně by mu prospělo razantní zkrácení. A za druhé: kdo někdy v ruce držel zapalovač hořící déle jak půl minuty, nebo kdo byl třeba jako dítě někdy zavřený v šatní skříni, sakra dobře ví, že to, co sleduje na plátně, má od reality hodně daleko. Ten týpek by se dávno udusil, pokud by předtím neuhořel od vzníceného zapalovače :) A podobných nesmyslů je ve filmu bohužel víc. Přesto je mi ten film sympatický a nenudil jsem se u něj, byť mě vyloženě iritovalo ustavičné "fuckování'" hlavní postavy a nejrůznější patetické vsuvky à la telefonát senilní matce. Závěrečných 10 minut je pak vysloveně PEKLO, které budu rozdýchávat ještě dlouho. Nemohu si pomoci, ale dosavadní král se o svůj trůn bát nemusí - povídka "Předčasný pohřeb" z r. 1844 od E. A. Poea je pro mě stále vrcholem uměleckého zpracování myšlenky pohřbu živého člověka, a nebyla dosud překonána. ()

Goldbeater

Thriller se zajímavým námětem, ale trochu pokulhávajícím zpracováním. Po pětadevadesáti minutách pohledu na jednoho jediného herce snímek trochu omrzí a některé hluché scény jsou trošičku nudné. Pokud jde o podobný princip, tak bych raději doporučil 127 hodin. Přesto ale Buried není vůbec ztráta času a jde o velmi zajímavé filmové zpestření. Horor zde ale nehledejte. PS. Občas žasnu, jakým snímkům zde na csfd admini dávají přívlastek mysteriózní. To je pro mě opravdové mystérium. ()

kingik

Velmi intenzivní klaustrofobní zážitek. Vidět film, ve kterém hraje jeden herec a 90. minut nesleze ze scény a navíc je zakopaný pod zemí v dřevěné rakvi, je velmi vzácný filmový jev. Přesně tohle se stalo Ryanu Reynoldsovi, který do osudného okamžiku vykonával práci řidiče pro zásobování v Iráku. Neví, jak se tam dostal, ale do rakve mu přihodili svítilnu, kapesní nůž, tužku a mobil. Stal se obětí únosu a tajemný hlas únosce hovořící lámanou angličtinou žádá vysoké výkupné. Času je zoufale málo, kyslík a baterka v mobilu dochází a naděje na záchranu se každou minutou rapidně snižuje...Bylo to výborné, dokonce tak výborné, že už mně ke konci nebylo příjemně a dokonalá kamera ze mě učinila nedobrovolného společníka v rakvi spolu s Reynoldsem. Stejně tak chválím tísnivě zlověstnou hudbu Victora Garcii a do té doby pro mě neznámý režisér Rodrigo Cortés si vydobyl své ostruhy svoji precizní detailností, dokonalým navozením dokonale hororové atmosféry a politickou nekorektností. Ryan Reynolds by už po tomhle filmu nikdy neměl brát role v komediích, ve kterých hraje pod svoje možnosti. Tady byl perfektní. Film dokázal vtáhnout a nepustit a hlasy v telefonu byly až téměř hororově depresivní. 90% ()

Omnibus

One-man show, kdy jediný herec za celou dobu nesleze z plátna (a nevyleze z rakve)... Film, o který si zadřete do dlaní třísky, a po jehož zhlédnutí doporučuju nechat si na noc aspoň na škvírku pootevřené okno. Je to strašidelné, drsně klaustrofobické, ale fascinuje to, jako noční múru mihotavý plamínek svíčky. S pořádnou ránou na solar v závěru. Rád bych odpustil těch pár menších scénáristických zádrhelů a taky ty umělecké pohledy „z výšky“ uvnitř rakve a s chutí bych zasypal tu rakev pěti hvězdami. Bohužel nemůžu. Jednu hvězdu mi sežral ten blbej grilovanej had. Kde se tam ta svině nemlich v té chvíli vzala? No kde? Kde asi... Vylezla ze scénáře :-( Ludra jedna nadbytečná... ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová