Několik klanů Yakuza soupeří v japonském podsvětí o přízeň vůdce své rodiny. Tento boj o moc nemá konce a ve zkorumpovaném světě, kde neexistují hrdinové, ale jen zrady a pomsty, nejde o to, dostat se na vrchol, ale především o přežití...  V čele zločinecké rodiny Sanno-kai, japonského nejmocnějšího syndikátu z podsvětí, stojí Předseda. Jeho pravou rukou je Ikemoto, jež řídí každodenní byznys. Předsedovým největším rivalem je Murase. Předseda má za to, že Ikemoto se dostal v rámci svého pohodlí až příliš blízko k Murasovi a žádá, aby se od sebe distancovali. Ve snaze uklidnit Předsedovo podezření, Ikemoto nařídí Otomovi, jednomu z mechaniků, aby přinesl několik důkazů, že oba gangy proti sobě brojí. Jenže to je jen začátek nemilosrdné série zrad a konfliktů. Netrvá dlouho a několik klanů Yakuza se chladnokrevně snaží získat peníze a především moc. Intriky a krátkodobá hra na věrnost vrcholí. V tomto zkorumpovaném světě neexistují hrdinové, v tomto boji stojí zlo proti zlu a spirála války gangů nemá konce... (oficiální text distributora)

Devadesát Dva

Klasickej Kitano. Tentokrát dvouhodinovka, kde se donekonečna vzájemně vymrdávají členové yakuzy, všichni proti všem, každej za sebe, každej proti každýmu. Je to trochu jak Sbal prachy a vypadni, jen se u toho tolik nezasmějete. A mezi vším tím autor / director / actor, Kitano s jeho klasickým posmíváním. Hodně mrtvol, hodně násilí. Vlastně je to jedinej režisér, co do jisté míry dobře předkládá jakýsi takýsi gangsterky z Japonska. Máme tu hodně britských gangsterek, amerických, dokonce i evropských, ale z Japonska mi padá na mysl jen Kitano. Člověk ale nemůže znát všechno a vše. ()

Vaklaf

Neni to žádná prdel bejt mafiánem. A na východě obzvlášť. Až si člověk říká, jestli jim to za to stojí. Co se jakuzáckejch snímků týká, tak mám nasledovány v podstatě jen Miikeho úchylně brutální taškařice, který jsou přece jen trošku o něčem jiným. A klasický gangsterky jsou taky trochu jiná liga, jak je vidět. Musím uznat, že tohle je kruťárna dobrá, nehraje si na žádný témata jako čest a přátelství - zbývá jenom moc a vlastní prospěch. Ale sranda to rozhodně je, i když dost cynická. S hodnocením váhám, uvažuji i o pěti *, ale s tím asi počkám až na druhé shlédnutí a doplnění si mezer ve filmech typu The Yakuza Papers. ()

XdanteX

Při všem tom humbuku kolem toho co mi nabízela japonská televize jsem čekal trochu víc. Ale pořád....čístá práce B-) ()

Disease

Když se kácí les, lítají třísky. Jednu třísku si zahrál i Takeši san. Podobne schéma jako u Sonatine, jen musim strhnout hvězdu za nepřítomnost pláže :-) ()

evil_ryu

Zo začiatku dosť neprehľadný príbeh kvôli veľkému počtu postáv, čo sa našťastie zmení vďaka možno mierne pretiahnutej stopáži. Úroveň brutality je tak akurátna, koniec je dôstojný. Konečne moderný pohľad na yakuzu. ()

conery1

Klany a tváre sa menia, ale ono zostáva. Niekto si vďaka nemu kariérne polepší, iní ( takých je viac ) odídu predčasne na onen svet. Neviem si predstaviť, čo by si polícia bez neho počala. Je to ZLO, ktoré vládne svetu. Kitanov nenapodobniteľný štýl a mrkanie si nemôžem nechať utiecť. ()

jacksax

I Kitano může šlápnout vedle. Film, ve kterém se skutečně nic neděje, připomíná budovatelské filmy, kde někdo zapomněl na postavy. ()

katalog

Očekával jsem že se budu bavit přesně v Kitanovo stylu a to se také stalo, parádní uvěřitelný snímek z Yakuza prostředí se slušnou kamerou a chytlavým příběhem. ()

solid

Výborná hudba, až meditační kamera a hlavně přesný záměr a pojetí mě uchvátilo a přestože pevný děj či zápletku film postrádá, nechyběla mi. Vždyť zločin i život ji taky nemají. V duchu kdo s čím zachází s tím taky schází, jsem neměl problém si tenhle film užít. ()

agassi68

Kitano ma pritiahol ako rybu na udicu a potom ma vláčil po japonsko-kórejských vodách, že som nevedel čí som. Šikmookí mafiáni a ich poskokovia sa navzájom podrážali v tempe hodnom Usaina Bolta a prehľad som stratil už na začiatku. Akcie je poskromne, o to viac nekonečných príkazov a ospravedlnení. kto sa v tom nestratil si môže pokojne pridať hviezdičku a stáva sa šógunom.. ()

zberatel

TK tentoraz bez zasahu. Bez atmosfery ktora by vas udrzala v pozore, privela postav okolo, rozvlacne az nudne a kym pride koniec X-krat pozriete na hodiny... ()

Shaleman

Kitano svůj nejnovější film pojal dosti jednoduše.válka uvnitř mafianskeho klanu japonské yakuzy pojednává o válce uvnitř mafianskeho klanu japonské yakuzy takže necekejte nějaký příběh filozoii přátelství a nějaky hlubší rozvoj jednotlivých postav.cekejte jenom tu válku která se pomalu z "nevinnnych" konfliku meni v jednoduchou vybijenou.ukrutna gangsterka kde jsou jen ti zlí s pistolema zabalena v lehce ironickem obalu s přesnou klidnou kamerou. ()

Forty-

Slabý pokus, chýbalo tomu napätie a nejaké lepšie vžitie sa divákom do deja. Miestami to na mňa pôsobilo až komediálne, ale oni to asi mysleli vážne. Japonská Yakuza vôbec nebola vykreslená nejak hrozivo, práve naopak - tak nejak tragikomicky. No nič, momentálne sa lepšie drámy točia tu v Európe. ()

netWoor

Kmotr po japonsku to úplně není, ale určité shodné rysy by se našly. Zásadním problémem je, že minimálně do poloviny filmu netušíte kdo je kdo a až v poslední čtvrtině zjistíte, že to je úplně jedno. Podle mě to na čtyři hvězdy není, ale vzhledem k tomu, že jsem další díly viděl bezprostředně po sobě, ještě přivřu oči... ()

5. ročník festivalu japonského filmu a kultury

5. ročník festivalu japonského filmu a kultury

15.01.2012

Ve dnech 20. – 26. ledna 2012 proběhne v pražském kině Lucerna Festival japonských filmů Eiga-sai 2012. Výrazně rozšířený 5. ročník festivalu nese podtitul „Pocta Kitano Takeshimu“ (Hommage à Kitano… (více)

Kitano opět ve spárech yakuzy

Kitano opět ve spárech yakuzy

05.12.2009

Takeshi Kitano je bezesporu všestranný tvůrce, ale na mezinárodní scéně se prosadil hlavně díky gangsterkám a drsným kriminálnkám. Těmto žánrům se však na celých deset let odcizil. Teď se ke kořenům… (více)