Několik klanů Yakuza soupeří v japonském podsvětí o přízeň vůdce své rodiny. Tento boj o moc nemá konce a ve zkorumpovaném světě, kde neexistují hrdinové, ale jen zrady a pomsty, nejde o to, dostat se na vrchol, ale především o přežití...  V čele zločinecké rodiny Sanno-kai, japonského nejmocnějšího syndikátu z podsvětí, stojí Předseda. Jeho pravou rukou je Ikemoto, jež řídí každodenní byznys. Předsedovým největším rivalem je Murase. Předseda má za to, že Ikemoto se dostal v rámci svého pohodlí až příliš blízko k Murasovi a žádá, aby se od sebe distancovali. Ve snaze uklidnit Předsedovo podezření, Ikemoto nařídí Otomovi, jednomu z mechaniků, aby přinesl několik důkazů, že oba gangy proti sobě brojí. Jenže to je jen začátek nemilosrdné série zrad a konfliktů. Netrvá dlouho a několik klanů Yakuza se chladnokrevně snaží získat peníze a především moc. Intriky a krátkodobá hra na věrnost vrcholí. V tomto zkorumpovaném světě neexistují hrdinové, v tomto boji stojí zlo proti zlu a spirála války gangů nemá konce... (oficiální text distributora)

kagemush

Žádná groteska,sranda ani kitano poťouchlosti-jen krvavá rvačka o koryta a konec starých časů.Nehezký film bez (kladných) hrdinů. (v případném českém remaku dosaďmě místo yakuzy nějaký parlamentní výbor,případně nějaký ministerský odbor,nebo magistrátek-pak ovšem místo krve zvratky) ()

Martin741

Reziser Takeshi Kitano prisiel tentokrat s mafianskou tematikou, konkretne s Yakuzou. Zobrazuje Europe tazko pochopitelnu japonsku mentalitu, v ktorej divak nevie, ktory clen Yakuzy je na postupe, alebo naopak, ktory mafian zaziva upadok. Rozhodne neodporucam cakat akehosi japonskeho KMOTRA, to ani nahodou. Skor tu ide o seriu vyvrazdovaciek - teda klasicka japonska reznicina. A Kitano ako reziser ma urcite lepsie filmy na konte : Zatoichi?. Japonsku kinematografiu aj s Akirou Kurosawom a Miyazakim mam stale rad. 87 % ()

SallyZen

Ach! Potřebuju víc Kitana. Tohle bylo naprosto úžasné! Počínaje scénářem, konče drsnými scénámi, při kterém i mírně přivíráte oči. Žádná hudba, málo emocí, hodně surovosti. Takeshi potěšil. 85% ()

Radiq

...aneb jak se žije a hlavně chcípá v jakuze. Nejdřiv musim řict, že ze začátka mi nebylo vubec jasny, kterej šikmookej patří pod jakou rodinu a celou tu jejich hierarchii. Pak musim řict, že i když si tam morbidností užijete dost (a kvalitních), nejde to považovat jako jediný měřítko kvality. A když jsme u kvality, tak vim, že Takeshi Kitano je jeden z nejlepších japonskejch režisérů a mejch oblíbenejch, ale ten děj nebyl zrovna čirá inteligence na plátně. Prostě taková válka gangů, která je zajímavá hlavně tou japonskou kulturou, lidským chováním a uřezáváním prstů. ()

Cedr

Lekce zákulisních machinací a organizačního politikaření Yakuzy s maximálně zkoncentrovaným příběhem, kde nepřebývá ani jediná scéna. Zkomprimovaný děj bez jakéhokoliv tajtrdlíkování okolo jde k věci s takovou vervou, ze které se tají dech. Údernost akce pak zatajený dech nekompromisně vyráží. Občasné proložení rafinovanou špetkou humoru je tak nenucené, že je v zápalu soustředění skoro až přehlédnutelné. Ač je Outrage plně funkční samostatně, jde jen o první polovinu mohutnější skládanky, která vlastně "jen" připravuje půdu pro Outrage Beyond. Což je šokující, neboť Outrage i tak s přehledem drtí naprostou většinu konkurence a to nejen v rámci Yakuza filmů ale gangsterské podíváné obecně. ()

markuc

Osobně bych ale řekl, že to není zrovna nejlepší film Kitanovy tvorby. Téma se točí kolem Kitanovy oblíbené japonské yakuzi - zde se odehraje menší souboj mezi bossy této organizace. Není to však žádný med a Kitano opět dokazuje, že umí točit nasilné činy. Avšak nic podobného by v Hollywoodu vzniknou nemohlo a buďme tedy rádi alespoň za Kitana - avšak jeho některé starší snímky jsou lepší a Kitanovi asi lehce dochází dech a nápady. ()

ivan_drago

Ten se nasere, ten se chce omluvit, tak si uřízně prst, výhružky, zase řezání prstu, úplatky, návštěva stomatologa, která se zvrtne a pak už jen lži a odstraňování nepohodlných lidí a členů Yakuzy... V celku celkem nezáživné nahlednutí do běžné agendy členů japonské mafie... ()

Cushing

Ten starý pán s tikem a nohama do o dělával krásný filmy. Teď je to jenom nastavovaná kaše; stokrát opakované násilí stává se nudným domácím mazlem. Postavy bez osobnosti, už dopředu určené pro doplnění stavu mrtvol. Ta matematika nakonec vychází. Souznění ne. Přenos ne. Zážitek ne. ()

noriaki

Kitana nasledovaného nemám a proto nemůžu říct zda jde o jeho typickou tvorbu, nebo je to úkrok stranou. Film se tváří jako pečlivě budovaná asijská kriminálka, ale celou dobu jsem měl pocit že se přede mnou odehrává zběsilá hodně černá komedie kterou nemám šanci plně docenit, ale střípky z ní pochytím tak jako tak. Její nesrozumitelnost tkví jednat v obrovském množství zaměnitelných postav, tak v neustále se opakující monotónní variaci téhož. Intrika střídá intriku, pomsta střídá pomstu. Každá událost je sice pečlivě zanalyzována, a je nalezeno a odsouhlaseno její řešení, přesto se nic podstatného nezmění a schéma pokračuje dál. Až někdy v třetině filmu mi došlo jak je to celé bizarní a směšné. Jako nápovědu pro diváka režisér vsunul do děje několik veskrze humorných scén a postav. Nejde ovšem o humor v klasickém stylu, ale spíše o momenty kdy nezbývá nic jiného než se zasmát iracionalitě života. ()

Brain-D

Zrada na zradě. Takeshi Kitano se po letech vrací k Yakuzácké tvorbě a bere to pěkně na tvrdo. Jako Beat Takeshi tu hraje jednoho menšího bosse a největšího tvrďáka z filmu. Takeshi chtěl ukázat, jak nejisté je býti členem. Můžete se někomu nelíbit, někomu něco udělat a nebo jen být členem Bosse, který má jít tzv. "do penze". ()

Danny F.

Víc keců než akce. Stálé řešení jakésy politiky Yakuzi a jejich problémů s konkurencí mě fakticky postupem času začínala nudit. Krvavé scénky a likvidace byly povedené, ale bylo jich strašně málo s ohledem na délku filmu. 40% ()

Ceres

Přemrštěná stopáž? Uřčitě ne! Kitano opět ve formě ve filmu o yakuze, co víc si přát? Vynikající kousek, kterému chybí k dokonalosti jen chloupek. 85 % ()

Lukoboss

Asi hlavním zádrhelem je částečná zmatenost a překombinovanost v ději, ten chaos je taky trochu nastolenej tím, že jsou si ti japončíci prostě podobní, nedá se nic dělat. Nicméně platí pravidlo, že Yakuza jsou trvdí chlapíci, kteří si nic nedarujou a s úsměvem vrazí např. někomu hůlky na jídlo do ucha. A aby to okořenili, useknou prst(y) a tak. Na to, jak film ze začátku vypadal nudně a nezáživně, tak především ve druhé půlce se strhne taková smršť intrik a vzájemné nevraživosti, že divák nestačí počítat mrtvoly. Sice opravdu chvílema nevíte, kdo je proti komu, protože jsou pravděpodobně všichni proti všem, nicméně vrchol klanu je jen jeden a tam to celý směřuje. ()

5. ročník festivalu japonského filmu a kultury

5. ročník festivalu japonského filmu a kultury

15.01.2012

Ve dnech 20. – 26. ledna 2012 proběhne v pražském kině Lucerna Festival japonských filmů Eiga-sai 2012. Výrazně rozšířený 5. ročník festivalu nese podtitul „Pocta Kitano Takeshimu“ (Hommage à Kitano… (více)

Kitano opět ve spárech yakuzy

Kitano opět ve spárech yakuzy

05.12.2009

Takeshi Kitano je bezesporu všestranný tvůrce, ale na mezinárodní scéně se prosadil hlavně díky gangsterkám a drsným kriminálnkám. Těmto žánrům se však na celých deset let odcizil. Teď se ke kořenům… (více)