FanKalEl

Takže v prvom rade, trailery som vôbec nepozeral okrem prvého čo už je nejaký ten piatok. Po zhliadnutí premiéry, teraz ako píšem tento koment som si pozrel trailer imax numero 3. V tej upútavke je v podstate skoro celý film až na tie zábavné časti filmu. Zábery ktoré boli v tom trailery boli jedné z viacerých high-light cool scén. Tým že ja som ich videl prvý krát na veľkom panoramatickom plátne mení moju celkovú mienku o filme oproti tým čo tie všetky trailery videli x-krát. No a teraz k filmu. !!SPOILERY!! Príbeh Má niekde po 2/3 filmu dieru za čo určite môže masívny strih z pásky filmu zrejme kvôli Rkovým scénam. Mne sa síce podarilo domyslieť čo sa odohrávalo tým že som skúmal nasledujúce scény ale i tak toto sa nerobí a je to veľká chyba. Napr. ked do Eddieho bývalej sa dostal Venom, veľmi rýchla zmena jej názoru o tom víruse; Venomov charakter ktorý sa líšil od toho komiksového mne osobne problém nerobil, ale tým že jeho charakter bol veľmi jednoduchý a jeho motivácia a oddanosť zachrániť Zem nedostatočná, robí takisto tento film slabším. Lenže väčšinu s týchto chýb som neriešil počas filmu lebo pozeralo sa na to fakt dobre, nuda nehrozila ani na sekundu a malo to pocelý čas moju pozornosť, čiže istým spôsobom to bolo spracované slušne. Dlhý rozjazd vôbec nevadil, skôr kratšie finále. Plusy..Eddie/Venom linka, 3/4 akčných scén, zábavné časti filmu, súboj Eddie/Ahmed Venom/Riot, premeny, vizuál, hudobná hlavná linka Venoma a celkový origin bol úplne v pohode, plus, som rád že tam nebol spider-man. Film je dobre odporučiť pre tých čo nepoznajú komiks, v opačnom prípade len na vlastné riziko! Z môjho objektívneho pohľadu 7/10 Ináč z kina som odišiel úplne spokojný takže po slušných očakávaniach dávam po premiére slušné hodnotenie. (79%) ()

tomik99

Sony se znovu pokouší světu dokázat, že má tým skvělých scénáristů, kteří dokáží vyplodit dobrý film. Světe, div se, ale nemá. Čtyři pánové sice dali hlavy dohromady, ale výsledek je k pláči. Ani tu nelze hovořit o nějakém příběhu, zápletce, napětí, momentu překvapení či snad zvratu v ději. To bychom chtěli, zdá se, moc. Je nám servírována ubohá zápletka se symbiontem bez špetky scénáristické zručnosti, takový příběh by neobstál ani před dvaceti lety. I Daredevil s Benem Affleckem se vedle Venoma jeví jako poměrně fajn zábava a Hulk s Ericem Banou jako hluboký, psychologický snímek. Tom Hardy jistě naláká fanoušky do kin, ale dle mého názoru mu role vůbec nesedla. Jednak nemá moc co hrát, zadruhé mi přišlo, že si sám z role dělá srandu a je po celou dobu na cracku (ano, i když nemá v sobě symbionta, což je asi nejvíc zarážející). Ostatní osazenstvo je pouze placeným komparzem, který ve filmu je, aby tam Hardy nebyl sám, a my tak nezjistili, že Sony tam nemůže dát nějakou známější postavu z komiksů. Riz Ahmed je velký sympaťák, ale prostě jeho postava je tak bezpáteřní, že bohužel nemá co hrát. Pár světlých záblesků jeho motivace tam je, ale nic není dotaženo do konce, vše se jen rychle nastíní a poté opět šup jinam k další nesmyslné scéně. Žádná akční podívaná se také nekoná, o závěrečné bitce ani nemluvě. Tento film nikdy neměl vzniknout a já se vlastně divím, že výsledek je tak hrozný, když Sony o projektu přemýšlí už od dob Spider-Mana 3. Hřebíkem do rakve je první potitulková scéna s hercem, který se bohužel na onu roli vůbec nehodí. Vzít profláklého herce z X filmů a nasadit mu směšnou paruku, to je styl obsazování známých herců, který fungoval před dvaceti a více lety. Doby, kdy se hercům lepily vlasy a vousy, protože si je nechtěli nechat narůst, jsou už dávno pryč. Sony zaspalo (a ne poprvé). Nejlepším na filmu je druhá potitulková scéna, díky které se vlastně na ten blbý animáč i snad těším. ()

Urukhaj98

Za dobu svoji existence se superhrdinské filmy naučily být buď něco víc než jen běžným barevným výplachem a nebo se naučily svou hloupost a jednoduchost dobře zakrýt. Venomovi se nedaří ani jedno. Ale ono to vlastně nevadí. Protože i když trpí těmi nejhoršími neduhy svého žánru, je hrozně zábavný a to je koneckonců nejdůležitější. Takže záleží jen na vás jestli si ho dokážete užít a na ty dvě hodiny přehlížet jeho chyby. 6/10 ()

michald99

Venom je hrdý film, který si přes všechnu kontroverzi kolem ztráty R-kového hodnocení dokáže diváka bez problémů získat surovou dynamikou, skvělými herci a hlavně (podle mých představ) perfektně zpracovanou ústřední linkou Hardy-Venom. Jejich zvrhlý a zvrácený "vztah" je páteř celého filmu a mnoho prvků, včetně nenuceného humoru, staví právě na něm. I dějově si Fleischerovo dílo udržuje překvapivou ucelenost a byť převážně strohým odsýpáním připomíná krkolomný běh z kopce dolů, výborně zakončuje. Přeci jen si rád počkám na tu rudou verzi. ||80%|| ()

HenryIvan

Kritika je tu bohužiaľ na mieste. Teda v istých ohľadoch. Človek má naozaj niekedy pocit, že to strihal nejaký amatér. Priamočiare poňatie filmu síce nie je úplne zlé, ale zapríčiňuje to viaceré wtf momenty, kedy neviete, či za to môže vystrihnutá časť alebo zlý scenár. Taktiež musím dať za pravdu tým, ktorých záverečná bitka veľmi nepotešila. Je to dosť neprehľadné a som si istý, že by sa to dalo urobiť lepšie. V tomto filme je záporákom Riot, nie Carlton Drake, ten sa objaví nanajvýš v 5 scénach a aj to nie je veľká výhra. Ale aby som nebol len kritický k filmu, vyjadrím sa k istým názorom, ktoré sprevádzajú Venoma a nie som s nimi stotožnený ( vyššie uvedené výtky sú nedostatky, ktoré korelujú s výhradami ostatných ). Keď niekto napíše, že tu Tom Hardy prehráva a že sa do role Eddieho nehodí, začína má svrbieť ruka, pretože takýto človek si zaslúži po papuli. Tom je jedným z najlepších hercov súčasnosti a mám pocit, že zahrá všetko. Tak isto som nemal problém s ostatnými súbojmi a so She - Venom ( nazvyme ju takto, lebo ma táto premena dosť potešila ). 4* sú zo zaujatosti, ale kto dnes nie je ?? 75 %. ()

Johny M.

Kritici a další rádoby-odborníci hejtujou, ale lidi plněj kina a skvěle se bavěj. Parádní akční jízda se skvělym Hardym, jen s tim PG-13 ratingem to posrali... ()

RoneXxXD

Film je překvapivě dobrý a to překvapivě je tam z důvodu krásných recenzí od "profesionálům" z NDR teda pardon z IGN a Rotten Tomatoes. Oni vůbec,ale vůbec nemají tucha jak poznat kvalitni film (a je zrovna zarážející že MCU snímky chválí do nebe i když některý snímky byly takové blbosti,že i na Halinu Pavlovskou by byla lepší podívaná)Na to nemam ani slova. Tento film bych k jejich hodnocení přirovnal ke Shrekovi. Ten film měl podobný hodnocení a stal se hitem a všem se to líbilo,to samé je i zde. No a nyní dokončím tu recenzi. Film je dobrý,svižný a zábavný. Soundtrack je dobrý a dá se,až na nějaký rap v titulkach,který moc nemusím,ale eminem tam potěšil. Herecké obsazení a hraní je výborné,dle mého tam ani spidey není potřeba pokud půjde Sony směrem jakým nejspíš půjde. Hláškujicí a sprostý Tom Hardy taky super :D A příběh? Well...je dobrý. Jenže teď je zde ten kámen úrazu. Nevyužili větší potenciál příběhu,nehledě nad to že tam bylo vystřiženo 40min. filmu což je velká škoda. Příběh je dobrý ne,že ne,ale mohli z toho vytřískat víc. Chtělo to rozhodně aby tam nějak rozvětlili právě to soužití Venoma a Broka což tam bylo tohohle jen minimum bohužel. Jinak ovšem chemie mezi nimi je úžasná. A finálne bylo taky vynikající,moc sem se v tom souboji neztrácel,ale byl sakra velkej digibordel :D Co se týče CGI je dobré,lepší než v JL určitě a temná atmosféra je taky vynikající kdyby to bylo od marvelu tak by tam ta temnost a trhání hlav určo nebylo takže alespoň trochu brutality :D Btw. dosud nejlepší komiksový film od Sony takže trošku přimouřit u něčeho oko je docela na místě Je to lepší než : Antman 2,Spiderman Homecoming, JL,Ss.... Hodnocení : 7,5/10, 3,5/5 Jsem zvědav na dvojku,která rozhodně bude, o tom svěčí ať zisk co teď je a ještě to poroste a ta potitulková scená. Snad to dotáhnou na maximum v dalším díle,má to potenciál. Doporučuji. Je to zábava. ()

heiterez

Přiznávám, že jakmile se jedná o Marvelovku, nehledám ve filmu bůh ví, jak silné myšlenky a hlubokomyslné dialogy......jdu se prostě bavit a užít si tu akci, humor a napětí. A Venom v tomto směru opět nezklamal. Bavila jsem se po celou dobu filmu, parkrát jsem se i zasmála, takže jsem odcházela z kina spokojená :-) ()

P. J. D.

O snímku jsem již dříve slýchával a ne zrovna v příliš hezkém světle. Coby fanoušek komiksové podoby Venoma (zejména starších vydání) jsem však i přes tyto řeči film shlédl. Bohužel musím konstatovat, že se ony dřívější slova potvrdily. Filmový Venom je zkrátka „slabý čajíček“ a malý odvar z původní předlohy. Pominuli dílčí změnu v samotném příběhů i původu Venoma (v komiksech od různých tvůrců se původ, hostitel i okolnosti ostatně také často liší), jako zásadní shledávám nedostatek v málo temné atmosféře (snad k tomu došlo kvůli snížené věkové hranici, která se marketingově zdála býti dobrou kampaní – a také byla –, avšak po stránce zbytku si vybrala strašnou daň), napínavosti a samotném strachu o jednotlivé postavy, jaký se zkrátka nedostavil. V komiksových předlohách byl Eddie Brock vždy až skoro maniakálně posedlý (nehledě na to, zda to byl novinář, vědec či obchodník – jak říkám předlohy se různí), jakož i notoricky známý tím, že se mnohdy nebál jít přes mrtvoly. Tady však působí poněkud fádně a na úkor toho nebaví. Monology jsou jedna nuda a děj posouvá prakticky akce typu „útočí na mně někdo, musím se s tím vypořádat“, načež následují zas a ty stejné akce. Parazit sám má sice pár fajn hlášek, ale oproti komiksům (určitým komiksům) je to přeci jen vidět – záměr nevystavit mladší publikum přílišnému děsu působí ve výsledku tak, že člověk není ohromen a spíš to jen tak nějak přejde (mrazení v zádech či neklid nepocítí ani na moment). A ani akce, které měly být brutálnější, nejsou takové, jaké by měly. Hudba je sice fajn, ale kdyby se do snímku vložila jakákoliv obdobná (z Avengers, Captain America…), rozdíl bych nepoznal. Kdyby herce přeobsadily, zřejmé by výsledný dojem také nebyl nijak pozměněn. Zkrátka, film stojí na scénáři a režii natolik pevně, že s nimi i permanentně padá. Škoda. ()

emdvojka

Malo to nádherný potenciál, ktorý mohol zaručiť tomuto nápadu miesto v zlatom rebríčku komixových hrdinov, teda aby som bol presny v prípade Venoma anti-hrdinov. No niekto si asi postavil hlavu a dôležité pozície pri výrobe filmu boli obsadené netalentovanými hovädami, ktorí si asi povedali, že to rýchlo natočia, natlačia tam zopár vtipov, nejakú kvázi romantickú linku a kde tam to posypú zabudnuteľnou akciou a na konci, aby sa nepovedalo oznámia medzi titulkami, že príbeh sa iba začína... Škoda Venom je to totiž tak parádna postava, ktorá mala vládnuť na plátne ako kráľ na tróne. Nieje tomu tak. Venom je len obyčajná prepálena a nadcenovaná somarinka bez nápadu inovativnosti, vtipu a elegancie. Dúfam, že oteckovia v štúdiu sa poučia a spamätajú a v ďalšom diele bude Venoma chytať do svojich pavúčich sieti Spiderman, lebo pán Boh vie, že ak nie, tak to bude ešte horšie, ako sme dúfali. ()

Critic

Toma Hardyho mám fakt rád, ale role extra cool novináře napadnutého alienem mi k němu prostě neseděla. Vlastně celé obsazení jakoby patřilo do jiného filmu. Škoda, že nakonec nebyl Venom eRkový, to by mu sedlo mnohem víc. ()

Eduardo

Veľa som od Venoma neočakával, ale nakoniec to vôbec nebolo až tak zlé... ale pri tej predstave, o koľko lepšie to mohlo byť keby neupustili od R-kového ratingu, je až škoda toho premrhaného (krvavého) potenciálu. Ale stále som sa bavil lepšie ako pri väčšine DC komixoviek a aj polovici nových fillerovských Marveloviek (Black Panther, Ant-Man 2, Spider-Man) ()

Cinematrix

Velké zklamání. Tom Hardy hraje skvěle, ale stále to samé. Téma symbionta už tu také bylo mnohokrát, a pokud toužíte po scénáři, který by nebyl děravý jako ústa indiánské stařeny, pusťte si raději Upgrade. Ale abych jen nehaněl, naštěstí to bylo chvílema docela vtipný (což u filmů s Tomem Hardym nebývá zvykem), protože tady se o humor staral virus, kterej neznal větší pochoutku, než jsou tupé lidské hlavy. ()

AloeB

Takže dětem se teď líbí jednoduché sračičky bez špetky jakéhokoliv děje či dramatického oblouku. Ono se to podobá současnému marvelovskému bullshitu, na rozdíl od něj si ale na nic nehraje a má dokonce i zajímavého hrdinu, jehož civilní forma není na nafackování a navíc krásně koresponduje s jeho vnitřním démonem a vlastně i alter-egem, tedy Venomem. Co film ale dost shazuje jsou přehnaně nudné akční scény, absence krve tam kde by být měla, neurčený limit Venomových schopností a celková generičnost filmu. Na druhou stranu první dějství s civilním Eddiem bylo zajímavé a protagonistův vztah s Venomem je často dobrý, třebaže někdy lehce naivní a vcelku debilní. Navíc je škoda že film působí tak že zničením hlavního zlouna jako by se vyřešili všechny Eddieho problémy, což je směšné, nelogické a zjednodušující. Zkrátka a jednoduše, nic moc, ale lepší na vypnutí mozku než třeba současné MCU. Vlastní holce bych to nepustil, aby si nemusela pomyslet nic o špatném vkusu. ()

phoenixer

Kvůli Hardymu bych dal i plnej počet, protože Venom mu vážně sedl. Bohužel scénář trochu pokulhává, hlavní záporák je dost nevýrazný a když se koukáte na tu akční scénu s motorkou trochu víc pozorně, neunikne vám ani ksicht kaskadéra. Což bych u filmu s tímhle rozpočtem nečekal. Přesto mě jinak bavilo zpracování Venoma, colorgrading, hudba a efekty. Moje komiksové srdíčko to přesto potěšilo, takže lepší průměr. ()

Kingjiri

Vzhledem ke svéráznýmu pojetí Venoma jakožto kamaráda do nepohody a absenci Spidermana je samozřejmě jednoduchý tenhle biják hejtit a dokonce to chápu. Mě ale nakonec s výjimkou delšího úvodu, marnýho čekání na nějakou epickou (akční) scénu nebo absenci fakt charismatickýho záporáka Venom převážně bavil. Béčkovost nebo oldschoolový pojetí příběhu mě příliš netrápilo a naopak jsem ocenil humor, roztěkanou postavu Toma Hardyho nebo akční scény. Ze skromný stopáže byla cítit určitá tvůrčí bezradnost (cca. dvacet minut ze stopáže jsou závěrečný titulky s potitulkovou scénou a ukázkou z novýho Spidermana), ale já jsem s výsledkem v rámci možností spokojenej. Marvelovky jsou o level jinde, jako nenáročná béčková zábava (s áčkovym rozpočtem) však Venom funguje bez větších problémů, jen se nesmí při projekci moc přemejšlet, tři silnější hvězdy. ()

Torgal

Nebolo to zlé, celkom štandardný origin. Na to, že sa ale jedná v podstate o antihrdinu sa všetko držalo strašne pri zemi a tvorcovia sa báli (alebo im štúdiom nebolo dovolené) sa poriadne rozšupnúť a ukázať temnejšiu stránku Venoma. Takto sme dostali len hláškujúceho slušňáka, ktorý nepekné veci robí len mimo záber. Aj v tomto prípade ale platí, že pozerať treba s vypnutým mozgom, scenár si s nejakou logikou chovania postáv hlavu nerobí. 6/10 ()

KUFI

Superhrdinsky filmy jsou vseobecne dost velkej póvl, ale Venom je aspon netradicne zlej superhrdina. Teda dokud nevymekne a neotoci, ze lidi jsou vlastne jeho kamosi a nechce je znicit...bleh. Triky tradicne gut. Ale to je uz standard. ()

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony