• Fiftis

Evidentné okopčenie americkej show Whose Line Is It Anyway? (1998) a dôkaz toho, že nevieme prísť s ničím originálnym a niekto sa priživuje na cudzej sláve. Navyše s najhoršími (panelákovými) hercami, ktorých v tejto krajine máme. Tento druh show si vyžaduje nepripravené reakcie a improvizáciu a na to je treba profesionálnych hercov a v tomto prípade, s týmito "hercami" to namiesto humoru navodzuje trápnosť nevídaných rozmerov.(4.12.2014)

Partička = hodiny a hodiny zábavy. Ale nesmí se to přehánět. Slovenská Partička je narozdíl od originálu hodně prostá, ale také hodně dobrá. I zde ovšem platí, že bez dobrých herců dobrý pořad nebude a nebude. No a když opomeneme díly se Suchánkem a Genzerem, kteří nic jiného, než vulgární a vidlácký humor neznají, je to zkrátka pecka... A nejlepší je stejně Petra Polnišová, to mi nikdo nevymluví!(11.9.2011)

A máme tu improvizační show. Pokud máte ještě dobrou paměť z českých a slovenských televizních končin, již jednou tady takový pořad byl - Zvoňte dvakrát. Ten ale trpěl na samotnou trapnost celého příběhu a na samotné herce, hlavně mentálně nevyrovnanou Kateřinu Hrachovcovou. Slovensko ale na to jde z jiného pohledu. Nehrají žádnou dlouhou hru, ale radši si pod vedením Dano Dangla dají více kratších a různorodějších. Z nich lze jmenovat opravdu zábavné hry jako blázni, abeceda, seznamka a další... (samozřejmě všechny nejsou až tak zábavné, spíše k trapnosti a improvizačním trapasům vedou ukončovací hry jako Heavy metal, Rap, Jódlovačka apod.) Kdo ale vlastně všechnu tuto dosti povedenou šaškárnu hraje? V každém díle se objevuje Petra Polnišová (známá spolu s D. Danglem např. z pořadu S.O.S.), téměř vždy se také s židlí před diváky objevuje Lukáš Latinák. Tito dva herci produkují z celé Partičky asi nejvíce humoru, občas pronese dobrou hlášku i Roman Pomajbo. Zbytek herců, Marián Miezga, Juraj Kemka a další spíše splývají s prostředím a nejsou natolik vidět, aby výrazně pobavili. Nesmím ale zapomenout na jeden speciální díl, kde proti sobě ve většině her bojovali čeští a slovenští herci. Za česko tam byli pozváni známí komedianti (i když ne zrovna vždy úspěšní), Michal Suchánek a Richard Genzer, kteří zpočátku ukázali naprostou nulovou schopnost improvizace, nicméně po dalších hrách už dokázali něco málo vtipného ze sebe dostat. I přesto si myslím, že za Českou republiku udělali v Partičce pěkný trapas. Kdo ví, možná kvůli tomu už v žádném jiném díle neúčinkovali. :) Partička je rozhodně zajímavým pořadem, který ale nemusí vyhovět každému. Improvizační humor vyžaduje lehčí pohled na celý pořad a nelze v tom hledat nějaký vysoce inteligentní humor. Pokud něco takového dokážete přijmout, určitě se pobavíte dobře jako já.(4.10.2009)

Co díl, to nová kopa zábavy a hlášek. Nemůžu si pomoct, ale u každého dílu umírám smíchy. Petra Polnišová, Lukáš Latinák, Marián Miezga a Robért Jakab jsou vždy nejlepší čtveřice. Rozhodně ale pořadu vévodí Peťa Polnišová, jejíž talent improvizaci velmi obdivuju. Nechápu, jak dokáží tak rychle improvizovat, navazovat příběhy, věty, verše, písně, dělat si ze sebe srandu. Už teď se těším na další díl.(26.3.2011)

Nemohla jsem se rozhodnout, která partička je lepší - česká nebo slovenská. Nakonec jsem usoudila, že obě jsou výborné a obě mám ráda a ani jedna není lepší nebo horší. Ze začátku jsem se trochu zdráhala se na slovenskou Partičku podívat. Už jsem ale koukala na tu českou a všechny starší díly, které jsem zameškala (protože jsem na to nekoukala od začátku, když to začaly vysílat) jsem dokoukala a tak jsem se jednoho dne podívala na pár scének slovenské a na díly, kde byli jako hosti G+S. A světe, div se, bavilo mě to! A bavilo mě to, ikdyž jsem se začala koukat na další díly, kde už G+S nebyli a postupně jsem si zvykla i na slovenštinu, která mi už teď vůbec nevadí, protože ze začátku jsem si nemohla zvyknout. Nejlepší je jednoznačně Kemka a Latinák. Celkově mám nejraději čtveřici Kemka, Latinák, Jakab a teď buď Miezga nebo Pomajbo. Přece jen mám ale o něco radši spíš Mariána než Romana ale všech pět patří mezi mé oblíbence. Polnišová je někdy výborná, někdy mi trochu leze na nervy, v některých dílech mi je docela otravná. Richard Stanke sice nejprve nepatřil mezi mé oblíbence ale postupem času mě bavil víc a víc a dnes patří rozhodně mezi ty, které ráda v Partičce vidím. Vlado Hajdu, který se objevil v několika dílech, mi ale nepřijde vtipný vůbec, ten tam nemá co dělat. Marián Čekovský mi nevadí ale nemusím ho tam mít. Ale i tak se musím přiznat, že jsou mi slovenští herci o kapku sympatičtější než ty čeští v české verzy. Možná, je to proto, že se jich tam střídá víc, nevím... Každopádně dávám plný počet hvězdiček.(13.12.2011)

• - Herci sa museli počas natáčania aj niekoľkokrát prezliekať, keďže hrali viacero úloh. (PATWIST)

• - Každý diel bol zároveň hraný pred divákmi v publiku. (PATWIST)