poster

Hra

 • USA

  The Game

 • Slovensko

  Hra

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • salahadin
  *****

  SPOILERY! Kolem postaršího mrzouta se srotila banda "andělíčků". Kdyby Fincher odstranil finální vývojový zvrat, film by skončil sice bez úplné pointy, ale zato tak depresivně, jak se celý film vyvíjel. A ta narůstající paranoia, pocit, že tohle všechno je jen zlý, po čertech zlý sen, tohle zkrátka Fincher uměl na jedničku. Ta paranoia! Po chvilce už máte dojem, že ONI jsou všude, sledují každý váš krok a je s nimi spolčen kdekdo od Dalajlámy přes prodavače zmrzlin po bezdomovce nabízejícího noviny. Je to na slabší búro, hlavně za ten konec, který vám vysvětlí do puntíku vše, já bych dal přednost o 180° otočené alternativě. Ale i tak - je to Fincher, který nezklamal. PS: Za takovej dárek bych kombinačkama formoval dutinu ústní..........(19.9.2006)

 • kinej
  ***

  To proč u mě Hra neazfungovala je prosté. Příběh je příliš daleko za hranicí uvěřitelnosti, než jsem ochoten akceptovat. Fincher napínat umí. V tomto ohledu je v současné době jeden z nejlepších, ale film Hra má nastavená taková pravidla, na které jednoduše nemůže můj mozek přistoupit. A tak ony dramatické scény vyzní na prázdno. Takhle nějak diváky pohupoval Hitchcock, jenže ten uměl silnou koncentraci nereálna naředit špetkou nadhledu a tak vznikl ten správný mix. Hra je moc vážná na to, aby ji člověk bral s nadhledem.(22.6.2009)

 • troufalka
  **

  Předem se omlouvám, že nesdílím všeobecné nadšení, ale mě to přišlo hloupé. Nemůžu říct, že bych se nějak bavila. Jediné, co by to mohlo zachránit, by byla nějaké velice dobrá pointa. Ta se ale nekonala. Možná je to tím, že jsem kdysi dávno četla jednu povídku, už nevím, kdo to byl, možná Dahl možná jiný spisovatel, ale obsah přesně korespondoval. Jenom tady to bylo mnohem víc nafouknuté, přemrštěné a natažené do délky. Nedovedu si přestavit, že by se na to díval někdo podruhé s napětím, když už to jednou viděl. Něco jako příbor na jedno použití, najím se, zahodím a nechybí mi ...(23.7.2014)

 • Jeremy.jk
  *****

  Znovu mi David Fincher připoměl, proč je v mé TOPce režisérů... filmy jako Se7en, Fight Club, nebo The Curious Case of Benjamin Button patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl a právě dokoukaná The Game se k nim bez pochyby zařadí - i když mám k tomuhle filmu pár '' rýpavých '' dotazů :).... Po včerejším zhlédnutí Falling Down jsem v komentáři opěvoval výkon Michaela Douglase a ani dnes nemohu jinak. Nezbývá mi než doufat, že budu mít šťastnou ruku při vybírání filmů i nadále, protože začátek tohohle týdne se rozjel opravdu dobře - 95%.(9.6.2009)

 • Šakal
  ****

  No a já letos v létě opět (s největší pravděpodobností) dostanu ponožky. Nebo že by doma překvapili?! Nejsem si však zcela jistej (ve světle tohoto Fincherova snímku), jestli bych o podobné surprise stál. Přeci jenom nandavání ponožek je o něco málo bezpečnější a hrozí tak max zatrhnutí nehtu. A pokud bych (si) přece jenom chtěl zvednout tepovku, vím o spoustě pohodlnějších variant. Namátkou mě tak napadá, pustit si tiskovku s obhajujícím se Vítem Bártou. Malá rada (zdarma) na závěr M. Douglasovi a všem podobně znuděným miliardářům...kup(te) si medvídka mývala, ikdyž nezastírám, sledovat „Seymoura Zadka“ (S. Penna) jak si vystřelil resp. udělal prdel resp. „otevřel oči“ bráchovi M. Douglasovi za pozornost stojí a nudit se rozhodně nebudete, za to (vám) ručím. Na druhou stranu, nic víc nečekejte, protože Fincher (spolu se s scénáristickým duem Brancato-Ferris) v honbě za co možná neprůhlednější hrou si s divákem, si „tak trochu“ sami pod sebou podtrhávají větev. To jak CRS vše vychází a přitom by postačil malinkatý odklon a vše by se jim zbortilo jak domeček z karet je do očí bijící, to včetně final jumpu (jak již trefně poznamenal uživ. Gilmour 93). Na druhou stranu, je to pouze HRA a tak (pokud k tomu tak i přistoupíte) a rozum (protentokrát) ponecháte ve vedlejší místnosti, zklamáni nebudete. To však nic nemění na skutečnosti, že David umí rozhodně líp, (včetně samotných konců) 77,7% p.s. (to uživ. gudaulin resp. D.K. Unger)...já taky :-)(16.4.2012)

 • - Skutečná hra, která film inspirovala, byla ve filmu Midnight Madness s Michaelem J. Foxem. (Kulmon)

 • - Kvôli hľadaniu perfektného zvuku motora pre Nicholas' 7 série BMW si jeden člen z ozvučovacieho tímu na pol dňa požičal od svojho kamaráta z vysokej školy Dinana modifkované BMW 540. (Spilvo)

 • - Během scény, kdy Van Orten (Michael Douglas) navštíví v hotelu Baera (Armin Mueller-Stahl) se fotografie, které Van Orten po Baerovi hodí objevují a zase ztrácejí. (Adrai)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace