Výtečně napsaná postava Michala Douglase a zajímavý námět jsou jednoznačnými plusy. Nevyrovnané tempo a lehce kostrbatý sled jednotlivých scén jsou pak jednoznačné nedostatky, kterými tento prapodivný snímek oplývá. Fakt je ovšem ten, že Fincher se vyhýbá jakémukoli tématickému klišé a každý jeho film je naprosto originální a jiný. Michael Douglas je opět vynikající a tentokráte mu zdatně sekunduje Sean Penn. Děj je příjemně neotřelý a plný strhujících scén. Bohužel je zde i velké množství mrtvých momentů a celek se tváří až příliš opravdově. Z čistě realistického hlediska jde však o čistokrevný nesmysl. Je otázka, jak moc jste na tuto hru Davida Finchera přistoupit.(11.5.2004)

Film "Hra" opravdu utvrzuje svůj název a s divákem si šikovně hraje, zarývá mu do hlavy myšlenky, nápady a různé fantasmagorie. David Fincher skvěle navnadí v první půlhodině a pak už vše s naprostým přehledem diriguje a postupně nechává průběh filmu, díky atmosféře a napětí gradovat až do překvapivého konce. Michael Douglas si tady střihl takové téměř sólo, ale potvrdil své kvality a rozhodně nezklamal, skvělé. /85%/(5.10.2014)

Originální nápad a myšlenka, toho si ve Hře užije každý. V průběhu filmu jsem hltal každou další zápletku, stále nové a nové nápady, byl jsem ohromen, často i pobaven humornými hláškami, vystresován bezvychodností situace, napjatý neustálým očekáváním. Hra je v té neskutečně vyrovnané první pětici Fincherových dokonalých filmů snad nejpůsobivější a jediné, co mě na ní mrzí, je to, že bylo téměř nemožné nevystavit se brutálnímu útoku spoilerujících maniaků (televize Nova, příbuzní), kteří svojí šanci prozrazovat děj daleko dopředu, využívali více, než je zdrávo.(28.3.2006)

Večer strávený sledováním Hry byl sice velmi příjemný, přesto tento film řadím mezi slabší kousky Davida Finchera. Novodobý mistr thrilleru postavil svůj film na dá se říct velmi podobném leitmotivu, který o pět let později zpracoval Joel Schumacher v Telefonní budce, od zmíněného filmu se však Hra výrazně odlišuje větší rozmáchlostí, větším důrazem na hru s divákem a bohužel i větší jednorázovou efektivností, jenž je zde budována na úkor uvěřitelnosti. A to je zlé, neboť divákova nedůvěra v možnost, že by se něco takového mohlo opravdu stát ho podvědomě nutí k bagatelizaci myšlenkového podtextu, který zůstává až příliš skrytý pod blyštivým formálním nátěrem. Ale je fakt, že Fincher je skvělý natěrač ;-)(25.2.2008)

Napínavá,rafinovaná,ultra nebezpečná... Taková je Hra Davida Finchera který přeměňuje snobského multimilionáře spolu s divákem ve figurky v jeho člověče nezlob se.Samotnou hru bych si určitě zahrát nechtěla a kdyby se stalo že by jsem se do ní nevědomky zapletla jako hlavní hrdina,myslím že by to byl zážitek na celý život.(21.8.2010)

• - Během scény, kdy Van Orten (Michael Douglas) navštíví v hotelu Baera (Armin Mueller-Stahl) se fotografie, které Van Orten po Baerovi hodí objevují a zase ztrácejí. (Adrai)

• - Kvôli hľadaniu perfektného zvuku motora pre Nicholas' 7 série BMW si jeden člen z ozvučovacieho tímu na pol dňa požičal od svojho kamaráta z vysokej školy Dinana modifkované BMW 540. (Spilvo)

• - Roli Michaela Douglase měl původně hrát Sean Penn. (Kulmon)