Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakal
  ****

  No a já letos v létě opět (s největší pravděpodobností) dostanu ponožky. Nebo že by doma překvapili?! Nejsem si však zcela jistej (ve světle tohoto Fincherova snímku), jestli bych o podobné surprise stál. Přeci jenom nandavání ponožek je o něco málo bezpečnější a hrozí tak max zatrhnutí nehtu. A pokud bych (si) přece jenom chtěl zvednout tepovku, vím o spoustě pohodlnějších variant. Namátkou mě tak napadá, pustit si tiskovku s obhajujícím se Vítem Bártou. Malá rada (zdarma) na závěr M. Douglasovi a všem podobně znuděným miliardářům...kup(te) si medvídka mývala, ikdyž nezastírám, sledovat „Seymoura Zadka“ (S. Penna) jak si vystřelil resp. udělal prdel resp. „otevřel oči“ bráchovi M. Douglasovi za pozornost stojí a nudit se rozhodně nebudete, za to (vám) ručím. Na druhou stranu, nic víc nečekejte, protože Fincher (spolu se s scénáristickým duem Brancato-Ferris) v honbě za co možná neprůhlednější hrou si s divákem, si „tak trochu“ sami pod sebou podtrhávají větev. To jak CRS vše vychází a přitom by postačil malinkatý odklon a vše by se jim zbortilo jak domeček z karet je do očí bijící, to včetně final jumpu (jak již trefně poznamenal uživ. Gilmour 93). Na druhou stranu, je to pouze HRA a tak (pokud k tomu tak i přistoupíte) a rozum (protentokrát) ponecháte ve vedlejší místnosti, zklamáni nebudete. To však nic nemění na skutečnosti, že David umí rozhodně líp, (včetně samotných konců) 77,7% p.s. (to uživ. gudaulin resp. D.K. Unger)...já taky :-)(16.4.2012)

 • Radek99
  *****

  Baví mě, když si se mnou tvůrce filmu hraje, zvláště, když mu jeho hru nejsem schopný prokouknout. Je to pak napínavé a já jsem nucen soustředit se pouze na tento jeden jediný vjem a všechny okolní podněty pro mne pozbývají na důležitosti. Jistě ještě mnohem a mnohem více zúčastněně prožíval i Nicholas Van Orten to, když si jeho bratr najal progresivní entertainmentovou společnost, která pro něho připravila jeho ,,hru". O tom ovšem, stejně jako Nicholas Van Orten, ani já jako divák nemám zpočátku ani v průběhu filmu žádné tušení a se zatajeným dechem sleduji, co všechno mu osidla tohoto sugestivního thrilleru připravila. A jako divák zvláště oceňuji, že závěr filmu mi v rámci rozuzlení přinese hned několik logických a věrohodných konců a já je Davidu Fincherovi všechny naivně zbaštím... Dokonalé a zábavné. A tak to má být:-) Podobné filmy: Obvyklí podezřelí, Interview, Klub rváčů, Nerovná partie(30.1.2007)

 • Spiker01
  *****

  David Fincher je talent s fantastickou tvůrčí vizí, kterou v devadesátkách, a nejen v nich, dokázal přetavit ve velmi atmosferický film, který s člověkem hezky po fincherovsku manipuluje a na konci uzemní. Jeden z mnoha legendárních filmů 90.let, které by měl vidět každý filmový fanoušek...9o%(14.6.2014)

 • salahadin
  *****

  SPOILERY! Kolem postaršího mrzouta se srotila banda "andělíčků". Kdyby Fincher odstranil finální vývojový zvrat, film by skončil sice bez úplné pointy, ale zato tak depresivně, jak se celý film vyvíjel. A ta narůstající paranoia, pocit, že tohle všechno je jen zlý, po čertech zlý sen, tohle zkrátka Fincher uměl na jedničku. Ta paranoia! Po chvilce už máte dojem, že ONI jsou všude, sledují každý váš krok a je s nimi spolčen kdekdo od Dalajlámy přes prodavače zmrzlin po bezdomovce nabízejícího noviny. Je to na slabší búro, hlavně za ten konec, který vám vysvětlí do puntíku vše, já bych dal přednost o 180° otočené alternativě. Ale i tak - je to Fincher, který nezklamal. PS: Za takovej dárek bych kombinačkama formoval dutinu ústní..........(19.9.2006)

 • Cival
  ****

  Fincher je nejlepší režisér své generace. A dokazuje to i ve Hře - takhle má vypadat správný temný thriller. Když ani divák ani hlavní hrdina neví, kde je pravda, to se ta deprese hnedka vyrábí trochu jednodušeji. Skvělá práce i při okázalém budování paranoie, i při minimalistických hlodancích do zdravého rozumu.(20.3.2003)

 • Sean Penn

 • - Deborah Kara Unger si během práce na filmu zlomila nohu a skákala do skutečného kontejneru zamořeného potkany. (Adrai)

 • - Reportéra zpráv ve filmu hraje zpravodajská legenda Daniel Schorr, který tím de facto hraje sám sebe. Stejnou roli si zahrál i ve filmech Síť (1995) a Stav obležení (1998).
  (Sidarius)

 • - David Fincher tvrdil, že v každé scéně filmu je plechovka tlačenky. To byl žert, protože "tlačenka" je přezdívka kameramana Harrise Savidese. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace