Chodit do práce o den dřív se nevyplácí, zvlášť když jste vězeňský dozorce. Může se stát, že skončíte na špatné straně mříží. Mladý vězeňský dozorce Juan Oliver chce v nové práci udělat dobrý dojem, do věznice se tedy dostaví o den dříve. Během prohlídky nejpřísněji střeženého oddělení se však nešťastnou náhodou zraní a ocitne na momentálně nepoužívané cele 211, zatímco kolegové jdou shánět pomoc. Když se dezorientovaný Juan probere, je všechno jinak. Ve věznici zuří vzpoura a chovanci lační po krvi. Juan má jedinou naději: vězni ho zatím neznají. Jedinou šancí je tedy splynout s prostředím a předstírat, že je jedním z nich. Je ale jen otázkou času, kdy jeho lest vyjde najevo... (Česká televize)

aa12

Tyhle filmy z vězeńského prostředí v sobě vždy skrývají sami o sobě napětí a tahle věc s fantastickou zápletkou, která se pořád víc zamotává patří k těm nejlepším, které jsem viděl. Kvalitní scénář jde ruku v ruce s nadprůměrnými výkony herců konec jen podtrhuje kvalitu filmu. Také je neuvěřitelné jak se vžijete do situace těch zločinců a začnete jim fandit i přes jejich neslavnou minulost. Od tohoto filmu jsem očekával něco nad průměr, ale dostal jsem ještě víc. ()

altaica

PRO MUŽE:Manželka má zaděláno na mlíko, takže prima prácička ve státní správě a ještě k tomu pod penzí se fuckt hodí. Raději tam skáknout o den dřív a dobře se uvést. Jo, jo, lebedí si v lochu a proč ne, když tam má být dozorcem. Jenže Murphyho zákony jsou neúprosné. Vzpoura a hra na měňavku, budoucí bachař nasadí mimikry vraha prvního stupně.. Až sem to šlo dobře. Kucí chtěj jen o pár tříd lepší zacházení, dyž už je ta lidskoprávní demógracie, nebo jak tomu ti sráči vod soudu a jinech organizací řikaj. Chlapci mají do hry tři trumfy, tři rukojmí. Baskitská strana práce na svou teroristickou odnož ETA nedá ani dopustit, takže banda kriminálníků si jako rukojmí vezme ještě větší hajzly, než jsou oni sami. totiž teroristické experty ETA toho času za mřížemi tamtéž. Neskutečná gradace filmu, tříbení charakterů, dramatická zápletka i brutální vypointování děje. Filmy z Iberského poloostrova začínají mít čím dál tím větší říz, dobré nápady a profi provedení. Od zlomové demonstrace naprostá špička a snad i lepší, než legendární Brubaker. To se musí vidět.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Těhulky ve vysokém stupni gravidity nejsou známy zrovna vysokým intelektem a chladným uvažováním. Hormony prostě makaj na 100% a mozková činnost je v těžkém útlumu. Ukázkový, příklad je i ve filmu. SPOILER Mít chlapa v nebezbečí a místo telefonátu se sbalit a jít před bránu věznice, kde je vzpoura, mezi rozběsněný dav příbuzných těch, co jsou tam na státní útraty ubytováni, to je na Darwinovu cenu. K tomu zásah policie, zkrátka lepší místo pro nenarozené dítě si káča nemohla vybrat. Madame, přes veškerou brutalitu je to drama jak má být, dokonalé prokreslení hlavní postavy i se strašidelným vývojem jeho psychického stavu, zrůdnost záporáků, neschopnost a nekompetentnost vedení věznice, agilita psychopatů na obou stranách mříží. Pro filmovou fanynku jednoduše povinnost.          HLÁŠKA:Čím míň se tu zabejváš tím, co je venku, tím líp.// Já mám taky někde dítě. Jeho máma, moc fajn holka. Ani nevěděla, že jsem zdrhnul z lochu. A je ti podobný? Kurva, co já vim? Snad ne... ()

sWONDER

Možno sa mi to iba zdalo, ale v tejto väznici panovala akási priateľská atmosféra. Neokukaný a dobre hrajúci hlavný „hrdinovia“ v zaujímavom a nečakane napínavom príbehu s perfektným finále. Tie štyri hviezdy sú ale trošku bledé. ()

iKosser

Dobře zvládnutá žánrovka za silné čtyři. Taková jednohubka, hloubat nad tím dlouho nebudete, ale je dost dobrá. ()

Oudee33

I přes malé chybky (možná za to ale taky může malá nepozornost... jednou určitě zjistím při druhé projekci :)) dám do popředí originalitu scénáře a zvraty co dokážou díky slušné režii vyrazit dech. Film držel v napětí až do samého konce a plusem jsou určitě neokoukaní herci co snímek táhnou za jeden provaz... tož dobrý to pokuk, 80%. ()

Talina

Velice zajímavý psychologický film. Hltala jsem ho od začátku do konce a na to, že je původem ze Španělska, je to celkem překvapení. Určitě stojí za zhlédnutí. ()

Shitonit

Film, který mě prvních pět minut dokázal nechávat na hraně jestli to celý nevzdám a nepustím si něco inýho. Během několika vteřin se to zvrtává, a rozbíhá se dokonalý propletenec psycho vztahů, citů, násilí, Cela je film, kterej má dokonale promakanej děj, a jehož hloubka se do mě provrtávala ještě dlouho po shlédnutí. Malamadre je suprová postava, hnedle se stal mým oblíbencem. Vlastně to je jedinej skutečnej charakter v celým tom vězeňským hnoji. ()

zly.dvojce

2:42 ráno a já jsem vzhůru protože jsem si na dobrou noc pustil jedno z nejlepších vězeňských dramat vůbec! Asi druhý nejlepší příběh z vězeňského prostředí, první místo samozřejmě zabírá část Natural Born Killers která se odehrává ve vězení. ()

unrocker

Nechybí tomu nic... !!! Je to skvěle strhující film , který mě dostal svojí jednoduchostí a vynikající atmosférou. Jak už jsem jednou řekl v jednoduchosti je síla, během 5 minut se dostanete do děje, kterému hned rozumíte a vtáhne vás do děje. Ještě do toho peprná a emotivní španělština , dobří herci a povedený kousek je hotový. ()

jafuska

jako obvykle evropský film, který je hodně drsný, odehrává se ve vězení mnoho násilí vzpoury a takto je to celé 2 hodiny, začátek byl dobrej až tak do půlky, ale pak mě to začalo dost nudit, zbytečně dlouhý film škoda, kdyby to bylo kratší, mohlo to být daleko lepší ()

Marťulka

Skvělé drama z vězeňského prostředí. Skvělá záplatka, proto se film liší od ostatních jemu podobných. Navíc další ++, že nemá dobrý konec, jako většina amerických :-) ()

The_Peach

Perfektný film, ktorý ma abnormálne pohltil a vtiahol do deja. Perfektne vykreslené vazenské prostredie a skvelý výkon hercov, proste typickí vazni. Svoju rolu výborne zahral Juan, ktorý sa musel vynájsť, kedže sa ocitol z ničoho nič uprostred vzbury. Počas pozerania tohoto filmu som si obľúbil typa Malamadreho, ktorý bol perfektný a podal vynikajúci výkon. A určite by si zaslúžil ocenenie Luis Zahera, perfektne zahral toho spomalenca, čo našiel Juana v tej cele. Prisam fakt som si myslel, že je postihnutý naozaj. ()

MDesign

Ťažko sa mi hodnotia filmy európskej produkcie z prostého dôvodu: vždy ich porovnávam s tými hollywoodskými. Cela 211 nám prináša jedinečný príbeh, ktorý ale bohužiaľ, ako aj väčšina amerických, príliš hrá na šťastie. Keď ste ale typ diváka, ktorý sa vie preniesť cez pár dejových nezrovnalostí, neváhajte a pozrite si ho. Akcia je zaručená rôznymi zvratmi v príbehu a vynaliezavosťou hlavného hrdinu. Na konci filmu vo vás ostane pocit, ktorý vás donutí rozmýšľať aká je tenká hranica medzi zločincom a bežným nekonfliktným človekom. Ľudská psychika je veľmi labilná. ()