The Loved Ones

• Slovensko Milovaní (festivalový název)

Příběh mapuje osud mladého středoškoláka Brenta (Xavier Samuel). Brent se díky rodinné katastrofě a neustálé konfrontaci z matčiny strany uzavírá do sebe. Nemůže se zbavit pocitu viny z tátovy smrti, zažívá emoční kolapsy a pomáhá si marihuanou a metalovou hudbou. Jeho dívka Holly se mu snaží co nejvíce pomáhat. Je to milá starostlivá slečna nohama pevně na zemi a právě ona je důvodem, proč je Brent surově unesen. Když se probudí z bezvědomí, čeká ho pohled na zrcadlovou disko kouli, injekční stříkačky, elektrickou vrtačku a jeho ctitelku, která neskousla, že jeho přítelkyně není ona. Brenta čeká noc hrůzy plná mučení a beznaděje. (Zeck)

AlistairMir

Teď abych se neustále ohlížel přes rameno jestli mě nesleduje pošahaná nána a její tatík jelikož pozvání na ples jsem několikrát odmítnul a koukám byla to chyba. Taky bych se jako hlavní rek mohl ocitnout přivázanej k židli kde by mě krmili kuřetem a pak začali mou maličkost vylepšovat pomocí kosmetických udělátek jakou jsou kladivo, nože, vrtačka a vidlička. Lola je fakt holka kterou nechcete vytočit a smekám před tou herečkou jak to zahrála. Já měl fakt chuť jí neuvěřitelně brutálně zabít a toho jejího taťku co by se jí rád naboural do kalhotek zrovna tak. Neřekl bych že je tenhle snímek nějak extra šokující prostě klasické mučení od totální blbky ale rozhodně to má šťávu no a ta jáma a její obyvatelstvo to byl mazec. ()

JohnMiller

The Loved Ones je celkom štýlový horror ktorý sa neštíti priznať farbu aj inšpiráciu. Teen horrory 70´s, 80´s ale hlavne Texas chainsaw massacre z toho presakujú viac ako samotná krv, ktorej je tu požehnane. Gore je tu skvelé, poctivé, psychický nátlak a mučenie v rámci "nezakázeteľnosti" je úchvatné, nech sa nájde divák ktorý by hlavnú ženskú postavu a jej otca nechcel ubodať na smrť. Napínavé, miestami trocha nelogické, ale také sú už horory tohoto typu. 3.5. V rámci žánru super. ()

grogodil

Nápad síce slušný (nejak mi to pripomenulo dávno zabudnutú May), akurát si to režisér pokašľal rozdvojenou dejovou linkou. Ostať stále uzavretý s Brentom na Lolinej domácej party, mohlo v hodnotení svietiť o hviezdu viac. Odbiehanie na maturitný večierok k páriku naliatych zúfalcov je nielenže vyslovene rušivé a zdržujúce, no rovnako tak nezáživné, bez ohľadu na záverečnú pointu, bez ktorej by sa tento úsmevný masaker kľudne zaobišiel. Ak človek videl trailer, ktorý je takmer chronologicky náväzne rovnako zostrihaný ako film, tak neexistuje vec, ktorá by ho nejak prekvapila. Rejžo si každopádne môže na triko pripísať aspoň pomerne vysoký index zvrhlej a úchylnej zábavnosti, pretože som sa úprimne smial aj pri scéne, kedy sa vŕtačka prekúsavala za doprovodu praskavých zvukov lebkou. 60% ()

fmash

Aneb kterak si dva páry navzájem zdánlivě nekompatibilních jedinců užívají školní ples každý po svém. Což mimochodem není pouhý bonmot, ona je ta paralela vážně celkem zajímavá... V první třetině mi podivný střih a výběr hudby trochu bránily ponořit se do příběhu, což ale nakonec nevadilo, protože úvod byl zbytkem filmu zcela zastíněn. Normálně se na trapičské filmy nedívám, protože necítím žádné důvody pro, zato spoustu proti. Tady jsem ale udělal výjimku a nelitoval jsem — když už, tak takhle nějak bych si to představoval. ()

berusche

Pořád nevím, co si mám myslet, rozhodně to není na víc, ale co na míň? Vzhledem k tomu, že je tomu pár dní a já si pamatuju, o čem to bylo, přesvědčili jste mě. Bojím se ale toho, že si to pamatuju kvůli těm krásně naturalistickým záběrům (pastva, ty jsou povedené) spíš než kvůli scénaři, ten je teda dost hroznej. A zas si říkám, že Byrne není tak zkušenej, možná, a možná chudáci herci do té doby točili jen s klokany příběhy o poutavém klokančím životě. Na teen komedii je to ale dobré (teď jsem se zasmála vlastnímu vtipu, ha ha ha). Samozřejmě, pozor, značka: citlivějším duším bych to nedoporučila. SPOILER: nesnáším u těhle filmů happy end! ()

TheDon

Lola je trošku nezajímavá středoškolačka. Chtěla by jít na ples s místním, tak trošku v deprézi, Brentem. Ale ten má svoji blondee a s Lolou jít nechce . Nu což, tak pomůže táta s trochou chloroformu a ples si Lola udělá doma. To je nápad ! Bohužel Lola není úplně obyčejná a nezajímavá. Lola je totiž pořádnej magor. Jakmile je Brent připoutanej k židli, dává Lola průchod všem svým nenaplněným touhám. Jakej může být lepší důkaz lásky, než trepanace lebky tátovou starou vrtačkou? A i přes tohle nejromantičtější gesto Brent stále odolává. Lola toho má dost. Uvědomuje si, že její životní láskou, je její sladkej taťka. Brentovi se tahle taškařice ale moc nelíbí, tak skončí v díře s ostatníma nápadníkama, se kterýma to Lole taky nevyšlo. Chudák Lola. 85% ()

Caminzind

Ani tu poslední cigaretu už nestihl, tak to byl pěkně depresivní začátek. Nicméně tady se asi někdo posral v kině, dát této slátanině více jak 3 hvězdy. Možná jedna scéna s nožem v krku stojí za pozornost, jinak je to dosti samoúčelná sadistická a cynická zvrácenost bez inteligence ve stylu MARTYRS. Režisér bude taky dobrý schizouš; co to tam bylo za postupy, střihy a hlubokomyslné retrospektivní šoty jak z nějakého oscarového psychodramatu? Dokonce jsem tam našel i inspiraci v Tenkrát na západě. Film je to zkrátka podivnější než Mazací hlava, ale navrch i nudnější než bývá u podobných béček a břeček zvykem. Dal bych možná i dvě hvězdice, ale fakt že vás film donutí přetáčet, by se mu neměl odpouštět. Naopak malým plus byla pro mě Jessica McNamee v roli šukézní emo-smažky. PS: Nejsem slečinka s ohrnutým nosem nad kapkou krve, takže když řeknu, že film je divný, tak nemyslím divný ve smyslu pozoruhodný a zajímavý. ()

MartinNDL

Ideální doprovodnej program k posezení s přáteli v kombinaci s všemi těmi nápoji, tabletkami, cigaretami a prášky, co vám poupravěj náladu a vnímání. Asi bych se po zkouknutí Loved Ones před mnoha lety zamyslel a radši bych občas uštědřil nějaký ten kompliment a pohlazení směrem k všem těm potenciálním chovatelkám koček. Mám svou lebku rád, resp. násilná lobotomie se mi vysloveně hnusí a ačkoli pokládám sám sebe za gentlemana, tak týhle pusince bych dal bez váhání pěstí. Z pohledu nezúčastněného diváka mi však přišla místy sexy a fandil jsem jí, z čehož vyvozuji jisté riziko co se týká mých budoucích randevous. Ať žijí exploatační komedie, jen víc a houšť. ()

peiton

Výborná a šokujúca jedno hubka.Skvele premyslené,samozrejme, pre slabšie povahy je to až prisilný dúšok kávy. Kto má rád adrenalín, nech neváha.Ak by mal niekto nervy na krajíčku, povedzte si: „Je to len film!“.Pre fajnšmekrov,ktorý sa radi boja a ktorý vyhľadávajú nervydrásajúce scény,pri ktorých vám budú vlasy dupkom stáť je to to pravé. ()

Aljak

Tak veru, treba si radšej dať dobrý pozor komu poviete Nie, keď vás pozve na maturiťák. Lebo náhle sa môžete ocitnúť na súkromnej párty, na ktorú veru už nikto nikdy nezabudne. Aj keď mne "princezná" Lola prišla celkom sympatická, aj keď trochu narušená, teda nie len trochu, ale poriadne narušená - aj so svojim milovaným oteckom a mamičkou. No ale horory fakt nemám rád, takže ani tento. Netuším už kto mi ho poradil, tak neviem komu môžem "poďakovať" za tento zážitok, ale na dlhú dobu si môžem dať opäť pauzu od hororov. Aj keď tento zas nebol až tak drsný, skôr "len" nechutný. ()

Havaj8

Tatínek, kterej pro svojí holčičku udělá cokoli aneb Nikdy neodmitej citlive narušenou holku. Úplně ideální žánr, ne až moc brutality, ne až moc nudy. Na téma školní ples, ale co se týká atmosféry, to nijak napínavý nebylo. Za vytknutí stojí i ten druhej pár, kterej tam byl naprosto zbytečně. Jinak skvělej počin. ()

honajz2

Spíš něž o exploitation tady v tomhle filmu funguje a znechucuje především ta nepříjemná atmosféra. Dům té psycho rodinky (spíš tatíka a dcerky, mamince udělali lobotomii) prostě je tím nejnechutnějším, co na tom filmu je. Gore je tady ale taky dost, to si nemyslete že ne, a je celkem povedené a naturalistické (a je tu i pár zajímavých nápadů). Celkově ale tenhle film prostě zapůsobí, napínavý je jak sviňa, atmosféru má správně nepříjemnou a silnou, akorát úvodních 20 minut je takových průměrných a místy to na mě působilo trošku přehnaně, ale jinak jsem si tenhle horor užil. Zapadl sem i humor a fungovala zde i dramatická složka, protože ten film je vlastně o tom, jak se jeden emař nedokáže smířit se smrtí otce a protože ho následně čeká osud horší než smrt, konečně si uvědomí, co mu v životě dělá radost. SPOILER Někomu tady vadí ten happy end, ale já jsem za něj naopak rád - nemám nic radši, než když ti magoři nějak chcípnou. KONEC SPOILER Na plný počet to nevidím, zas taková síla to nebyla, ale napínavé, krvavé a atmosférické je to rozhodně. 4* ()

Mefistofelle

Film o tom, jak si máte dávat bacha na to, čí pozvání na ples odmítnete. Mohlo by se vám totiž stát, že tak trochu infantilní a nesmělé děvče vám pak půjde po krku dost hrubým způsobem a to tím spíš, když může počítat s vydatnou pomocí svého submisivního tatínka:). S exploitationy se v poslední době roztrhl krví nasáklý pytel a tenhle patří rozhodně mezi ty lepší. Oproti jiným není ani tak brutální, zato po psychologické stránce je naprosto ujetý díky mladičké Robin McLeavy, která se své role psychopatické rozmazlené slečinky ujala na výbornou. ()

MA.KI

Maximálně možně ujetá / perverzní / drastická / humorná / BIZARNÍ exploitation "romantika" od protinožců, která není pro každého romantika anebo slabší povahu. Neoddiskutovatelnou devizou však je nepředvídatelnost děje a mimořádně padnoucí hudební stopa. ~ Lola pozve Brenta na středoškolský ples, ten ji odmítne, protože jde s Holly. To ale neměl dělat! Sadistická barbie spolu se svým stejně psychopatickým otcem pro Brenta uspořádají soukromý večírek, přičemž děj sledujeme ve dvou rovinách, jež jsou propojeny víceméně asociativně. Druhá rovina přibližuje díky postavám Brentova kamaráda a jeho spolužačky dění na onom školním plese a slouží především k odlehčení té první, brutálnější. Trefou do černého bylo užití četných protikladných motivů (ples / společenské šaty / růžová barva / popcornová líbivá písnička (slova: "toužím, miluji") / taneček / romantika / třpytky VERSUS násilí / trýzeň / krev / psychický teror atd.). ~ Přitom je vidět zjevná nadsázka a lehkost, s jakou filmaři tento kus dělali, a to je myslím u filmů tohoto typu nezbytné. (Byť poslední čtvrthodina se krapet utrhla ze řetězu a z mého hlediska je zbytečně brutální.) Každopádně po většinu stopáže The Loved One funguje naprosto skvěle: lepší čtyři hvězdy. ()

TommyLeeJape

Je to hodně hodně ujetý, čekal jsem ovšem silnější zážitek. Mimochodem nemůžu si pomoct, ale scéna kdy se šílená barbie snaží zabít hrdinovu přítelkyni v jejím autě mi připadá spíše jako parodie na Vřískot nebo na nějakou podobnou "sekačku/kráječku/bodačku". ()

Adush93

Hodně velká divnost. Jsem ráda, že jsem předem neviděla trailer a vlastně ani nevěděla, o co půjde. Dokonce jsem v prvních minutách nevěděla, že se jedná o horor. Natož pak o exploitation. Asi bych to oželela a v tom lepším případě bych to pořád odkládala. Možná proto to tak fungovalo. Jsem asi fakt divná, ale mě to přišlo naprosto perfektní, některé scény doslova dechberoucí a byly momenty, kdy jsem vážně na chvilku přestala dýchat. Kdybych film ohodnotila ještě včera, bezprostředně po skončení, dala bych rovných 5*, trošku se mi to rozleželo a nezanechalo to ve mně to, co jsem očekávala, proto o hvězdičku méně. Musím zdůraznit velkou pochvalu za hudební výběr. Dokresloval tu správnou atmosféru. "Am I not pretty enough?" A abych nezapomněla, Love hurts v traileru je fakt trefná! ()

dubinak

Páni. Výborný film. Austrálie se vytasila s velmi dobrým teenexplo, jež ukazuje, že podceňovat šedé myši se nevyplácí. Fakt bomba. Sem tam bleskne nějaká usměvavá scéna nebo dialog a funguje to i přesto, že se ve druhé polovině dozvíme, co jsou vlastně dcerka i otec zač a za čím to všechno stojí. I přesto, že jisté rozuzlení by skoro nikdo nečekal. Vřele doporučuji. ()