peto580

skvely napad, skvela rezia len toho konca je trosku skoda. Stacilo to kapanek dotiahnut k dokonalosti. Aj napriek tomu prekvapilo to aky z toho bol zazitok takze 4* ()

Cement73

az tazko uverit ako rozbehnut dej hororu vo vytahu kde je zaseknutých 5 ludiz nich jeden je sám diabol... Diabol chce samozrejme všetkých. Diabol totiž nefičí na náhode, on presne vie koho a preco chce. Zaujimave rozuzlenie... ()

Martin_W

// Po hodně, hodně dlouhé době jsem už někde v půlhodině uhádl kdo je ten co je tam zabíjí. // Devil je naprůměrný horor, který se tváří jako podprůměr už jenom tím názvem. Celý film trochu připomíná Final Destination s novým podnětem. 75% ()

sona123

Velké překvapení, horor jak má být, napětí až do konce, slušný příběh, velmi dobré herecké obsazení. Jasně, asi se dají některé věci poměrně rychle vytušit, ale to dojem nekazí. Dokonce jsem se i párkrát skutečně lekla a bála, atmosféra je vystavěna poctivě. Jasně, ony už ty kulisy slibují mnohé (pár lidí uvězněno ve výtahu), ale už jsem několik filmů na tohle téma viděla a teda zkazit to jde slušně. Tady stačil kousek a šla bych do plných. ()

mazadlo

Masová rozkrádačka cizích námětů nefunguje od úplného začátku . Mám rád trochu logiky i v pohádkách tohoto typu. Samojezdící auto které desetkrát zatočí a pak zaparkuje v uličce o dva bloky dál by mohlo čirou náhodou být odsud...ahaaaa. Sklo padající z mrakodrapu...ahaaaaaaaa. Babka a parta buzíků ve výtahu..ahaaaaaaaa.....a konec ve stavu : Je-li ďábel děcka bude i pánbůh tak se nebojte. Bože...já vím že dobré nápady se hledají těžko ale tohle ? Autor zřejmě postižený klaustrofobií se nikdy do výtahu nepodíval a protože má strach z výšek nikdy nebyl v mrakodrapu - aby toho nebylo málo zcela jistě nemá řidičský průkaz a neměl by psát filmy.... Mimochodem s takovou bych mohl být zřejmě v Americe také detektivem - to že rozbité okno značí že z něj asi vyskočil ten týpek co pak spadl na to auto které se pak rozjelo rozvážet pizzu bych asi dokázal vydedukovat taky. ()

Mikeel

Slušná podívaná v klaustrofobním prostoru. Tedy ten horor bych z té klasifikace filmu vynechal, protože strašidelného na tom nebylo nic. A taky je z toho cejtit trochu křesťanské agitky - doznej se svých hříchů a kaj se za ně, a bude Ti odpuštěno. Odpouštět je totiž božské. Je to sice krásně idealistické, ale film by se bez toho klidně i obešel. ()

katchi

Nápad dobrý, zpracování hrozné. Všechno to působilo poněkud uměle a člověk nějak tušil, co bude následovat. Jediné, co mě děsilo, byla ta nejistota, která nastala jakmile zhaslo světlo. ()

Rufete

Tento film patří k nejlepším hororům roku 2010. Od začátku nechává diváka na pochybách, kdo bude na konci skutečně stát za zápletkou. Velice příjemné potěšení. Dobrých hororů je málo, tento patří mezi ty lepší. Film má vše, co by měl obsahovat, aby diváka zaujal. Nemám toho mnoho, co bych vytkl. Snad jen více rozvinutější příběh. ()

kamigava

Čekal jsem něco horšího, ale nakonec to není zas tak špatný film. Je tam sice jedna velká a nečekaná náhoda, která je zásadní k rozuzlení zápletky, ale nějak se to provést muselo. To bych pominul. SPOILER Já osobně bych vybral jinou podobu ďábla než nějakou stařenu, která krade osobní věci v hale.... ()

qxkamo

Typicky priklad filmu, kde nie je nutne mat znamych hercov, aby dokazal len kvoli nim zaujat. Skvela oddychovka minihororoveho razu. ()

Renfield

Úvodní ďábelské průlety kamery městem vtáhnou do děje. Její let končí až po obkroužení ještě neznámé pětice ve výtahu, dalo by se říct, že tam je její cíl. Neznámá pětice začne být postupně představována, hra na to kdo je kdo může začít a jde jí to, co se budování atmosféry týče, velmi dobře. Patří k tomu i práce se světlem/tmou, jenž mi u ďáblových činů nepřišla nijak rušivá. Efekt byl právě opačný, blikání zvyšovalo napětí, nutilo sledovat a přemýšlet kdo. Tohle se dařilo držet až do pointy, která ještě v rámci možností fungovala. Což se ovšem nedá říct o děj srážející finální projížďce. 70% ()

wampire23

Po dnešnej návšteve kina musím byť skôr kritický. Na film som sa veľmi tešil, Shyamalan bol vždy mojím veľkým obľúbencom (aj keď v poslednej dobe to s ním ide dole vodou). Nedá sa uprieť, že by filmu chýbalo napätie, herci odvádzajú slušnú robotu a hudba je taktiež na vysokej úrovni. Film však zhadzuje najmä vyvrcholenie, ktoré sa k filmu vôbec nehodilo. Pôsobí totiž príliš prvoplánovo a človek čaká pri takomto filme, že ho záverečný twist priková k sedadlu. Nechcem spoilerovať, ale viem si predstaviť mnoho iných a oveľa lepších uzavretí ako práve toto, ktoré by sa k filmu hodili. Celkovo je to však film, ktorý stojí aspoň za jedno pozretie. 65%. P.S. Týpek s matracami sa neuveriteľne podobá na Shyamalana:D. ()

ursinko

70%. Nebolo to zlé, ten záver som nečakal (nebudem prezrádzať), ale pozerateľné a rozhodne z posledných Shymalanových filmov ( i keď len ako autor námetu a producent) najlepšie. ()

Illy

Už úvodní titulky zaujmou, a musím říct že se jedná o zručně natočený - i když v béčkovém duchu pojatý horor, kterému by víc slušel temnější konec, ale jinak prima podívaná. ()

bolan

Malý, nenáročný, až minimalistický horůrek a na konci mi ještě uvrtali do hlavy malý šroub morality. ()

zdenur

Výborný a napínavý horor. Jasně, v člověku se při sledování mísí takový ten pocit že už něco podobného viděl stokrát a závěrečná pointa taky nějak neoslní, ale na dnešní dobu je tohle vskutku povedená práce. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana