Malok05

Film, ktorého najväčšou chybou je to, že sa nápadne podobá na jednu nemenovanú detektívku od nemenovanej spisovateľky. Herecké výkony nie sú najlepšie (niekedy sú príšerné), ale atmosféra a napätie je geniálne (len keby postavy po sebe toľko neziapali). Celkovo je to priemerný hororovo-detektívny film. ()

Antimat

Náhodný ľudia vo výťahu a 'ponorkový syndróm" z ktorého sa prejde aj ďalej ..... Dej mimo výťah zaujímavý ,dej vo výťahu pomenej .... Prekvapivý vrah no pre mňa stereotypný koniec ()

biochem

Lepší tři hvězdičky! Vzhledem k omezenému prostoru a počtu aktérů jde vlastně o velmi koukatelnou záležitost! ()

Drolit

Komorní horůrek na odlehčení, který bohužel absolutně nedosáhl mých očekávání. Těšil jsem se na psychologický thriller, který se bude chytře prolínat s tématikou hrozby ze strany ďábla, bohužel scény s ďáblem byly tak béčkové, že to atmosféru totálně pohřbilo. Navíc tam byly nějaké nelogické chyby, které dojem z filmu kazily ještě víc. Co můžu ovšem hodnotit kladně jsou sympatické postavy a docela překvapující plot twist na konci. To bylo fajn. Celkově se nedá říct, že bych měl z filmu špatné pocity, jen to prostě mohlo být ještě o kousek lepší. Možná jsem měl přehnaná očekávání kvůli dobrým recenzím. No nic, silnější tři hvězdičky. ()

Somewheres

Ďábel je horor s poměrně všedním námětem - Ďábel vstoupí mezi lidi a ty zatracené bere s sebou do pekla. Je to ovšem podané přijatelnou formou, která donutí diváka k zamyšlení a ohlédnutí se za jeho vlastním životem a volbami. V průběhu filmu vypráví jedna z hlavních postav - sekuriťák Ramirez - legendu o Ďáblovi: Ďábel chodí po zemi, vybere si hříšníky a než je zabije a vezme s sebou, děsí je a trýzní. Své dílo vždy koná veřejně a zabíjí i nevinné, když mu stojí v cestě. Takto se pět lidí, kteří se navzájem neznají (Sarah, Jane, Ben, Vincent a Tony), zdánlivě náhodně sejde ve stejném výtahu, který uvázne někde uprostřed budovy. po bližším seznámení zjišťujeme, že všichni mají "temnou minulost" a nikdo není bez viny - Sarah je sňatková podvodnice, Jane je zlodějka, Ben je násilník, Vincent je podvodník a Tony zavinil autonehodu. K budově je přivolán detektiv vyšetřit sebevraždu (která podle legendy otevírá Ďáblu brány), a když se ve výtahu stane první vražda, ujímá se i tohoto případu. Sekuriťák Ramirez vysvětluje policii, že jeden z těch pěti lidí ve výtahu je Ďábel, ale nikdo ho nebere vážně. Ve výtahu se stupňuje panika a všichni se navzájem obviňují, protože se vypíná a zapíná světlo a ve tmě se dějí strašné věci. Někdo z nich je vrah, každý má své podezření, ale nikdo není ochoten říct pravdu. Film má slušnou atmosféru (až do konce netušíte, kdo je vrah/Ďábel), tudíž si film až do konce udrží vaší pozornost a některé myšlenky jsou skutečně zajímavé. Neočekávejte, že se vylekáte, neboť zde nejsou žádné lekací scény ani hororové efekty - cílem filmu je vystrašit vás jinak a podle mého názoru lépe (zatracením za vaše hříchy a příchodem Ďábla). Závěr se mi zdál trochu odfláknutý a ve filmu nalezneme dvě či tři logické vady. Přesto je to více než povedené, proto dávám 4 hvězdy. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana