R4kosn1k

Podobné jako Stáhni mě do pekla, akorat u tohoto sem se klepal strachy..., a pořád jsem si myslel že je to ten hlídač, pak ta holka?? ne ten vojak... a stejne jsem se mýlil, 75% ()

sandinista

Jo, libovej horror. Všichni ve výtahu tam sedli. Mladej detektiv nebyl úplně blbej. I pár lekaček stálo za to. Jsem spokojen. ()

KosiR_ksr

Od filmu jsem dopředu příliš neočekával - chtěl jsem si pustit nenáročné hororové béčko, a to jsem také dostal. Musím uznat dobrou hororovou atmosféru a slušný závěr (i když možná byl až příliš na způsob Saw). V rámci žánru je Ďábel celkem nadstandardní film (70%). ()

kamigava

Čekal jsem něco horšího, ale nakonec to není zas tak špatný film. Je tam sice jedna velká a nečekaná náhoda, která je zásadní k rozuzlení zápletky, ale nějak se to provést muselo. To bych pominul. SPOILER Já osobně bych vybral jinou podobu ďábla než nějakou stařenu, která krade osobní věci v hale.... ()

hiroshima

Takže máme tady týpka z ostrahy, starou bábu, bývalého vojáka, namyšlenou slečínku a slizkého kravaťáka (ne, nejsou to avengers ). Jeden výtah k tomu a průmerný horor je na světě. Ano postavy jsou nesympatické a chování všech postav ve filmu je mnohokrát zarážející, ale i přes všechny nedostatky, to docela funguje. Jen jsem čekal, že ve výsledku bude při odhalení Ďábel trošku děsivější. A velký plus za to, že jsem to až do poslední chvíle neodhadnul. Sakum prask 60% ()

mh.mail

50% — Jako oddychovka dobrý. Vměstnat pět lidí do malého prostoru výtahu a rozehrát mezi nimi „hru“ na deset malých černoušků je docela výzva. Trošku zamrzí, že hlavního záporáka (ďábla) jsem odhalil prakticky okamžitě, jak byla sestava osazenstva výtahu konečná. A kdo ne, tak buď není trénovanej, nebo to jednoduše neřešil. Samozřejmě by to samo o sobě na skoro 80 minut filmu nestačilo, takže muselo být přidáno ještě pár postav zvenku. Ale jako jo, proč ne. ()

Meteorista

I po tomdle „hororu“ budu porád jezdit vejtahem. Spíš to byl hezlej thriller ve, povětšinou, stísněnym prostoru, kde pátráme a hádáme kdo by moh’ bejt ten ničema. Na jedno zkouknutí fajn filmek. ()

DHDV

Svižná žánrovka, která nestála moc peněz. Herci, kamera a hudba sou v rámci žánru hodně nadprůměr, a celková atmosféra není nejhorší (spíše je to ale thriller než horor)… Pár logických vad by se našlo, ale „odhalení ďábla“ se docela povedlo a já se lekl. A tolik diskutovaná otázka, název filmu, který odhaluje to, co se bude dít. Můj názor je, že pokud by se film jmenoval výtah, nebylo by to správné řešení a celý film by vám potom připadal hrozně hloupý, protože by Vám to stejně rychle došlo, o co se jedná. Dávám 4 hvězdy za „horůrek“, který byl velmi svižný a neměl hluché místa. J.E.D má velký potenciál-budoucí sázka na jistotu. ()

Ukubumbahoo

Atmosféru film určitě nepostrádal. Co mi ovšem přijde jako škoda, je to, že vlastně všechny smrti se stanou tehdy, když je obrazovka černá. Kdyby černá nebyla, čekali by nás možná i scény při kterých bychom strachem a znechucením otáčeli hlavy a zakrývali si oči, takto nám zbyde vždy pár vteřin na to abysme si vsadili a vzájemně se poradili, kdo následující tmu nepřežije. Za světla věřím, že by to byla zajímavější podívaná jak pro osadnictvo výtahu, bezpečnostních kamer i nás diváku, nemluvě o atmosféře, ale tom bohužel rozhoduje někdo jiný. Celkově film určitě neurazí, potěší svou délkou, ale neohromí a konec u mě silně pokulhává. Nevím jak komu, ale mě tedy nestačí fakt, že pokud budu vést špatný život, ďábel mě zavře do výtahu a postupně zabije každého kdo se nevyzpovídá ze svých hříchů. Protože jen ten, jak pravil Hospodin, bude spasen a vysvobozen z ďáblova pekelného zajetí (pozn. autora), 50% A men hříšníci :) ()

mala_kea

John Erick Dowdle odvedl víc než jen dobrou práci. Dá se ale tohle napsat i o celém filmu? Stěží. Devil krášlí bez nadsázky bravůrní kamera, do posledního puntíku vymazlený hudební doprovod, slušné herecké výkony a z toho vyplynuvší obstojná atmosféra. Kde je tedy chyba? Nemusí se hledat dlouho, viníkem je průhledný scénář, který na začátku napoví, jak to vše skončí a k závěru se tváří, jak perfektní pointu nachystal. Pointa vskutku nepatří k nejhorším, ale celý snímek s ní vyšumí do ztracena, jelikož sama o sobě předchozí lapsy nenapraví. Režie, kamera, hudba a herci jsou pak vůči průměrnému scénáři bezradní. Výtahový pekelný příběh časem vyšumí stejně jako jeho vyčpělá pointa. ()

Hapretor

Oh la-la. Co toto má jako být? Horor? Mně se nezdá. Mysteriózní thriller? Mně se sice docela zdá, ale zato nudí. No, považte - Blik, světlo zhasne, první mrtvý. Pomoc, pomoc. Zavolejte detektiva! Blik, světlo zhasne, druhý mrtvý. Kdo jsou ti lidé? Jsou to všichni špatní lidé! Patří do pekla. Čert je vem. Buliky, biliky, baf. Světlo zhasne, třetí mrtvý. atd. Konec. A to se jako mám bát? A to se jako mám zamyslet nad něčím transcendentním? Ani mě nehne! Odkazuji na mnohem lepší filmy: The Omen (USA, 2006), The Exorcism of Emily Rose, Bouře století Stephena Kinga. ()

sbl

Tyhle duchařiny já můžu!!! Mrazivá hudba, hustá atmosféra, neokoukaní, ale dobře hrající herci a hlavně svěží režie. Dle mého gusta, ale na tyhle hrátky s čertem na mě měli vytasit trošku propracovanější scénář. Vše se mi zdálo nějak ztuhlé, místo aby to jelo jak po másle až do finále. Jinak u tohodle typu filmu docela překvapivé zakončení. Zase nějaké to osvěžení po všech těch typicky horrorovských konců posledních let, kde všichni skončí na noži, sekeře, mačetě, vidlích, motorových pilách apod. Jo a škoda, že sem si vůbec četl o čem to je (zas*ané csfd:-), protože kdybych šel naslepo, tak by tento snímek ze mě vyždímal vyšší (procentuální!) hodnocení. Zasloužené 4* ()

Filmárik

Časy keď filmy spájané s M. Night Shyamalanom vzbudzovali v človeku pocit istoty zo zaručenej kvalitky sú už dávno preč no napriek tomu Devil nieje úplne zlá vec. Klaustrofobici si na svoje síce neprídu no je pozoruhodné čo všetko sa dá rozohrať len v jednej kabínke výťahu. Príbehom a pointou je to len obyčajný klon prvého Saw a Omen ale ako jednorázovka bohate postačí. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana