Mizerové navždy

• USA Bad Boys for Life (více)

Mizerové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) jsou zpátky a před nimi poslední společná jízda. (Falcon)

AdamesWWE

[9/10] Pri pozeraní prvých dvoch filmoch Bad Boys na VHS kazetách, veľa rokov dozadu ked´ som bol ešte malý chlapec som si nikdy nepomyslel že raz príde k tomu, že uvidím pokračovanie mojich dvoch oblubených klasík v kine. Pre mňa sa stali tieto filmy tak trošku kultové a spomedzi akčných filmov ich radím medzi tie ktoré si môžem pustiť hocikedy. No a dnes v roku 2020 sme sa dočkali, tretí Bad Boys konečne vznikli a moje očakávania boli prekonané. Trailery veľa toho neukázali a mal som trochu pochybnosti, očakával som dobrý film ale vravím, bolo oveľa lepšie ako som čakal. Príbehovo sa jedná asi o najlepší film série, nakoľko to nieje priamočiara nahánačka za záporákom ako v prípade dvojky, ktorú sprevádzalo veľké množstvo akcie natočenej vo veľkolepom Bayovom štýle. V tejto časti si tvorcovia dali naozaj záležať na budovaní príbehu, vo filme je všetkého tak akurát, akcie nieje toľko ako v dvojke ale vôbec to nevadí, vynahrádza to rozvíjanie príbehu, sledovanie postáv a výborný humor, ktorý predvádza hlavná dvojica. Ano, Lawrence a Smith a ich postavy sú presne také aké sme čakali, ako ich máme radi, strielajú si hlášky jedna radosť a pritom to vôbec neškodí príbehu a vážnosti akcie, čo je v dnešnej dobe v prípade takýchto filmov dosť nezvyčajné. Nechýbajú ani scény, ktoré dodávajú filmu vážnosť a aj mierne emócie, čo hodnotím tiež ako veľké plus. K tomu vydarená akcia, síce jednoduchá, ale účinná a aj dosť krvavá. Ako som spomínal, hlavná dvojka je skvelá, vedľajšie postavy boli zvolené na moje počudovanie dosť dobre, čo sa týka mladého tímu. Sú tu síce iba do počtu, ale sú jednoducho dobrí a nejedná sa o žiadny trapas. Hlavnému záporákovi nemám čo vytnúť, rešpekt si vybudoval vo filme po pár scénach a plus k tomu všetkému poteší aj návrat starých známych postáv. Ešte viac poteší aj návrat dnes už pre mna legendárnych hudobných nôt. Režisérska neznáma dvojica sa postavila k filmu zodpovedne, zobrali si príklad z prvých dielov a vedeli čo chcú do tejto série priniesť, vedeli čo fanúšici ocenia a podarilo sa im to natočiť na vysokej úrovni. Ja ako fanúšik tejto série nemám tomuto filmu vôbec čo vytknúť. Film sa drží pri zemi, poukazuje na predchádzajúce diely a servíruje dvojhodinovú jazdu ktorú doplnajú akčné scény, dobrý humor a skvelí herci. Všetko je to zabalené do dobre spracovaného príbehu doplnaného čiastočnými emóciami. Poctivý akčný film z 90.rokov, natočený v roku 2020, ktorý nerobí hanbu svojím predchodcom / svojmu žánru. ()

SpaceOdyseus

Nejlepsi dil serie? Scela jiste! Ten tam je Bayuv debilbi humor, u ktereho se cervena i devatak, ale vymazleny vizual s paradnima akcnima scenama nam zustal. I see this as an absolute win! ()

Sayko

Bad boys bad boys, whatcha gonna do?! Jak já tyhle americký konzumní rychlokvašky nemám rád. Oni mají v tom USA podle mě jeden recept na vytváření všech filmů. „Připravíme si velkej kotel, do kterýho hodíme tyhle ingredience: Dva sprostý zběsilý černochy (Will Smith hraje celkem uvěřitelně), hodně zmínek o Bohu, protože to je, samozřejmě, náš spasitel, záporákem bude buď Mexičan nebo Rusák, všechno se to musí mixovat s tunou CGI a už přednastavenou hudbou, no a těsně před titulky dáme dojemnou scénu a otevřenej konec, ať máme kde dojit, kdyby to sklidilo úspěch. A ptáte se, jestli tohle někomu chutná? Jo kurva! Tohle žere celá americká konzumní společnost, ke který vhlíží i velká část východňanů. Nechci však milovníky těchto filmů hanit, každý má jiné nároky a jiný pohled. Proti gustu.. ()

Corpsegrinder

Nemá to tu Bayovo svižnost a tak je většina filmu ubíjející nuda co slepuje asi tři akční scény na pozadí naprosto idiotský a nesmyslný zápletky. Oteklý duo v hlavní roli se snaží ale už je to prostě vyčpělý stejně jako oni. ()

Hanys_

Skoro jako od Baye. Byť Mizery uznávám, nikdy mi to hláškování Smithe s Lawrencem nesedělo. Tady vlastně taky moc ne. Jinak tu zase hodně věcí vybuchuje, celé to má look jako od Baye, takže běžný divák asi ani nepozná, že trojku dělal někdo jiný. Překombinovaný závěr tomu dává korunu, chvilkama jsem přemýšlel jestli tohle není nepřiznaný remake Smithova Blížence. 4.5/10 ()

Litvicek

Já nevím co to s touhle sérii je. Jednička byla strašná sračka, nechápu její hodnocení. Dvojka byla úžasná, vždycky si ji rád pustím a naprosto skvěle se  u ní pobavím. Jak dopadla trojka? Zase ohromná sračka, která zaujme pár vtipnými momenty a faktem, že se tam konečně nadává. Ony ty scény mají hned lepší říz, když se tam řízne "no do piči Majku". Celkově ale jsem nasraný, tohle má 70 procent? Na tohle jsem se těšil? Kdybych se mohl vrátit v čase, tohle bych Willovi rozhodně rozmluvil. ()

Strandmon

No držte si kloboučky, protože nové pokračování Bad Boys nakoplo prdel všem drahým zklamáním a ukázalo, jak se dělá pořádný blockbuster 21. století. Stylový comeback se stylovou dvojkou, kde má sice jasně navrch Will, ale jako parťákům to těmhle dvěma stále šlape jako švýcarské hodinky. Já sám se upřímně takový návrat nečekal a jsem za to nesmírně rád. Humor je super, žádné nudné výplňové hlášky aby se neřeklo, nýbrž nálož skvělých vtipů okořeněných spoustou vulgarit, které sem prostě patří. Duo tvůrců zachovalo plno zajetých mizerovských tradic a rysů, akorát přidalo přirozený upgrade a povedlo sem jim i skvěle vybalancovat příběh, což by troufám si říct Bay nedokázal, takže jeho absence v režisérském křesle nějak nemrzí. Po akční stránce je to taky jízda, ty sekvence prostě dělal někdo kdo tomu rozumí a pro oko diváka je to svižný, až originální skvost. No co k tomu dodat, dvě hodiny utekly jako voda. Je to vážně dobré. ()

Patrik256

Rozpočet_ 90 miliónov dolárov // Tržby_ 419 miliónov dolárov // Tržby v ČR_ 18 451 090 Kč // Diváci v ČR_ 104 661 // Tržby v USA_ 204.4 milióna dolárov ()

Ant_Antony

Nebýt toho levnýho CGI ve finále, bylo by to na plnej počet... takhle z toho je milé zimní překvapení za 75% a pohlazení na srdci pro fanoušky obou předchozích dílů... Úctyhodné zakončení trilogie... PS: Lorne dobře zrecykloval hudbu z jedničky, škoda, že pořádně až v end titles... ()

Marius_ss

Takto ma vyzerať novodobí akčný film. Žiadne politicko-korektné sračky. Proste poctivá "old-school" akcia so sympatickou a dobre hláškujúcou dvojicou s novým lookom. Navyše akčné pasáže tu podtrhuje skvelý soundtrack. Oplatí sa ísť do kina ! ()

Jayem

Čakali sme dlho a bohužiaľ, radšej by som bol, keby sme sa nedočkali. Okrem toho že nás potešili starou známou hudbou z jednotky a povinného Bad Boys songu stoji soundtrack za prd. Scenár, ktorý tu už bol toľko krát že neviete vybrať ktorému filmu sa podoba viac. Hlavný "padouch" ktorý v celom filme hlavne telefonuje a 80% textu v každom rozhovore je o tom istom. Hranie sa na veľkú drámu tejto sérii vôbec nesvedčí, potláča to o čom táto séria je predovšetkým a to akčná komédia. Zopár dobrých hlášok tu je a s komediálnou stránkou filmu ako jedinou nemám problém. Ale to čo už problém je a to veľký je nedostatok poriadnej akcie. V podstate 3 akčne scény na 2 hodinový film a to na tu prvú čakáme vyše polhodiny. Samotná akcia je možno dobra pre nejakú Kobru 11 ale do Bad Boys určite nie. Vlastne pri poslednej akčnej scéne som v kine zaspal na 2-3 minúty. To už hovori samo za seba. Bay tu chýba a to neskutočne. Spoiler - ako by toho nebolo malo ešte zabijú jednu z najlepších postav. ()

Klajnik odpad!

Nikdo nic nečekal a tak jsou spokojení. Dostali přece akční buddy movie. Třetí Mizery přece. Smith a Lawrence jsou zpět a chemie furt funguje. Vizuální styl Baye je věrně napodoben, aby série byla vizuálně sjednocena. Tohle tvrdí tupci s povrchovým náhledem do filmu. Pokud si je člověk schopen uvědomit, co dělalo druhé Mizery sakra dobré, tak zákonitě nemůže být spokojen s trojkou. Říkal jsem si, že je škoda, že Mizerové neměli další pokračování, jelikož byli jedním z mála filmů, kterej z Bayovo kinematografie stojí za to. Jestli ale tohle, tak radši nic. Třetí pokračování nemá co nabídnout. Je výplachem toho, co diváci kdysi viděli. Ten film nemá tu dravost a ráznost, kterou dokázala dvojka překvapit. Lawrence je tu na pěst. Hraje tlustýho nemožnýho debila. Ptám se sám sebe, jestli ten chlap má nějakou sebeúctu, když je schopen přistoupit na takovou roli. Není tu jediná zapamatovatelná akční scéna. Důvodem toho nemusí být nízkej rozpočet. I z toho lze dost vytáhnout (Looper) a natočit solidní film. Bad Boys for Life však nejsou uvěřitelní. Spousta scén nefunguje. Určitý věci se dějou proto, aby děj pokročil tak, jak je psáno, ale režiséři si nepohlídali jistou uvěřitelnost. Tím se pro mě film stával v průběhu stále více otravnym. Je to zbytečné pokračování. Film pro ovce (Jako třeba adaptace TO, Hobbs and Shaw nebo patí Piráti z Karibiku, avšak s rozdílem nízkého rozpočtu) Pokud měli 25 mega, tak nejdřív měli napsat dobrej scénář, aby fungovala chemie a zápletka nebyla jak z telenovely. V polovině měli nechat umřít Marcuse (protože Lawrence je marnej) a zahrát to na jinou notu, když nemaj na “akční nářez.” Klidně ať to je komornější. Ona přeci dobrá akční scéna nepotřebuje hromadu vybuchů. Nelpěl jsem po trojice ve stylu dvojky. Stačil by dobrej film. ()

filipvrbik

Docela fajn akční komedie, ale všechno už tu bylo - je to celkem neoriginální... Naštěstí to nemá hluchá místa, takže to rychle uteče...60% ()

Zombi

Velmi slušný návrat téhle mizerovské dvojky. Smith skoro nestárne, takže akci dává s přehledem, Lawrence se zase trochu stylizoval do Murtaugha, děkovský důchod :-) Je to vtipné, je to akční, místy je to i dojemné a vážnější. Akce je dobře natočená, i když na klasický Bayhem se to nechytá, trochu mám ale problém s tím, že akce vlastně není tak moc, chtěl bych jí víc. Navíc osobní zápletky tohoto typu moc nemusím. Takže za mě slabší 4. ()

H4ku11

Najlepší zlí chlapci, tak to asi na koniec zatiaľ nevyzerá. Opäť sa potvrdilo, že na dobrého hrdinu, treba ešte lepšieho nepriateľa. ()

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

04.04.2022

Pokud poslední týden sledujete novinky a to nejen ze světa filmu, určitě vám neunikl enormně diskutovaný incident na předávání Cen Akademie, kdy herec Will Smith (čerstvý držitel Oscara za hlavní… (více)

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)