Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Wacoslav1

No tak musím konstatovat, že pro mě se jedná o solidní překvapení. sérii s Riddickem až tak úplně nemusím. Černočerná tma mi jako taková pecka zase nepříjde a Kroniku temna jsem málem ani nedokoukal jaká to byla sračka. Moje očekávání ohledně trojky tak byli naprosto nulový a nakonec jsem dostal víc než jsem čekal. Minimálně nejlepší díl série to určitě. ano lze tu samozřejmě oprávněně reklamovat, že něco jako scénář tu prakticky neexistuje. ano to nepopírám, ale nebylo mi to tu až tak na překážku. Atmosféra je místy opravdu temná a hutná. Film je celkem drsnej žádnej čajíček pro děti. Nejvíc mě asi bavila ta úvodní dvacetiminutovka kdy Vin Diesel sám na neznámé planetě bojuje s nejrůznějšími monstry. Úvod se opravdu vydařil. Z příjezdem žoldáků co ho přišli lovit už to takovej nářez není, ale udržuje si to solidní tempo vizuál opravdu temnej a depresivní. Monstra na cizí planetě hustě udělaný. Dojde i na nějaký ten boj se žoldáky z kterých mě nejvíc baví ten jehož hlava nakonec skončí v bedně i když původně měl drsný kecy, jak si v ní odnese tu Riddickovu. No co se týče Vin Diesela nemění se nic na tom, že ho nijak zvlášť nemusím, ale tahle role k němu celkem pasuje a nemám s ním žádný větší problém. Takže abych to shrnul nic úžasnýho nebo nezapomenutelnýho pro mě tenhle film nepředstavuje, ale rozhodně je to pro mě nečekaně velmi slušný nadprůměr a nejvydařenější film ze série Riddick. 65% ()

Davies182

Mno. Těžko plácnu něco, co už dávno nevydatloval někdo přede mnou, ale ta úvodní půlhoďka je prostě epickej "unknown planet survival" kousek. Od příletu žoldáků se to pak s narůstající stopáží mírně řečeno už jenom sere, smradu Twohyho hravosti se stejně ale divák nezbaví až do konce závěrečnejch titulí, a to se počítá. Jsou tam bomba hlášky, efektní zpomalovačky i parádní triky. Tihle dva si prostě plní sen, jenomže režisér tu k ruce potřebuje dalšího kámoše, kterej by mu pomohl vypilovat scénář. Takže jednoduše béčko. Ale mohlo to bejt supr čupr áčko! ()

pepo

Iba malý krôčik od prúseru. Riddick je síce skvelá postava ale bohužiaľ využívaná v priemerných filmoch. Miestami totálna nuda, ktorú zachraňujú iba asi tri fakt dobré scény ( mačeta rulez) a cool Vin Diesel. 5/10 P.S. trikovo to vyzerá ako nejaká podfinancovaná HBO produkcia.Smutné, ale štvorku si kľudne dám. ()

Xmilden

Tuhle silně macho sérii můžu. Riddick je pro mě mnohem přijatelnější než Dom. Riddickova béčkovost mě nikdy ani v nejmenším nevadila. Film si nehraje na žádné extra umění. V tomhle díle jde jen o to nakopat prdel arogantním žoldákům, sejmout nějaký ten vesmírný sajrajt, pomilovat se se sympatickou kočenou a na závěr se zase posunout o dům (planetu) dál. Případné pokračování beru všemi deseti. Malinko zamrzí trošku opsané akční finále, které není zase tolik rozdílné jako v Pitch Black. Nicméně i přesto solidní porce akční zábavy, přestože se jedná o nejslabší díl série. 60% ()

Tom_Lachtan

Další Riddick je béčko. Zase. Ale překvapení to opravdu není. Ale je to dobrý béčko, který se mnohem víc stáčí k odkazu prvního dílu a jeho sci-fi horrorovému zasazení, než-li k dvojce, která je zas jakési space-fantasy (ale rozhodně se oba díly velmi často citují a de facto na ně trojka velmi navazuje). Mohl bych možná i snažit napsat o tomhle filmu něco víc, než že je to zábavné béčko s až humorně übermenshálním hrdinou, ale... Ono to prostě nic jiného není a tvůrci to naštěstí pochopili i v tom, že v třetinu filmu sledujeme Riddicka samotného, jak se potuluje opuštěnou planetou (a tam nemusí Vin Diesel moc hrát, anžto tam jsou jen voiceovery), v druhé třetině je Riddick málo viděný protivník přiletivšího žoldáctva (ergo zas nemusí DIesel moc hrát) a třetí část se odehrává ve tmě (a tam se Diesel hrát pokouší, ale ve tmě to stejně nejde poznat). ()

darkrobyk

Záleží, jak se chcete na třetího Riddicka dívat - jako na kombinaci Černočerné tmy, Vetřelců, Predátorů, Conana Barbara a dalších fimů z žánru fantazie a akce, nebo jako na příjemný návrat Vina Diesela v roli, která mu sedne jak zadek na hrnec. Zvolil jsem druhou variantu a v kině si to pěkně užil. Nehleděl jsem na to, že z Riddicka se chvílemi stává Rambo a že se pomalu stává nesmrtelným. Jelikož lítat po skalách jako čamrda s propíchnutou, byť zalepenou, hrudí, by zřejmě zvládl málokdo, nemluvě o neuvěřitelné výdrži pod hladinou, kdy srdce ze zpomalí téměř až k zástavě. Parádní mimozemské bestie (fakt nechci řešit všechny ty inspirace) jsou jako živé! A skála v závěru připomene pyramidu s vetřelci a predátorem na špici... Pěkný, špinavý film, kde se pro ránu nejde daleko, kde lítají hlavy i ruce (vydařené efekty) a většina se rozmýšlí mezi přežitím, pomstou a odměnou za zločince. Kdo si myslel, že uvidí něco jiného, byl buď neznalý věci, naivka nebo blázen. Riddick mě v žádném případě nezklamal! ()

Ampi

Film vznikl za podpory Výboru pro film a televizi Quebecu, takže jsem něco málo francouzštiny očekaval, nicméně jsem film viděl v angličtině s českými titulky a špetkou španělštiny doplněné čínským audiokomentářem. Ne nebyl to bonus na DVD či Blue Ray, ale skupina čínský mluvicích diváků v kině Galaxie o řadu nade mnou. K ději samotnému? Potomci Antonia Quintany (Zatím spolu, zatím živi) zchudli a změnili si jméno na Santana. Jeden z nich se stal lovcem odměn. Riddick, je opět drsnou osinou a děla problém i problémy řeší za pomoci svého přerostlého pražského krysaříka s leopardím potiskem. Vzdálená sestřenice Starbucks (Battlestar Galactica) je už jen třešničkou na dortu. ()

LiVentura

Nic moc, čekal jsem otevřenější a lépe propracovanou "zpověď meziplanetárního psance"... rozhodně zatím nejslabší díl série.! ()

Shakers

Ja som celkom spokojný. Pitch Black je napínavá adrenalínová jazda, Chronicles of Riddick je pekelná akčná zábavná a tretí diel s jednoduchým a úderným názvom Riddick, je mix oboch dielov. Máme tu opäť neznámu planétu a príšery ako v Pitch Black a k tomu lovcov odmien, ktorý idú po krku Riddickovi ako v Chronicles of Riddick. Herecký je to obsadené viac než slušne a vizuálne efekty tiež nie sú najhoršie. Rozpočet filmu bol tento krát skutočne skromný a vizuálne orgie ako v druhom diely sa tento krát nekonajú, ale aj tak je na čo pozerať. Planéta ma dokonale temnu a záhadnú atmosféru, kde príšer nie je nikdy málo, taktiež všelijaké hi-tech vychytávky a dobre sa pozrí aj na Katee Sackhoff.  Čo sa týka príbehu, tak ten je tu v podstate až na druhom mieste, ale to vôbec nevadí, pretože akcie je tu viac ako dosť a zaujímavé postavy tiež nechýbajú (Johns, Santana, Dahl). Má nápady, je štýlová a nechýbajú ani drsné hlášky. Tretie dobrodružstvo Richarda B. Riddicka je opäť slušná vesmírna zabíjačka, ale predošlé diely sú viac štýlovejšie a scény, akcie a hlášky viac zapamätateľnejšie. Predlžená verzia je dlhšia iba o 8 minút, ale pár zaujímavých scén sa tam nájde. Pridané scény: https://www.movie-censorship.com/report.php?ID=661847. Theatrical Cut 85% - 4* / Unrated Extended Cut 90% - 5* ()

Pepinec

Jít do kina na film, jehož alfou i omegou je Vin Nafta, prohlašuji za historický milník své divácké kariéry. Riddick III. rozhodně napravil reputaci celé sérii, protože se naštěstí snažil víc přiblížit původnímu filmu a ne matlanině č.2. Je to béčko jako za starých studentských časů, ovšem béčko sympatické, protože na rozdíl od spousty jiných se netváří, že abeceda vyškrtla áčko ze sestavy. Moje tři hvězdy jsou tak nakonec pochvalou. P.S: Stejně se ale posmějete, vážení, těch hovadin je tam jak na poušti písku. ()

Jacinda

hrozná nuda. aspoň jsem u toho mohla dělat svůj cosplay. Ovšem neuniklo mi, že Riddicka absolutně nelogicky zasadili do pusté planety nápadně se podobající prvnímu dílu (což byl záměr), ovšem je to jak pěst na oko. Riddick je slabší aby vzápětím prokládal vlastní tělo rožhavenými nýty. Hlavní skvadra převážně trapná - blbka neustále někoho vojíždějící (neumím s přestavit, kdo by JI chtěl vojet), vůdce 1 se slabou motivací a který porodil svého syna nejspíš v 10 letech a vůdce 2, který byl ve své trapnosti byl vtipný. Z celé filmu byl nejlepší dingodog. ()

Boogeyman

První cca polovina, kde megamachr Riddick čelí různým potvorám na neznámé planetě je tak boží, že to nekazí ani ten trapnej CGI čokl, kterýho si ochočil. Po příjezdu žoldáků jde kvalita dolu, ale pořád solidní přímočará zábava. ()

Madsbender

"Jsou špatné dny, a pak ty legendárně špatné. A tenhle se k nim začínal řadit." Riddick sa vracia, a s ním aj špinavá, pochmúrna atmosféra nehostinnej planéty s ešte nehostinnejšou faunou, ako aj banda žoldnierov idúcich na smrť a poriadne krvavá sekaná, ktorá k tomu už neodmysliteľne patrí. Nebyť toho, že sa jedná o tretí diel a až príliš kopíruje ten prvý, bola by to plná paľba. Takto je to "len" o niečo brutálnejší a akčnejší Pitch Black v novom háve. 75% ()

Cappuccino

Prvá polovica bola pomerne nudnou záležitosťou, najmä Riddickové spoznávanie planéty a výchova malého dinga, v druhej za to naopak očakávajte poriadnu akciu. Vcelku vydarené pokračovanie, ale jednotka a dvojka ma zaujali o niečo viac. ()

S.Quentin QUALE

Fanoušek Riddicka, především pak Černočerné tmy, musí být spokojený. Nekoná se žádná Kronika, vloženo je minimum odkazů, žádné rozvinutí Riddickova příběhu nečekejte. No, příběhu...jakého příběhu? Ona je to "jen" další čistočistá kapitola ze života vesmírného vyhnance-zabijáka. Prostě Riddick jak ho máme rádi. Úžasné CGI, vesmírní predátoři a ten největší, Riddick (výborný Diesel ve své nejoblíbenější a pro mě nejlepší roli), s nima na zapomenuté, až letálně nehostinné planetě. Hlášky, krvavý bigstájl mordy a krásné zavzpomínání na Pitch Black. Přesně tohle jsem čekal, takže nebýt mdlého konce, tak je to plnej. Takhle je to objektivních 80% a jedna k tomu za srdcovku v podobě slastné sci-fi řezby. Btw. nejlepší po Vinovi bylo ve filmu jeho psovitý hovado, palec nahoru. ()

HAL

Celá Riddickovská trilogie je takové "there and back again" - Riddick se stylově vrací k jedničce tak moc, až působí trochu jako její remake, ale pořád je v něm cítit vliv uhlazenější a řemeslně dospělejší styl dvojky. Co mu ovšem k dokonalosti oproti jedničce chybí nejvíc, je její nápaditost a svěžešt. Prostě už nemám moc čím překvapit, jede jen všechno "znovu a lépe". 7/10 ()

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson