Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

katka74

Nejlepší, co jsem zatím letos viděla. Ústřední dvojice je skvělá - Lady Gaga vynikající, Bradley Cooper ještě lepší - nevím, kdo z nich byl výraznější. Každopádně věřila jsem jim každou emoci. Režijní podání příběhu mi sedlo, mnoho detailů i dlouhých scén. A ta hudba!!! Aaaach. Když spolu zpívali Shallow, měla jsem namále, ale poslední písnička o osudové lásce mě dorazila úplně.... Jakmile se rozběhly titulky, v kině bylo absolutní ticho, nikdo se ani nepohnul. Silné, velmi silné. ()

stafino

Bradley zvládne fakt všetko! Prvú polovicu filmu som bol vysmiaty až ku ušiam, v druhej to zvážnelo a trošku ma to aj prestalo baviť. Záver dosť silný. Veľmi pekná myšlienka, nad ktorou sa veľa ľudí nezastavuje, ako sa vie človek zmeniť len kvôli názoru ostatným, nie kvôli sebe. Robí to neskutočne veľa ľudí a ani si to neuvedomuje. Ja byť režisérom, dal by som na toto ešte väčší dôraz. /percenta dodam keď sa mi to rozloží v hlave/ ()

Aundreyka

Star Is Born is new La la land. První polovina filmu je prostě bezchybná a nepustí vás ze sedačky. Druhá polovina byla pro mě místy moc kýčovitá, ale stejně mě konec dostal a přikoval k sedačce ještě po titulcích. ()

harvy odpad!

Príspevok obsahuje spoiler :) za prve sa ospravedlnujem ,ze som dal odpad hoc povodne som chcel dat 4* ,ale preco som tak spravil ? To, ze BC hraje postavu skvelo nieje pochyb hoc mi jeho postava pokial ide o vystupovanie a prejav az moc pripomina Eddie Veddera, ale to je skor bonus ,ale co ma neskutocne vytocilo a sklamalo bol zaver doslova som bol soku z poslednej pol hodinky. Nie z toho ako dopadol, ze hlavny hrdina umiera to som aj ocakaval ,ze to tak dajako skonci ,ale ide o sposob ako umiera a cele tie okolnosti. Je to len rok a pol co nas opustili Chris Cornell a predovstkym Jester Bennington a smrt hrdiny az prilis kopiruje smrt tychto dvoch velikanov. Zoberme si len Jestera, vylieceny a navonok vyrovnana superstar co mala svoje najtemnejsie obdobie za sebou sa obesi a pri jetho tele najdu taktiez lieky a + plus ten zaverecny koncert LG az moc pripominalo rozlucenie sa s Jesterom a ta jej rec bola az moc podobna Talindinej reci (manzelka Jestera) jednoducha mi ten zaver prisiel ako totalna neucta hlavne Jesterovi a preto davam hodnotenie ake davam :/ ten zaver si autor mohol ozaj odpustit a ked uz mal umriet mali to spravit inac ()

Drozdo57

Toto že má 86%? Akože, dobre sa na to pozeralo. Ale na tomto filme je všetko, úplne všetko také generické, predvídateľné a pátosové, že to proste nemôžem oceniť viac ako priemerne. Príbeh tu bol už toľkokrát, iba teraz je trošku viac ocukrený. A to ho tentoraz ani netočil George Cukor. Pri pesničkách som si iba hovoril "teraz pôjde tento akord, a teraz pôjde takýto...". Tak veľmi generické tie skladby boli. Lady Gaga mi ako herečka vyhovuje viac ako "speváčka". Na to, že je to Bradleyho prvotina, tak dobré. Na dnesnú dobu ľahký nadpriemer. To ale všeobecne znamená, že je to úplne, úplne nemastné a neslané. Ľudia, ako môžete takto dobre hodnotiť tretí(!!!) remake toho istého námetu?? ()

wanry02

Myslím že Bradley rozhodně nikoho nezklamal a pro mě to dopadlo zhruba tak jak jsem očekával. Už jen obsazení hlavní postavy vzbuzovalo nejen velká očekávání, ale i to jestli Lady Gaga, coby neherečka zvládne tak velkou roli. No a odpověď zní že zvládla a dokonce na výbornou. Dle mého je zatím její jméno napsáno v oscarové obálce a myslím že nejsem jediný kdo má stejný názor. No a pak je tu Bradley Cooper. Nejenže skvěle zrežíroval celý film (další oscarové jméno na seznamu), ale hlavně bravurně ztvárnil svou roli Jacksona Maina, kterého sice zastínila Lady Gaga hlavně díky tomu že je neherečka, ale i tak jsem si téměř jistý že tento snímek bude mít své zastoupení i v hlavní mužské herecké kategorii. No a do toho samozřejmě nechybí famózní kamera a výborná hudba (což je samozřejmě předpoklad každého muzikálu). Jediná větší výtka je asi na velkou utahanost děje, zvláště ke konci, kdy byly pasáže dlouho bez výraznější události a příběh se zadrhával. Ale jinak jsem si film velice užil a budu mu držet palce v oscarovém klání. 90% ()

eMeMko

K tomuto filmu mě netradičně přivedla píseň v trendech na YouTube, po jejímž dohrání jsem tušil, co bude moje první návštěva kina po sedmiměsíční pauze. Nutno říci, že jsem nebyl zklamán. Navzdory tomu, že Lady Gaga rozhodně není můj šálek kávy, vidět ji bez šílených oblečků a účesů, bylo příjemné překvapení. A zpívat rozhodně umí! Podobně mi vyhovoval i Bradley Cooper a nepoznal bych na něm, že se jednalo o jeho režíjní debut. Herecky není co vytknout, technicky také ne, jediným záporem byl tedy velmi jednoduchý příběh, jehož variaci jsme všichni viděli už tisíckrát (nehledě na to, že se jedná již o třetí remake stejného jména). Přesto mě však konec snímku překvapil, jelikož jsem klasicky očekával happy-end. Finální hodnocení tedy zní, pokud chcete romantický film, na který můžete vzít svoji polovičku a zároveň si užít krásné písničky, nesmíte tento snímek minout. ()

megajalec

Poznáte to: do kín prichádza film, ktorý predchádza silná kampaň. Každý o ňom hovorí, veľa ľudí ho chce vidieť. Veľakrát je to však veľa kriku pre nič a vás ovládne len sklamanie. Film Zrodila sa hviezda prichádzal s predzvesťou niečoho podobného, dosť možné, že svoje zohrala aj prítomnosť Lady Gaga. Po skončení musím povedať, že som si to užil. Výborná hlavná dvojica (Gaga ako neherečka výborne, Cooper čoraz ďalej lepší). Príbeh zaujímavý, aj keď pre niekoho možno fádny, ale podaný veľmi dobre. Nikdy by som nepovedal, že hudobný film ma bude tak baviť. Spokojnosť, nadmieru. ()

karpacz21

Nejenže se v tomto filmu zrodila hvězda, ale také spousta překvapení. Že je Bradley Cooper dobrý herec to víme. V pár filmech se mi opravdu líbil. Ale tohle ? tohle jsem opravdu nečekal. Nebojím se říct , že zde předvádí životní herecký výkon v roli hudební hvězdy , která se ráda napije a taky občas zajde i dál a nutno podotknout , že když tyto situace nastali , Cooper se mi líbil snad desetkrát tolik. Do toho si to skvěle zrežíruje a sice jednoduchý občas předvídatelný koncept obohatí spoustou skvělých maličkostí . K hereckému výkonu přidá mimo jiné i hudební. Pro to co zde hudebně předvedl neexistují snad ani slova. Z Coopera se zde stal opravdový muzikant a tak i zde můžeme možná hovořit o tom , že se zrodila hvězda . Lady Gaga. Skvělá , extrémně talentovaná zpěvačka nám zde předvede velmi slušný herecký výkon a z pohledu toho , že herečkou není vlastně naprosto brilantní. V roli jí to neskutečně sluší a s Bradleym jsou skvělé duo se značnou symbiózou . Vše už jen vyšperkovala svým pěveckým umem. A ve finále nám vystřihla píseň , která asi jen těžko nezíská Oscara. Vůbec celý soundtrack filmu je skvělý a poslouchám ho teď nonstop. A Star Is Born není rozhodně jen slaďárna pro dámy , ale skvělé drama , které získá spoustu nominací. Díky za to , že se Bradley Cooper naučil hrát na kytaru,klavír a skvěle zpívat a I díky tomu mi připravit jedno z nejpříjemnějších překvapení roku . ()

shaacul

Pro mě zatím zážitek roku. Napadá mě přirovnání k Gravitaci, to byla taky poctivá žánrovka která uspěla na Oskarech. ()

Domislava95

Lady Gaga je zkrátka tak krásná a talentovaná, vousatej Bradley Cooper mi dobyl srdce hned v prvních minutách a Shallow mi v hlavě hrála ještě pěkně dlouho. Jinak je to ale klasická romanťárna - jednoduše ani nenadchne, ani neurazí. ()

NeMiQ

Myslel som, že okolo tohto filmu je len zbytočný hype a ono nakoniec vôbec nebol zlý. Áno dejovo to bola zväčša jednoduchá priehľadná romantika s občasnými vhodne dramatickými momentami, ale na taký dopredu plánovaný trhák zahraná podľa mňa veľmi pekne a príjemne. Milo prekvapený z Gagy a Bradleyho, "live" sountrack ma tiež potešil. Príjemný film bez nejakých výrazných klišé a sileného brnkania na city, ktorý nie je len obyčajným priemerom. Proste pekné. ()

Kytarka

Tak jsem se na ten zázrak konečně podívala taky. Respektive pustila jsem si to, vypnula po půlhodině. Další půlhodinu zvládla během následujícího dne, pak riskla ještě dalších 40 minut a zbytek už nedokoukala. Nerozumím tomu, proč jsou z něj všichni tak nadšení. Připadala jsem si podobně jako v těch chvílích, kdy si vyberu hodně špatný film na Netflixu, o kterém pak nedejbože zjistím, že má tady na ČSFD třeba třicet procent. Strašně mě to nebavilo. Proč má tohle přes osmdesát? Limonáda. Stupidní limonáda, nic víc. Postavy se chovaly nelogicky, hlavně ústřední představitelka mohla svému protějšku několikrát naliskat a místo toho do zblbnutí opakovala posvátnou mantru "it's okay". V mnoha chvílích na sebe scény vůbec nenavazovaly. Nemám pocit, že by mě tento film mohl jakkoli obohatit, a dokonce nemám ani dojem, že by se během něj cokoli stalo. Je mi líto. ()

rolf14

Slyšela jsem o tomto filmovém počinu hodně tak jsem se rozhodla jej doplnit do své filmotéky. Bohužel musím říct že mě neohromil. Začalo mne to trochu bavit až tehdy, kdy Bradley víc chlastal a dělal ostudu a pak bum a bylo po něm.. Není mi už 13 ani 15, abych byla odvařená z prvoplánové lovestory, o které každá holka sní pod polštářem, představujíce si svého oblíbeného zpěváka, jak jí padá kolem krku. Plusem jsou u mne písničky hlavní postavy, kterou také nemám moc v oblibě, ale uznávám, že zpěvačka je to skvělá! Herecky u mne neobstála ani v AHS. Kdybych měla k její hudbě blíž, hodnocení by určitě bylo lepší, ale hodnotím celkový dojem na filmový počin Coopera. 60% ()

JohnCoffe

Herecky skvělé zvládnuto i od neherečky Lady Gaga. Jinak ale film nenabízí v podstatě nic nového. Tím pádem mi těch 136 minut přišlo neskutečně dlouhých. Je to spíše film pro ženy. Ta moje přiznala, že kdyby koukala sama, tak by možná slzu pustila. Já osobně byl překvapený, jak skvěle umí Gaga zpívat. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz