Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

TINaMA

Do tohohle filmu jsem šla naprosto nepolíbená recenzemi. Bez očekávání. Vlastně nevím, proč mu nedokážu dát 5*, ale něco mi tam ještě chybělo. Zřejmě mě zklamal závěr, který trochu zaškobrtl za celým zbytkem filmu. Herecky velmi povedené, dialogy geniální, moc se mi líbila kamera. Příběh je samozřejmě bez chyby a ještě ke všemu krásně vyprávěný. Shallow mě chytla za srdce. A vlastně absolutní top je pro mě charakter postavy Ally. Takže dávám 4 a půl. ()

jarmil8

Nejspíš to měl být intimní film o vztahu dvou lidí, pěveckých hvězd. Film si však drží velký odstup nejen od okolí hlavních postav, ale i od nich samotných. S tuctovým příběhem tak vznikl poněkud divný, "nebulvární", film, kde skutečně vyniká jen civilní výkon Lady Gaga. ()

BaHa

Stále nedokážu prohlédnout, co je na snímku oscarového, co vyprodávalo sály... Lady Gaga je bezesporu perfektní, Bradley hraje taky skvěle. Jenže film samotný je jenom další kopie mnoha podobných. Nepomáhá ani to, že se zdánlivě nemůže rozhodnout, kdo má být hvězdou příběhu. Má to být Bradley a jeho boj s vnitřními démony? Gaga a její nástup ke slávě a vyrovávání se s manželovými slabostmi? Má jí býti nevyrovnaný a bouřlivý vztah obou protagonistů? Těžko říct, sama bych dala hlas Gaga, která si zasloužila mnohem větší prostor a odbíhání ke Cooperově životu na mě působilo zbytečně a rušivě. Film není špatný a stojí za zhlédnutí, ale že bych se k němu potřebovala někdy vrátit, či bych si z něj odnesla něco víc než pár hudebních momentů, se říct prostě nedá. ()

Royaldell

Tož nemám co vytknout. Zamilovala jsem se v tomhle filmu snad úplně do všeho,od psíka,přes Bradleyho Coopera a Lady Gagu až po nádherný písničky (už je mám všechny na spotify,dont worry). Neviděla jsem původní verze,takže nemůžu porovnat,ale každopádně A star is born je hooodně slušný soupeř Bohemian Rhapsody. Jo a taky se mi fakt líbily hry se světlem,to můžuuu. Konec jsem celej probrečela,co si budeme. ()

Lamac79

Nemusím tento styl filmu, proto sem na to ani do kina jít nechtěl.. Ale pak sem docela litoval, Lady Gaga skutečně zahrála dobře svou roli a o Bradleym ani nemluvě, je to prostě fantastický herec a teď se ukázal i jako výborný zpěvák.. Příběh se mi líbil, nemělo nic chybu.. Ale nutno dodat ,že bez těchto dvou v hlavní roli by mě to asi tak neuchvátilo.. ()

HMTD

Celí film jsem si nemohl pomoci a musel jsem srovnávat se stejnojmenným filmem z roku 1976 a musím říci, že toto není lepší film, pouze lepší pro dnešní publikum. Mně osobně víc sedí muzika z roku 1976, a moc mne neoslovili ani některé prvky tohoto filmu. Cooper mne tak úplně nepřesvědčil v pasážích kdy byl "šťastný" pokud vůbec někdy měl být. Gaga odvedla dobrý výkon. ()

Iliss

Než jsem zhlédla poslední remake filmu, dala jsem si práci a podívala se na všechny ty starší verze. Vzhledem k tomu, že můžu srovnávat hned 4 filmy, bohužel musím říct, že nejnovější z roku 2018 je nejslabší. Chápu, že si Bradley Cooper toužil zahrát skvělou roli a klobouk dolů, že si film zrežíroval a napsal scénář. A je fakt, že herecky je famózní. Nelíbila se mi kamera, působí to na mě místy jako dokument. A na můj vkus je věnován zbytečně velký prostor písničkám. Chyběla mi tam hlavní myslenka, a to nezměrná láska. Tady mi připadalo, že se zase tolik rádi nemají a že závěr filmu řeší spíše jednotlivce a jejich problémy než obětování se pro toho druhého. Rozhodně nejlepší verzí je pro mě muzikálová s Judy Garland, pak originál, kde se hlavní postava stane herečkou, nikoli zpěvačkou, pak uzpívaná verze s Barbrou Streisand a nakonec ta s Lady Gagou. ()

camomilla

Tohle bude asi muj zatim nejobsahlejsi komentar a nebudu setrit SPOILERY, takze bacha. A tim myslim vazne bacha pro ty, kteri film jeste nevideli. Ctete? BACHA SPOILERY! Takze... Ne, tenhle film neni az tak vyjimecny a vycnivajici, aby si zaslouzil ctyri, nebo dokonce pet hvezd. Vyjimecne jsou v nem vsak malickosti, ktere jsem si fakt uzila. Bradley a Lady spolu ve filmu a jeste s fungujici chemii? WTF, ani ve snu by me nenapadlo! Ale je to tak. Navic mam pocit, ze i v civilu mezi nimi muselo vzniknout pratelstvi, ktere jen tak nevysumi. Bradley byl mastnej a tahnul chlastem z monitoru az na me. Strasne, ale silene strasne me to iritovalo, ale bylo to skutecne. Kdyz film, kde vnimate zazitek jen ocima a usima podpori dalsi smysl, je to pecka, no ne? A Gaga je pro me skutecna Lady. Jeji civilni a prirozeny herecky talent musi ocenit i nejvetsi ignorant, ktery si doted myslel, ze je to jen nalicena blondyna s autotune (coz ja jsem si myslela hoooodne na zacatku jeji kariery a uz leta si to nemyslim, predevsim doporucuji si treba na YT pustit jeji komorni pisne. Speechless pouze s klavirem na ktery hraje a jeste si na nej vylozi nohu je genialni, krehka a zkratka je videt, ze ONA UMI). Filmovy pribeh kteremu bohuzel v druhe pulce trosku dochazi dech je "obycejna" romantarna, ktera se snazi pusobit trosku vazne az dramaticky a mozna proto nam nebyl - BACHA SPOILER - dopran happy-end. No.. a ja asi meknu, ale me by se tu proste ten "hepac" libil.. Mozna prave proto nam Bradley pred par dny na koncertu LG vylezl na podium a zazpival s ni Shalows. Takze mi vlastne ten happy-end dopral :-) K videni zde: https://www.youtube.com/watch?v=zfeHACNRs20 .. In the shalows.. sha-ha-loowwwws.. jo, jdu si ji pustit. ()

KraLuban

Nikdy jsem se o Lady Gaga nezajímal - měl jsem jí jen za nehezkou přiblblou pozérku...tady ale ukázala, že umí hrát, skvěle zpívá (čím více je ale hlavní hrdinka Ally a míň Lady Gaga, tím lépe) a dokáže ztvárnit nesmírně zajímavou postavu. Dlouho jsem měl Bradleye Coopera za herce jednoduchých přitroublých fešáčků...ale už dlouho je to pro mě Pan Herec a jeden z mých nejoblíbenějších herců vůbec. A jeho režisérský debut je prostě pecka! Dlouho jsem neviděl tak dobrý film, o smutných věcech, jasně, ale skvěle natočený. Jeden z mála filmů, kdy jsem chtěl jiný konec. Ale i tak to stálo za to. A první nástup Ally na velké pódium bylo něco prostě NEUVĚŘITELNÉHO, obrovská síla. Paráda, úžasný film! ()

Karell840

Film začíná jako romantické love story. Pak se film mění na drama. Bohužel ale postavy moc kloužou po povrchu. Měl jsem z toho pocit, že to dopadlo, tak jak se dalo čekat, ale že bych si myslel, že to bylo nutné, či jiný konec není možný...Navíc. hudba která na začátku funguje hodně dobře a film ztmeluje mě v druhé části spíš rušila. Myslím, že toho bylo prostě na tu stopáž moc. Romantika, muzikál a drama se prostě na 136 minut nevešlo. Myslím, ze tři a půl hvězdičky by bylo adekvátních.——S odstupem snižuju hodnocení na 2. Mám z toho pocit neautentičnosti - je to takové celé na efekt. ()

Me.Plus.You.

Dávám 3 ⭐ za herecké výkony, ale jinak mě na filmu, mimo hlavního duetu, neoslovilo vůbec nic 🤷‍♂️ zdlouhavé až nudné a předvídatelné. Za mě zklamání. ()

NeverEver

Ja se bohuzel nepripojim k taboru oslavnych od. Ja se docela nudila. Bradleyova postava mi prisla az moc pritazena za vlasy (i kdyz si nedelam iluze o umeleckem zivote). Mel snad prakticky vsechny mozne podminky/faktory pro "rizikove chovani". Skoro az podle nejake odborne prirucky. To jak probehlo "seznameni" a vyneseni na podium by mohla Ally zavidet kdejaka pohadkova postava, protoze tohle by snad nezvladnul ani nejlepe podplaceny agent a dohazovacka sveta! Pak uz film dost ztraci dech a v konci se uplne topi v patosu. Pisnicky jsou pochopitelene dobre. Navic, kdyz se vi jak to dopadne... neni na konci filmu uz na co koukat. Je mi to vlastne lito. Mozna kdyby se nejednalo o re-make, ale o osobity pribeh samotne Lady Gaga, mozna by me to oslovilo daleko vic. Nicmene v te stavajici filmove hruze se porad jedna o pekny drahokam, ktery stoji za to videt.3*** (nicmene pro me s Bohemian Rapsody naprosto kvalitativne neporovnatelny:-( ) ()

avalonek

Neznám sice dvě předchozí filmová ztvárnění,ale musím říct,že tohle bylo božské.Gaga je zpěvačka každým coulem a Cooper má charizma na rozdávání.Takže to opravdu stojí za to film vidět a užívat si skvělé ztvárnění postav a výborných textů písní a k tomu perfektního zpěvu..Jediné,co mě zklamalo je špatný konec,ty já špatně snáším.Ale sláva je svině a každý se s ní popasuje jinak..Výborný film ()

amanda7

Takže nadšenie sa nedostavilo. Tuctový príbeh stokrát obohraný v podobných filmoch. Všetci hovoria ako inak je to zahrané a rýchlo to ubehne (asi trikrát som pozerala na display ako dlho to ešte bude trvať keď už presne viem ako to dopadne). Po obrovských ováciách všade naokolo som dosť sklamaná, pretože som čakala tú hlbokú myšlienku, ktorú mi mal film predostrieť. A potom som sa dočkala. Hlavná myšlienka - z charakterovej speváčky sa nakoniec stane naozaj hopkajúca polonahá Lady Gaga a jej manžel ako už to v prípadoch country spevákov vždy býva, alkoholik, ktorý ju objavil a videl v nej viac to nezvládne. Teraz neviem či nezvládol vidieť čo sa z nej stalo (zaujímavé je, že to nikto vôbec nerieši), alebo tak strašne žiarlil na jej slávu. Takže tá správna myšlienka je, že kariéra je najdôležitejšia? Akákoľvek už je. Alebo otrepaná fráza buď sama sebou, a vzápätí ťa celú prerobia lebo musíš byť niekým iným. Naozaj mätúce posolstvo filmu a po väčšinu deja mi boli postavy dosť nesympatické. Vždy keď niekto zahrá tragickú rolu alkoholika, feťáka, prípadne inak duševne postihnutého, všetci sa idú zblázniť. Popravde naozaj nerozumiem tomu nadšenému hodnoteniu. Jedna ústredná pieseň, odmaskovaná Gaga a dojímavá scéna v garáži to pre mňa nezachraňujú. ()

jakubvojt

Mrzí ma, že som to nevidel po boku peknej slečny. Pesnička Shallow prekonala aj niektoré scény z filmy. Bradley Cooper však má u mňa veľký rešpekt za len začínajúcu režisérsku kariéru. Veľký rešpekt za hodiny spevu, ktoré absolvoval, aby si mohol zaspievať vo svojom filme. Lady Gaga rešpekt za herecký výkon. ()

medveed

Neuvěřitelně podmanivý příběh s tak autentickými hereckými výkony, že jsem chvílemi až zapomínal, že jde o film. Lady Gaga mi svým přirozeným hereckým i pěveckým výkonem doslova vyrazila dech. 90% P. S.: Vzhledem k faktu, že ve mě film zanechal pocity, které přetrvávají i po několika týdnech, tak posouvám hodnocení na 5*. ()

JCS

Příběh prostý, nicméně klobouk dolů před těma dvěma, co předvedli... A Bradley? Scénář, Režie, hlavní rola, Gaga, hudba a to co předvedla, jako neherečka, byl špičkový herecký výkon. Za mě krásný film ... ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz