Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Repulsion

Podle mě strašná blbost. Moc jsem nepochopil, co si mám z filmu odnést, kromě toho, že alkohol je špatný, áno. Na začátku to vypadalo slibně, muzika, kterou hrál Jack Maine je fajn. Bohužel je jí tam málo a brzy ji vystřídá plytký pop Lady Gaga. I děj je zajímavý zhruba do poloviny. Pak už jen sleduje vzestup popové zpěvačky a postupnou sebedestrukci jejího přítele. ()

wdc

Nelíbí se mi životní styl hvězd pop/rock music. Bylo to i trochu smutné, možná, že to bylo autentické. Kvalita tam rozhodně byla. ()

Dvorik

Nechapu, ze si reziseri L. Gagy stale nevsimaji. Jeji vyjadreni emoci pri zpevu je ohromujici. Urcite by dokazala zazarit i v jine roli. Krasny film. ()

PTuranyi

Remake prostého príbehu lásky okorenený alkoholizmom a zabalený do pozlátka popularity a šoubiznisu. Všetko však v dokonalej hollywoodskej produkcii Lady Gaga prekvapivo výborne a Bradlemu Cooperovi úloha alkoholického hudobníka celkom sedí. Škoda toho patetického záveru. ()

Viiny

Ta HUDBA!! Neskutečný. Po dlouhé době dávám 5*, mělo to všechno. Dokonalá herecká dvojice, skvělý příběh a naprosto perfektní hudba. Uff, patří od teď do TOP 10. ()

Slida79

Tak teda jo. Dostalo mě to a to jmenovanou zpěvačku opravdu normálně vůbec nemusím. Kdybych ale nevěděla že je to ona, vůbec by mne to nenapadlo. Funguje to. Bradley Cooper je genius. 90% ()

bigmatko

Bradley ako režisér aj ako herec podal životný výkon a dozrel do skvelého rozprávača. Zrodila sa hviezda vo svojej podstate neponúka nič čo by sme doteraz nevideli. Láska, emócie, bolesť, utrpenie, vzostup a pád, citová dráma v rýchlom zostrihu. Nečakal som že sa mi to bude až tak páčiť. Hudobne ma to dostalo hlavne na začiatku keď to GAGA rozbalila, potom to bolo viac dramatické a koniec ten bol naozaj výborný husiu kožu malo asi celé kino a citlivejšie povahy sa slzám neubránili. napriek priemernému deju to bol vďaka Bradleymu a GAGa naozaj výnimočný filmový zážitok. ()

Tereza3

Ach jéje. Já se tak těšila a ono nic. U romantických filmů je pro mě zásadní skvěle fungující chemie mezi hlavními protagonisty. Mezi Gaga a Bradleym jsem neviděla vůbec nic. Ani jiskřičku. Z toho pro mne plynou i ostatní problémy filmu. Všechno se mi zdálo nucené, momenty nabité citem mi na tváři vyloudily akorát tak úšklebek a emoce, které film zcela jistě zamýšlel, že z diváka dostane, ty by u mě nedohledal. Jedna hvěda za slušný písně (i když ta první Cooperova byla zdaleka nejlepší), druhá za Bradleyho alkoholika - toho jsem mu fakt věřila. ()

vladi3

Skvely film, ale k dokonalosti mu nieco chybalo... Od Gagy som cakala viac, po tych ovaciach, ktore dostava... Ale Bradley bol absolutne famozny a cely film si ukradol pre seba.. ()

teckax

A star is born si zaslouží hvězdy 4... Minimálně. Příběh tisíckrát omletý naložený zase trošku jinak. Hlavní hrdinové byli úžasní, uvěřitelní. Soundtrack je jedna pecka za peckou napříč všemožnými mainstreamovými žánry. Lady Gaga mě naprosto uchvátila. Kdyby se držela image, kterou ztvárňuje ve filmu, měla bych ji mnohem raději. Její zvonový hlas netřeba komentovat. A i chlapec se bavil. Takže asi tak. ()

JPM

Lady Gaga výborná, Bradly Cooper jako herec výbornej, Bradly Cooper jako režisér 80%. V druhé půlce možná zbytečně plačtivé, trošku se nám v tom pan režisér utápěl. Jinak výborné. ()

lucienecek

Dlouho jsem neviděla takto dobrý film. Od první scény až do té poslední jsem byla uchvácena. Bradley Cooper a jeho obrovský šarm, krásné milé oči. Jeho postava mi byla moc sympatická, ač měla život a osud jaký měla. Oblíbila jsem si ho, byl hodný, milý, šarmantní. Lady Gaga, perfektní. Nikdy jsem tuto zpěvačku nevyhledávala, ale věděla jsem, že má krásný hlas. Ovšem v tomhle filmu mě totálně nadchla. Oba se k sobě hodili, líbili se mi spolu a opravdu jsem jim tu lásku, ten jejich společný život věřila. Během filmu a hlavně na konci i slza ukápla. Rozhodně mě tento film nenechal chladnou a zaslouženě dávám 5 hvězd. P.S. Samozřejmě jsem zde nadšená i Cooperova režijního debutu. Je skvělý. Překvapil. P..P.S. Písně ve filmu jsou dělané přímo na míru ději, atmosféře filmu. SUPER! ()

MyPupa

Komentář píšu skoro po dvou měsících, co jsem film viděl a musel jsem na něj jít podruhé. Fakt mě to dostalo. Spojení charizmatického Bradley Coopera a Lady Gaga si naprosto sedlo a udělalo na mě velký dojem. Byl jsem opravdu překvapený, jakou kvalitu dokázal ve své režisérské prvotině zvládnout Bradley Cooper, myslím, že nám ještě ukáže věci. Druhým velkým překvapením pro mě byl jeho zpěv, mráz mi běhal po zádech. Stejně tak oceňuji Lady Gaga za její herecký výkon (a samozřejmě pěvecký). V její podobě je vidět, co s člověkem udělá showbyznys. Ve filmu se mi líbila, byla přirozená a sympatická. Normálně ji vnímám jako extravagantní zpěvačku a nikdy jsem si ji výrazněji nevšiml. Celým filmem se linou osudy hlavních hrdinů a dostávají se do naprostého protikladu. Zatímco slavný Bradley uvadá zásluhou alkoholu a zdravotních problémů, Lady Gaga se naopak stane slavnou. Je smutné sledovat na jedné straně slávu Gaga a osud Bradleyho. Do dneška mám husí kůži při poslechu Shallow nebo Always Remember Us This Way! Dávám 90%. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz