Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Danny Nolander

Ale jo, romantické hudební filmy mi vůbec nevadí. Zvlášť tento ne, jelikož se nejedná o přihlouplou zamilovanou komedii, kterých tu už máme tuny. Bradleyho a Gagu jsem nikdy nevyhledával, ale tenhle film se jim povedl. Především první polovina se mi moc líbila, v druhé polovině jsem se místy nudil. Konec byl ale silný! ()

Kuba.svaty

Zpívající alkoholik na steroidech najde v klubu typku co zpívá a pomůže jí zpívat víc. Zbytečně zdlouhavé a ke konci děsná nuda. ()

Katjushkator

Rozhodnutí, kolik dám hvězd, jsem musela nechat uzrát. Film jako celek není špatný, ale něco v něm chybí. Gaga mě velmi příjemně překvapila a Shallow si broukám doteď. ()

petbet1

Komentár obsahuje SPOILERY!! Z do neba vychvaľovanej romantickej drámy sa nakoniec vykľul film, ktorému sa síce nedá uprieť skvelé spracovanie: réžia, hudba, herecké výkony, ale čo sa týka zvyšných častí toto išlo mimo mňa. Hlavný hrdina má všetko: slávu, peniaze, skvelú ženu, ktorá ho až slepo miluje a napriek tomu chlastá ako doga a 2/3 filmu sa dívate na Coopera, ktorý je tak na mol, že o sebe častokrát ani nevie. Scenár obsahuje toľko krát slovo "fucking", že by sa zaň nehanbil ani film Podfu(c)k a miestami som mal pocit, že jeho spoluautorom bol môj kolega z práce ktorý každú vetu miesto bodky zaklincuje slovami "do p*če". No a záver, to už nejdem asi radšej ani komentovať, ten mal očividne dojať plné sály divákov, ale ja som kvôli nemu nevytlačil ani slzičku, skôr som mal chuť si ťukať na čelo. ()

Rian_witcher

Žádný dějový posun se oproti filmu s Krisem Kristoffersonem a Barbrou Streisand z roku 1978 nekoná. Stále je to "jen" romantické drama propojené hudbou. Výborný herecký výkon Coopera a překvapivě dobrý Lady Gaga s moderními písničkami. ()

esmoke

Bradley Cooper je populární zpěvák co v baru zaslechne zpívat neznámou a talentovanou Lady Gagu, která ho "uchvátí". Udělá z ním svou partnerku a hvězdu. A pak začne krize (alkohol, prášky, sláva, hluchota). Čtvrtý film z řady "A Star Is Born", které jsem neviděl (ani ten muzikál), režíroval přímo Bradley Cooper a docela se povedlo. Konec byl trochu utahaný. Při sledování si určitě vzpomenete na Osobního strážce - romantika s trochou dramatu. (2D dabing) Rozpočet: $ 36 miliónů, Tržby: $ 434,188 miliónů. ()

ir.hools

Jo, mně se to prostě fakt líbilo. Dobrá muzika a chytlavý příběh rodící se hvězdy, která nakonec zastíní i toho svýho ješitu....což, jak se dalo předpokládat, těžce ponese. Dokonce jsem i uronila slzu, což se dá připsat jinému stavu, ale i tak to bylo dojemný. Film vyvolává emoce, baví a líbí se, takže je to dobrý film. 95% ()

Kozlowski8

Námět, který není ve filmech vůbec neobvyklý a podobných příběhů (nejen z hudebního prostředí) viděl jistě každý několik (mnoho). Tento film má ale některé přednosti a nadstavby, které ho posouvají až do těch nejvyšších pater. 1) hezký příběh, který je vyvážený - nabízí sladkou romantiku i dojemné pasáže, obsahující široké spektrum emocí - vyvolávající slzy štěstí i smutku. 2) úžasné herecké a pěvecké výkony hlavních postav. Bradley Cooper je nesporně skvělý herec, který zde ale ukazuje i velmi dobré pěvecké schopnosti a Lady Gaga - to je parádní zpěvačka s krásným hlasem a ve své roli ukázala nejen to, ale taky úžasný herecký potenciál. Navíc to těm dvěma spolu náramně sedlo a chemie fungovala. 3) krásné písničky v čele s - do hlavy se vrývající a srdce hladící Shallow. Zrodila se hvězda je film, na který se hezky kouká a divák se po jeho shlédnutí cítí příjemně naplněn skvělými zážitky. 80%. ()

Veeria

Queen Lady Gaga. Potlesk, že obsadili zrovna ji a ukázali ji světu v jiném světle. Má božský hlas a ano, zahrála to uvěřitelně. A v přirozené podobě bez extravagantního make-upu je nádherná. Bradley ji skvěle sekunduje, rovněž překvapivě ukazuje svůj pěvecký talent. Shallow získala právem ocenění, ta písnička vystihuje film a člověk má u ní husí kůži. Přemýšlím nad počtem hvězd, pořád vybírám mezi 3 a 4. Celkově jsem čekala trochu jinou podobu příběhu a hlavně závěr bych ocenila jiný, nicméně film zanechal dojem a pořád nad ním člověk přemýšlí, takže nakonec dávám 4*, i s přihlédnutím na excelentní zpěv Gagy a kvalitní práci Bradleyho. ()

MadyDollar

Začínalo to hodně slabě, takový až "cringe" scény, co mi přišly až trapný a divil jsem se, jestli to fakt bylo mezi oskarama a ne malinama. Ale jakmile se to pohne, po těch 15 minutách, Bradley ukáže, že na rozdíl od tý první scény mu ta hudba něco říká a fakt to s ní umí. Gaga pro mě úplně dokonalá, nejvíc mě dostávala tou mimikou při prvním vystoupení na pódiu. Úplně husí kůže. Furt jsem ji v hlavě porovnával s hraběnkou z AHS a o to víc mě dostávala, hraní je jí fakt blízký a rád bych ji viděl ve víc rolích. Konec taky krásně zfilmovanej. ()

LencaN

Čistokrevná romantika. Není to pro každého. Nečekejte zázraky a příběh, který jste jinde v obdobném provedení neviděli. Tahákem filmu jsou totiž herci a hudba, ne až tak scénář sám. Jediné, co mě zklamalo byl konec, který byl málo dramatický. Měla jsem reference od těch, co viděli film dříve než já, ať si připravím balík kapesníků, že poslední půlhodina se nedá. No, ale kupodivu jsem nebrečela vůbec. Bylo to smutné a dojemné, ale málo. To mě trochu mrzelo. I když ne že bych brečela ráda, prostě jen jsem čekala okázalejší ukončení tak debatovaného snímku. Nicméně Bradley Cooper je úžasný herec i režisér, což tady dokázal na plné čáře. A Lady Gaga je neuvěřitelná. Docela mi trvalo, než jsem si k ní jako zpěvačce našla cestu, ale poslední roky mě svými songy uchvacuje. Hlavně tím, jak lehce zpívá. Vypadá to, že nemusí vynaložit ani tolik úsilí a z hrdla se jí derou takové krásné tóny. A jako herečka se taky předvedla, byla naprosto uvěřitelná, civilnější, nepřehrávala a na tuhle roli se hodila jednoznačně. ()

brasek

Ja som unesený! Film dokazuje, že Lady Gaga je žena a nie mimozemšťan (tiež som si to myslel), film dokazuje že romantické kraviny sa dajú ponúknuť divákom aj nevtieravým spôsobom a preto tento príbeh u mňa boduje. ()

Franki69

Remake muzikantské romance s hořkým koncem v režii Bradley Coopera, hlavního mužského hrdiny. A dost dobře možná i životní příběh zpěvačky Lady Gaga, která se nadmíru dobře zhostila hlavní ženské role. Jako pár fungují skvěle, film i díky jejich vzájemné chemii nabere tempo od prvních minut, tedy pokud jste trošku načichli muzicírováním v rockových a country vodách. Překvapivě pro mne ztratil svoji emoční sílu zhruba v poslední čtvrtině. Režisér Cooper se rozhodl, že na konci poruší pravidla žánru, tudíž se nekoná očekávaný happyend a jako divák jsem zrovna nejásal. Ale třeba se hlavní hrdina takhle rozhodl, když s postupující hluchotou ještě slyšel další a další tuc tuc písničky, kterým se rozhodla válcovat svět popu jeho filmová manželka. Až na ty popárny je ale film plný nejen dobrého hraní, ale také skvělé muziky. Velkým překvapením pro mě byly i pěvecké výkony obou hlavních protagonistů. Za ten badend hodnocení, ač nerad, srážím a je to nakonec za 65%. ** P.S. film o lásce mužské sebedestruktivní hudební hvězdy a mladičké zpěvačce, kterou on objeví a zamilují se do sebe tu už několikrát byl. A vždy se jmenoval A Star Is Born… ()

panki9922

Chémia medzi Cooperom a Lady Gaga funguje výborne, spevácky výkon Lady Gaga vyvoláva husiu kožu, ale ten záver ma akosi minul. ()

oblonskij100

Ty tři hvězdy jsou jen za hudbu, jinak příběh stokrát vykradený. Lady Gaga tu bych mohl tahat za culíky, jak je tak škaredá, až je krásná. A Always remember Us this way, při tom mě krásně šimralo na šulínku. ( every time we say goodbye babe, it hurts ) ()

JokerBaby

Bradley Cooper a Lady Gaga to zahrali veľmi dobre. Vo filme je láska, úspech, splnený sen aj smútok. Film je dlhší a pozerá sa pomaly . Začiatok som si nakoniec pozrel ešte raz - proste som potreboval vedieť ako to celé medzi nimi začalo . Obsah : Mladá kočka sa náhodou stretne s hviezdou country a zaľúbi sa tak do osobnosti . Spevák a gitarista v dievčati objaví veľký talent a dá jej možnosť ukázať sa a predviesť na svojom koncerte . Títo dvaja sa do seba buchnú a prežijú v láske časť svojho hudobného života. Film je pekný doporučujem. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz