Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

SaNcHeZ_cz

Upíři nejsou jen třpytivé gumy co dvě hodiny hází pohled číslo dvě do kamery a sem tam vysloví jméno jako Pokémon. Noc hrůzy ukazuje, že jde stylově skloubit vraždícího upíra a naivního hezouna do poměrně koukatelného koktejlu. Přidejte jednoho Pána Času v roli alkoholického samozvaného experta na upíry a trochu nadhledu, celé to vařte 106 minut. Druhý den si sice nebudete moc pamatovat, to ovšem neznamená, že si tenhle koktejl neužijete. Podávejte s popcornem. A hlavně pozor na falzifikáty hrající si na upíry. ()

Korbitch

Jsem neskutečný fanoušek Fright Night, ale pouze prvního filmu. Druhý je alespoň pro mě už místy značně komický. A nová verze? Jen další vyzobrazení určité doby, ve které se příběh odehrává. Že je to nízká zábava s místo charismatickými herci se dvěma kaličema, který mají nevyřízený účty z minulosti? Jen další variace příběhu takového. Sice pochybuju, že by se Fright Night dočkal v budoucnu ještě někdy remaku či něčeho podobného, ale kdyby přece jen, bude to zase jen další vyzobrazení určitého příběhu v určité době. Pokud nesouhlasíte se současnou verzí, která svým způsobem karikaturovala dnešní společnost (tipnul bych současnýho Vincenta na parodii Chrise Angela), není se čemu divit. A bude to horší. ()

zlabus

Za vidění stojí jen a pouze kvůli Farrellovi a Tennantovi. Jinak naprosto podprůměrná, schématická kravina s hroznými triky, ani vtipné to není. ()

MartinezZ

Nízké hodnocení a horor k tomu? No ,to nebude nic extra... Na druhou stranu Colin a Anton... Tak uvidíme. ~~~ A ona je to překvapivě hororová konina v tom zábavném slova smyslu. Upírům to sekne a celkem dobře to i vypadá, v tomhle ohledu je tedy film překvapením. Bohužel mu trvá ten rozjezd do zábavnosti a "hrůzu navozující" začátek tak jen zbytečně nudí a film protahuje. Být to kratší, mohlo to být i zajímavější. Takhle je druhá polovina filmu zajímavou humorně hororovou jednohubkou, která bohužel zapadne, ačkoliv efektů a zajímavých nápadů to mělo dost. ()

Rosana

Já vím, že je to nespravedlivé ohodnocení, ale ten David Tennant!!! Uááááá!!! Dokonalý! JInak film je docela srágora. Ale počkejte si na Davida :D ()

Lamiczka

Tak si představte, že se k vám do sousedství přistěhuje docela fešný pán, z něj se posléze vyklube již ne tak docela fešný upír. Nu což, řeknete si, obrátím se na toho nejpovolanějšího, upírského bijce (hraje David Tennant - ano, ten Doktor!). A tak se rozehrává kolotoč veselých, již ne tak veselých a dokonce i místy příjemně hororových událostí. Za mě spokojenost, nesnáším lekací, bafací a všudekrevstříkající hororové filmy. Postavy výborné, příběh nenudí, konec dobrý. ()

aluna

Brzo-novopečenýmu potencionálnímu inseminátorovi nejžádanější holky na škole, kterej pro vstupenku do klubu "těch hustejch" odhodil s beďarama i nejlepší kámoše a individualitu, jíž se na american high school říká divnost, bude milovník jablek soused Jerry pěkně pít krev. Já se celejch těch 110 minut nepopadala smíchy za břicho, ani nezalejzala strachy pod postel svírající v rukou česnekový tablety, ale prostě se bavila filmem, co se vůbec nebere vážně a je to vidět. ()

GodComplex

Kdy uz to vysavani 80's klasik skonci? Vsechno, co bylo dobre na originalu je pohrbene v rakvi moderni remakove slataniny. Nejlepsi element puvodni Fright Night byla jednoznacne synth hudba Brada Fiedela, ktera je zde nahrazena nevyraznym cosi. Davam 2 male nevyrazne body formujici jednu hvezdicku za sexy sousedku a McLovina. 2/10 ()

Macejko

"Fucking eBay!" Zo škaredého kačiatka, o ktoré nikto nestál a o ktorom vlastne ani nikto nevedel, sa vykľulo ako remeň zábavné, solídne natočené béčko, ktorému kraľuje GENIÁLNY Colin Farrell. Zostáva mi rozum stáť nad tým, ako brilantne sa zhostil svojej, priznajme si to, neveľmi prekvapujúcej postavy - obdaril ju šarmom a aurou zabijáckej dravej šelmy bez toho, aby sa čo i len na sekundu uchýlil k nejakému zlodušskému prehrávaniu. Iba málo hercov by toto dokázalo a trochu zamrzí, že režisér v niektorých scénach považoval za potrebné "vylepšovať" Farrellov vzhľad počítačovými a maskérskymi trikmi a tým ho meniť na "bubácku" figúrku, pretože film je najlepší práve v okamihoch, kedy je v ňom Colin sám za seba. Spoluťahúňom mu je potom nemenej skvelý David Tennant a parádna Djawadiho hudba. Čo však zamrzí, je polodomentné a nereálne chovanie hrdinu, jeho frajerky a matky tvárou v tvár odhaleniu upírskej hrozby, vyčítať to však béčku mi príde zbytočné. Fright Night ma teda bavilo. Oveľa, oveľa viac, než som čakal. ()

SarumanKo

Zábavné hororové béčko so všetkým, čo k tomu patrí. Človek samozrejme musí prehryznúť scenár, ktorý je deravejší než ementál, pretože miera neoriginality a neuveriteľného chovania postáv je dosť vysoká, avšak o to viac je zarážajúce, ako výborne som sa bavil. Herecké esá Farrell, Tennant a Yelchin vo Fright Night rozohrávajú napínavú, miestami parádne desivú, atmosférickú a nekompromisne brutálnu upírsku hru s kopou priznaného nadhľadu. A vynikajúca Djawadiho hudba zážitok ešte umocňuje. (7/10) ()

lestyna

Super hororová komedie podle mě se fakt povedla.Colin Farrell v roli sexy upíra byl k sežrání (do tý doby než se z něj stala zubatá potvora) no a jinak film si drží slušný tempo.Jo sice je tam bezva happy end ale co,bez toho by to ani nešlo.No já sem se pobavila a určitě doporučuji film shlédnout ! ()

Dawe.zs

původně jsem chtěla dát 2 hvězdy, ale za malou roličku, kterou si tam střihl Chris Sarandon, původní Dandrige z Noci hrůzy z 80.let dávám tři ()

AlThorKremser

Tohle se mi fakt líbilo....já mám rád filmu s upírama atd. Colin Farrell jako upír byl skvělý,dobré efekty, dobrý příběh a hlavně ten konec byl super. Můžu fakt doporučit pokud jste fanoušky takovýchto filmů. Jsem velmi spokojen . 90% ()

topi odpad!

Proč musel vzniknout remake na kultovní osmdesátkovou komediální upířinu absolutně nechápu! Tohle je tak příšerně udělaný, včetně Colina Farella, který nemá to pořádné charisma jako jeho předchůdce Chris Sarandon a to bych mohl pokračovat o všech postavách. Tohle je opravdu hnus a nikdy více. Doufám, že bude remake i na dvojku, to už stopro vím, že ji velikým obloukem vynechám. ()

slunicko2

Noc hrůzy pro náročného diváka. Jediným důvodem (pro mne) ke shlédnutí tohoto snímku je sada přitaživých kluků. 22letý Anton Yelchin (Charley) sice poněkud ztratil na svém dříve pronikavém talentu a 35letý Colin Farrell (upír Jerry) rovněž nepředvádí své nejlepší, ale koukat se na ně dá. 40letý David Tennant (mág Peter Vincent) předvádí svou štíhlou postavu a další chlapci ze střední školy to jistí v pozadí. 22letý Christopher Mintz-Plasse, který má vlastní kapelu (první kousnutý nerd Ed), 26letý Dave Franco (Mark), který nezapře své příbuzenství s Jamesem Francem nejen vzhledem, ale i svými zájmy (píše básně, studuje psychologii) i 23letý Reid Ewing (Ben), který pro změnu hraje na klavír, kytaru a banjo a píše písničky. ()

Philcze

A upíři jsou zase cool... díky Coline. Ten film není bez chyb, ale jako nekritického fanouška originálu (a i jeho méně známého pokračování) mě to ani nijak nevadilo. I když je film prošpikován podvyživenými digitálními efekty a scénáristé se strefují do Twilightu a eBaye, stejně na mě při sledování dýchala neuvěřitelně nostalgická atmosféra, na kterou jsem po sledování sračkoidních báchorek typu Paranormal Activity už úplně zapomněl. Bezchybný casting, podprůměrné efekty, maximální zábava. Srdcovka a duch hororů minulých zároveň. 80% ()

Helo

"That was a really fucked up night!" Super upírská vyhlazovačka, která ale sama sebe vůbec nebere vážně. Jedna lekačka, slušná várka vtipů, skvělý "lovec upírů" a spusta krve. Co víc si přát na dlouhou páteční noc? ()

Raketka29

Upírské filmy jsou kapitolou samou pro sebe. Proto se mi i líbilo, že si autoři občas udělali srandu z upírské "nauky". Pro mě trochu mínus, že chudáka Collina měnili do ošklivé zrůdičky, ale přiznejme si to, tak i tak...kdo by se od něj nenechal kousnout?! U mě se řadí mezi "upírskou elitu" po boku Brada, Toma, Alexe, Antonia a Stuarta! ()

FilmFan24

Jejda to bylo dost dobrý! Náležitě ulítlé a prošpikované nejenom krvavými cákanci! A je to přitom remake stejnojmenné hororové komedie z osmdesátých roků. Tady se povedlo obsazení v čele se zatraceně charismatickým upírem odvedle Colinem Farrellem. Hodně se mi líbily hlášky v těch nejnapínavějších situacích. Parádní je automobilová honička. Konečně zase dobrej upírskej biják! ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020