Reklama

Reklama

Griff the Invisible

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Přes den je Griff (Ryan Kwanten, "Pravá krev") obyčejnou nevyčnívající kancelářskou krysou snášející posměšky svých kolegů. Jakmile však večer opustí šedé stěny kanceláře, v nočních ulicích na sebe bere podobu tajemného superhrdiny ochraňující ty, již to nejvíc potřebují. Jeho už tak zvláštní svět se obrátí vzhůru nohama po setkání s krásnou Melody (Maeve Dermody), která s ním sdílí jeho lásku a odhodlání k nemožnému. Australské romantické komediální drama. (Olafa)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (21)

DavidS. 

všechny recenze uživatele

Tak už i Australané mají svého psychouše, kterému by stejně dobře slušel nejen latexový obleček, ale i svěrací kazajka...Další smutný důkaz toho, že Defendor byl osamocenou vyjímkou a že spojení superhrdinské postavy s indie světem více či méně asociálních jedinců nefunguje...Super byl společensky doslova nebezpečný, Griff je zase jen trapný a celý vyznívá jako pokus o parodii na parodie... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

ČLOVĚK JE NEJMÉNĚ SÁM SEBOU TEHDY, KDYŽ MUSÍ MLUVIT SÁM ZA SEBE. DEJTE MU MASKU A ŘEKNE VÁM PRAVDU...(Oscar Wilde)....... /// Další hrdina obyčejnýho světa, který chce vyčistit město (od zla)....TO NENÍ VOLBA - TO JE ZODPOVĚDNOST! Mám pro tyhle hrdiny, co nejsou (pro svý okolí) v pohodě, slabost. Znáte je Defendor, Dave Lizewski, The Crimson Bolt, váš šéf... I tady je atmosféra plná napětí, že to Griff posere, ...že bude trapas, ...že špatně skončí, ...že je debil (ale i sympatický Melody, která vlastně taky není normální). Nejenže Griff není neviditelnej, ale je z těch hrdinů (zřejmě) nejlevnější a (asi) nejslabší. Mohl by to vyvážit fakt, že je (rozhodně) NEJDRAMATIČTĚJŠÍ! a taky jedinej, ve kterým jsou atomy a mezery zdi ve správnou chvíli rozložený stejně jako ty lidský. Každopádně zajímavě komplikovaná cesta k vlastnímu šílenství. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Připadá mi legrační dávat vodík a kyslík do otvoru v obličeji. 2.) Pravidelně (po večeři) procházíme (doma) zdí. 3.) Rejstřík mám čistej. Stalking, šmírování, voyeurizmus se nepočítá. 4.) Thx za titule ,,dezibook“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

Reklama

Korbitch 

všechny recenze uživatele

Dejte si velký pozor na tento film. Klame tělem a pohybuje se v rozmezí od jedné do čtyřech hvězd takovým stylem, že jsem chvílemi nevěděl, kde mi hlava stojí. Jednu chvíli slintám blahem, druhou nudou. Prakticky se jedná o dosti tíživý psychologický film s úsměvnými komickými momenty, pojednávající o tom, že největším protivníkem superhdiny, je on sám. Byť jím vlastně může a nemusí být. Když do toho započítáte ještě střelenou kočenu, co furt šahá na zdi, aby jimi mohla propadnout díky pohybujícím se molekulám atomů, můžete se spolehnout, že vás čeká tuze nevšední filmový zážitek. Něco ve stylu Dítě džungle, ale docela suché. A to po australsku. Pokud bych to bral čistě jako psychologickou sondu do světa dvou podivínů, je to za čtyři. Na druhou stranu, kdybych to měl brát jako romantickou komedii, je to za jednu. Takže si z toho beru něco mezi a tu půlhvězdu proměňuju v celou jen díky neotřelému podání a jednomu z nejzvláštnějsích a nejrozporuplnějších filmových zážitků vůbec. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Kdo z nás si někdy nepředstavoval, že je někým jiným? Nejspíš každý! A Griff, protože je outsider všech outsiderů, si ze svého snového světa vytvořil druhou realitu. Spíš než film o samozvaných, lehce či více labilních, strážcích, je Griff o klukovi, který se nedokáže srovnat se svojí rolí ve společnosti, ale zároveň si v ní neumí najít plnohodnotné místo. To se mu daří až ve chvíli, kdy se setká s Melody, která intenzivně pracuje na procházení zdí. Veliká škoda, že film je tak nevyvážený. Dramatické i lehce akční či humorné polohy se tu střídají s hluchými místy, které se táhnou k uzoufání dlouho. Nejspíš bych hodnotil i hůř, ale ten závěr byl prostě hezkej. 50% ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Nepříliš známý "hrdinský" film z Austrálie. Podobně jako Defendor nebo Super o loserovském klukovi, který se stane hrdinou. Ale není náhodou opravdu hrdina? Nebo není? Je neviditelný? Nebo ne? Jeho sidekickem se stane jedna trochu "jiná", mimochodem pěkná, holka, která odhalí jeho tajemství. Je to taková směsice fantazie, romantiky, vážnosti a vtípků, která někomu může připadat stupidní, jinému kouzelná; já jsem balancoval na obou stranách. # Filmu je slušně rozumět i bez titulků. # příběh 6 | hudba 5 | humor 3 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Převážně se točilo v Sydney (Austrálie). (Terva)
  • Ryan Kwanten získal roli Griffa hned při první zkoušce. (Terva)
  • Leon Ford dostal nápad na tento příběh v jedné kavárně v roce 2005, když sledoval, jak si malé dítě hraje samo. (Terva)

Reklama

Reklama