poster

Griff the Invisible

Akční / Romantický / Komedie

Austrálie, 2010, 90 min

Režie:

Leon Ford

Kamera:

Simon Chapman
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ***

  Kdo z nás si někdy nepředstavoval, že je někým jiným? Nejspíš každý! A Griff, protože je outsider všech outsiderů, si ze svého snového světa vytvořil druhou realitu. Spíš než film o samozvaných, lehce či více labilních, strážcích, je Griff o klukovi, který se nedokáže srovnat se svojí rolí ve společnosti, ale zároveň si v ní neumí najít plnohodnotné místo. To se mu daří až ve chvíli, kdy se setká s Melody, která intenzivně pracuje na procházení zdí. Veliká škoda, že film je tak nevyvážený. Dramatické i lehce akční či humorné polohy se tu střídají s hluchými místy, které se táhnou k uzoufání dlouho. Nejspíš bych hodnotil i hůř, ale ten závěr byl prostě hezkej. 50%(2.11.2013)

 • Nin
  **

  Co mě naučil Neviditelný Griff: Pokud jste neoblíbený, šikanovaný, trochu psychicky narušený a dokážete se občas obelhat, že jste superhrdina, připlete se vám do cesty nádherná, lehce výstřední dívka, která roztomile mudruje o neviditelnosti a jiných dimenzích... a které přijdete vy a vaše bláznovství děsivě sexy. Griff the Invisible je Super bez humoru, Defendor bez dramatu a krutý trest pro všechny, kteří trpěli u 500 dní se Summer. (3/10)(8.9.2011)

 • Korbitch
  ***

  Dejte si velký pozor na tento film. Klame tělem a pohybuje se v rozmezí od jedné do čtyřech hvězd takovým stylem, že jsem chvílemi nevěděl, kde mi hlava stojí. Jednu chvíli slintám blahem, druhou nudou. Prakticky se jedná o dosti tíživý psychologický film s úsměvnými komickými momenty, pojednávající o tom, že největším protivníkem superhdiny, je on sám. Byť jím vlastně může a nemusí být. Když do toho započítáte ještě střelenou kočenu, co furt šahá na zdi, aby jimi mohla propadnout díky pohybujícím se molekulám atomů, můžete se spolehnout, že vás čeká tuze nevšední filmový zážitek. Něco ve stylu Dítě džungle, ale docela suché. A to po australsku. Pokud bych to bral čistě jako psychologickou sondu do světa dvou podivínů, je to za čtyři. Na druhou stranu, kdybych to měl brát jako romantickou komedii, je to za jednu. Takže si z toho beru něco mezi a tu půlhvězdu proměňuju v celou jen díky neotřelému podání a jednomu z nejzvláštnějsích a nejrozporuplnějších filmových zážitků vůbec.(8.7.2013)

 • Domec
  ****

  Griff jako neohrozeny superhrdina co zachranuje nevinne a zabiji padouchy? Hh, ani trochu. Griff je pouhy urednik, kteryho sikanujou v praci a on si zije je svym fiktivnim svete. A kdyz pak potka pritelkyni sveho bratra co se snazi projit zdi, tak je z toho laska na prvni pohled. Film je moc hezky zpracovanej a ma spoustu vtipnech momentu. Griff pobyhajici v "neviditelnym" obleku, podotykam nekolikrat a pokazdy je oblek navrzenej jinou technologii; to je proste genialni. Mellody je zatracene vtipna tim vsim jejim badanim a mlacenim hlavou do zdi a Ryan je sladkej a hnupa dokazal zahrat vyborne. Takze ja davam 4**** tomuhle nenapadnymu a moc milymu filmu.(22.8.2011)

 • IQ Tiqe
  ***

  Nepříliš známý "hrdinský" film z Austrálie. Podobně jako Defendor nebo Super o loserovském klukovi, který se stane hrdinou. Ale není náhodou opravdu hrdina? Nebo není? Je neviditelný? Nebo ne? Jeho sidekickem se stane jedna trochu "jiná", mimochodem pěkná, holka, která odhalí jeho tajemství. Je to taková směsice fantazie, romantiky, vážnosti a vtípků, která někomu může připadat stupidní, jinému kouzelná; já jsem balancoval na obou stranách. # Filmu je slušně rozumět i bez titulků. # příběh 6 | hudba 5 | humor 3 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(27.8.2011)

 • - Film je věnován Marku Priestleymu, australskému herci, který v srpnu 2008 spáchal sebevraždu. (Terva)

 • - Převážně se točilo v Sydney (Austrálie). (Terva)

 • - Ryan Kwanten získal roli Griffa hned při první zkoušce. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace