Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

hellstruck

Společně s "Na vlásku"je pro mě Rio nejmilejším letošním animovaným překvápkem.Blue a jeho společnice Perla mě náramně pobavili,navíc nechyběla ani akce a dobrodružství.O vizuálu je snad zbytečné mluvit,ale i ten musím pochválit..Hrozně se mi líbil Blue jako malé ptáče,nebo krajina Ria.Co se týče příběhu,je takový hrozně předvídatelný a podobných vzniká spoustu,ale to mi ani nijak nepřekáželo v pěkném zážitku.Humor je spíše určený pro odrostlejší (moje pětiletá sestra spoustu vtipů nepochopila),ale je to tak u většiny podobných animáků poslední doby.."Ty jsi Julie a on tvůj Romeo!Jasně,oba umřeli,ale.." ()

Falko

Pohodovy animak, ktory ma pobavil, nesklamal, ale ani nenadchol. Na jedno pozretie stacilo. __________ Hlasy v povodnom zneni: Jesse Eisenberg - (Blu) +++ Anne Hathaway - (Perla) +++ Will i Am - (Pedro) +++ Jamie Foxx - (Nico) +++ Rodrigo Santoro - (Tulio) +++ Leslie Mann - (Linda) +++ George Lopez - (Rafael) +++ Produkcia: Bruce Anderson, Chris Wedge +++ ()

D.Moore

Moc hezky udělaný animák o ničem. Tedy ne tak úplně, samozřejmě. On o něčem je, ale je to tak nenápadité a tisíckrát viděné něco, že z něho člověku může být nanic. Klišé, klišé, klišé. Chtělo to více humoru, méně otravnosti ptačích i lidských postav (pochopil jsem, proč hlavního opeřeného hrdinu daboval Jesse Eisenberg - ano, tak moc mi byl chvílemi nesympatický), méně scén jako byla ta na ptačí diskotéce a více těch roztomile zkažených zlodějských opiček. Takhle Riu dávám obyčejné tři (trochu slabší) hvězdy, a může být rádo. Komentář uzavírám (mnou velkými písmeny obdařenými) slovy legendárního večerníčkového školníka pana Bumla: To víte, Doba ledová je Doba ledová. ()

freddy

Mě to bavilo! Už když jsem na informace o tomto filmu narazil někdy před rokem poprvé, tak jsem si říkal, že to může být fajn. Kromě pejska mám totiž doma taky papouška, takže je jasné, že mám kladný vztah i k opeřeným zvířátkům, a proto když se mi nyní naskytla příležitost se na film podívat, tak jsem si ji rozhodně nemohl nechat ujít. A výsledek naprosto odpovídal mým nemalým očekáváním. Už od začátku jsem se naladil na tu správnou vlnu a scénáristům jsem to všechno žral i s navijákem. A když po pár minutách filmu přišly scény jako například hlavní hrdina čistící si zuby nebo kterak si čte v knihách, tak jsem propadl tomuto filmu už definitivně. Jasně, možná je to nakonec strašně předvídatelný a klišovitý film, a nakonec to mi i trochu vadilo, ale je to film příjemný, milý a hlavně atraktivní. A nemám teď na mysli jen hlavního hrdinu, ale například i tukaní maminka, která svýho starýho nechce pustit z domu, byla naprosto geniální. Ať si myslí kdo chce co chce, já tenhle film považuji za příjemné a originální zpestření v žánru animovaných filmů a nebýt té předvídatelnosti, tak bych rozhodně hodnotil maximálním počtem hvězd, ale právě ta předvídatelnost děje nakonec rozhodla, že udělím filmu jen čtyři hvězdy. ()

Spooner

Hodně průměrný animák, který kromě výborného vizuála a celkem fajn buldoga nemá moc co nabídnout. Teda aspoň ne osobám starších 10 let ()

MMR

Pěkný animák laděný všemi různými barvičkami :-) Na začátku mi to přípomínalo hru Adventure pinball. No každopádně hezké podvečerní pobavení :-) ()

Davies182

Jenom pro děcka - bohužel. Jediným plusem je poslouchat Eisenberga a Hathaway, mezi kterými to jiskřilo i za mikrofonem, a možná pár "akčních" scén. ()

Xmilden

Romantický animák v rytmu samby se nepovedl. Chvílemi jsem přemýšlel zda-li se nejedná o animovaný prequel k Rychle a zběsile 5. Samozřejmě nejedná. 85 minutová nálož se spoustou honiček aby to vypadalo hlavně dobře ve 3D. Úrovní mnohem slabší než všechny Doby Ledové. Rio je taktéž zaměřen hlavně na dětské publikum. Postavy moc sympatické nejsou. Nejzajímavější je tak záporák, kterého představuje zlý kakadu Nigel. Jinak se bída tře s nouzí. Hlas Jesseho Eisenberga se mi moc nelíbil. PS: Tento druh animáků by měl sloužit k především pobavení, tady se ovšem není čemu smát. ()

juta

Pohodový animáček, u kterého se dá prokouknout o čem to tak bude a jak to dopadne. Nejvíc se mi líbil ten malý žluťásek se zátkou na hlavě :D Spoiler! Už od začátku mi bylo jasné, že Blu bude někde na konci muset zachránít ženský protějšek tím, že použije svá křídla, ale co na tom, bylo to dobrý. ()

Fiftis

Rio je úspešný hlavne v tom, že z vekovo potenciálne širokej škály divákov neurazí nikoho, naopak, poskytuje čerstvú a ľahkú zábavu s ľahkým humorom a dejom (pozor, nie primitívnym, ako to bolo v prípade nedávneho Medveďa Yogi), za ktorú budú hlavne starší filmoví nadšenci určite po dni strávenom v práci vďační. Element 3D je pôsobivý, oplatí sa zaň priplatiť zopár grošov, teda pokiaľ proti takejto prezentácii nič osobné nemáte. Svižný animák Rio je vhodným na víkendový večer, prípadne na rodinnú návštevu, určite neoľutujete. ()

Shakers

Rio je konečne animák na ktorý som čakal. Poskytuje zábavu, ktorú tvorcovia pred tým servírovali do Ice Age. John Powell sa poslednú dobu s tými animákmi nejak rozšupol a aj keď jeho hudba nieje extra výrazná vždy sa nájdu nejaké prvky, ktoré sa nedajú nepočuť. Animácia a prostredie filmu pekne ladia, hlavné postavy sú zábavné, sympatické a modré. Tie vedľajšie sú asi rovnako dobre a líšia sa asi len farbou. Ale nie, každý s tých zvierat má čo ponúknuť, či už sú to hlášky (pri ktorých som sa minimálne 5x zasmial), dobrodružstvo alebo psie sliny všetko to dokopy ladí ako kopčeky na zmrzline. Slovenský dabing opäť super. 80% - 4* ()

Ketri

Třesou se mi ruce jak se mi to nechce napsat, ale musím, tento animák ne zcela úplně splnil mé velké očekávání. Zklamaná jsem nebyla, ale něco tomu chybělo ... větší špetka humoru by nezaškodila. Hlavní postava, Blu, je papouch jakého jsem si vždycky přála a svou roli si odchodil skvěle. Takže to by celkový dojem zase vytáhlo na 5*, ale ty písně, kukurukukú, karamba, huš duš santuš! ()

Rosaviva

Podle ohlasů, které jsem na tenhle film slyšela, jsem čekala, že to bude mnohem horší než to ve skutečnosti bylo. Nebyla to žádná bomba, ale mě se to líbilo. Malý Blue byl naprosto úžasně roztomilý a jeho větší verze byla jen úžasně úžasná. Scéna, kdy oba dva papoušci spadnou na rogalo, začne hrát písnička Mas Que Nada a Blue s Perlou lítají nad nádherným Riem, mě okouzlila natolik, že tomu dám 4*. A ten pes se mi zdál strašně nechutnej, lepší kdyby tam snad ani nebyl. ()

Deimos

DivX/// Dabing 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Animace 9/10/// PLUS: pěkné, zábavné, hezká animace, líbila se mi hudební čísla, příběh ač spíš pohádkový, tak byl rozhodně poutavý MÍNUS: nejsem si úplně jist jaké to bude na druhé shlédnutí, v porovnání s jinými animáky vtipy nebyly tak úderné a vygradované/// Shrnutí: Rio je rozhodně kvalitní film. Jen laťka dnešních animovaných filmů je nastavená tak vysoko, že se jen stěží překonává (povede se to tak jednomu filmu za rok). Navíc očekávání dnešního zhýčkaného publika je tak vysoké...ale to by bylo na dlouhé povídání. Prostě a jednoduše. I Rio má co nabídnou. Když nic jiného tak krásné prostředí a pěkný děj a i to se musí počítat./// Celkem 78%/// ()

Ruut

Kvalitativně stejné jako Doby ledové 1 + 2 + 3 od stejného režiséra - lehoučký nadprůměr, který nevypálý prckům díru do hlavy. 70% ()

Allien.9

Kouzelně animované, příběhově ucházející. Co mi ale nesedlo, byly (překvapivě) písničky. Možná za to může dabing, ale u jiných animáků s ním nemívám problém. (Teď mluvím konkrétně o písničkách, protože u animáků jako takových máme dabing přímo brilantní; kéž by se to dalo říct i o ostatních, česky namluvených filmech.) ()

Payushka

Co na tom, že papouch proletí vrtulí letadla a neskončí jako masové pyré ve školní jídelně. Co na tom, že si kakadu zahraje na Supermana a chytne padající opičku těsně nad zemí, ačkoli by si podle zákonů mechaniky měli oba rozdrtit páteř dopadem na tvrdou hlínu. To ale děti nezajímá, takovéhle vychytávky bychom museli hledat ve starších dílech Petera Jacksona (kdo si pamatuje Meet the Feebles a blijícího králíčka?). ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky