2012: Supernova

Brent Turner

Kostýmy:

Nicole Hewitt
  • Elegnor

Na tenhle film jsem koukal jen z jedinýho důvodu - všiml jsem si, že mám poslední dobou dost vysokých hodnocení, a aby to nebylo podezřelý, tak jsem se rozhodl kouknout na film, kterej je určitě slabší. 1 nebo 2* bych očekával. Ale co se nestalo. Prvních dvacet vteřin mě rozesmálo, prvních pět minut mě rozesmálo, po první hodine jsem byl pln euforického drogového smíchu, bohužel ne díky zamýšlené zábavnosti snímku, zbytek filmu jsem propadal hluboké nezastavitelné depresi... TOHLE JE SR**KA!! Absolutní! Od začátku jsem neviděl ANI ŠPETKU REALIČNOSTI - ani v dějový linii, ani v chování či myšlení postav.. Nejsem ani odborník na supernovy, ale že by před svým výbuchem nechaly gama zářením explodovat družice, způsobovaly zemětřesení, sesuvy a nepřirozený bouřky? Ale jděte... Když vynechám faktický a realistický chyby (95% filmu - vše kromě presents na začátku a závěrečných titulků), zbejvá už jen podtrhnout absolutně NICNEŘÍKAJÍCÍ scénář, plochý, ničím NEZAJÍMAVÝ postavy, PŘÍŠERNÝ EFEKTY hodný nízkorozpočťáku z první půlky osmdesátých let a PRAŠIVÝ herecký výkony. Kolem a kolem by šla hvězdičková HODNOTA zaokrouhlit na NULU. To by ovšem musela chybět scéna kdy BLESK rozbije BOČNÍ OKÝNKO u rozjetýho AUTA.. Tak to pardon, ale tohle je pro mě zatím bračka (kombinace braku a něčeho jinýho) tohohle roku, ne-li nejvěší vůbec.. Tohle se prostě nehodí ani v neděli odpo na Novu.. :((((((((( (-1)*(23.11.2009)

• brasek

Od videofilmu o potencionálnom konci sveta som veľa nečakal... ale bola to pre mňa už prisilná káva, keď do deja zasahovali teroristi! Nevadilo mi, že centrála NASA vyzerala ako trafostanica, ani to že hlavný počítač bol snáď v nejakej garáži, kde parkovali tuším aj nejaké poľnohospodárske stroje... ale to, že v záberoch, ktoré boli v centrále NASA na monitoroch vedcov kde kontrolovali štart raketoplánu, bolo vidno stĺp elektrického vedenia a aj samotné vedenie. Je jasné, že prehrávali si nejaké dostupné snímky možno z youtube, ale keď už chceli aspoň niečo vytvoriť dôveryhodné... tak sa v tomto poriadne sekli. Tiež neviem ako je to možné, že vedľa filmovej postavy udrie blesk, necelého polmetra a začne akurát horieť suchá tráva... nuž asi nemám zmysel pre takéto filmy.(26.10.2009)

• MartinezZ

28.9.2010 ~ Jsou béčka svojí pitomostí zajímavá a zábavná. A pak jsou ta, jejichž zástupcem je právě Supernova. Béčka, která se snaží brát vážně, přinést poselství, ale dělají to tak debilně, že by jeden plakal. A nebo přeskakoval v ději, také možnost. ~ A máme tady další Asylum! To je ta partička, co si bere na paškál známé filmy, využívá jejich jména a vyrábí na podobná témata svoje vlastní vize. Už to tak bylo s Terminátory či Sherlockem Holmesem. Nyní dostává na prdel katastrofická 2012 Rolanda Emmericha. ~ 2012: Supernova má tu smůlu, že se doopravdy bere vážně, tvůrci si asi vskutku mysleli, že vytvoří apokalyptickou podívanou i když s nevelkými ambicemi. Kdyby si z toho od začátku dělila raději legraci, nemuselo vše dopadnout tak imbecilně, jak to dopadlo. A že to dopadlo na hubu. V hlavní roli supertajného výzkumníka a astrofyzika potkáváme béčkového herce známého např. z Čarodějek, pana ó velkého světlonoše. Tady svoji perfektní pověst "nejsem herec, proto dělám pro Asylum" potvrdil. Herecký výkon jeho i všech zúčastněných je jedním slovem ubohý. Na Zemi se blíží gigantická vlna po vybuchlé supernově, která má díky ohromnému množství gama záření v plánu vyhubit celou planetu. Náš americký vědec tak musí spolupracovat s ožralou ruským vědcem a proradnou čínskou vědkyní. Nu a protože scénáristu nenapadlo nic lepšího, odvrátit tuto tlakovou vlnu je možné jen díky štítu několika najednou vybuchlých atomových bomb připravených na vesmírné stanici velice připomínající tu z Hlubokého vesmíru 9 (Star Trek, pro neznalé). Čas ubíhá rychleji, než by bylo gama-zdrávo. ~ Pan vědec má ale navíc ženu a dceru, které jsou nejprve s ním, ale poté, co se odehraje zástavu dechu vyvolávající honička dvou automobilů na prázdné pouštní silnici, přičemž tato má být akční tím, že se třese kamera a automobily koordinovaně opisují sinusoidu během toho, co se ozývá střelba, ale nikdo nestřílí, žena s dcerou se s doprovodem zcela nelogicky vrací domů pro věci, aby se znovu mohly vydat na cestu na základnu. Během cesty se samozřejmě začne všechno podělávat, autoři natáhnou přes nebe grafický filtr, aby to vypadalo apokalypticky, a přidá se i pár hodně špatných efektů blesků. Každou chvíli jim klekne auto, ale vždy se jim podaří, asi 4x, najít jiné a pokračovat v cestě. Půlka jejich cesty ovšem sestává z běhání po pouštní krajině. Působí to velice převelice hloupě. ~ Tatík doktor ovšem mezitím musí vyřešit problém se sabotérem a následně vymyslet geniální plán, jak odpálit se sebou raketoplán, který jeho s Rusem a Číňankou vynese na Deep Space 9, odkud hlavice odpálí. Oním plánem je nařízení, aby technici odpojili zemětřesením poškozený ovládací panel a raketoplán odpálili ručně. Kupodivu, podaří se. Podaří se ale zachránit svět? ~ Scénář téhle koniny vymyslelo nějaké dvanáctileté dítě, jeho o tři roky starší bratr dělal speciální efekty a počítačovou grafiku, sestávající ze zapalování keříků v poušti a vytvořením oné elektromagnetické vesmírné vlny. Ta mi velice připomínala natažený srolovaný modrý a bílý igelitový sáček, se kterým se šustilo. Efekty vybuchujících planetek a měsíců, které stály vlně v cestě, byly také úchvatné. Všechna tato vesmírná tělesa byla prezentována koulí v popředí vesmíru a o jakou planetku se jedná jste se dozvěděli z titulku. Jinak byste to velmi těžko poznali. Dialogy také nevymýšlel zrovna fanoušek Shakespeara a celá výprava zahrnovala jeden statický dům, pár kilometrů v poušti s prázdnou silnicí a dvě místnosti někde v suterénu sídla společnosti Asylum. ~ Pevně věřím, že všichni zúčastnění, jak štáb tak herci, hráli zadarmo. Nechce se mi totiž věřit, že by tohle mělo cokoliv alespoň vzdáleně se podobající nějakému rozpočtu. Do tohohle by totiž nikdo svéprávný nevrazil ani kudlu. ~ PS: Jako poklona Asylumu je nutno uvést, že Emmerichova 2012 může, co se příběhu, nápadů a dialogů, s touto hovadinou směle soupeřit a dovoluji si tvrdit, že by to byla plichta. ~ PPS: Dávat tomuto dílu přízvisko "akční" by bylo znevážením akčního žánru. Je tu ve skutečnosti pouze výše popisovaná honička, pak ještě pár uhýbání nelogicky do příběhu zasazených automobilů a dvě kopačko mlátičky sestříhané tak, aby to vypadalo akčně. Ve skutečnosti oba herci určitě seděli u stolu s kávou. Čest střihači!(31.3.2013)

• topi80

Natočit katastrofický film na koleni je výkon hodný obdivu, ale protekce stranou. Asylum jsou dostatečně zkušení týpci a v tomto filmu se jim nepodařilo nic. Dokáži se přenést přes to, že v centrále NASA, která je umístěna v jakémsi skladu (ve kterém jsem snad zahlédl dokonce i šroťák), rozhodují o záchraně světa a o vyslání raketoplánů s jadernými hlavicemi do kosmu tři týpci (americký správňák, dívčina z Číny a vodkou namazaný Rus) u PC. I přes to, že si tam chodí teroristé jak do supermarketu. Ale když je mi osud všech postav (včetně holek, kterým se postupně porouchají 4 auta) i celého světa naprosto ukradený, pak se na katastrofickém filmu cosi nepovedlo.(28.6.2018)

Sám jsem koukal jak blázen ale tohle mě šíleně bavilo, ve stejný den jsem viděl blbost jménem Epicentrum a to byl šit, no a tohle je šit ještě větší ale prostě jsem se bavil, neustále se něco děje, a furt jsou tu nějaké akční scény takže zábava je tu na prvním místě, prostě parádní Asylumovka na odreagování. Frabjgauser je parádní režisér dokonce i Gacy house mě bavil, jen tak dál.(22.10.2011)