Reklama

Reklama

Obsahy(1)

K Zemi se blíží tlaková vlna supernovy. Už zničila Pluto a tři vědci - americký profesor Kelvin, profesorka Huan Ye z Číny a profesor Jižinsky z Ruska - se přou, zda jaderné hlavice odpálit uvnitř magnetosféry nebo vně. Všude řádí tornáda, zemětřesení a blesky, jen na základně NASA svítí slunce. Trojice vědců odstartuje raketoplánem, na oběžné dráze jim přestanou fungovat počítače... Podaří se jim ručně přeprogramovat místo výbuchu a tím Zemi zachránit? (novyto)

(více)

Recenze (39)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Tři vědci, kteří de facto rozhodují o osudu samotného lidstva, to je trochu málo. Představoala bych si jich alespoň deset. Ale pro potřebu filmu to asi stačilo. Jak už to bývá každém správném katastrofickém filmu, tak i tady se tvůrci pokusili rovzinout i další dramatickou rovinu a opět tu hlavní roli hraje čas, který jak všichni víme, je neůprosný. Škoda, že efetky nebyly o mnoho lepší. To by pak moje srdéčko nadšeně zaplesalo a já si smlsla. Ale Emmerichův film už asi horko těžko někdo překoná. ()

topi80 

všechny recenze uživatele

Natočit katastrofický film na koleni je výkon hodný obdivu, ale protekce stranou. Asylum jsou dostatečně zkušení týpci a v tomto filmu se jim nepodařilo nic. Dokáži se přenést přes to, že v centrále NASA, která je umístěna v jakémsi skladu (ve kterém jsem snad zahlédl dokonce i šroťák), rozhodují o záchraně světa a o vyslání raketoplánů s jadernými hlavicemi do kosmu tři týpci (americký správňák, dívčina z Číny a vodkou namazaný Rus) u PC. I přes to, že si tam chodí teroristé jak do supermarketu. Ale když je mi osud všech postav (včetně holek, kterým se postupně porouchají 4 auta) i celého světa naprosto ukradený, pak se na katastrofickém filmu cosi nepovedlo. ()

Reklama

AsylumFan 

všechny recenze uživatele

Pámbů zaplať za to, že má lidstvo všelék na všechno - atomovky, jinak by jeden strachy neusnul. Brian Krause v hlavní roli není zlý, ovšem na nejžertovnější postavy filmu, tedy skupinu íránských teroristů a profesora Jižinského z Ruska, prostě nemá. Geniální veselohra od společnosti Asylum - 100 %. ()

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Tieto Asylum hobbyfilmy strácajú na svojej kvalite akonáhle nieje v názve slovo MEGA. Presne tento veľký deficit zasiahol aj Supernovu. Nieže by asylumáci stratili zo svojho šarmu, ale čo i len minimálny pokus o serióznosť skazí snímku celkový dojem. Dojem vybudovaný na výprave počítajúcej asi 10 pseudohercov, na vesmír likvidujúcom stupídnom námete či už kultových počítačových efektoch. Je jasné, že aj MegaSharky, MegaPirane či MegaPythony niečo stoja. Preto sa natáčajú podobné jednorázovky priživujúce sa na čoraz väčšej panike ohľadne čísla 2012. Mimochodom 2012 bolo umne marketingovo vsunuté, nakoľko sa v samotnom filme ani raz nespomína. Preto mayista či hľadač podobne znejúcej emmerichovky v záchvate nákupnej horúčky teoreticky siahne aj po tomto dífku. A o toto tu práve ide! Je jasné, že aj tieto skvosty musia mať svojich divákov. Ja sa medzi nich hrdo hlásim. No na Megaväčšie kultovky skrátka ani zďaleka nemajú. ()

MickeyStuma odpad!

všechny recenze uživatele

Filmové studio Asylum vždy slibuje stupidní díla, které neměli vůbec vzniknout. A nejinak je to i u tohoto snímku. Absurdní scény, stupidní dialogy, amatérské herecké výkony, primitivní efekty a logika je doslova sprosté slovo. Nikdy jsem nepochopil, na čem studio vydělává. Na jejich další pošetilý výtvor jsem se podíval pouze ze zvědavosti, jakou zrůdnost opět vytvořili. A nezklamali. Dodívat se až do konce, aby recenze mohla být přesná vyžaduje opravdu hodně odvahy. Lepší by bylo se dívat na Krtečka letícího do vesmíru. To je alespoň roztomilé a dětinsky zábavné. Tady není nic. Vůbec nic. Jen jsem po celou dobu skřípal zuby, proč raději vynaložené peníze neposlali do Afriky hladovějícím. Bylo by to daleko užitečnější. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama