Anonym je svižné konspirační drama, které naštěstí není tak složité, jak se tváří, a má šanci vás strhnout i když nepatříte mezi Antistratfordovce (zastánce názoru, že Shakespeare není autorem díla, jež mu je přisuzováno). Výprava je sice občas zbytečně přeplácaná a košatý děj by mohl být malinko přehlednější, ale jinak se Emmerichovi, především díky skvělým hercům, podařilo natočit velice příjemný film, který toho ve spoustě ohledech řekne o Shakespearových hrách víc, než jejich sebelepší nastudování a rozbor.(15.1.2012)

Film hrající si s otázkou, že Will Shakespeare možná nebyl takový génius, jak se o něm praví jeho díla psal možná někdo úplně jiný. Jedná se o zajímavý a překvapivě zábavný snímek, kterému nechybí zdařilá výprava i zajímaví i když většinou neznámí herci. Největším lákadlem a zároveň největším překvapením však zůstává jméno režiséra. Roland Emmerich, který se proslavil jako známý hollywoodský "likvidátor", který matičku Zemi ničí na mnoho způsobů, film natočil jako standardní kostýmní až komorní historické drama¨, kde je víceméně jediný velkolepý záběr. Jinak se nic neničí, nic nevybuchuje a ani vlny nebo námraza se nekonají. Dostal Roland rozum neboj jen méně peněz? Toť otázka....(14.3.2012)

Většinou se kvůli špatným koncům zapomíná na dobré začátky. Ale funguje to i opačně, příkladem budiž Anonym. Závěr filmu jako by snad vyprávěl někdo úplně jiný. Čím více času trávil před kamerou Rhys Ifans, tím větší koule to mělo. No jo, jenže ten začátek... Ze všeho toho couvání v čase jsem měl pocit, že až vylezu z kina, budou na ulicích jezdit bryčky. Postavy byly neslané nemastné, anglický Majestát ve mně místo respektu vzbuzoval úsměv. Roland skákal, kam si zrovna umanul a já po pár pokusech držet s ním tempo raději chvilku poseděl na pařezu u cesty, protože mi bylo jasné, že za chvíli projede kolem nazpět. Nejsem žádný historik, nedovedu tedy posoudit, jestli byla dobře vyobrazená doba, nevím skoro nic o skutečných předlohách postav, a nevím ani, jak to doopravdy se Shakespearem bylo. Vím jen tolik, že na Anonymovi je nejlepší jeho trailer.(11.11.2011)

70 %. Film staví na některých historiky vyvrácených teoriích, přesto do sebe jednotlivé nitky zapadají tak promyšleným způsobem, že se divák hlavně v druhé polovině filmu nemůže nudit. Ovšem ten konec a úplný obraz o tom, kdo byl "skutečný Will Shakespeare"... pravděpodobnost není důležitá, uvěřitelnost ovšem ano. Navíc poslední čtvrthodina už zavání patosem, kterého se film celou dobu snažil vyvarovat.(28.4.2012)

// Tolik předpojatosti vůči tomuhle filmu...přitom režijně je to skvěle odvedená práce. Emmerich zvolil zatraceně dobrý vizuál a ve filmu je hned několik eye-candy momentů. Scénář, ač možná zbytečně komplikovaný, nabízí lákavou podívanou, pro všechny příznivce historických dramat. Shakespearovská konspirace je zde velmi zajímavě podána a když se nad tím člověk zamyslí, je to více než podařený pokus o shakespearovskou tragédii jako z pera samotného mistra. Nebo to nebylo jeho pero ? Kdo ví, film je to ale povedený, a tak malé hodnocení si zde nezaslouží. Normálně bych dal čtyři silné hvězdy, ale chci ho trochu vyzvednout, dávám tedy pět a doporučuji.(3.2.2012)

• - Joely Richardson, která ve filmu hraje mladou královnu Alžbětu, hrála dříve Kateřinu Parrovou v seriálu Tudorovci (od r. 2007), tedy poslední ženu Jindřicha VIII., otce Alžběty I. (vanityfair)

• - Film je financován režisérem Rolandem Emmerichem. Jako hlavní důvod svého počínání režisér uvedl možnost distancovat se zásahům produkční společnosti a točit si tzv. „na vlastní triko“. (Conspi)

• - V divadelních hrách lze ve filmu vidět hrát i ženy. To je nereálné, protože za dob Shakespeara hráli v divadle pouze muži, a to i ženské role. (Ganka)