Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

bratr_jezek

Pokus o podobnou variaci zopakovat si relativní úspěch s Románem pro ženy tentokrát Vieweghovi nevyšel. Nelíbila se mi moc ani kniha, pořád jsem ale slyšel chválu na překvapivý výkon Mirka Donutila, a tak jsem to v televizy zapnul. Výkon opravdu překvapivý, k Donutilovi, kterého považuji za pana herce, mi ale ten arogantní soudce moc neseděl. Ostatní výkony nestojí za to hodnotit, spolu z Donutilem snad jedině krása Táni Pauhofové a mlčenlivost pana Vladyky dohromady vydá stěží na dvě hvězdy. Možná by si režiséři měli přestat všímat pana komerčního autora, aby nevznikaly podobné nesmyslnosti jako byl třeba Nestyda nebo Případ nevěrné Kláry, a zkusit to z jiným spisovatelem, máme jich tu dost ()

KingBoss

Rozhodně je to jedna z nejlepších českých černých komedií za poslední roky. Donutil by opravdu skvělý, Vladyka dobře sekundoval. Román pro ženy byl odpad bez vtipu, s hroznými herci a úděsnými výkony. Román pro muže jej převyšuje ve všech směrech a zaslouží si poctivé 4 hvězdy. ()

ronin zabak

Donutil, Budař, Langmajer? to nemůže být nikdy odpad. alespoň pro mě. Českých herců si můsime vážit a dobře hodnotit, protože jinak by tu zbyli jenom ti Hollywoodští a co pak? ()

Moyzis

Ne, Román pro muže rozhodně není film o kozičkách slečny Pauhofové ani o sexu nebo čímkoliv s tím spojeném. Ještě před shlédnutím jsem byl varován několika osobami, že se jedná o erotickou blbost a možná právě přehnaně nízká očekávání ještě umocnila můj zážitek. Každopádně se mi zdá, že dnešní divák je líný přemýšlet a nekouká mezi řádky. Po dobu celého snímku jsem měl tak zvláštně sklíčený pocit způsobený magickou postavou pana Vladyky, ve své podstatě nešťastnou postavou pana Donutila a morálním podtextem nenápadně shovaným za situacemi. Zdejší odpady jsou pro mě opravdu nepochopitelné, ale asi vidím perlu v něčem, co je bohapustá blbost s jen jednou povrchní významovou rovinou... Anebo je film nepochopen... ()

JARDAHONDA odpad!

Tragikomický snímek, který svou estetikou a vulgaritou ukazuje akorát to, jaký spád dolů má český film, když se v něm odehraje, taková nechutná maškaráda.. Závěr = 0 % ()

Ruffus83

O tomto filmu si zdaleka nemyslím tolik špatného, co je zde prezentováno. Naopak - pro mě je výrazný, herecky nadprůměrný a zapamatovatelný. Nejsem bezbřehým zastáncem české tvorby a slabý film poznám (bylo jich už taky pár), ale tenhle mezi ně řadit rozhodně nemůžu. Herci zde podle mě trošku zastínili herečky. Velice vtipné jsou scény, ve kterých je J.Budař a F.Čapka, zvlášť ke konci filmu. Myslím, že tady se nesmáli pouze snobové, kteří českou tvorbu předem odsuzují k zániku... Ale mně zase vůbec nechybí, když se ve filmu neprobírá ten ´zatracenej´ život, kdy se v baru sejdou dva ´kámové´ a mají dohromady jen pár ´babek´ a podobné otřesně vymleté amerikanismy... Takže za mě čtyři hvězdy a rád se zase někdy podívám. ()

stuj

Eh? Co jsou na to všichni tak nasr*ní? Dyk je to normální českej filmek. Takovej standardní. / Trochu mě překvapilo, jak se to z komedie pomalu přehouplo do docela smutnýho tónu. ()

JPMT

Když od něčeho nic nečekáte, má to výhodu, že vás to nemůže zklamat. Trošku povedenějších myšlenek , dialogů a vtipů, trošku trapnosti a útrpnosti, trošku obrázků a celkem dobré herecké výkony. Jen pan Donutil v některých rysech své postavy jakoby hrál sám sebe a Miroslav Vladyka by si vzhledem ke svému talentu a schopnostem zasloužil zase trochu odlišnější a výraznější roli. Ve které by taky mohl mluvit a jen smutně nekoukal a pro všechny nebyl k politování... ()

mechulice odpad!

Podívat se na Román pro muže mi jednoduše přijde jako zbytečně ztracený čas. Dějová linka za moc nestojí. Filmů, ve kterých se nějaká parta vydá někam (tentokrát do Tater), aby si něco ujasnila, bylo natočeno dost. Vtipy ve filmu jsou neskutečně nucené a vulgární. Takže pokud chci vidět Tatry ve filmu a zasmát se podařeným vtipům, tak film Anděl na horách je pro mě mnohem lepší volbou. ()

Jirik95

Neříkám, že tento film patří mezi hity české kinematografie, ale narozdíl od snímku román pro ženy se na něj dá dívat a občas se u něj i zasměji. Miroslav Donutil zahrál skvěle bezcitného bratra Miroslava Vladyky a ukázal nám, že dokáže zahrát opravdu vše. Líbil se mi jeho smysl pro humor a spoustu hlášek si pamatuji nazpaměť. Hodnotím 3 * jako povedenou komedii. ()

lex85

Celý film stojí a padá s Donutilem kterého mám rád ale tady se moc neukázal. Až na pár scén je to spíš tragédie než komedie. ()

welena odpad!

Humus - nejhorší český film, co jsem kdy viděla. NELZE vyjádřit slovy, jak ráda jsem, že jsem nezaplatila za lístek do kina! ()

radimhasalik

Příjemná česká komedie. Zároveň to není taková pecka, abych se k tomu čas od času vrátil. Z českých komedií, které jsem měl možnost vidět, je to slabší. ()

kl.mi

Cetl jsem prvni knihu a ani ta nebyla nijak skvela a moc vtipna. Ze zajimavosti jsem se kouknul na film a byl stejne o nicem jako cela kniha. Film nezachranilo ani dobre obsazeni herecke. ()

annifrith

Nejsem ani filmový kritik ani odborník v této branži. Mám trochu víc životních zkušeností a film se mi líbil. Hodnotím ani ne tak film jako spíše myšlenku. Pan Donutil, Vanda Hybnerová i Miroslav Vladyka mě nezklamali, stejně tak tehdy ještě méně známí představitelé v dalších rolích. ()

Miba1

Mirka Donutila mám snad z českých herců nejraději. Jeho humor mě ve filmu hodně bavil. "Kdo pije pravidelně, nenadejchá", "Mám velmi jednoduchý vkus, spokojím se vždy s tím nejlepším". Celkově velmi pěkný příběh, bohužel s očekávaně smutným koncem. Daleko lepší dílo od Michala, než Román pro ženy. ()

Sabi63

Mělo to být něco jako slepé pokračování filmu Román pro ženy, s úplně jinými herci a hlavně jiným režisérem. Šlo o vtip, ale jiný, než který byl v Románu pro ženy. Některé scény byly až protivné, a byl doprovázený chvílemi i naprosto nechutným vtipem... Avšak herci, které se ujali rolí mě velice potěšili,... a Scénář od Michala Viewegha byla opět skvělá... Proto dávám ***** ()