Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

bohhous22

Pauhofová je dobrá herečka ,ale tady se prodala lacino.Jedna pěticípá za arogantního Donutila,jinak běžnej a tuctovej czechmainstream,kterej vedle Killinjouků určitě nepochopitelně vydělal. ()

Tominni

"Mám jednoduchý vkus, spokojím se jen s tím nejlepším." Celkem vydařená adaptace románu od Michala Viewegha. Především trojice sourozenců film táhne, Táňa je takový malý bonus navíc a role Jana Budaře a Filipa Čapky zase naopak film spíše sráží.......nakonec takový průměr, * navíc je za dobrou kameru a prostředí Tater. ()

ostravak30

Když si čtu zdejší komentáře, tak se sám sebe ptám, proč někteří lidé hodnotí... Chtějí se snad vyřádit zde, když doma nemůžou? Argument, že se někomu dělají boule při představě, že Táňa ukáže ko.y, ale dál už nic, je vskutku hodný objektivity. Román pro muže je bezpochyby naprosto jiný než Román pro ženy. Nejedná se totiž v první řadě o lacinou komedii využívající celé řady klišé, což Román pro ženy dělá. Stejně tak i Román pro pokročilé ovšem v opačném gardu. Román pro muže je především filmem o nešťastných lidských osudech. Několik lidí se snaží změnit své neštěstí ve štěstí a mnohdy na to jdou dost krkolomně. Cyril chce ze života co nejvíc, Bruno je zastydlý a nesmělý snílek a Aneta by nejraději změnila svět. Postava Táňy Pauhofové je sice hodná holčina, ale peníze a pohodlný život jí říkají víc než cokoli jiného. Mám rád filmy o životě, ze života a lidských osudů, které jsou tak trochu jiné. Dva Miroslavové, Donutil a Vladyka, film významně povýšili. Ostatně i Vanda Hybnerová byla skvělá. O tu zábavnější složku se starali Jan Budař a Filip Čapka. O tu smyslnější a estetičtější pak T. Pauhofová. K tomu všemu je snímek doplněn dobrou hudbou a pochopitelně i nádhernými exteriéry. Samozřejmě nejde o žádnou velkou komedii, v tom je rozdíl od dalších dvou románů, víc jde o tragikomedii nebo lehké rodinné drama. Přestože se však dva kolegové před a po tomhle filmu nepovedly, nebudu film plytce odsuzovat. Tohle je dobrý film. ()

Pitryx

Zatím poněkud rozporuplné pocity. Čtyřicet s tím, že se musím podívat ještě jednou a když tak přehodnotit. ()

Emilii

Není špatný nápad podívat se na tenhle film, moji favorité Jan Budař a Miroslav Vladyka mě vůbec nezklamali! Odpočinula jsem si a dokonce se i pobavila, a smála jsem se v kině " hodně nahlas ", protože jsou tam opravdu trefné situace, " ach vy pánové jste opravdu někdy silně zábavní! " Je to komedie na nedělní pošmourné odpoledne!!! ()

p.i.t.b.u.l

V celku průměrný snímek, který Vás nenadchne a příliš neurazí. Píšu záměrně příliš neurazí, protože nic moc velkého od toho nečekejte. Jsem vděčný za každý nový český snímek. České filmy mám rád, obzvláště těch kvalitních moc není, proto se snažím najít něco dobrého a pozitivního na každém filmu. Zde to budou nejspíše vtipné dialogy. Nebylo jich sice zrovna hodně, ale ty kvalitní stáli za to. Zejména Budař s Čapkou excelovali. Co se týče děje, zde bylo velké zklamání. Předem bych chtěl podotknout, že Román pro ženy se mně hodně líbil a proto jsem čekal něco podobného, ale z druhé strany. Nedočkal jsem se toho. Místo toho se objevil divný děj, který po čase diváka nudí. Já osobně tento film hodnotím jak podprůměrný. Možná stojí za to jej vidět, ale v kině by to byla ztráta času a peněz. Když už počkejte si na DVD. Škoda, mělo to hezké ambice, které však nebyly využity. ()

Jarlaxle

Nepobaví, ani moc nedojme. Prostě kdybych tenhle film neviděl, bylo by mi to úplně jedno. Z kina jsem si nic neodnesl. Donutil přehání. Bohužel to ale vypadá, že vážně a ne za účelem pobavení. Netuším přesně, co tímto filmem chtěl režisér říci. Možná bych si měl přečíst předlohu, a pak bych to pochopil... ()

marty1opily

tři hvězdy pro to, že je to bohužel často realita v mnoha rodinách a todle by šlo brát jako pořádný poslední zážítek i přes hulvátské chování Cyrila. I přes jeho snahu Brunovi moc naladu nezlepšil a přitom jemu stačilo málo- zažít jízdu ve vlaku. Tím bychom se měli inspirovat. Přece jen málo stačí ke štěstí. ()

Saljack

Celý film stojí pouze na hercích. Narozdíl od mnohých zde se mi Donutil líbil a Vladyka byl super. Co, ale z toho, když příběh je o ničem a emoce, které bych od tohoto filmu čekal zde vůbec nejsou. ()

aggatka

No dozvedela som sa jednu veľmi dôležitú vec: Keď ma niekto naserie alebo nedajbože mi preberie partnera, musím ho zabiť a k tomu su najdôležitejšie dve veci: lopaty a vápno :-)))) Tánička bola skvelá, Donutil tak isto a film priemerná pohodička s trošku otravným začiatkom :-) ()

lobo87

Prekvapujúco nie tak zlé, ako som očakával na základe ostatných komentárov. Nenudil som sa a aj keď film neponúkol nič prevratné, bol to príjemne strávený čas. Ale dlhšie, ako 100 minút, by už bol problém. Veľmi sa mi páčila dvojica Budař - Čapka a ich pokus o vraždu a samozrejme, krásna Táňa Pauhofová... 50% ()

klichem

Typická moderná česká komédia, na aké sme v súčasnosti zvyknutý. Oproti podobnej tvorbe však musím vyzdvihnúť, to že som sa vôbec nenudila (čo sa mi pri takýchto filmoch často stáva) a s napätím som sledovala osudy hlavných postáv (mimochodom skvele herecké obsadenie) až do konca. Vyronila som aj dojácku slzu (to ja zvyknem...) a s celkovým dojdom som spokojná. ()

Nupaky

Tak tohle je fakt přehmat. Kdo čeká, že se celkem dobře pobaví, tak jako u Románu pro ženy, se opravdu dost splete! Naprosto nudný film s nudným Donutilem, bez jakéhokoliv nápadu a jiskry. Tomu filmu chybí snad úplně všechno. Možná by příště měl být scénář(dramatický) psán na míru Vladykovi, mohl by překvapit!! Nebýt Budaře tak by to snad bylo na 1hvězdu! ()

honzic

Místy dobré herecké výkony Donutila a Vladyky, trochu kazí trapné výstupy Pauhofové, která se tam naprosto nehodí. Navíc scénář by si taky zasloužil upravit. Přesto to není tak špatné. Hodnocení: 55 % ()

gotham

Už Román pro ženy mě nijak zvlášť nenadchnul, tudíž jsem Román pro muže chtěl úplně vynechat, alespoň v nejbližší době. Nicméně když jsem zjistil, že zde hraje můj oblíbenec Miroslav Donutil a že toto dvd čirou náhodou máme doma, tak jsem neváhal a pustil jsem si to. No a právě Donutil je jediným, opravdu jediným světlým bodem tohoto filmu. Bez něj by se na to už opravdu nedalo dívat, ten film je zkrátka slabý po všech stránkách. 20% ()

jack_scott

Prkenej příběh a sračku sem čekal, nicméně Donutil mne příjemně překvapil. Hodně dobře zahráno.Líbila se mi ta jeho drsnost v některých scénkách, z nichž ta nejlepší se dočkala zhudebnění by Dj Maiky. Byl sem překvapenej, nevěděl sem, že to je z tohohle filmu :-D jako vidět se to dá, když člověk nemůže rychle najít film na hoďku a půl...Jinak bych neztrácel čas. ** a 45%. ()

pidalka

Mno, skoukla jsem to v rámci přípravy na maturitu mého přítele a už tento zážitek nezopakuji. Nejvíc mě rozesmálo, když Vanda Hybnerová naflusala na stejčíček ze svíčkový pro Donutila. Jinak teda nic moc, ale pořád je fakt, že jsem viděla i horší snímky z české produkce. Budař byl úžasnej jako vždy, ten chlap zahraje cokoli. Ale popravdě, Román pro ženy byl milionkrát lepší a zábavnější. Tohle se moc nepovedlo. ()