Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

shyster

Bitevní loď přišla až po Transformerech a Dnu nezávislosti. Jinak by mi asi spadla čelist, ale tady je to vše okopírováno od zmíněných snímků a jen v určitých místech té akce je to odlišné. Jinak u první půlky jsem často zíval. ()

Nach

Tohle se ani nemůže brát vážně. Je to plejáda, která si utahuje ze sebe sama s opravdu zajímavou invazí mimozemšťanů. Tím utahováním ze sebe mám na mysli práci s klišé, které je klasicky hollywoodské, ale umí s ním pracovat a parodovat ho (scénu pochodu veteránů ala Avangers jsem si prostě zamiloval). Herecké výkony jsou průměr, ale rozhodně pobaví a - to je důležité - mimozemská invaze má zde svou logiku, cíl i nějaké sociální vztahy, kdy třeba cizáci v rámci záchrany jednoho z nich podnikají speciální operaci. Prostě a jednoduše, po Transformerech tu máme další hit, který rozhodně stojí za to vidět. Pokud jste tedy fandové scifi. 80% ()

Vojťas

... aneb když Den nezávislosti potká Transformery. Sice se to ani jednomu nevyrovná, ale i tak se na hi-tech provedení lodních bitev kouká dobře. Za 2h bez nudy naplněné hutnou dávkou akce a odlehčených dialogů: 75% ()

Rocky88

Nečekal jsem tak velký průser, ale stalo se. Battleship je plný vaty, minimálně polovinu stopáže se nic neděje, což je pochopitelně děsná nuda. Co se týče akce, tak ta sice stála spoustu peněz, ale není tu ani jeden zapamatováníhodný okamžik, či aspoň takový, při kterém by se tajil dech či aspoň zvedl divákovu pozornost. A nakonec, přes všechny prachy do projektu vložený, přes dlouhý natáčecí a postprodukční proces to celé zavání rychlokvaškou, což dokládá naprosto WTF konec, který budí dojem "honem to dostříhej, ať už jdem domů" práce. Berg to projel na celé čáře. PS: Brooklyn je jediná, na co se dá dívat. Rihanna je na ránu z milosti (a vzteku). ()

MrPierc

Nádherné triky, opravdu vypalují zorničky. Doteď jsem chválil a teď budu hanit. Náborový megafilm pro americkou armádu, kde všichni tahají za jeden provaz. Na všech je vidět, jak celou dobu slintají, jen aby konečně mohli říci, že rádi sloužili s kapitánem a rádi zemřou. Hlavní hrdina je průserář a každý mu opakuje, jak je jim líto, že nevyužije svůj potenciál, přitom by mohl být tak dobrý! Jeho život byla pohroma, ale pak potkal jednu holku a hlavně vstoupil do námořnictva, kde mu napravili život. Taylor Kitsch v hlavní roli hrál sympaticky, všichni ostatní také, ale pak tu je jedna taková nová herečka jménem Rihanna, která musí mít typické hlášky jako "BOOM" nebo popisuje zcela jasné věci, které každý vidí. Je drsná, tvrdá, ale v jádru holka z farmy, která byla v mládí tak hodná. Její postava je asi nějaká božská, protože při prvním útoku odjíždějí na člunech. Všichni zranění, odření, od krve. Rihanna ale jede na lodi pouze s mokrými vlasy, pěkným make-upem a výrazem duševně raněné labutě. Asi brzo nahradí Michelle Rodriguez, protože asi chodily na stejné hodiny agresivního herectví. Konec nemohl být směšnější - pustíme hudbu ACDC, nahodíme motor staré lodi. Určitě by měli útočné hlavice na palubě veterána. Určitě by celou loď obsloužilo několik veteránů, pár mladých a Rihanna. Konec sladký, budoucnost světlá ale je to jen díky námořnictvu, tak si toho važme! Pochybuje tu snad někdo o realističnosti filmu? Já trošku ano. ()

Petoss1

Typický US hit so všetkým čo k tomu patrí. Outsider hrdina, megaefekty a štipka patriotizmu. Napriek všetkému sa na to celkom dobre pozeralo. Vyobrazenie emzákov skutočne parádne. ()

cariada

Další ze snímků o invazi mimozemštanů, které já mám rád. Tohle bylo spíš průměrné, přesto určitě zajímavá podívaná, jen škoda, že tam vojáci hrajou až tak velký prim. Filmu by slušelo zkrátit stopáž. Pár momentů mě přišla k smíchu či už spíš zoufale trapná. To když se vysloužilý veteráni seberou bitevní loď, která léta nejezdí a slouží jako muzeum a v pohodě jí nastartují a jdou bojovat, to si tvůrci mohli odpustit. Další Den nezávislosti to prostě není. ()

Rodriguez

Když se v roce 1992 vydala na svou poslední plavbu teroristy obsazená bitevní loď Missouri, nikdo z nich netušil, že se o dvacet let později vydá na plavbu ještě jednou a tentokrát definitivně naposled! 100% ()

Skleena

Až budu velký kluk, chci být americkým námořníkem! Ne, teď vážně. "Náborových" snímků už tu byla spousta, souhrnně by se o nich dalo říci "blbý a blbější"... Proto kdo od Battleshipu čekal něco jiného, je buď naivní trouba, nebo americký námořník :) Každopádně nutno říct, že to byla náramná sranda, a to se přeci taky počítá. Pohledy na Rihannu za kulometem a sloumoušn záběry (s nostalgickými AC/DC v pozadí) na přicházející tlupu šedovlasých veteránů v uniformách, jinak sloužících jako personál na vyřazené bitevní lodi - nyní turistické atrakci, avšak bez jediného přítomného turisty - to by člověk musel být minimálně mistrem Slovenska v kamenné tváři, aby odolal. Jinak je to taková ta scénáristická klasika, kdy zhlédneme scénu zadumaného kapitána, který řeší problém ukrutně těžké střely, abychom následně slzeli nad záběrem šesti mariňáků, nesoucích tu těžkou krávu, z nichž je snad polovina složená právě z oněch staříků - silačka Rihanna asi zrovna nebyla po ruce a ostatním mladým se nechtělo. Tím se asi tvůrci snažili deklarovat, kam ta dnešní mládež spěje - akorát si zas pustí AC/DC a rozbijí automaty pro děti! To za nás jsme si všechny střely vždy nosili bez remcání sami! ()

enjoi

Transformeři, tentokrát na vodě. Typický letní blockbuster, který ničím nepřekvapí a budete se u něj skvěle bavit (tedy pokud přehlédnete klasická klišé). Jako u každého amerického popcornu, ani tady se nemůžete příliš zamýšlet nad příběhem a hlavně nad jednáním postav. Co Rihanna? No, ve filmu měla vlastně jenom pár štěků, ale svou roli splnila nad očekávání dobře. 70 % ()

TomikZlesa

Jsem na tom asi podobně jako Lateef. Na takovou sračku sem si prostě potřeboval zajít do kina, po unuděném ale ne špatném Johnu Carterovi si u mě právě John Carter napravil reputaci. To hovado zachránilo Mars a ted Zemi, prostě borec :-). No mohl bych se tu ted rozepsat o sračkách jako skoro až propaganda , propagace amíků a jejich hrdosti...hlavně že si pánové neodpustili ty medajle ! Již klasicky amík, asiat a černoch..pardon afroameričan ruku v ruce bojují proti vesmírnému šmejdu....Dál bych tady moh mluvit o tej vatě s buritem, stupidníma dialogama, rádoby romantikou tech dvoú idiotů a vztahu s fotrem, dalo by se i rozebírat proč na muzeiní bitevní lodi jsou tuny ostré munice, proč rána pěstí od vesmírnýho šmejdu v "ocelovým armoru" nikomu hlavu neurazí...souboj Terryho Foxe se šmejdem taky komedie, manevrování s lodí pomocí kotev sem taky moc nežral, ale tomu moc nerozumím...no patosu tam bylo hodně ale já to přeskočím a psát o něm nebudu ! :-) Film sem si totiž báječně užil a skvěle se bavil, šmejdi byli udělaný skvěle, včetně jejich výbavy, konečně to nebyla nějaká mega rasa proti který si lidi neškrtali, měli proste jen nevýhodu že s takovejma lodma gigantama se blbě manévruje...akce skvělá přehledná, postup celkem logický. Jako akce a efekty paráda jako plnohodnotný film nic moc, ale já přesně věděl na jakej výplach jdu a že mozek mám nechat doma a nad ničim nepřemejšlet..... Hlavně že film jasně ukazoval jak je takovej kontakt s cizí rasou hrozbou, jakej byl vlastně Kolombus krypl, rasista a vrah, ale hlavně že se o něm učíme jako o nejslavnějším mořeplavci a objeviteli.....sme rádi že nám to je všude předhazovaný, ale vesele na to dál sereme. Konec ten film skoro až zabil (medajle) ale naštestí sem si ho dokázal odmazat. EDIT: po Avengers bych nejradši shodil na 4*, ale neudělám to, prostě 5* není jako 5*. ()

Joges

No jo, místy to byl úlet na moři, jak tu někteří tvrdí a píšou, ale já se při té jízdě náramně bavil, takže udílím čtyři body, jsou zcela zasloužené. Líbila se mi smyšlená linie příběhu, spád, humor, napětí, sympatické byly i hlavní filmové postavy. ()

Lopic

Ackoliv proti tupejm blockbusterum vetsinou nic nemam, tak tohle bylo moc i na me. Opravdu extremne prehnanej patos a hlavne velka nuda ve dvou tretinach filmu me nedostane na vic jak 2 hvezdy ()

bourec

Z tohodle filmu sem měl fakt obavy,ale naštěstí se nepotvrdily.Po nudnějších dvaceti minutách se film rozjede,a okamžitě sem začal mít pocit,že to bude jen výbuch za výbuchem bez děje.Ale ne,nakonec se z toho vyklubala oddechovka,sice plná bot,nelogičností a blbejch kydů vo Americe,ale zábavná,i místy napínavá.Takže kdo nejste študovanej kokot s IQ 500(jak rádi to vo sobě tyhle palidi říkaj),kterej se v tom šťourá jak ve vlastním hovně na hajzlu,jestli náhodou neni nemocnej,a neměl by jíst víc zdravýho jídla,tak si tuhle popkornovku v klidu pusťte.Zajímavý komentáře-Boric_model,(to musí bejt inteligent a hlavně tvrďák,poněvadž vysrat tolik nadávek a narážek na všechny okolo,fakt drsňák,chlape),pak Flanker.27(ten si omylem spletl server,protože koho zajímá technickej stav věci na filmovejch stránkách,ňoumo),a pak SimcaJB,ten poslal Battleship do odpadu,ale Transformers dá čtyři hvězdy. 80%. ()

C0r0ner

Jelikož jsem přerostlé dítě, tak koukat, jak se emzáci (moc pěkní) řežou s křižníky, byl pro mě splněný sen. O scénáři se sice hovořit moc nedá, ale dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Stupidní výplach, slušné vtipy, parádní soundtrack... co víc si přát? Filmově to je sice bída, ale u srdce mě to zahřálo maximálně. 90% ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu