Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

sulimo

Uf. Jsem předávkovaná americkym heroismem, že z toho snad vybuchnu. Fakt se stydim, že jsem to do tý půlky vydržela. Účinnější než lobotomie. ()

campix

Taylor Kitsch se u mě zařadí po bok Sama Worthingtona, který byl také slibný mladík a jeho filmové projekty vypadaly lákavě, jenže se z nich vyklubaly především béčkové braky, které sice neurazí, ale rozhodně nejsou nic světoborné. Taylor Kitsch si tento status zasloužil díky nemastnému a neslanému Johnu Carterovi a o něco lepší Battleship, která je samozřejmě odpovědí a navázáním na úspěšné Transformers. A jediné, co mohu označit jako velmi pozitivní věc, je že vypadá velmi k světu (bojové scény a efekty) a v HDčku by mohla být opravdu pastvou pro oči. Ale jinak je to hloupá reklama na americký patriotismus a ukázka jak je skvělá země a se v vším se vypořádá. Závěrečný nápor lodi plné vysloužilých veteránů byl už moc. Jinak zábava slušná na průměr. ()

Lopic

Ackoliv proti tupejm blockbusterum vetsinou nic nemam, tak tohle bylo moc i na me. Opravdu extremne prehnanej patos a hlavne velka nuda ve dvou tretinach filmu me nedostane na vic jak 2 hvezdy ()

C0r0ner

Jelikož jsem přerostlé dítě, tak koukat, jak se emzáci (moc pěkní) řežou s křižníky, byl pro mě splněný sen. O scénáři se sice hovořit moc nedá, ale dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Stupidní výplach, slušné vtipy, parádní soundtrack... co víc si přát? Filmově to je sice bída, ale u srdce mě to zahřálo maximálně. 90% ()

asinus

Škoda střední pasáže a zbytečné snahy o příběh, jinak je to správně nařvaný battleshit se vším všudy a navíc se správnou dávkou nadsázky. ()

agathon

Bitevní loď je v zásadě hloupoučký film, někde mezi Armageddonem, Dnem nezávislosti a Světovou invazí. Místy slabší efekty doplňuje příběhová i narativní naivita, která působí, jako by film nevznikl letos, ale tak před patnácti deseti lety. Ale v některých místech je přece jen vidět, že Berg není hloupoučkým režisérem: celý závěr s "bitevní lodí" je tak přestřelený, že to proste nemohl režisér myslet stoprocentně vážně. Tedy, alespoň se mi tomu chce věřit... ()

carly

bola som v kine sama. nie že by to s čímkoľvek súviselo, to len tak na okraj. nevedela som si predstaviť, ako hru zakomponujú do deja, ale podarilo sa im to na jednotku. Peter Berg holt umí. film ma veľmi dobré tempo a je vizuálne naozaj pôsobivý. páčilo sa mi, že to nebolo o jedinom, úžasnom záchrancovi sveta, ale že každý prispel svojou troškou do mlyna. postavy boli sympatické a dosť ľahko sa im držali palce. a herecké obsadenie ... Taylor Kitsch má hlas, ktorému sa v akomsi cudzom jazyku hovorí spodné-prádlo-rozpúšťajúci. asi by som v pohode dokázala pozerať film, v ktorom by sediac na stoličke čítal telefónny zoznam. no a Liam Neeson. a ani Rihanna nebola zlá a ešte bol úžasný Orby a Cal Zapato. prekážali mi len dve veci. prvou bolo, ža som si od začiatku filmu priala, aby po víťaznej bitke Hooper hodil na armádu bobek a išiel pestovať tulipány do Holandska alebo niečo podobné. a druhou bolo, že v podstate úplne odignorovali pohnútky mimozemšťanov. prišli naozaj zničiť ľudstvo a ubytovať sa tu: prečo ničili techniku ale ľudí v priamom kontakte nechali tak, kým na nich nezaútočili. čo sa stalo, keď emzák čapol Cala? ale to som už asi moc náročná ()

Immortal17

Jak nehorázně jsem těšila na tenhle snímek, byla jsem nedočkavá a vyloženě počítala ty dny, kdy konečně naběhne v kinech, byl úžasný pocit být na premiéře a ani trochu nelituji toho, že jsem se drala na nejlepší místa. :) Fandové sci-fi filmů určitě pochopí. ;) ()

Wormboy

Ja uz len cakam, kedy invaziu mimozemstanov sfilmuje Woody Allen alebo Martin Scorsese, aby latka dostala trosku novu stavu. Toto bol Battleshit. ()

kvasiva

Akce pěkná, efekty docela taky, ale ten americkej patriotismus .. škoda mluvit. Parta skoro stoletejch dědků má pomoci zachránit svět, tahá se s půltunovou bombou ... ne, tohle vážně neberu. Dál se tam týpek s umělejma nohama, kterej předtím prakticky odmítal chodit, odmítal skoro žít pere s emzákem a detailní záběr, jak mu vyrazí zuby mě málem přinutil film vypnout. Prostě podívejte se sami a názor si udělejte taky svůj. Pro mě jednou a dost!! ()

Pajky3

Náhodou jim to docela šlo klukům na lodi. I když když nastoupila armáda staříků, tak jsem si řikal i já, že už je to trochu moc. Větší jména jako Neeson a Skarsgard jsou tady opravdu na vedlejší koleji. I když Liam si hlavního hrdinu aspoň na konci solidně vychutnal. Taylor Kitsch je mi sympatickej, bohužel letos se mu extra nevyvedli (tržbama) hned dva blockbustery a myslim, že už v moc podobných šanci nedostane. I když mě se zamlouvá už od dob Friday Night Lights. Aspoň že hudba byla dobrá, AC/DC vždy potěší. Uteče to, to zase jo, ale patosu a obdivu Ameriky se jako vždy nevyhneme. ()

necisty

Nechápu tak obrovskou kritiku, ten film je podle mě naprosto boží! Užíval jsem si dokonalé efekty, herecké výkony a luxusní soundtrack. Uznávám, že jsou zde minimálně dvě logické chyby (spoil) - je blbost, aby se z 'nuly' stal z ničeho nic kapitán lodi a taky ta zakotvená Missouri, na které jako když na zavolanou čekala banda seniorů, kteří do té doby asi jen tupě přihlíželi. Jinak mi to ale vše krásně odsýpalo a při pohledu na místní hodnocení nemám problém dát pětku. Mrzí mě, že jsem to neviděl v kině. ... Myslíte, že to může být nějaké super tajné námořní cvičení s překvapením? Protože jestli jo, tak to dost přehnali. ... To tu budeš stát a zírat na mě? Dívej se do toho dalekohledu (ještě ten hlásek toho děduly:D). ()

c.tucker

Přesně tenhle film jsem potřeboval na rozjezd letních blockbusterů. Berg zase udělal výbornou a ukočírovanou čirou akci s pořádnou porcí výbuchů a nadsázek. Film si ze sebe dělá neuvěřitelnou prdel. Nejprve, když jsem slyšel, že se bude dělat film podle Hasbro lodí, tak jsem nevěřícně kroutil hlavou. Ale oni to tam opravdu napasovali a v rámci možností je to i docela chytře vymyšleno a není v rámci žánru úplně zbytečná píčovana (myšleno střílení do sektorů). ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu