Croodsovi

• USA The Croods (více)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

gipper

V kině s tolika prckama jsem nebyla ani nepamatuju a byla to švanda musím říct :o) Moc se líbil super barevnej svět jako z Avatáru, děsnej tygr resp. lísavá kočička a babi, která přežije všecko. Akorát teda Belt se měl jmenovat v překladu prostě Pásek, protože takhle dětem utekl poměrně podstatnej význam toho chlupáče, kterej držel Boyovy kalhoty. Jó a taky jsem dosta ráda, že když dostanu k snídani chuť na vejce, nemusím každý ráno prožívat takovou divočinu jako Croodsovi :o) ()

david666

pěkná podívaná pro děti - na dospělé je tam podle mě až moc těch moralit o rodině ale pokud se týká animace, je to pastva pro oči. ()

Paserak

Výborná zábava. Svižné, vtipné, vcelku originální...pominu fakt, že pravěká příroda příliš připomíná svět Pandory v Avataru, ale na druhou stranu, vymysli nějakej svět zářící přírody, že. Nenechte si ujít. Určitě 4,5* ()

Edgerton

Jeden z nejzábavnějších animáků, co jsem zatím viděl - s výbornou kamerou (úvodní honička s vejcem je scéna, kterou sem z hlavy pár dní nevytloukl a k tomu ta hudba, to byla paráda). Rodinka se pěkně doplňuje (nejradši sem měl fotříka), prostě to nebyl takovej ten typickej animák, kde se vtipná scéna protahuje na deset minut, aby jí pochopil každej. Zvířátka sou fajn a vůbec neotravujou nějakou infantilností a příroda je udělaná nádhěrně. 90% a sem s dvojkou. ()

pan_filuta_

Mix originálních, vtipných nápadů a zkurveného amerického patosu (hlavní hrdinové si navzájem málo říkají "aj lav jů"). Místy jsem se od srdce smál, ke konci převládalo znechucení. Smíšené pocity, průměrné hodnocení. ()

Ruadek

Animace úžasná, originalita příběhu nulová. Všechno viděné, žádná překvapení, kupa akce a jediným originálním faktorem je svět okolo - a tady museli autoři asi hulit dobrý model. Dětem se to bude zcela jistě líbit, však o nic jiného tu nejde. Žádnou přidanou hodnotu nečekat. *** ()

Georgeton

Animák, ktorý sa na nič nehraje - je originálny, aj keď pripomína kúsok Dobu ľadovú, Krúdovci sú dynamickejší a o dosť vtipnejší sprevádzajúci dobrou hudbou. ()

RomanT

Kde že byl ten humor a nápady? Já jsem se zasmál jen dvakrát a o nápadech se ve filmu jen mluví. Nebo jsou těmi nápady přerostlý plyšový tygr či chodící velryba? Klišé na klišé, patetické žblebty o rodinných hodnotách. Cože? Stejný režisér že natočil špičkový Jak vycvičit draka? Vypadá, že asi bude jen skvělý šéf animačního týmu. ()

SMilan

Že tam hral Nicolas Cage som sa dozvedel až v záverečných titulkoch, vzhľadom na to, že film som videl v kine s dabingom. Bavil som sa, od začiatku do konca. Ešte dám šancu aj Cageovi a pozriem si to v origo znení, ale myslím si, že tu nie je čo pokaziť a výsledný dojem bude rovnaký až vyšší. ()

Hookins86

Další nádherný animák, který musí být ještě lepší ve 3D. Kam oni na ty nápady furt chodí? Doufám, že dostanou (dostali) nápady na další díl, páč tohle je bomba... ()

ElFifo

Po většinu času pohodový animák úplně zazdí příšerný infantilní závěr, který úplně skopne do té doby snesitelné Croodsovi do klišé plné propasti zmaru. 6/10 ()

FantoMaSk

Ač jsem ho doma i při krátké stopáži dokoukával napětkrát, přesto zpětně musím vypálit 5 hvězdiček, protože je to opravdu povedený animák. Neotřelý nápad, báječná animace, sympatické vtípky, velmi chytré zakončení a bezvadné příběhy taťky Croodse před spaním ;) ()

Domineus

Vynikajúce postavy, krásna grafika, dobre som sa zasmial.. Proste vynikajúca rozprávka, ktorá sa mi páčila viac ako Doba ľadová. ()

blade23mc

Krásný animovaný film, pěkný příběh, animovaný svět, rozmanitost zvířat, nemá to chybu. Skvělá vtipná dobrodružná podívaná, jak pro děti tak pro dospělé. Pro mě letošní animák č.2 (po Já, padouch 2) 90% ()

MiniRecenze

Další příjemný animovaný film pro celou rodinu...Sice od tvůrců Madagaskaru,ale mě osobně příjde animovaný styl spíše na "jak vycvičit draka".Snímek má hlavu a patu a samozřejmě se snaží moralizovat,je to sem tam vtipné a děti určitě nadchne.Dreamworks prostě pohádky dělat umí.3D je průměrnějšího rázu.Sem tam něco z doby ledové.Sice od půle filmu budete mít pocit,že koukate na kreslený avatar...správně je zde hodně "půjčeného",ale zase i využito.Pro rodinný večer ideální. VYPUJČUJE!!! ()

Nerdvana

Rozkošná dobře animovaná věc se spoustou neskutečných nesmyslů. Ale kdyby to bylo to nejhorší, co nás v animáku potká, tak si můžeme pískat. ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman