Croodsovi

• USA The Croods (více)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

Davanity

Neustále se tvoří nové a nové animáky, které už se spíše vykradají a jejich příběh nebývá moc propracovaný nebo je neustále se opakující. Croodsovi mě, ale náramě potěšili a překvapili. Je to zase něco nového, se super příběhem i krásně propracované. ()

Renie42

Je to koukatelné, ale ne zas tak super. Je to jako byste byly na ostrově plném roztodivných zvířat, že už ani víc šílenější být nemůžou. Trochu jsem ztratila děj, že se prostě někam chystají za sluncem a za zítřkem a nakonec skončili na pláži. Asi nejvíc se mi líbili ti jejich mazlíčci. ()

No Remorse

Opravdu úžasná animace a ten obraz ... za mne jeden z nejlepších animáků v tomto roce, kterej vás osloví nejen úžasným obrazem ale i skvělým humorem. ()

Týnidlo

Sranda to i docela byla, moc pěkně se na to dívalo (to jo), ale nějak nevím, něco mi tam chybělo.. Rozhodně víc, než na 3*, ale na 4* to u mě zatím nemá.. ()

RigorMortis

Celovečerné animáky nezvyknem pozerať (naposledy som po dlhom čase videl Brave a Equestria Girls), no na odporúčanie kamoša som tentokrát urobil výnimku. Všetko krásne farebné, animácia super, postavy sympatické a ani tie pestrofarebné zvieratá až tak nezavadzali. K tomu veľká dávka originality (krokopes, lietajúce mäsožravé pirane, boxujúce opice), humor (dobre som sa nasmial) a Emma Stone. Mám rád Dobu ľadovú, no toto je ešte vyšší level. A scéna s vajcom na začiatku bola epická. Za mňa 5/5. ()

Paatej

Film který čiší nápady k prasknutí, úžasné postavy, krásná animace a ten pocit kdy se přistihnete, že si chcete domů pořídit lenochoda. Bravo! Škoda jen, že mě to nějákým způsobem až moc evokovalo Ice Age (1,2,3) - možná ale jen kvůli námětu. Viděl bych to na 4,5*, dám ale za 5* protože pod 80% v celkovém hodnocení mi přijde málo. ()

Kubi21

Vtipné a osvěžující dílko, od kterého jsem moc nečekal a nakonec jsem musel přiznat, že jsem byl velice spokojen. Příběh je samozřejmě jednoduchý a konec klasicky rodinný. Nebudu to ale považovat za zápor. Přece jenom se jedná o rodinný film zaměřený hodně na menší. Ale i dospělý divák si tam najde dost věcí, které ho potěší. Ať je to dobrá hudba, skvělé "nájezdy a úhly kamery", nápaditě a vtipně sestříhané akční scény apod. I když to je velice nadprůměrný film a opravdu výborný, tak tomu nedám pět, ale lepší čtyři, a to hlavně za nepříliš povedenou pasáž po projití labyrintem a následné lehce trapné chování Gruga a za ten konec, po kterém mi ale zvedly náladu naprosto famózní závěrečné titulky. ()

Daryl.Dixon

Holku potěšilo, že jí kluk řekl, že je těžká - tak tomu říkám sci-fi. Ale to nebyla jediná věc mimo realitu, která se ve filmu objevila. Ze zdejší fauny by byl Darwin v sedmém nebi, ale mně to tam z počátku trochu vadilo, než jsem si na ty potvory zvykl - pak už jsem se bavil až o konce. Také jsem rád, že dnešní fotografie tolik nebolí - u těch z filmu bych určitě mrknul pokaždé a úsměv na tváři by mi blížící se šutr asi také nevyvolal, navíc při slově "sýýýr" bych nejspíše přišel o všechny zuby. Jinak po delší době zase kvalitní animák. ()

Budisovie

Pridávam sa k Deverovi, najmä druhá polovica filmu bola plná humoru a zábavy, obvykle sa moc pri komédiach nesmejem, tu som sa smial, ale celkom dosť :). ()

bohhous22

Animace,tempo i gagy za čtyři hvězdy...Jedna dolů za nulový děj!!!Od tohoto animáku jsem si sliboval neokoukatelnou oddychovku na nedělnín odpoledne typu The Inceridebles...Škoda,dvě shlédnutí nadmíru postačila! ()

Kucino

Roztomilé :) vidieť tam tu podobnosť s How to Train Your Dragon :)..aj ja chcem svoju zelenú šablozubú mačičku :D ()

Emjecko

Road trip na horu á la Říp, horu Osudu, ale klidně i na Olymp. V tomto příběhu se žádné konkrétní jméno nedozvíte, ale na vrcholu vás rovněž budou čekat lepší zítřky. / Výletem v této nehostinné pravěké přirodě vás provedou tři generace rodiny neandrtálců a ty zase povede jeden malý kluk s ohněm. / Součástí balení je samozřejmě i morální ponaučení, ulítlé gagy, kontrastující charaktery jednotlivých postav (lépe to pak skřípe) a happy end. / Příběh je vyprávěn formou miniscének spojených do celovečeráku a v závislosti na tom, kolik z nich se vám bude líbit, vás ve finále (ne)zaujme i celý film. / Jeho zhlédnutí doporučují tři z pěti hvězdiček. ()

helrohir

Celkom dobrý animák, ale aj tak už dlho márne čakám na taký film, ktorý by sa po humornej a príbehovej stránke aspoň trochu priblížil takým klasikám ako Shrek či Toy Story. Croodovci sú zhruba tak na pol ceste. ()

maoc

Zmítám se mezi velkým nadšením a docela slušným zklamáním, takže zůstanu někde na půl cesty. Vzhledem k tomu, že jsem neviděl Avatara a v podstatě ani Flinstoneovi, tak mi Croodsovi přišli asi o dost originálnější než těm znalejším, ale co se týká nápadů a vizuálu, tak jim nemám co vytknout. Nevadí mi ani příběh. Je to sice klasická US masírka o poznávání a vítání nového, o naději a cestě za ní, ale i o důležitosti tradičních hodnot (rodina a starost o ni) a o výletu ptáčků z hnízda, ale budiž, má to smysl. Co mi ale na filmech na pomezí reality a fantazie vadí, je právě nesmyslné překračování hranice od jednoho k druhému kdy se to zrovna hodí. Pokud se má jednat o pravěk Země s přírodními zákonitostmi, jak je známe, tak proč jsou lidé neskutečně odolní proti pádu z obrovských výšek a devastujícím úderům na hlavu, mají supersílu i supermrštnost, kde se vzala taková flora a fauna, o nesmyslných geologických útvarech a dějích ani nemluvím? Pokud se jedná o fantasii, proč se lidé tváří a jednají tak "normálně"? Toto nejasné ukotvení a tahání diváků za nos mi vadí a nemohu to Croodsovým odpustit. Buď měli být čistou fantasy, kde se nějaká zvířata (alieni, cokoliv) chovají jako lidé a ejhle, máme tu bajku (Doba ledová) nebo to měli být lidé a svět kolem nich měl být v rámci možností reálný a historicky pravdivý, což by samosebou nebyla taková hlína a potřebovalo by to nějaké konzultanty navrch (Boj o oheň). Takže jako taškařice fajn, ale na vyšší hodnocení bych potřeboval pravdivost nebo naopak fantasii zcela utrženou ze řetězu. ()

OJan

Příjemný pestrobarevný film, který má skvělou animaci a je svižný, zábavný a vtipný (hlavně hlášky od té babky), avšak je ten začátek trochu nudný. |75%| ()

ostravak30

Croodsovi jsou zvláštní rodinka a nejen tím, že kolektivní pravdou je všeho se bát, před vším utíkat do jeskyně a hlavně nezkoušet nic nového. Oni mají hlad a neloví zvěř. Je jim zima, ale neznají oheň. Nemyjí se, ale všichni bez výjimky disponují skvělým bílým chrupem. Jestli chcete, aby se vaše dítka dozvěděla něco o pravěku, tento film není zrovna nejvhodnějším. Okolo se toulají zvláštní zvířata, rodinka potká i velrybu na souši, za mazlíčka mají štěkající cosi, co nejvíc připomíná ještěra a různorodé rostliny nejspíš přilétly z pravěku. Ne, Croodsovi rozhodně nejsou fakticky věrní skutečnosti. Za to se jedná o bláznivou podívanou, při které poznáte, že je to opravdu ztřeštěná rodinka, v níž se nakonec bojí jen otec se synem. Děti se možná poučí, že ne všeho nového je třeba se bát a že není všechno nové a inovativní špatné. Mimochodem, v závěru jsem si všiml, že dcera je ze ztráty otce víc smutná než matka. Co ale Croodsovi jsou? Je to především bláznivá komedie, vizuálně úžasná - například noční obloha, o síle přátelství a rodiny, u které se budou bavit děti i dospělí. A ti snad uznají, že někdy mládí rozumí budoucnosti lépe než stará zkušenost, která, a na to pozor, není v žádném případě k zahození. Naopak! Když se to skloubí, funguje to vůbec nejlépe! ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman