Croodsovi

• Kanada

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

Ďalšia pecka od DreamWorks. Nečakal som, že sa to stane, ale momentálne mám animáky od tohto štúdia radšej ako od Disneyho, alebo Pixaru. The Croods sú výborne napísanou a naanimovanou zábavkou pre malých aj veľkých. Film obsahuje niekoľko dychberúcich akčných scén. Je plný rôznorodých bytostí a prostredí a hlavne veľmi dobrého a trefného humoru. Cage a Stone samozrejme vládnu. Čo sa týka roztomilosti, jednoznačne vyhráva leňochod Belt. Ten dáva toho hlupučkého Sida s Ice Age do vrecka. Sanders a De Micco vytvorili naozaj krásny filmík, u ktorého by bola naozaj škoda, keby nevzniklo pokračovanie. Pre mňa rozhodne animák roku a Silvestri zase raz v plnej forme.(28.9.2013)

Tomu filmu proste nie je čo vytknúť. Nie je nad dobre urobený masscult. Slovenské publikum nepotrebuje žiadnu domácu pôvodnú tvorbu, ktorá živí mačistické, šovinistické, xenofóbne a všetky možné ďalšie klišé, potrebuje filmy ako Krúdovci, ktoré sú presne o tom, že slovenský chlap musí vyliezť z jaskyne, prekročiť svoju tvrdohlavosť a lenivosť a otvoriť sa novým progresívnym myšlienkam, keď chce svoju rodinu zachrániť. Krúdovci sú bič na ideoólogov Aliancie za rodinu. Do každej dediny kino a do neho kopec amerických masscultových peciek a možno sa naša spoločnosť konečne niekam posunie.(2.11.2014)

• Handle

Když jsem nad tím tak přemýšlel, málokdy hodnotím animák podprůměrně, ovšem tady díky nezáživnému ději a nezajímavým postavám (nevytvořil jsem si k nim žádný vztah) nelze jinak. Snad jen ta výborná animace a docela pěkný závěr to vytahuje na 2,5*, ale rozhodně nejsem tak nadšený jako zdejší uživatelé.(3.2.2014)

I přes počáteční nevyváženost a podivný design postav poctivá dobrodružná podívaná se vším všudy. Sice podle šablony a téměř bez nosného příběhu, ale za to se strhujícím tempem a fantastickými kamerovými oblety, který opět ukazují virtuální kameru v celé své kráse. V době křečovitých Dob ledových je tahle archetypální pohádka z jeskyně vítaným osvěžením, i když přináší tisíckrát viděné.(14.7.2013)

Jeden z nejzábavnějších animáků, co jsem zatím viděl - s výbornou kamerou (úvodní honička s vejcem je scéna, kterou sem z hlavy pár dní nevytloukl a k tomu ta hudba, to byla paráda). Rodinka se pěkně doplňuje (nejradši sem měl fotříka), prostě to nebyl takovej ten typickej animák, kde se vtipná scéna protahuje na deset minut, aby jí pochopil každej. Zvířátka sou fajn a vůbec neotravujou nějakou infantilností a příroda je udělaná nádherně. 90% a sem s dvojkou.(18.8.2013)

• - Po závěrečných titulcích je ještě krátká scéna s mamutími myškami. (necisty)

• - Jedná se o první animovaný film studia DreamWorks, který byl distribuován studiem 20th Century Fox. (Kritiq)

• - Dle originálního názvu The Croods by měl být český název správně Croodovi a nikoliv Croodsovi, podobně jako například  u seriálu The Flintstones (od r. 1994), kteří se v české distribuční verzi jmenují Flintstonovi.  (Gig)