Croodsovi

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

Unylý, patetický kýč, s nesympatickým vizuálem i postavami.U filmu sme si víc povídali než se dívali, ono nebylo skoro co sledovat.Nechápu, že tak rutinní zbytečnost dosáhne na takový úspěch.Další důkaz sterilnosti a otupělosti téhle doby.Možná tomu pomohl i mizerný dabing, Cage s Reynoldsem by mohli dojem z filmu vylepšit, ale jelikož je to špatný jako celek, velký šance tomu nedávám.50%. Tvl a ten konec....zvracim.(20.2.2014)

Doba kamenná nemusela být tak nudná a omezená doba. Rozhodně ne s pravěkou rodinkou Croodsových, kterou okolnosti donutily opustit stereotyp jeskyně a objevit neznámý a neprobádaný pravěký svět. Příjemně strávená hodinka a půl s rodinkou Croodsových, s šablonovitým příběhem a celkem roztomilou animací. Průměrná rodinná podívá na sobotní odpoledne.(11.5.2014)

Musím přiznat, že po zhlédnutí tohoto přírodopisného dokumentu cítím velké zadostiučinění, byť zároveň zvažuji žalobu na DreamWorks za copyright. Již v roce 1987 jsem totiž publikoval práci O důvodu pruhů v závislosti na klimatických podmínkách raného holocénu, v které jsem se mimo nosné téma vlivu duhy na výskyt pruhů u zebry Grévyho zabýval i v té době kacířskou teorií evoluce. Při svém výzkumu založeném na propočtu výskytu duh před 12000 lety v oblasti východní Afriky a studiu kosterních pozůstatků zeber jsem totiž při vykopávkách v oblasti Středního Šebeli v Somálsku narazil na nekompletní skelet podivného tvora. Jednalo se o čtyřnožce, pravděpodobně savce, velikosti dnešního morčete, morfologicky připomínal dnešního slona, avšak s jedinou ale velmi podstatnou odlišností, kly měl umístěné na opačné straně těla v oblasti stydké kosti ! Na základě tohoto objevu je více než pravděpodobné, že evoluce se neodehrávala podle scénáře nastíněného Charlesem Darwinem, ale spíše metodou pokus omyl, nikoliv však v průběhu několika miliónů let, jak uváděl Darwin, ale v průběhu jediné generace toho či onoho druhu ! Není totiž možné, aby tvor s kly u prdele přežíval tak dlouho ! Když jsem však své závěry přednesl v Jerevanu na Světové konferenci paleontologů v roce 1984, setkal jsem se jen s posměchem a nepochopením. Nedivte se tedy prosím, milí kolegové, mému nadšení z tohoto dokumentu, který na filmové plátno v podobě animované pohádky propašovala společnost DreamWorks, kde se s podobnými živočichy máte možnost přímo seznámit. Můj boj nebyl marný...Děkuji.(4.2.2014)

Absolutna spokojnost, cakal som, ze to bude trosku slabsie. Su tam krasne kamerove nalety, teda dnes je s pocitacom mozne vsetko a uz teda nic neprekvapi, ale dobre sa na to diva a hlavne je to specialne natocene pre 3D, hlavne ta krasna priroda, takze vyplatilo sa to vidiet v kine. Postavy, ich dialogy a akcie su humorne, hudba od Alana Silvestriho je uzasna, pacila sa mi aj ta skladba pri zaverecnych titulkoch. Nemam tomuto animaku co vytknut, kludne si ho pozriem rad niekedy znovu. _________ Nicolas Cage - (Grug) +++ Emma Stone - (Eep) +++ Ryan Reynolds - (Guy) +++ Catherine Keener - (Ugga) +++ Cloris Leachman - (Babi) +++ Clark Duke - (Thunk) +++ Chris Sanders - (Belt) +++ Randy Thom - (Sandy) +++ Produkcia: Christine Belson, Jane Hartwell +++ Námet: John Cleese +++ (Videl v nemeckom v 3D kine 26.03.13) +++(27.3.2013)

Přiznám se, že Shrek mi moc nesednul, tohle je lepší. Nabízí se srovnání s Dobou ledovou – podobný trip, ale tady trochu naivní, postavičky vtipné, ale ne jako v DL. Bavil mě hlas Emmy Stone, dostal mě tygr. Vadil mi klasický patos k závěru. Dobře koukatelný, něco tomu chybělo. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 3 | akce 7 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(5.7.2013)

• - Za ta léta vývoje filmu se příběh změnil ze dvou kamarádů Gruga a Guye na rodinný příběh s několika hlavními postavami. (Miuri)

• - Návšteva produkcie v národnom parku Zion v Utahu slúžila ako inšpirácia pre vytvorenie prostredia na začiatku filmu. (beso74)

• - Celosvětová premiéra proběhla 15. února 2013 na Berlínském IFF. (Varan)