Croodsovi

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun
  • boshke

Ano, jednou jsem se od srdce zasmál (když ten čokl spadl ze stromu) a animace byla opravdu moc pěkná. Tolik positiva. Takto visuálně odpudivé postavy nemohl bohužel zachránit ani skvělý dabing Nicholase a Emmy. Nechápu za a) že je vůbec někdo stvořil a za b) že se obecenstvu očividně líbí. Příběh jako takový (byl vůbec nějaký?) slabý, kroutil jsem hlavou nad všemi těmi želvoptáky či sovokočkami a dalšími potvorami. Už když jsem koukal po plakátech v metru, tak jsem si říkal, že ty postavy jsou příšerné a že to bude blbost, nechal jsem se však přesvědčit vysokým hodnocením. Měl jsem dát na svůj první dojem... 50%(30.10.2014)

Kvalitní animák o putování pravěké rodině v zábavném kabátku se spousty úsměvnými momenty. Taková příjemná oddechovka. Sice byly okamžiky, kde jsem si říkal "Tak a teď už by to mohlo skončit", ale jak říkám divoká pravěká rodinka Croodsových to svým humorem zachránili. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(18.6.2013)

Výborná je úvodní scéna, ve které je i nejlépe využito 3D. Tohle entrée mě trochu namlsalo, ale bohužel už pak nic tak zábavného a vypointovaného nepřišlo. Film je rychlý, hravý a zábavný, ale na čtyři hvězdičky to u mne nestačí. Český překlad je na palici, ale to je vidět už ze samotného českého názvu.(5.4.2013)

To víte, doba ledová je doba ledová, řekl už kdysi Machovi a Šebestové člověk neandrtálský .. a já se s tím pochlubím i vám ; ) Croodsovi nejsou nijak originální podívanou, vše bylo viděné ve spoustě jiných animáků a i ten pestrobarevný svět jako by Pandoře z oka vypadl, klasicky tu nechybí ponaučení, že rodina by měla táhnout za jeden provaz a tak, ale jedno jim nejde upřít a to, že si na nic nehrají, jen se prostě snaží přežít tu zkázu světa, co se blíží a člověk si to s nimi celých těch 90. minut s úsměvem od ucha k uchu užívá. Dneska mám náladu na pohádky a s nimi chuť omládnout o spoustu let do doby, kdy nebylo potřeba řešit jakékoliv starosti okolního světa .. a s touhle pravěkou rodinkou se mi to alespoň na chvilku povedlo ; )(28.10.2013)

,,CO JSTE ZAČ?“ … ,,JSME CROODSOVI!“… ,,AŽ JE POZNÁŠ, NEPŘIJDOU TI TAK HROZNÍ…“ /// Jeskynní rodinka tužící rodinná pouta zvláštním způsobem a jejich zábavná cesta z temnoty. Svět, ve kterým PŘEŽÍT, NENÍ ŽÁDNÁ SRANDA, a námět dokazující, že témata doby našich pra pra pra pra předků ještě nebyly vyčerpaný. A taky, že žít tenkrát byla o dost větší prdel! (Když jste se nezapomněli bát, samozřejmě.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám člověka, kterej má zábavnější historky než E.A. Poe. 2.) Můj pásek je opičák a šála – taky nějaký zvíře. 3.) Hledám divnější tchýni, než je ta moje. (Cože – nic? Chudáčku…) /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(18.9.2013)

• - Dle originálního názvu The Croods by měl být český název správně Croodovi a nikoliv Croodsovi, podobně jako například  u seriálu The Flintstones (od r. 1994), kteří se v české distribuční verzi jmenují Flintstonovi.  (Gig)

• - Po závěrečných titulcích je ještě krátká scéna s mamutími myškami. (necisty)

• - Jedná se o první animovaný film studia DreamWorks, který byl distribuován studiem 20th Century Fox. (Kritiq)