Croodsovi

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun
  • HellFire

Mám rád animované filmy. Bohužel ne takové animované filmy, kde se postavičky chovají jako blbci a všechny situace jsou přestřelené. Prvních 20 minut je bezmezná nuda, kde se jenom kecá o tom, jak moc nebezpečné je chodit ven z jeskyně. Pak se Země pohne a začne se konečně něco dít, i když i tak není moc o co stát. Vtipy se neustále opakují a Nicolas Cage jako otec rodiny začne být opravdu otravný. A dcera/pes? OMG.(31.8.2013)

• boshke

Ano, jednou jsem se od srdce zasmál (když ten čokl spadl ze stromu) a animace byla opravdu moc pěkná. Tolik positiva. Takto visuálně odpudivé postavy nemohl bohužel zachránit ani skvělý dabing Nicholase a Emmy. Nechápu za a) že je vůbec někdo stvořil a za b) že se obecenstvu očividně líbí. Příběh jako takový (byl vůbec nějaký?) slabý, kroutil jsem hlavou nad všemi těmi želvoptáky či sovokočkami a dalšími potvorami. Už když jsem koukal po plakátech v metru, tak jsem si říkal, že ty postavy jsou příšerné a že to bude blbost, nechal jsem se však přesvědčit vysokým hodnocením. Měl jsem dát na svůj první dojem... 50%(30.10.2014)

Niektorý z producentov určite v živote natrafil na zlú svokru, keďže minimálne 3 krát sa starostlivý otec Grug predčasne tešil z jej neprítomnosti. Rodinný animák to teda určite je, možno by som povedal, že o niečo viac pre dospelých, ale samozrejme svojou farebnosťou, nápaditosťou a rôznymi činmi jednotlivých postáv zapadá do detského vnímania veľmi atraktívne. Ani humorná stránka nie je zlá a aj chodiace ryby po suchu či podobné stvorenia pôsobia bláznivo a príťažlivo. Film niet za čo karhať, ale ani veľmi vychváliť, keďže laťka v týchto filmoch je nasadená strašne vysoko a tak závisí len každom ako si ho dokáže vychutnať. Predsa by som len pozdvihol úžasnú,úvodnú akciu - tá by stačila v pohode aj ako krátkometrážny film, ktorému by som dal 100%. Za mňa lepší lepší priemer 60%.(13.10.2013)

,,CO JSTE ZAČ?“ … ,,JSME CROODSOVI!“… ,,AŽ JE POZNÁŠ, NEPŘIJDOU TI TAK HROZNÍ…“ /// Jeskynní rodinka tužící rodinná pouta zvláštním způsobem a jejich zábavná cesta z temnoty. Svět, ve kterým PŘEŽÍT, NENÍ ŽÁDNÁ SRANDA, a námět dokazující, že témata doby našich pra pra pra pra předků ještě nebyly vyčerpaný. A taky, že žít tenkrát byla o dost větší prdel! (Když jste se nezapomněli bát, samozřejmě.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám člověka, kterej má zábavnější historky než E.A. Poe. 2.) Můj pásek je opičák a šála – taky nějaký zvíře. 3.) Hledám divnější tchýni, než je ta moje. (Cože – nic? Chudáčku…) /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(18.9.2013)

• Handle

Když jsem nad tím tak přemýšlel, málokdy hodnotím animák podprůměrně, ovšem tady díky nezáživnému ději a nezajímavým postavám (nevytvořil jsem si k nim žádný vztah) nelze jinak. Snad jen ta výborná animace a docela pěkný závěr to vytahuje na 2,5*, ale rozhodně nejsem tak nadšený jako zdejší uživatelé.(3.2.2014)

• - Dle originálního názvu The Croods by měl být český název správně Croodovi a nikoliv Croodsovi, podobně jako například  u seriálu The Flintstones (od r. 1994), kteří se v české distribuční verzi jmenují Flintstonovi.  (Gig)

• - Za ta léta vývoje filmu se příběh změnil ze dvou kamarádů Gruga a Guye na rodinný příběh s několika hlavními postavami. (Miuri)

• - Jedná se o první animovaný film studia DreamWorks, který byl distribuován studiem 20th Century Fox. (Kritiq)