Croodsovi

The Croods

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

Nebylo to špatné, ale pravěký svět je mi nějak příliš vzdálen, čemuž se není ani moc co divit.☺Animáky beru jako směsku kvality grafiky, bezmezné fantazie a potřebné dávky poučení. Tady jsem si vzala poučení o tom, jak neskutečně pohodlně se máme, když momentálně jedna jediná generace poznala posun pokroku kupředu srovnatelný s krůčky v řádu tisíce let v prehistorii. Jak tehdy nemohli mít vlastní pokoj, zrcadlo, hračky, výlety a především pestrou stravu, aj. samozřejmosti, to vážně nepochopím.(29.9.2014)

neuvěřitelně pohodová a příjemná oddychovka, která je plná barev a originálních, svěžích nápadů.. tenhle povedený animák, ze kterého je v každé vteřině cítit nefalšovaný pocit dobrodružství, si zkrátka rozhodně nenechte ujít, protože se mu kombinací originality, jaká tu v animáku už dlouho nebyla, vtipu a roztomilosti spolehlivě daří vykouzlit úsměv na tváři.. silné 4* :) P.S.: Eep (s hlasem Emmy Stone) je kus! :))(2.8.2013)

Překvapí akční scény, za které by se nemusel stydět ani uznávaný Michael Bay. Zamrzí podobně jako v minulém Sandersově filmu vykrádání Avatara. Pokud jde o příběh, asi není třeba zmiňovat že i zde se jedná o spíše dětskou zábavu, které se občas zasměje i dospělý. Nicolas Cage za mikrofónem film táhne poměrně spolehlivě. 65%(30.9.2013)

• Terva

CITÁT - S každým sluncem vyjde nový den........ No na můj vkus je Išha jaksi trochu polotučná na to, že už týden nic nejedí. Jo a co mě dostalo je, že je vyholená v podpaždí, což je upřímně na neandrtálce celkem cool, ne? CITÁT - Všechno nový je špatný........ To vypadá jako kouzlo a bude to jídlo! Laciný ubíjející humor a špatná animace. Jediné co celkem ujde je hudební doprovod. Slaboučký průměr. CITÁT - Jeskynní lidi mozek nepotřebují......(15.3.2014)

Pokaždé, když lezu do sálu, kde jede animák, odkládám všechna očekávání hned za dveřma. A když mi navíc přijde do cesty tak originální nápad, jako kreslený příběh o pravěké famílii, mám skoro nutkání taky zůstat za dveřma a hrát s očekáváním třeba na slepou bábu. O to větším překvápkem pro mě Croodsovi byli. Animace jak z partesu, hudba jak od Silvestriho, svižné tempo a hlavně několik vtipů tak dobrých, že i ta moje očekávání určitě vykukovala zpoza dveří a chlámala se smíchy. S takovou možná zas někdy na animák do kina rád zajdu. Tak a teď - "Douglasi, překul se!"(8.4.2013)

• - Dle originálního názvu The Croods by měl být český název správně Croodovi a nikoliv Croodsovi, podobně jako například  u seriálu The Flintstones (od r. 1994), kteří se v české distribuční verzi jmenují Flintstonovi.  (Gig)

• - Clark Duke pojmenoval Thunkova mazlíčka "Douglas", což je jméno jeho zástupce. (Miuri)

• - Pracovným označením filmu bol názov Crood Awakening. (MikaelSVK)