Croodsovi

• Kanada

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

Je to šílené, vizuálně přeplácané a dějově klasicky šablonovité, ale zároveň dovedené do takových extrémů (ať už se humoru, akce nebo samotných dialogů týče), že jako velký fanda animáků prostě nemohu být nespokojen. V současné době, kdy po nedávné zlaté éře pomalu začíná v americké animované tvorbě převládat kvantita nad kvalitou, jsou Croodsovi takřka ideálním příkladem neutuchající a roztomilé zábavy pro celou rodinu. Jenom se bojím, že snaha o pokračování za každou cenu by mohla mít v budoucnu na "pohodový" pravěk neblahý vliv. 80%(17.12.2013)

Absolutna spokojnost, cakal som, ze to bude trosku slabsie. Su tam krasne kamerove nalety, teda dnes je s pocitacom mozne vsetko a uz teda nic neprekvapi, ale dobre sa na to diva a hlavne je to specialne natocene pre 3D, hlavne ta krasna priroda, takze vyplatilo sa to vidiet v kine. Postavy, ich dialogy a akcie su humorne, hudba od Alana Silvestriho je uzasna, pacila sa mi aj ta skladba pri zaverecnych titulkoch. Nemam tomuto animaku co vytknut, kludne si ho pozriem rad niekedy znovu. _________ Nicolas Cage - (Grug) +++ Emma Stone - (Eep) +++ Ryan Reynolds - (Guy) +++ Catherine Keener - (Ugga) +++ Cloris Leachman - (Babi) +++ Clark Duke - (Thunk) +++ Chris Sanders - (Belt) +++ Randy Thom - (Sandy) +++ Produkcia: Christine Belson, Jane Hartwell +++ Námet: John Cleese +++ (Videl v nemeckom v 3D kine 26.03.13) +++(27.3.2013)

Niektorý z producentov určite v živote natrafil na zlú svokru, keďže minimálne 3 krát sa starostlivý otec Grug predčasne tešil z jej neprítomnosti. Rodinný animák to teda určite je, možno by som povedal, že o niečo viac pre dospelých, ale samozrejme svojou farebnosťou, nápaditosťou a rôznymi činmi jednotlivých postáv zapadá do detského vnímania veľmi atraktívne. Ani humorná stránka nie je zlá a aj chodiace ryby po suchu či podobné stvorenia pôsobia bláznivo a príťažlivo. Film niet za čo karhať, ale ani veľmi vychváliť, keďže laťka v týchto filmoch je nasadená strašne vysoko a tak závisí len každom ako si ho dokáže vychutnať. Predsa by som len pozdvihol úžasnú,úvodnú akciu - tá by stačila v pohode aj ako krátkometrážny film, ktorému by som dal 100%. Za mňa lepší lepší priemer 60%.(13.10.2013)

Problém s animákmi pre celú rodinu je v tom, že sú pre celú rodinu v celku. Pokiaľ ich pozeráte sami, asi sa nebudete baviť tak bezprostredne, ako s vašimi deťmi. V animákoch sme už všetko videli, boli sme poučení všetkými morálnymi poučkami, tak je pre režisérov jedinou výzvou natočiť to vkusne. Je to farebné a hýbe sa to, takže dobre...Vynájdenie momentky a sklamanie z dopadu číslo 6 skvelo pobavia.(22.2.2014)

"Óóó, teraz mi ho bolo TAKMER ľúto..." Úplne skvelý animák , ktorý sa páčil celej mojej rodinke. Dobrá nálada a vtípky vydržali až do záverečných tituliek a to sa všetkým animákom nepodarí. Mimo technickej dokonalosti a farebnej krásy je to i príbeh ktorý stojí za to. Postava bezzubej starenky je jednoznačne najvtipnejšia postava, ktorá vždy pobaví nejakou vtipnou hláškou. Keď riešite darček na vianoce pre deti, tak rodinka Croodsových určite nesklame. Stávka na istotu. 100%.(27.10.2013)

• - Clark Duke pojmenoval Thunkova mazlíčka "Douglas", což je jméno jeho zástupce. (Miuri)

• - Pracovným označením filmu bol názov Crood Awakening. (MikaelSVK)

• - Návšteva produkcie v národnom parku Zion v Utahu slúžila ako inšpirácia pre vytvorenie prostredia na začiatku filmu. (beso74)