Croodsovi

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

Problém s animákmi pre celú rodinu je v tom, že sú pre celú rodinu v celku. Pokiaľ ich pozeráte sami, asi sa nebudete baviť tak bezprostredne, ako s vašimi deťmi. V animákoch sme už všetko videli, boli sme poučení všetkými morálnymi poučkami, tak je pre režisérov jedinou výzvou natočiť to vkusne. Je to farebné a hýbe sa to, takže dobre...Vynájdenie momentky a sklamanie z dopadu číslo 6 skvelo pobavia.(22.2.2014)

Samozřejmě očekávat, že z Croodsových bude podobná pecka jako v případě How to train your dragon, by bylo trošičku naivní, přesto jsem měl nároky velmi vysoké. Musím říct, že do dokonalosti opravdu kus chybí, ale když to vezmu shora dolů, žádný propadák se nekonal a bavil jsem se taky dobře. Takže hodnocení dávám takové jaké dávám. 75%(24.9.2013)

Vtipný a svižně natočený animák. Paradoxně nejlepší scéna je asi ta úvodní honička s vejcem. Přišlo mi že to nemá moc děj a příroda je vykradená z Avatara, ale ta rodinka mě prostě bavila a uteklo mi to rychle. Viděl jsem to s dabingem a jsem za to rád, protože Cage si v té roli nějak nedokážu představit.(30.11.2013)

Flinstones meets Ice Age. Pohodový animák, ktorý využíva príťažlivé prostredie, dokonale sa hrá s postavami a aj keď je príbeh vlastne len akousi obmenou dobrodružstiev typu Ice Age, tak stále ešte má čo ponúknuť. Variácie zápletky na útek pred celosvetovou pohromou už možno niesú také terno a keby sa tvorcovia viac pohrali s pointou filmu, tak dám aj druhý palec hore. Takto som dostal ale kvalitnú porciu zábavy, pomerne slušnej dobrodružnej jazdy, na ktorú nepotrebujete ani tretí rozmer. 80%.(30.9.2014)

Nejlépe se vyhnete zklamání, když máte nulové ambice. Největší chyba filmu je, že první čtvrthodina je nejlepší. Dějově je to naprosto klasické, snad jen překvapí, že humor je docela nenucený (je to dobře? děti se prakticky nesmály). Čtyři hvězdy mi přijdou za něco tak stereotypního hrozně moc, ale na druhou stranu jsem měl pocit, že jsem dostal přesně to, na co jsem přišel. 65 % po rozmyšlení... a mrzí mě to. Ale pořád to vnímám pozitivně a třeba časem odpustím tu dějovou prázdnotu.(8.3.2013)

• - Návšteva produkcie v národnom parku Zion v Utahu slúžila ako inšpirácia pre vytvorenie prostredia na začiatku filmu. (beso74)

• - Dle originálního názvu The Croods by měl být český název správně Croodovi a nikoliv Croodsovi, podobně jako například  u seriálu The Flintstones (od r. 1994), kteří se v české distribuční verzi jmenují Flintstonovi.  (Gig)

• - Po závěrečných titulcích je ještě krátká scéna s mamutími myškami. (necisty)