Reklama

Reklama

Croodsovi

  • USA The Croods (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

(více)

Videa (32)

Trailer 1

Recenze (720)

Indiana 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejzábavnějších animáků, co jsem zatím viděl - s výbornou kamerou (úvodní honička s vejcem je scéna, kterou sem z hlavy pár dní nevytloukl a k tomu ta hudba, to byla paráda). Rodinka se pěkně doplňuje (nejradši sem měl fotříka), prostě to nebyl takovej ten typickej animák, kde se vtipná scéna protahuje na deset minut, aby jí pochopil každej. Zvířátka sou fajn a vůbec neotravujou nějakou infantilností a příroda je udělaná nádherně. 90% a sem s dvojkou. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Problém s animákmi pre celú rodinu je v tom, že sú pre celú rodinu v celku. Pokiaľ ich pozeráte sami, asi sa nebudete baviť tak bezprostredne, ako s vašimi deťmi. V animákoch sme už všetko videli, boli sme poučení všetkými morálnymi poučkami, tak je pre režisérov jedinou výzvou natočiť to vkusne. Je to farebné a hýbe sa to, takže dobre...Vynájdenie momentky a sklamanie z dopadu číslo 6 skvelo pobavia. ()

Reklama

cukorek 

všechny recenze uživatele

Niektorý z producentov určite v živote natrafil na zlú svokru, keďže minimálne 3 krát sa starostlivý otec Grug predčasne tešil z jej neprítomnosti. Rodinný animák to teda určite je, možno by som povedal, že o niečo viac pre dospelých, ale samozrejme svojou farebnosťou, nápaditosťou a rôznymi činmi jednotlivých postáv zapadá do detského vnímania veľmi atraktívne. Ani humorná stránka nie je zlá a aj chodiace ryby po suchu či podobné stvorenia pôsobia bláznivo a príťažlivo. Film niet za čo karhať, ale ani veľmi vychváliť, keďže laťka v týchto filmoch je nasadená strašne vysoko a tak závisí len každom ako si ho dokáže vychutnať. Predsa by som len pozdvihol úžasnú,úvodnú akciu - tá by stačila v pohode aj ako krátkometrážny film, ktorému by som dal 100%. Za mňa lepší lepší priemer 60%. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Všechno začalo v roce 2005, kdy si studia Aardman a DreamWorks naplánavala další spolupráci - stop-motion komedii Crood Awakening, jejímž hlavní hrdinou měl být prehistorický vynálezce a kterou psal... John Cleese. Co se dělo pak, nevím. Každopádně z Cleesova scénáře nezůstal kámen na kameni (haha), a to je převelká škoda. Neříkám, že Croodsovi jsou špatní, vůbec ne, ale děj postrádá jakoukoliv originalitu. Co však nápady přímo hýří, je zpracování. Digitální pravěk vypadá krásně a snímá ho digitální kamera, se kterou (stejně jako v případě Ranga) měl co do činění Roger Deakins, hraje k tomu výborný Alan Silvestri a především svět obývají neodolatelní tvorové, jaké by si nedokázal představit ani šílený paleontolog ve chvílích největší nudy. Ptáci křížení s berany, suchozemské velryby, papouščí želvy, krokodýlí prasoskunk, plameňáci křížení s piraňami, dva lemuři spojení jedním ocasem... Takových nápadů je opravdu hromada a právě díky nim se na Croodsovy dobře dívá. Ale nic "montypythonovského" nebo "cleesovského" jsem v nich napoprvé bohužel neviděl. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Rodinka úžasných tak trošku inak. Croodsovi su praveká família, ktorá sa striktne drží pravidiel hlavy rodiny, Gruga. Teda, nie tak úplne všetci. Pre dcéru Išku, ktorá je v puberte, sú otcove zákazy, ako hádzanie hrachu na stenu. Jedného večera útekom z jaskyne objaví niečo nepoznané. Rodinku čaká dobrodružstvo na ktoré len tak ľahko nezabudne. Milá rozprávka, ktorá zabaví nejedného diváka. Malého skromného i náročnejšieho veľkého. Vrátane dobre vyobrazeného príbehu rozprávka obsahuje niekoľko slušných, originálnych frkov. Pár krát som sa naozaj schuti zasmial - 75%. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (11)

  • Dle originálního názvu The Croods by měl být český název správně Croodovi a nikoliv Croodsovi, podobně jako například u The Flintstones (1994), kteří se v české distribuční verzi jmenují Flintstoneovi.  (Gig)
  • Celosvětová premiéra proběhla 15. února 2013 na Berlínském IFF. (Varan)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 135 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (více)

Reklama

Reklama