Croodsovi

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

Problém s animákmi pre celú rodinu je v tom, že sú pre celú rodinu v celku. Pokiaľ ich pozeráte sami, asi sa nebudete baviť tak bezprostredne, ako s vašimi deťmi. V animákoch sme už všetko videli, boli sme poučení všetkými morálnymi poučkami, tak je pre režisérov jedinou výzvou natočiť to vkusne. Je to farebné a hýbe sa to, takže dobre...Vynájdenie momentky a sklamanie z dopadu číslo 6 skvelo pobavia.(22.2.2014)

I přes pomalejší rozjezd se z toho nakonec vyklubal velice zábavný animák, který přinesl spoustu svěžího humoru v nápaditém vizuálním zpracování. Smíchejte si Flinstouny se Shreckem, zasaďte je do prostředí Doby ledové 3 namíchané s Avatarem, přidejte spoustu nového a výsledkem jsou Croodsovi. Příjemné překvápko na poli animovaných filmů.(27.9.2013)

Rodinka úžasných tak trošku inak. Croodsovi su praveká família, ktorá sa striktne drží pravidiel hlavy rodiny, Gruga. Teda, nie tak úplne všetci. Pre dcéru Išku, ktorá je v puberte, sú otcove zákazy, ako hádzanie hrachu na stenu. Jedného večera útekom z jaskyne objaví niečo nepoznané. Rodinku čaká dobrodružstvo na ktoré len tak ľahko nezabudne. Milá rozprávka, ktorá zabaví nejedného diváka. Malého skromného i náročnejšieho veľkého. Vrátane dobre vyobrazeného príbehu rozprávka obsahuje niekoľko slušných, originálnych frkov. Pár krát som sa naozaj schuti zasmial - 75%.(16.9.2013)

Po dlouhé době animák, který jsem nedokázal dokoukat. Tudíž nehodnotím. Animace, hlavně v detailech na vysoké úrovni, ale plytký děj a hlavně účelná afektovanost postav a jednotlivých scén pro mě byla nesnesitelně ubíjející. Zklamání jako hrom. Třeba to někdy zkusím znovu a trefí se mi to lépe do nálady, ale první projekci jsem musel po čtyřiceti minutách ukončit. Z postaviček mě lehce zaujal jen lenochod Pásek, který mi ovšem v mnohém připomínal chameleona Pascala z Tangledu a Pascal je jen jeden :) EDIT: Druhá šance přišla o Vánocích 2016, tentokrát dokoukáno do konce, ale dojem bohužel nevylepšen. Animace ohromující, ale jinak...? No, nemohou mi sednout všechny animáky, že...(21.9.2013)

Režiséři Chris a Kirk maj skvělý oko pro vizuál a hlavně pro akci. Nejenom, že se tam furt něco dějě, bliká, skáče a je krásně barevný, ale akční scény jsou stejně jako How to train your dragon parádně nasnímaný. Za nejlepší část považuju úvodní loveckou sekvenci. Naprosto parádní kolaborace celý rodiny v synchronizaci s orchestrální (fotbalovou) hudbou je výborný připomenutí starejch grotesek,(24.9.2013)

• - Jedná se o první animovaný film studia DreamWorks, který byl distribuován studiem 20th Century Fox. (Kritiq)

• - Po závěrečných titulcích je ještě krátká scéna s mamutími myškami. (necisty)

• - Dle originálního názvu The Croods by měl být český název správně Croodovi a nikoliv Croodsovi, podobně jako například  u seriálu The Flintstones (od r. 1994), kteří se v české distribuční verzi jmenují Flintstonovi.  (Gig)