Reklama

Reklama

Croodsovi

  • USA The Croods (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

(více)

Videa (32)

Trailer 4

Recenze (718)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Vtipný a svižně natočený animák. Paradoxně nejlepší scéna je asi ta úvodní honička s vejcem. Přišlo mi že to nemá moc děj a příroda je vykradená z Avatara, ale ta rodinka mě prostě bavila a uteklo mi to rychle. Viděl jsem to s dabingem a jsem za to rád, protože Cage si v té roli nějak nedokážu představit. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nevěřil bych, že mě animák tak chytne, ale díky prostředí a zajímavým postavám je z toho sakra výborná podívaná, kde potěší zajímavé mutace zvířat, nádherný barevný vizuál i slušná nálož vtipů. Příjemně strávená hodina a půl. Zábavna pro všechny. Příběh****, Akce****, Humor****, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 8/10. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,CO JSTE ZAČ?“ … ,,JSME CROODSOVI!“… ,,AŽ JE POZNÁŠ, NEPŘIJDOU TI TAK HROZNÍ…“ /// Jeskynní rodinka tužící rodinná pouta zvláštním způsobem a jejich zábavná cesta z temnoty. Svět, ve kterým PŘEŽÍT, NENÍ ŽÁDNÁ SRANDA, a námět dokazující, že témata doby našich pra pra pra pra předků ještě nebyly vyčerpaný. A taky, že žít tenkrát byla o dost větší prdel! (Když jste se nezapomněli bát, samozřejmě.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám člověka, kterej má zábavnější historky než E.A. Poe. 2.) Můj pásek je opičák a šála – taky nějaký zvíře. 3.) Hledám divnější tchýni, než je ta moje. (Cože – nic? Chudáčku…) /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ * ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $135miliónovTržby USA $187,168,425Tržby Celosvetovo $587,205,319Tržby za predaj Blu-ray v USA $31,590,663Tržby za predaj DVD v USA $48,658,552║ Tak DreamWorks fakt valí na plné obrátky a jasne dominuje v počítačovej animácii, Chris Sanders asi momentálne najtalentovanejší režisér animovaných rozprávok, to čo dokáže ponúknuť je úžasné, príbehovo dokáže dojať, vytvoriť nadrozmernú atmosféru, dotyk s hviezdami bol neskutočný, či burácajúci akciu, zemetrasenia, výbuchy sú spektakulárne, animačne ide o vypiplanú prácu do detailu, slušná zábavnosť, skladateľ Alan Silvestri sa opäť pekne do toho oprel, efektné 3D, výborný Slovenský dabing. Rozprávka pre porovnanie je takým mixom Doby ľadovej, Lorax a Avatar-a ale ide si svojou vlastnou cestou. /videl v kine 3D verziu: 100%/ ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Z historického hlediska si nejsem zcela jist, zda jeskynní člověk uměl létat, ale slyšel jsem o tom, že v pohádkách se používá cosi zvané fantazie, tak si tím nebudu dál lámat hlavu. Spíše bych se rád věnoval těm prvním nesmělým krokům Croodsových ven z jeskyně, bizardní fauně i flóře a hlavně optimistickým pohádkám končících smrtí. Při jednotlivostech jsem se zkrátka skvěle bavil, ale celkově bych si to zbavování se strachu dokázal představit daleko potrhlejší či méně temné, neboť hlavy mých dětí občas schovávané pod peřinou nesvědčí nic o tom, že tudy vede ta nejsprávnější cesta k vyspělé civilizaci. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (10)

  • Jedná se o první animovaný film studia DreamWorks, který byl distribuován studiem 20th Century Fox. (Kritiq)
  • Po závěrečných titulcích je ještě krátká scéna s mamutími myškami. (necisty)
  • Clark Duke pojmenoval Thunkova mazlíčka "Douglas", což je jméno jeho zástupce. (Miuri)

Související novinky

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris…

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a…

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací …

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený…

Reklama

Reklama