Reklama

Reklama

Croodsovi

  • USA The Croods (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

(více)

Videa (32)

Trailer 2

Recenze (718)

Ilicka 

všechny recenze uživatele

Rodinný animovaný Avatar. Příběh patří k nejklasičtějším - konflikt mládí a stáří, tradice a pokroku, otce s rebelující dcerou - ale upevňování rodinných hodnot při pravěkém tripu za sluncem doprovází nádherné a vymazlené obrázky fantaskního pravěkého světa a humor, za který se divák při sledování nemusí stydět. ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě očekávat, že z Croodsových bude podobná pecka jako v případě How to train your dragon, by bylo trošičku naivní, přesto jsem měl nároky velmi vysoké. Musím říct, že do dokonalosti opravdu kus chybí, ale když to vezmu shora dolů, žádný propadák se nekonal a bavil jsem se taky dobře. Takže hodnocení dávám takové jaké dávám. 75% ()

Reklama

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Kvalitní animák o putování pravěké rodině v zábavném kabátku se spousty úsměvnými momenty. Taková příjemná oddechovka. Sice byly okamžiky, kde jsem si říkal "Tak a teď už by to mohlo skončit", ale jak říkám divoká pravěká rodinka Croodsových to svým humorem zachránili. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Croodsovi mile překvapili, a i když jsem tušil, že to bude zábava, tak mě přesto překvapilo, jak to bylo dobrý. Vše je nádherné a po celý film jsem se bavil. Jedná se o jeden z nejlepší animáků od doby perfektního kousku Jak vycvičit draka. Studio Dreamworks dlouhodobě patří mezi oblíbené výrobce animáků. Filmový svět dále obohatili třeba o Shreka, Madagaskar nebo Kung fu Pandu. Nyní přišli s něčím novým a neokoukaným - Croodsovými. Jak už z obrázku vyplývá, příběh se točí okolo jeskynní rodinky, kterou otec drží zkrátka a nikdy nedovolí, aby se žádnému z členů rodinky něco stalo (možná kromě tchyně :D). Hlavní hrdinka – Iška toho už má dost a jednou se zatoulá za nedaleký kaňon, kde potká kluka s jednoduchým jménem Boy. Tento chlapec Išku učí nové věci a postupně se sblíží. Nic ale netrvá dlouho a jejich kraj postihne zemětřesení, způsobené rozpadem litosférických desek. Rodina je nucena se přestěhovat a objevovat nové věci. Film je samozřejmě určen, jako většina animáků, pro celou rodinu a je plný humoru. Vše vypadá nádherně, barevně a je radost pohledět např na rozlehlé zelené lesy. Je vidět, že animace od dob prvního Toy Story opravdu hodně pokročila, a to ani tehdy to nebyla žádná bída. Dreamworks letos vyzdvihlo laťku hodně vysoko. Podle mnohých je to zatím nejlepší animovaný film od roku 2010, kdy vtrhly do kin parádní filmy Toy Story 3 a Jak vycvičit draka. Croodsovi mají rozhodně lepší příběh a jsou i vtipnější a zábavnější než loňská Rebelka. Vše zkrátka funguje jak má, a myslím si, že se budou bavit všechny generace. Že by nás do budoucna čekala nadvláda Dreamworks? No uvidíme s čím se vytasí Univerzita pro příšerky. Croodsovi se zkrátka povedli a určitě neprohloupíte, když na ně zajdete do kina. Je to nejlepší volba filmu pro celou rodinu. Dreamworks vs Pixar, 1:0. ...100%...[17.03.2013_Dětská neděle_Cinestar Černý most] ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Mám rád animované filmy. Bohužel ne takové animované filmy, kde se postavičky chovají jako blbci a všechny situace jsou přestřelené. Prvních 20 minut je bezmezná nuda, kde se jenom kecá o tom, jak moc nebezpečné je chodit ven z jeskyně. Pak se Země pohne a začne se konečně něco dít, i když i tak není moc o co stát. Vtipy se neustále opakují a Nicolas Cage jako otec rodiny začne být opravdu otravný. A dcera/pes? OMG. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (11)

  • Tržby ze severoamerických kin byly 187,2 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 587,2 mil. (NIRO)
  • Celosvětová premiéra proběhla 15. února 2013 na Berlínském IFF. (Varan)
  • Po závěrečných titulcích je ještě krátká scéna s mamutími myškami. (necisty)

Související novinky

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (více)

Reklama

Reklama