Croodsovi

• USA The Croods (více)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

Pantata

Animovaný - ano/ Dobrodružný - ne / Komedie - ne / Rodinný - ne. Ani jednou jsem se nezasmál, a pro celou rodinu tohle také není, pokud chcete dětem do pěti let věku servírovat, jak sebou všichni mlátěj o zem, tak prosím, ale nikoho jinýho tohle snad bavit nemůže. Podprůměrný animák. ()

Nail

A je tu další animák z pravěku o jeskyních lidech. Udělané je to moc pěkně, vtipně a určitě to potěší nejen malého diváka. Já se bavil :-) ()

Torgal

Ja som sa teda bavil veľmi dobre. Rodinka mi pripadala síce trochu schizofrenická, keďže sa väčšinu času chovali úplne normálne, ale miestami im IQ návalovo klesalo o 80 bodov a ten film doslova nemá dej, ale bola to jazda. Prehliadka bizarnej flóry a fauny a šialených príhod k tomu. K tomu naozaj vymazlená vizuálna stránka a povinná porcia rodinných hodnôt, spokojnosť. 7+/10 ()

Kingjiri

No nevim, jestli je hodnocení atakující osmdesáti procentní hranici na místě. Croodsovi sice nejsou animákem bez nápadu, ale taky nejsou ničim extra originálnim potažmo zábavnym. Prostě trochu lepší průměr s pár zajímavejma nápadama (narážky na babičku nebo rodinný focení), spoustou akce a slušnou animací, tři silnější hvězdy. ()

redwik

Krásne farebné (ale to bol aj Life of Pi), skvelá animácia (ale to má aj Monsters University), ideálna dĺžka (ale tú ma milión ďalších filmov). No aj tak to nebolo ono. Asi som už vyrástol z veku, kedy ma oslovila každá rozprávka, a to som veru pozerával naozaj každú, ktorú som mohol. Myšlienka spraviť niečo z dávnej minulosti tu už bola, a Ice Age počítam medzi naozaj top animáky. Oveľa vtipnejší, plynulejší, výraznejšie a zábavnejšie postavy a k nim aj Scratch, naprosto ideálny. Postavy z rodiny Croodsov (Krúdovcov, bléé) mi naopak prídu akoby nasilu vytvorení, len aby sa deti mali na čom zasmiať, zbytočne rozťahaní, len aby to bolo aspoň na hodinu a pol, a aj málo vtipní - i keď napríklad na foťáku som sa zasmial. Pre menšie deti možno dobré, ale nakoľko už nie som osemročné dievčatko, priemer. ()

Ondr@932

Velmi zábavný a zároveň moc pěkně udělaný animák! Asi nejlepší co jsem letos viděl. Vychutnal jsem si krásné barvy, pěkný příběh a velkou hromadu srandy. Zas po delší době aspoň Nicolas Cage hrál ve slušném filmu! Náramně jsem se bavil. 80% ()

Charlie84

Nejspíš opět snížím hodnocení Hobbitům, protože Croods ukazují, že to skutečně i bez příběhu jde. A to i v případě, kdy se fakt jen a pouze jde a jde a jde a mezitím kolem pobíhají duhoví tygři, trpasličí sloni a velryby. Ano, ty pobíhají taky. Je to o nápadech, obrovské spoustě nápadů v každém záběru a celé to má lepší akci než Pacific Rim, libovolní poslední Dark Nolenové a libovolní kucí v např. marvelovských převlečcích. Být tam ještě ten příběh, pátá je tam. Croods stojí po boku Příšerek (i těch prvních), Draka a vůbec. Rád si dám kdykoli opáčko. A to se počítá. ()

Jakubik

Zcela zasloužených pět hvězd. Po dlouhé době velice povedený animák. Nádherná animace, super zážitek i ve 3D. Super výprava a taky zábava jak má být… ()

SamanthaM.M

Tak toto je to, čo robí Chris Sanders, keď práve nepracuje s Deanom DeBloisom na dráčikoch! A Nicolas Cage, keď práve nehrá v nejakom béčkovom filme. A veľmi sa mi to páči. Proste Dreamworks. ()

Hpatrik

Krásně animovaný a moc milý animák, příběh není sice kdovíjak objevný, ale má to spoustu dobrých a zábavných nápadů, rodinka je sympatická, prostředí kouzelné a film určitě potěší diváka bez rozdílu věku. Dávám slabších 5*. ()

Plechpetr

" Da, da, dááá" :D Skeč lepší než mimoňská roztomilost. Celkově to byla pěkná zábava. Až na tradiční dětský zvrat ve prostřed filmu, kde nikdo nechce jít dál s otcem, to byl fajn filmek na usínání. Jak mám rád animáky, tak od teďka si tento přidávám do zlatého výběru. ()

chrispe

V posledních citově-vyděračských minutách jsem si krásně pobečela. Pro mě celkem nesympatickou rodinku zachraňoval zpátečnický otec a jeho protiklad v podobě Guye. Příběh jako takový nemá moc co nabídnout. Což je škoda. ()

ludva10

Moc pěkný animák se spoustou vtipů. Smáli jsme se celý film a o to u těchto filmů přeci jde. Po dlouhé době dávám animovanému filmu bez váhání 5* ()

kilobyte

Dost mi to připomíná Dobu ledovou, minimálně charaktery postav v ní našly asi trochu inspirace. Jinak je to takový klasický "rodinný" film zaměřený hlavně na děti. Animace celkem dobrá, až na pět prstů hlavy rodiny, nic horšího jsem snad neviděl. ()

quip

Tedy v rámci animovaných filmů vlastně na úrovni Filmu s Drakem! Tempo je nastavené tak vysoko, že naprosto rezignuje na jakýkoli prázdnější/klidnější moment (chápu, že za tohle se dá chválit i kritizovat) a film je přesně to, co stále stejných příběhů a tropů chtivý, TED talks odkojený divák potřebuje. Navíc se jako další film (naposledy to byl Mr Nobody) dá chápat jako paralela ke knize Konec věčnosti od Isaaca Asimova ("Noys se k němu přivinula. A Harlan pochopil, co zmizení kabiny znamená. Že nastal konec, definitivní konec Věčnosti. Že se před nimi otevřelo Nekonečno. ...") a tím inspiruje člověka k prozkoumávání svých vlastních hranic i hranic lidstva celkově (ve filmu jde o scénu, ve které rodinka kouká na hvězdy a synek o nich prohlásí něco ve smyslu "wow, tolik sluncí, mezi kterými se dá žít"). V době, kdy se Pixar utápí v grandióznosti (a patetičnosti) vlastní ušechtilosti, jsou The Croods právě tou upřímnou pohádkou, kterou dnešní hipster (damn it, hipsterism, did you have to claim our children too?!) děti potřebují. ()

duffi

Pohadka pro deti? Tak na to zapomente, ted se zjevne delaji animaky pro dospele, protoze bud jsou americani uz uplne padli na hlavu nebo nevi, co maji detem davat do pohadek. Jsem hodne rozcilenej, ze jsem na to deti bral, opravdove zklamani, par vtipu to rozhodne nespravi, coz se potvrdilo i v kine, kde se skoro nikdo nesmal. ()

danny_21

Moc povedený animák, po výborném Jak vycvičit draka, přišlo Dreamworks se sebrankou jeskynních lidí putující za sluncem a Pixar bude muset přijít s pořádnou peckou, aby Croodsovi trumfnul, protože tak dynamickou jízdu jsem u animáku ještě neviděl. Kamerové nájezdy a lá Peter Jackson perfektní s vizuálními nápady se roztrhl maximálně povedený pytel, vše promýchané vtipným koktejlem vzájemného špičkování celé rodinky. Zůstává jen otázka - kam až může digitální animace jít ??? Já a celá rodinka se bavila špičkově a úplně se třesu na další zkouknutí, i když doma to už bohužel nebude ono - to velký plátno mě uzemnilo i bez 3D - 90 % ()

Reek

Příjemná komedie s vcelku neotřelým nápadem. Graficky tomu nejde vytknout ani ň, vytvoření ohně a vody je dokonalé a člověk by to nerozeznal od skutečnosti. Dobrých 70% ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman