• blackrain
  *****

  Skutečně to tam vypadalo jako na samém konci světa, takže název filmu je výstižný. Pro mě příjemné překvapení, čekala jsem totiž, že půjde o nějaké tísnivé drama, že života vojáků střežících státní hranici. Také mě překvapil Jirka Korn se svou úvodní písničkou. Každá doba si holt žádá své. Herecké obsazení se povedlo. Je tu plno zvučných jmen. Bronislav Křižan byl přemluven Radoslavem Brzobohatým. Nic proti panu Křižanovi, ale pan Brzobohatý si tu roli poručíka měl zahrát.(27.1.2012)

 • mchnk
  **

  No, tomu já říkám, podřezat si pod sebou vlastní režisérskou větev. Skvadra druhořadých, převážně předabovaných herců, zde sehrává naivní story o boji o čáru. Hrdí a nebojácní pohraničníci, dostávající za zabití člověka opušťáky, proti zlým, chamtivým a nebezpečným převaděčům, agentům a kdo ví, co na tom západě ještě strašilo. Korn v uniformě byl snad špatný vtip, stejně tak Zahajský bez plnovousu. Nic pro mne nezachránila ani překrásná, pobožná Andrejka, která taktéž nechala svůj hlas na Barrandově. Maximálně tuctový scénář a stejně laděná režie. Chlapci a chlapi v celovečerním provedení, nicméně seriál je u mě za 4.(5.10.2014)

 • farmnf
  ***

  Je to tak nesmírně blbé a komunisticko-militantní, že se na to jako na komedii dívat dá. Luděk Munzar nakonec není zločinec, Andrea Čunderlíková nakonec není fanatická křesťanka, Oldřich Vízner geniálním způsobem odhalí narušitele hranic pomocí řecké filosofie. Velitel posádky miluje svou ženu nade vše. Doprdele, že já nežil na hranici jako voják v r. 1950. Tolik splněných ideálů a spravedlivých socialistických lidí....kteří navíc milují Zvířata! Svou kobylku si přivedu až do hotového, to dá rozum. Kde teď tyto skvělé lidi v nepovedené demokracii vzít?(5.2.2013)

 • roswelll
  *****

  Kdo by si po přečtení obsahu filmu myslel, že se jedná o agitační film, hluboce se mýlí. Prostředí pohraniční stráže je skutečně jen kulisou pro zajímavý příběh lidí, kteří najdou společnou řeč a díky ní se jim nakonec podaří odhalit i ty opravdové narušitele. Nechybí humor, napětí, okořeněné vynikající výkony hlavních postav. Myslím, že panu Brzobohatému, panu Lábusovi i paní Kotrbové by slušelo i ve filmu hrát a ne pouze propůjčit svůj hlas hlavním hrdinům příběhu.(1.8.2016)

 • brooklyn73
  ****

  Do restaurace v hranicnim pasmu na podzim roku 1950 prichazi novy hostinsky a mistnim pohranicnikum zacina poradna prace.Uvodni pisen Zdenka Rytire nazpival Jiri Korn,ktery mimochodem ve filmu i hraje.Dostal roli jednoho z vojaku a krom drzeni sluzeb ho muzeme spatrit i ve vojenske putalce, bud za basou ci bicimi. Celkove mel vice prostoru nez v uplne epizodni roli hrajici Josef Somr.Velitele posadky,porucika Koudelu si zahral Bronislav Krizan,kteremu hlas propujcil skvele pan Brzobohaty. Film ,jenz neni ani trochu ideologicky (spise naopak,jeden z vojaku "dokonce" uvazuje o uteku pres hranice) prekvapi svym humorem a dialogy.Ani jsem necekal tak mnoho vtipnych situaci a prilezitosti k smichu. Svobodnik Maryska latinar,rectinar a doktor fylosofie jenz "o pedagogicke praci zatim neuvazoval" v podani Oldricha Viznera nema chybu. Atmosfera filmu je neuveritelne odlehcena az mi prislo ,ze si tvurci delali legraci v roce 1975 z nasich chrabrych ochrancu hranic v letech padesatych. Herecky potencial filmu je fantasticky. Srovnavat s Kralem Sumavy si vsak nedovolim.(8.12.2008)

 • - Velitel čeká s Maryškou na manželku na nádraží pod názvem Pláně, ale na boku budovy je nápis Vysoká Pec. (Allster)

 • - Ve filmu hrají manžele Luděk Munzar a Jana Hlaváčová, kteří byli v manželském svazku i ve skutečnosti. (M.B)

 • - Předabované role: Bronislav Križan - Radoslav Brzobohatý, Andrea Čunderlíková - Jorga Kotrbová (offlineman)