• troufalka
  ****

  Pod scénářem je podepsaný Drahoslav Makovička, který má na kontě už pěkných pár kousků (Muž z Londýna, Anděl s ďáblem v těle ...) na režisérském křesle Ivo Novák, který natočil řadu velice pěkných filmů (Maratón, Poklad byzantského kupce, Zločin v dívčí škole). Vznikl příjemný film na víkendové odpoledne s patřičnou dávkou napětí a humoru (leckdy i nechtěného, třeba ve vidění katolíků) a vyváženými hereckými výkony. Byť je příběh zasazený mezi pohraničníky je prostředí použito spíš jako kulisa, zachyceny jsou celkem věrně skutečné lidské charaktery a rozhodně není přesoudruhováno. O působivé exteriéry se postaral bývalý cínový důl v Přebuzi. Dabing: Bronislav Křižan: Radoslav Brzobohatý, Andera Čunderlíková: Jorga Kotrbová, Gustav Opočenský: Lubor Tokoš(21.6.2015)

 • Willy Kufalt
  ****

  Další ze zde podhodnocených snímků, ani ne tak průměrem hodnocení, ale hlavně odfláklým textem distributora a i žánrovým zařazením (zasloužilo by si kategorii: krimi / dobrodružný). Mírně podobná tematikou a prostředí jako Král Šumavy, hororovou atmosféru a politiku nahradilo zaměření na lidské charaktery a hlavně překvapivá dávka humoru. Příjemná hudba s s titulní písničkou Jiřího Korna, vtipkující Oldřich Vízner s antickou filosofií, Luděk Munzar ve svém živlu rajtující a trénující koně, kriminální linie příběhu s překvapivým rozuzlením, akční scény i milostná romance... Panu Brzobohatému by určitě slušilo víc hrát, než dabovat svým zvučným hlasem neznámého herce. PS: Ač se vulgarismům zásadně vyhýbám, výraz pragma faulon asi začnu používat taky :-)(31.3.2017)

 • bari68
  ****

  Zprvu som sa trochu zhrozil hlavičky u názvu filmu ,,dobrodružný film z pohraničí 50. let. ,,. Očakával som ,,Krále Šumavy,, a jeho podobných agitiek a som rád, že ma snímok vyviedol z omylu. Film je hlavne psychologickou sondou do duše policistu - vojaka, ktorý sám premýšľa na skoro až Hamletovský patos o prechode za kopečky. Výborné herecké role sú okerenené vtipom a dielo presvedčuje, že patrí trochu neprávom do škatuľky zapomenutých filmov.(25.3.2018)

 • farmnf
  ***

  Je to tak nesmírně blbé a komunisticko-militantní, že se na to jako na komedii dívat dá. Luděk Munzar nakonec není zločinec, Andrea Čunderlíková nakonec není fanatická křesťanka, Oldřich Vízner geniálním způsobem odhalí narušitele hranic pomocí řecké filosofie. Velitel posádky miluje svou ženu nade vše. Doprdele, že já nežil na hranici jako voják v r. 1950. Tolik splněných ideálů a spravedlivých socialistických lidí....kteří navíc milují Zvířata! Svou kobylku si přivedu až do hotového, to dá rozum. Kde teď tyto skvělé lidi v nepovedené demokracii vzít?(5.2.2013)

 • roswelll
  *****

  Kdo by si po přečtení obsahu filmu myslel, že se jedná o agitační film, hluboce se mýlí. Prostředí pohraniční stráže je skutečně jen kulisou pro zajímavý příběh lidí, kteří najdou společnou řeč a díky ní se jim nakonec podaří odhalit i ty opravdové narušitele. Nechybí humor, napětí, okořeněné vynikající výkony hlavních postav. Myslím, že panu Brzobohatému, panu Lábusovi i paní Kotrbové by slušelo i ve filmu hrát a ne pouze propůjčit svůj hlas hlavním hrdinům příběhu.(1.8.2016)

 • - Velitel čeká s Maryškou na manželku na nádraží pod názvem Pláně, ale na boku budovy je nápis Vysoká Pec. (Allster)

 • - Natáčení probíhalo na nádraží Vysoká pec, Přebuzi a v Karlových Varech. Natáčelo se také v cínovém dole Sauersack mezi Přebuzí a Rolavou a také na Vysokém kameni nedaleko Kostelní na Kraslicku. (M.B)

 • - Předabované role: Bronislav Križan - Radoslav Brzobohatý, Andrea Čunderlíková - Jorga Kotrbová (offlineman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace